150 pomysłów na przekłuwanie pępka, biżuteria i ważne często zadawane pytania

Piercing do pępka jest jednym z najwspanialszych kolczyków, jakie każdy może obecnie zobaczyć w ciele człowieka, szczególnie dla wielu kobiet. Nie trzeba dodawać, że ci ludzie noszą ten piercing z wielu powodów. Na wypadek, gdybyś nie wiedział, ten piercing jest również nazywany przekłuwanie pępowiny oraz kolczyk w pępku. Głównym powodem, dla którego nazywa się to w ten sposób, jest to, że jego dokładna lokalizacja znajduje się w okolicy pępka osoby. W większości przypadków biżuteria w tego rodzaju piercingu jest umieszczana od górnej części pępka.

Co musisz wiedzieć o przekłuwaniu pępka

Historia przekłuwania pępka

Kilka lat temu każdy piercing, który można zobaczyć w ciele, jest symbolem odwagi i męskości. Tak, męskość, ponieważ tylko ci mężczyźni mieli kolczyki w ostatnich latach. Ale w miarę upływu dni coraz więcej osób jest zorientowanych na przekłuwanie i wierzcie lub nie, są teraz głównymi konsumentami biżuterii do przekłuwania. Według egipskich faraonów ma to coś wspólnego z rytualnym przejściem życia ludzi tu na ziemi ku temu, co nazywa się wiecznością.

Mówiono, że dzięki kulturze popularnej wielu ludzi na świecie przekłuwanie pępka jest promowane z pokolenia na pokolenie. Było to w 1993 roku, kiedy kolczyk na pępku stał się znany na całym świecie po tym, jak pokazano go na ciele słynnej modelki na międzynarodowych ekranach telewizyjnych. Ten model był niczym innym jak Christy Turlington. Pokazała swój piercing na pępku podczas pokazu mody w Londynie w tym roku. Od tego czasu wielu ludzi na całym świecie zainteresowało się tym rodzajem piercingu. Sprawdź również nasze artykuły na temat najpopularniejszych piercingów: piercing nosa, warg, uszu, wgłębień i języka.

Procedura przy przekłuciu pępka

Oczywiście, kiedy jesteś już w pełni zdecydowany na przekłucie w okolicy pępka, bardzo ważne jest, abyś przygotował się do zabiegu. Po przybyciu do kliniki profesjonalnego piercera, oto oczekiwane rzeczy do zrobienia:

 • Zostaniesz poproszony o usiąść na krześle. Podczas siadania powinieneś zadbać o to, abyś sprawdził cały pokój oczami. Upewnij się, że jest wystarczająco czysty i posiada wszystkie niezbędne rzeczy potrzebne do poddania się zabiegowi. Dobrymi przykładami tych podstawowych rzeczy są umywalka do rąk i środek dezynfekujący.
 • Twój profesjonalny piercer powinien przestrzegać odpowiedniej higieny podczas zabiegu. Powinien najpierw umyć ręce przed przystąpieniem do zabiegu przekłuwania. Ważne jest również, aby podczas zabiegu używał nowych rękawiczek i maski. W ten sposób na pewno nie dojdzie do przenoszenia chorób przenoszonych przez krew, takich jak zapalenie wątroby i HIV.
 • Na pępku należy wyszorować myjkę chirurgiczną. Celem tego jest sterylizacja okolicy pępka przed przyczepieniem. Jest to jeden ze sposobów na uniknięcie infekcji powodowanych przez bakterie. Nie należy stosować miejscowych środków znieczulających.
 • Profesjonalny piercer przymocuje następnie biżuterię na pępku. Odbywa się to zwykle za pomocą nici i igły chirurgicznej.
 • Obszar zostanie wtedy dokładnie umyty. Odbywa się to, gdy wszystko jest już na swoim miejscu, tak jak biżuteria jest już przymocowana. To wszystko i kończysz procedurę przekłuwania pępka.

Czynnik bólu

Podobnie jak w przypadku innych zabiegów przekłuwania ciała, zabiegowi towarzyszy oczywiście ból i dyskomfort. Innymi słowy, odczuwanie bólu podczas i po zabiegu jest po prostu normalne. To, co sprawiło, że przekłucie na pępku jest wspaniałe, to fakt, że będziesz odczuwać tylko minimalny ból w porównaniu z innymi. W rzeczywistości ból, który możesz odczuwać, jest jak ugryzienie mrówki. Niektórzy ludzie opisują nawet jako ból, który czujesz, gdy ktoś cię uszczypnie. To pokazuje, że nie musisz się martwić o ból, jeśli rozważasz poddanie się zabiegowi.

Opieka postpenitencjarna

Nie trzeba dodawać, że jest kilka ważnych rzeczy, które musisz zrobić po przekłuciu w okolicy pępka. Te rzeczy są po prostu nazywane „opieką pooperacyjną”. Nigdy nie należy o nich zapominać, aby rana w pępku szybko się zagoiła i można było uniknąć ewentualnych infekcji. Oto niektóre z czynności, o których należy pamiętać:

 • Unikaj dotykania nowego piercingu. Jest to bardzo ważne, zwłaszcza jeśli nie zostało jeszcze w pełni wyleczone. Pamiętaj, że świeża rana może się pogorszyć, gdy jest często dotykana. Oczywiście to normalne, że czujesz się przytłoczona, gdy masz nowy piercing w okolicy pępka. Należy jednak pamiętać, aby go nie dotykać. Możesz patrzeć, ale nie dotykaj.
 • Jeśli nie da się tego uniknąć, umyj ręce przed dotknięciem. Na wszelki wypadek, twoje ręce są zwykle pełne bakterii, ponieważ są to te, których używasz, dotykając wielu rzeczy wokół ciebie. Dlatego są podatne na bakterie, które mogą następnie zainfekować ranę spowodowaną przekłuciem. Dlatego najlepiej zawsze myć ręce.
 • Umyj piercing. Należy to robić nie więcej niż 2 razy dziennie. Do mycia należy użyć mydła w płynie. Ale zanim to zrobisz, najpierw musisz dobrze umyć ręce. Należy uważać na nakładanie mydła na biżuterię i przesuwanie go, aby rana nie otworzyła się. Upewnij się, że osuszysz obszar i nie waż się go pocierać.
 • Nie idź pływać. Jedną z najlepszych czynności wykonywanych obecnie przez wielu ludzi jest pływanie na plażach, rzekach lub jeziorach. Jednak takich przyjemnych rzeczy należy unikać, jeśli właśnie przeszłaś zabieg przekłuwania pępka. Dzieje się tak po prostu dlatego, że mogą się stamtąd pozyskać bakterie, które pogorszą stan rany na pępku. Kąpiel w wannie to nawet duże nie.
 • Postaraj się zanurzyć w soli morskiej. Nie oznacza to, że musisz iść na plażę i tam się moczyć. To, co musisz tutaj zrobić, to uzyskać 8 uncji wody i wymieszać ją z 1/8-1/4 łyżeczki soli morskiej. Po ich wymieszaniu należy się zgiąć i pozwolić, aby okolice pępka zmoczyły się w wodzie. Pozostań w ten sposób w ciągu 1-2 minut, aż cały obszar pępka zostanie zwilżony miksturą. To zdecydowanie może pomóc w procesie gojenia.

Proces uzdrawiania

Dla twojej własnej informacji, proces gojenia przebicia pępka będzie zależał od różnych czynników. Jednym z czynników jest opieka, którą wykonałeś. Jeśli opiekujesz się religijnie, oczekuje się, że proces gojenia zakończy się w krótszym czasie. Ale jeśli nie, to nie jest już zaskakujące, dlaczego będziesz czekać długo i będziesz cierpieć z powodu komplikacji, jakie może to przynieść. Proces gojenia może potrwać nawet 12 miesięcy. Czy możesz w to uwierzyć? To absolutnie prawda. Jeśli zauważysz, że zewnętrzna rana jest już sucha, powinieneś wiedzieć, że jej wnętrze może nie być jeszcze w pełni zagojone, tak jak stan na zewnątrz. Można tylko powiedzieć, że rana spowodowana przekłuciem w pępku jest teraz całkowicie zagojona, gdy nie odczuwasz już bólu przy dotykaniu biżuterii.

Jeśli zauważysz, że z przekłutego obszaru wypływają przejrzyste płyny, nie powinieneś się tym martwić, ponieważ jest to po prostu normalne. Wystarczy przetrzeć płyn czystą szmatką lub kawałkiem bawełny, ponieważ płyn ten może przyciągać bakterie. Mimo to, jeśli płyn wypływający z przekłutego obszaru ma żółto-zielony kolor, który brzydko pachnie, to jest to czas, w którym musisz się martwić. Po prostu dlatego, że jest to oznaka infekcji. Jeśli tak jest, nie waż się zdejmować biżuterii z pępka. Bo jeśli zechcesz, rana może się zamknąć, a infekcja zostanie uwięziona w środku, a całe twoje ciało zostanie dotknięte. Najlepszą rzeczą do zrobienia jest skonsultowanie się z osobistym lekarzem i uzyskanie porady.

Koszt przekłuwania pępka

Koszt przekłucia pępka zależy od użytej biżuterii, początkowo wynosi 39,95 USD z kolorowymi klejnotami.

A co z przysiadami i ćwiczeniami??

Przysiady i ćwiczenia zwykle nie stanowią problemu ani dla Ciebie, ani dla Twojego przekłucia. Słuchaj swojego ciała; jeśli boli, nie rób tego.

Opcje biżuterii

Przez lata biżuteria, która jest używana do przekłuwania pępka, przechodziła wiele wspaniałych innowacji. Wcześniej ta biżuteria jest dość płaska i nie masz szerokiej gamy opcji biżuterii. Jednak obecnie tak nie jest. Możesz teraz znaleźć wiele biżuterii, które są idealne. Wiele artystycznych projektów pojawiło się jak grzyby po deszczu, podobnie jak projekty biżuterii na Bali, które naprawdę Cię zahipnotyzują, gdy je zobaczysz. Sztanga jest najczęstszą opcją biżuterii do przekłuwania pępka. W rzeczywistości jest to zalecana biżuteria, którą należy nosić, gdy rana na części pępka jest jeszcze świeża.

Istnieje kilka rodzajów sztang, które możesz wybrać, a dobrymi przykładami są sztangi z wiszącymi zawieszkami, a także proste, zakrzywione sztangi. Na wszelki wypadek istnieje specjalna standardowa sztanga do pępka, polecana przez ekspertów. Jest to znane jako „bananabars” lub „bananabells”. Pod względem pomiarowym grubość sztangi standardowej wynosi około 1,6 mm i długości 9,5 – 11,1 mm.

Wybór biżuterii

Wybierając biżuterię do przekłucia pępka, bardzo ważne jest, abyś zrobił to oczywiście ostrożnie. Zawsze pamiętaj, że możesz narażać swoje ciało na ryzyko. Dlatego słuszne jest stwierdzenie, że musisz być bardzo ostrożny. Postaraj się najpierw dowiedzieć, jakie konkretnie materiały zostały użyte do wykonania wybranej przez Ciebie biżuterii. Pamiętaj, że ta biżuteria będzie bezpośrednio połączona z Twoim ciałem. Oznacza to, że może to również bezpośrednio zaszkodzić sobie. Jeśli użyty materiał metalowy może być łatwo skorodowany przez płyny, które wydostają się ze świeżej rany na pępku, to z pewnością jest to duża wada z Twojej strony. W związku z tym, oto niektóre materiały użyte do wykonania biżuterii z pępka, które mogą Ci nie zaszkodzić:

 • Solidne 14-karatowe złoto – To dobry wybór, bo na pewno będzie na tobie dobrze wyglądać. Należy jednak wiedzieć, że złoto może stopić się pod wpływem zbyt dużej ilości ciepła. To jest powód, dla którego musisz usunąć ten rodzaj kolczyków, gdy planujesz kąpiel słoneczną, jeśli nie chcesz mieć kłopotów.
 • Chirurgiczna stal nierdzewna – To właściwie najlepszy wybór biżuterii. Dzięki temu nie musisz się martwić o korozję, ponieważ nigdy nie stanie się to z chirurgiczną stalą nierdzewną. Reakcje alergiczne są również mniej prawdopodobne tutaj, chyba że masz wrodzoną alergię na metale.
 • Tytan chirurgiczny – Ten materiał jest używany do wykonywania wstawek na implanty dentystyczne. Dzięki temu można powiedzieć, że nie będzie łatwo korodować nawet śliną lub jakąkolwiek cieczą, zwłaszcza taką, która może wydostać się z rany pępka.
 • Tygon z tworzywa sztucznego – Dla osób, które mają wrodzoną alergię na metale, nie ma co tracić nadziei, ponieważ tworzywo tygonowe jest rozwiązaniem tego problemu. W rzeczywistości jest uważany za najlepszą metalową alternatywę.

Kowbojskie buty Country Belly RingŁapacz snów Belly Ring Turkusowy koralik z akcentem i pióramiBiżuteria na pępek w kształcie syrenyPierścionek do Pępka Różowa Róża Różowa PerłaPierścionki do pępka w stylu country z pociskiemPrzydymiony ametyst i pępek z białym kwiatemPierścionek na brzuch z rozgwiazdą i perłamiRęcznie robiony pierścionek ze stali nierdzewnej na pępekPierścionek z turkusowym pępkiem z żółwiem morskimPierścień pępka z koroną z kryształu górskiegoPępek Pierścionek Srebrny Słoń z Czerwonym KlejnotemSrebrny pierścionek na pępek z haczykiem na rybyJasnoniebieski słoń pierścionek do brzuchaMiętowozielony Opal Starburst Pierścionek do PępkaRóżowy opalowy pierścionek z biżuterią na pępekFioletowy hawajski kwiat Plumeria pierścionek z pępkiemPierścionek z zielonym hawajskim kwiatem Plumeria do pępkaButelka Jack Daniels Pierścień do PępkaPierścień na brzuch z muszelką i żółwiem morskimPierścionek ze zwisającym pępkiemPierścionek na pępek łapacz snówBiała Róża Pączek Kwiat Róży Sztyft do Pępka SztangaGrot strzały do ​​pępka Biżuteria Piercing do pępkaNajlepsze suki zestaw pierścionków na pępekPierścionek na pępek z pistoletami i łuską na nabój

70 popularnych pomysłów na przekłuwanie pępka

Piercing do pępka1

Piercing do pępka2

Piercing do pępka3

Piercing do pępka4

Źródło

Piercing do pępka5

Piercing do pępka6

Piercing do pępka7

Piercing do pępka8

Piercing do pępka9Piercing do pępka10

Piercing do pępka11

Piercing do pępka12

Piercing do pępka13

Piercing do pępka14

Piercing do pępka 15

Piercing do brzucha 16

Piercing do pępka 17

Piercing do pępka 18

Piercing do brzucha 19

Piercing do pępka20

Piercing do pępka21

Piercing do brzucha 22

Piercing do pępka23

Piercing do pępka24

Piercing do pępka25

Ostatnie słowa

Bez wątpienia piercing pępka może wyglądać świetnie dla osób noszących. Pamiętaj jednak, aby najpierw poznać ważne fakty na ten temat przed przystąpieniem do zabiegu.

Pomysły na seksowne przekłuwanie pępka (10)Pomysły na seksowne przekłuwanie pępka (34)Pomysły na seksowne przekłuwanie pępka (41)Pomysły na seksowne przekłuwanie pępka (3)Pomysły na seksowne przekłuwanie pępka (6)Pomysły na seksowne przekłuwanie pępka (7)Pomysły na seksowne przekłuwanie pępka (12)Pomysły na seksowne przekłuwanie pępka (14)Pomysły na seksowne przekłuwanie pępka (15)Pomysły na seksowne przekłuwanie pępka (17)Pomysły na seksowne przekłuwanie pępka (18)Pomysły na seksowne przekłuwanie pępka (19)Pomysły na seksowne przekłuwanie pępka (20)Pomysły na seksowne przekłuwanie pępka (21)Pomysły na seksowne przekłuwanie pępka (22)Pomysły na seksowne przekłuwanie pępka (23)Pomysły na seksowne przekłuwanie pępka (25)Seksowne pomysły na przekłuwanie pępka (26)Pomysły na seksowne przekłuwanie pępka (27)Pomysły na seksowne przekłuwanie pępka (30)Pomysły na seksowne przekłuwanie pępka (33)Pomysły na seksowne przekłuwanie pępka (35)Pomysły na seksowne przekłuwanie pępka (36)Pomysły na seksowne przekłuwanie pępka (37)Seksowne pomysły na przekłuwanie pępka (38)Pomysły na seksowne przekłuwanie pępka (39)Pomysły na seksowne przekłuwanie pępka (40)

Łapacz snów pierścionek na pępekPierścionek z muszką na pępekPrzekłuwanie pępkaŚliczny pierścionek z muszką na pępekPierścień na pępekPierścionek z biżuterią na pępekPierścionki na pępekPierścienie na brzuchPierścionek z pępkiem na drzewoMęski piercing do pępkaPępek Piercing Stalowa KulkaPępek Piercing DiamentPająk Piercing Pępkadzwonek do brzuchakolczyki w pępkuPierścienie na brzuchPierścionek z pierścionkiem w kształcie sercaPierścienie na brzuch 2Biżuteria na pępekbrzuch_pierścienie8Muszka z łańcuszkiem Belly Ringprzekłuwanie łańcuszka na brzuchbrzuchyŚliczne pierścionki na pępekcute_belly_button_rings3