Helix Piercing 101: rodzaje, czas gojenia, ból i rzeczy, które trzeba wiedzieć (z obrazami)

Biorąc pod uwagę obecnie istniejące rodzaje kolczyków, każdy może łatwo pomylić się przy wyborze. Oczywiście pierwszą rzeczą, jaką zrobiłby każdy, kto planuje modyfikację ciała, będzie wybór rodzaju piercingu, który będzie pasował. W tym przypadku znajomość różnych dostępnych kolczyków ma kluczowe znaczenie. Kolczykowanie helisy to popularna modyfikacja ciała, którą można znaleźć u niektórych osób.

Znaczenie przekłuwania helisy

Piercing Helix jest bardzo popularny, jak już wspomniano. Jest to również piercing, który większość ludzi lubi mieć ze względu na pozycję, w której jest umieszczony na uchu. Piercing helisy jest wykonywany na górnej chrząstce ucha, ale pamiętaj, że istnieje inny styl tego piercingu.

Jednym z nich jest standardowe przekłuwanie helisy, wykonywane głównie na zewnętrznej górnej chrząstce. Ale jest różnica między tym a przebijaniem podwójnej helisy. Jeśli w jednym miejscu są dwa kolczyki, to jest to podwójna helisa. Ale jeśli piercing ma do trzech, nazywa się to piercingiem potrójnej helisy. Ale są też inne typy, które musisz znać.

Znaczenie Do przodu Helix Piercing

Ten piercing jest skomplikowany, jak powiedziałoby wielu przebijających lub techników. Jest również popularny i nie przypomina zwykłego piercingu typu helix. W tych piercingach do przodu helisy, w górnej warstwie ucha jest zrobiony otwór. Jeśli stylizacja z odpowiednią biżuterią zostanie wykonana dobrze, wygląd danej osoby zmieni się na dobre.

Teraz najlepszym sposobem na zrozumienie obszaru, w którym ma się to przekłuć, jest to; podążaj za krzywą chrząstki ucha, aż dojdziesz do boku tej twarzy. Istnieją również różne rodzaje kolczyków do przodu, które można uzyskać.

Helix-Piercing

Różne rodzaje piercingu do przodu spirali

Znajomość różnych stylów dostępnych kolczyków spiralnych uchroni Cię przed regularną zmianą stylu. Będziesz mógł powiedzieć, który z nich będzie Ci odpowiadał. To powiedziawszy, różne typy to pojedyncze, podwójne lub potrójne przebijanie spirali do przodu. 

 • Przebijanie pojedynczej spirali do przodu:

W tym rodzaju piercing znajduje się w górnej warstwie ucha. Ale dobrą rzeczą jest to, że nie boli zbytnio, gdy zrobisz dziurę w tej części ucha. A czas gojenia jest również szybszy.

 • Kolczykowanie z podwójną spiralą do przodu:

Ten rodzaj przekłuwania może wyglądać nieco ekstremalnie, ale jest to ten sam proces, co pojedynczy typ. Perforacje podwójne lub dwie najczęściej znajdują się w górnej warstwie ucha z pojedynczą lub podwójną biżuterią dodaną w miejscu. Jedyną rzeczą jest to, że ból tego podwójnego przekłucia jest nieco wyższy niż pojedynczego typu. Również czas gojenia jest nieco dłuższy.

 • Przebijanie potrójnej spirali do przodu:

W tym przypadku znajdziesz potrójne kolczyki w górnej warstwie ucha. A po przekłuciu na tę dziurkę nakłada się trzy kawałki biżuterii. Do każdego piercingu, czy to pojedynczego, podwójnego czy potrójnego, najlepiej wybrać odpowiednią jakość biżuterii. To ma znaczenie dla twojego zdrowia. Mówi się jednak, że potrójne przekłuwanie do przodu jest bardziej atrakcyjne ze względu na liczbę biżuterii, która wchodzi do otworu i skleja się blisko siebie. Ale wiedz, że ból może być bardziej ekstremalny, a proces gojenia może potrwać nieco dłużej. Helix-Piercing-

Ból przeszywający spiralę do przodu: czy to aż tak bolesne?

Kiedy ludzie myślą o jakiejkolwiek z tych modyfikacji ciała, pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, jest to, czy nie byłoby to bolesne? Czy mogę przetrwać ten ból? Oczywiście, że możesz. Ale jak wcześniej wspomniano, przekłucie, które masz, określi poziom bólu, którego doświadczysz.

Przebicie do przodu jest jednym z najbardziej bolesnych, ale nie takim samym bólem jak rana postrzałowa. W większości przypadków ból jest nieco większy, gdy używasz grubszego pręta, powiedzmy 1,6 mm. Ten rodzaj grubości pręta będzie bardziej bolesny, gdy przejdzie przez chrząstkę podczas perforacji. Jeśli masz szansę ocenić ten poziom bólu przekłuwającego do przodu, możesz powiedzieć, że stosunek ten wynosi 6/10.

Prosta procedura przebijania helisy do przodu

Najlepiej zapoznać się z procedurą wykonywania tych kolczyków, aby wiedzieć, czy jest to coś, co chciałabyś mieć. Większość ludzi, którzy tego nie żałują, może tego nie żałować, chociaż zdarza się to sporadycznie. Poniżej przedstawiamy proste procedury wykonywania tych perforacji. Ale pamiętaj, że powinien to zrobić prawdziwy profesjonalista.

Procedury:

 • Pierwszą rzeczą jest skontaktowanie się z profesjonalnym piercerem w celu umówienia wizyty. Ale upewnij się, że przeczytałeś i zrozumiałeś trochę o perforacji chrząstki.
 • Pamiętaj, aby skorzystać z usług profesjonalisty, który dobrze sobie z tym poradzi i dobierze odpowiednią biżuterię podczas tej procedury. Możesz również poprosić profesjonalnego piercera o sugestie dotyczące biżuterii. Odpowiednia biżuteria nie spowoduje guzków w miejscu przekłucia ani nie zwiększy bólu.
 • Igła jest dobrze wysterylizowana przed użyciem. I jest to bardzo ważne, aby upewnić się, że nie zarazisz się infekcją, która doprowadzi do czegoś innego. Infekcje mogą powodować nieestetyczne guzy.
 • Przed rozpoczęciem tej procedury przebijak musi pozostawić ślad na określonym, uzgodnionym obszarze, czyli górnej warstwie ucha.
 • Igła jest następnie używana do przekłucia ucha, aby pozostawić dziurę w zaznaczonym miejscu. W tym momencie poczujesz ostry ból przypominający ukąszenie owada, który również różni się w zależności od rodzaju kolczyków, które otrzymujesz.
 • Po przekłuciu biżuteria jest umieszczana w utworzonym otworze. Biżuteria powinna być odpowiednio umieszczona i przykręcona, aby uniknąć upadku. Przebijanie helisy do przodu jest nieco trudne dla przebijających ze względu na wrażliwy charakter tego obszaru. Dlatego najlepiej jest skorzystać z usług dobrze wyszkolonego profesjonalisty, aby upewnić się, że proces jest wykonywany dokładnie.

Helix Piercing

Fakty dotyczące infekcji i bólu po przekłuciu spirali do przodu

Przed lub po przekłuciu musisz zapoznać się z tym, co może się stać, gdy otrzymasz przekłucie do przodu lub inne modyfikacje ciała. Wiedza o tym, co może zachować czujność i pomóc w ograniczeniu wszelkich niepożądanych reakcji, które mogą wystąpić.

 • Po przekłuciu spirali do przodu możesz doświadczyć zaczerwienienia, obrzęku i niewielkiego bólu w miejscu na początku. Ból jest zdrowy i nie ma powodu do niepokoju. Ale wiedz, że możesz przyspieszyć proces gojenia poprzez odpowiednią pielęgnację. I upewnij się, że igła używana przez profesjonalistę jest odpowiednio wysterylizowana, zanim pozwolisz jej przejść przez skórę.
 • Twój sen musi się nieco zmienić w czasie gojenia. Jeśli przyzwyczaiłeś się już do spania na boki, możesz rozważyć zmianę tego, aby uniknąć dyskomfortu i bólu. Jeśli masz przekłute uszy, na razie unikaj spania na lewej lub prawej stronie. Problemy z przekłutym miejscem mogą powodować stan zapalny i większy ból. Może nawet opóźnić proces gojenia z powodu nawracających urazów.
 • Pamiętaj, aby po kąpieli prawidłowo wyczyścić obie strony ucha. Brud nie powinien również znajdować się w tych przebitych obszarach. Każda forma zabrudzenia może spowodować infekcję, która może zniweczyć Twój wysiłek w uzyskaniu idealnego piercingu. Z drugiej strony, wiele osób podobno miało nadmierny obrzęk w przekłutych uszach, co pokazuje, że ich ciało reaguje na modyfikację ucha, którą przeszli. Inni mogą mieć nudności, żółtą ropę, gorączkę, wymioty i inne reakcje alergiczne po przejściu przekłucia uszu. Ale wciąż są ludzie, którzy nie otrzymują żadnej z takich odpowiedzi. Po zakończeniu procesu następną rzeczą jest pielęgnowanie perforowanego obszaru, aby szybciej się goił.

Niezbędne fakty dotyczące pielęgnacji po przekłuciu w przód Helix Piercing 

Po przekłuciu uszu należy zrobić kilka rzeczy, aby perforowane miejsce nie zostało zanieczyszczone. Oto procedury pielęgnacji po przekłuciu uszu.

 • Pierwszą rzeczą do zrobienia jest upewnienie się, że nie dotykasz biżuterii lub perforowanego miejsca gołymi rękami, chyba że została ona odpowiednio umyta i wysuszona. Dzięki temu unikniesz zanieczyszczenia. Inną rzeczą jest częste czyszczenie przekłutego obszaru. Użyj ciepłej, ale słonej wody i wacika. Użyj nowej bawełnianej kulki i czystej ciepłej wody. Staraj się unikać kontaktu brudu z miejscem. Twoja ręka, materiał i woda powinny być czyste. Do czyszczenia przekłutego obszaru można również użyć mydła antybakteryjnego. Mycie powinno odbywać się dwa razy dziennie i wycierać czystym ręcznikiem.
 • Należy również zapobiegać kontaktowi kremu lub balsamu z tym obszarem. I nie próbuj zmieniać biżuterii, gdy dziura jeszcze się nie zagoiła. Ponadto, jeśli ból nie ustępuje lub gojenie jest powolne, zasięgnij profesjonalnej porady, co robić. Ale wiedz, że twoje uzdrowienie może potrwać dłużej niż dwa miesiące i różni się w zależności od osoby.
 • Mądrze dobieraj biżuterię. Jeśli twój przedni piercing nadal jest w trakcie gojenia, nie potrzebujesz biżuterii, która jest zbyt ciężka lub niewygodna. Nadwaga może opóźnić czas gojenia. Biżuteria nie powinna być również skomplikowana, aby uniknąć nieszczęśliwych wypadków lub sytuacji, w których utknie na twoich włosach. Możesz wybrać kolczyk labret lub zakrzywioną sztangę co najmniej 1,2 mm.

Helix Piercing

Jak długo będzie gojenie przekłuwania helisy ostatni?

Istnieje wiele sprzecznych poglądów na temat tego, jak długo trwa gojenie tego typu kolczyków. A według większości piercerów trwa to 12 tygodni. Inni uważają, że może to zająć więcej czasu. Najważniejsze jest to, że przekłuwanie helisy trwa dłużej niż 12 tygodni lub mniej. Czas gojenia zależy od osoby i różni się w zależności od osoby.

Kiedy jest odpowiedni czas na zmianę? Helix piercing biżuteria?

Nie należy zmieniać biżuterii, gdy perforowane miejsce jest jeszcze w trakcie gojenia. Musisz poczekać, aż całkowicie się zagoi, zanim będziesz mógł to zrobić. Zmiana biżuterii, gdy przekłute miejsce jeszcze się nie zregenerowało, może spowodować więcej obrażeń. Właściwym momentem na umieszczenie kolejnego jest wtedy, gdy nie czujesz już bólu ani obolałego w tym miejscu.

Rodzaj biżuterii, której może używać Twój Piercer

Jeśli to, co miałeś, to standardowy piercing, kolczyk jest tym, czego może użyć przebijak. Szpilka jest nieco bliższa tytanowi i oznaczona najmniej reaktywnym metalem, w zależności od przypadku. Ten rodzaj biżuterii ma zazwyczaj ciasny tył, który zapobiega jej wypadaniu z przekłutego miejsca. Kolczyk do przodu helisy posiada specjalny drążek służący do przekłuwania, który nazywa się paskiem brwi lub zakrzywioną sztangą. Pręt ma zwykle grubość 1,2 mm.

Przebijanie helisy

Rzeczy do rozważenia przy poszukiwaniu dobrej jakości przebijaka

Podczas szukania odpowiedniego miejsca należy wziąć pod uwagę wiele rzeczy. Jednym z nich jest ktoś, kto jest bardzo pewny tego, co robi i potrafi kompetentnie odpowiedzieć na każde Twoje pytanie. Pokazuje, że dana osoba jest dobrze ugruntowana w branży piercingu. Takie osoby z pewnością postąpią właściwie i nie będą narażać Twojego zdrowia.

Musisz również dowiedzieć się, w jaki sposób odbywa się sterylizacja biżuterii i ile rękawiczek prawdopodobnie będzie noszonych podczas całej procedury. Możesz również poprosić o obejrzenie autoklawów, aby zobaczyć na własne oczy i sprawdzić, czy studio jest uporządkowane i schludne. Jednak większość ludzi polega na witrynach oceniających, takich jak Yelp, aby poznać najlepsze przebijaki, których można użyć. Możesz zrobić to samo lub zapytać osoby, które w przeszłości miały takie modyfikacje ciała.

Jednakże jakość materiałów i biżuteria są również ważnymi czynnikami do rozważenia. Jeśli studio, w którym zamierzasz mieć piercing, nie inwestuje w wysokiej jakości sprzęt i biżuterię, lepiej odwiedź innego piercera.

Wniosek

Piękno każdego piercingu helisy tkwi w biżuterii i schludności perforowanego obszaru. Jeśli są wybrzuszenia, miejsce będzie wyglądać nieestetycznie. Najważniejszą rzeczą, na której należy się skupić po zdobyciu tej modyfikacji, jest opieka. Musisz wcześnie podjąć odpowiednie kroki, aby upewnić się, że przekłucie nie zaraża się infekcją. Kolejną rzeczą jest dobranie odpowiedniej biżuterii do przekłucia i poznanie właściwej rzeczy do zmiany lub sposobu obchodzenia się z biżuterią.