Kolczykowanie muszli – ozdoba na uszach, którą trzeba wypróbować

Wydaje się, że w dzisiejszych czasach coraz więcej osób interesuje się przekłuwaniem muszli. Cóż, nie ma co do tego wątpliwości, ponieważ miłośnicy piercingu na całym świecie są już zmęczeni posiadaniem zwykłego przekłuwania na ciele, takiego jak przekłuwanie języka, przekłuwanie brwi, przekłuwanie warg i wiele innych. Perforacja w tego rodzaju przekłuciu wykonywana jest na uszach, szczególnie na obszarach chrząstki. Jego nazwa wzięła się od faktu, że ten piercing jest wykonywany w części uszu, które wyglądają jak muszle, tuż przy kanałach usznych.

Rodzaje

Jedną rzeczą, o której zawsze powinieneś pamiętać, jest fakt, że istnieją dwa rodzaje, których możesz spróbować samodzielnie. Decyzja, który z tych dwóch wybierzesz, będzie teraz zależeć od Ciebie. Jeśli nie jesteś tak zagrożony bólem, jaki może dać ci proces przekłuwania, to dlaczego nie spróbować ich dwóch. W każdym razie możesz być pewien, że ta dwójka na pewno sprawi, że Twoje uszy będą piękniejsze.

  • Typ wewnętrzny – Jak sama nazwa wskazuje, typ wewnętrzny to piercing, który można zobaczyć na wewnętrznej muszli. Jeśli nie masz pojęcia, gdzie jest ta wewnętrzna muszla, spróbuj zdobyć lustro i obserwuj swoje uszy. Znajdziesz tam obszar w kształcie miski, który znajduje się tuż obok kanałów usznych. To właśnie tam znajduje się wewnętrzna muszla, w której należy wykonać perforację.
  • Typ zewnętrzny – Zewnętrzny typ to piercing, który wykonuje się dokładnie po przeciwnej stronie wewnętrznej muszli. Ponownie spróbuj obserwować swoje uszy w lustrze, a na pewno zauważysz płaską część, która znajduje się między grzbietem a spiralą. Dokładnie w tym miejscu należy wykonać przekłuwanie zewnętrznej muszli.

Ear_piercing_types

Przewodnik po sukcesie

Jeśli uważasz, że posiadanie tego rodzaju kolczyków jako ozdoby wspaniałego ciała jest niezwykle łatwe jako ABC, to musisz stracić rozum. To nigdy nie jest proste i wymaga tak dużej wiedzy. Przestań myśleć, że możesz to zrobić sam. Jest tak wiele rzeczy, które należy wziąć pod uwagę podczas takiego przekłuwania. Oto, co musisz zrobić:

  • Znajdź najlepszego Piercera – Oczywiście jest tak wielu piercerów, których można znaleźć. Ale najważniejsze pytanie brzmi, czy wszystkie są wystarczająco wiarygodne? Niektóre z nich nie są pewne. Dlatego bardzo ważne jest, aby najpierw przeprowadzić obszerne badania dotyczące danego piercera, zanim go wybierzesz.
  • Wybierz najlepszą biżuterię do piercingu – Powinnaś wiedzieć, że jeśli chodzi o piercing ciała, istnieje wiele opcji biżuterii, które możesz mieć. Wszystko zależy od Ciebie, co wybierzesz. Tylko upewnij się, że biżuteria jest wystarczająco zdolna do spełnienia twojego celu, jakim jest posiadanie tak wyjątkowego przekłucia uszu. Ponadto upewnij się, że biżuteria nie przekracza Twojego budżetu. Nie waż się na to wydawać tak dużo, jeśli nie chcesz skończyć z niczym więcej w kieszeni.
  • Bądź całkowicie przygotowany – Przed poddaniem się zabiegowi piercingu trzeba być bardzo dobrze przygotowanym nie tylko finansowo, ale także psychicznie i duchowo. Powinnaś mieć tak silną chęć poddania się zabiegowi. Powinieneś również przygotować się na ewentualny ból, który możesz odczuwać podczas tej procedury. A przede wszystkim pamiętaj, że nadal musisz zapłacić wynajętemu profesjonalnemu piercerowi, więc musisz przygotować swoje finanse.

Poziom bólu

Wykonanie niektórych zabiegów przekłuwania na ciele z pewnością wiązało się z użyciem igły do ​​przekłuwania, która pomoże stworzyć dziurę w określonym obszarze ciała, w którym powinna zostać umieszczona biżuteria do przekłuwania. Z tego powodu niektóre tkanki skóry i mięśni mogą ulec uszkodzeniu, więc z pewnością będzie to dla Ciebie bolesne. Co więcej, proszę nie zapominać, że to przekłucie wykonuje się w części konchowej uszu, która jest obszarem, który ma grubą chrząstkę. Mając to na uwadze, może być trochę trudno przepuścić igłę przekłuwającą, aby utworzyć dziurę, a to z pewnością sygnalizuje pewien ból.

Proces uzdrawiania

Nie trzeba dodawać, że obszar, w którym wykonuje się przekłucie muszli, potrzebuje trochę czasu, aby wyzdrowieć, tak jak każda rana na ciele człowieka. Proces gojenia tego przekłucia może być powodem, dla którego nie odważyłabyś się mieć go jako ozdoby ciała. Po prostu dlatego, że może ci to zająć tak długo, jak 18 miesięcy zanim w końcu będzie można powiedzieć, że rana spowodowana procesem przekłuwania jest już całkowicie zagojona. To pokazuje, że musisz wykazać się dużą dozą cierpliwości w oczekiwaniu na całkowite wyleczenie przekłutego obszaru. Jeśli go nie masz, to posiadanie tego piercingu na pewno nie byłoby dla Ciebie dobrym pomysłem.

Dbanie o dobrą opiekę

Prawda jest taka, że ​​wiele razy szacowany dłuższy proces gojenia przekłucia muszli można skrócić dbając o samo przekłucie, a także o przekłuty obszar. Tak, dobrze to przeczytałeś. Po tym, jak zawodowy piercer wykona swoją część przekłuwania na twojej muszli, twoja sprawa powinna być wykonana jako następna. Ta rzecz to robienie wszystkich niezbędnych rzeczy, aby utrzymać wspaniały stan twojego przekłucia i całej twojej istoty w ogóle. Oto rzeczy, które możesz zrobić:

  • Unikaj dotykania przekłucia i przekłutego obszaru. Należy pamiętać, że po zabiegu przekłuty obszar będzie miał otwartą ranę. Ta otwarta rana jest oczywiście podatna na niektóre infekcje bakteryjne. Jeśli będziesz nadal dotykać przekłutego obszaru i przekłucia, istnieje większa szansa na przeniesienie niektórych bakterii z twoich rąk w ich kierunku. Na pewno doprowadzi to do strasznych komplikacji.
  • Wykonaj zalecane metody czyszczenia przekłucia i przekłutej części. Jednym ze sposobów trzymania piercingu z dala od zakaźnych bakterii jest oczywiście jego regularne czyszczenie zalecanymi metodami. Możesz poprosić o to swojego wynajętego profesjonalnego piercera. Jeśli on lub on jest naprawdę prawdziwym zawodowym piercerem, z pewnością wie o tym.
  • Nie śpij w pozycji, która może nadwyrężyć przekłuty obszar. Nakładanie tak dużego obciążenia na przekłuty obszar z pewnością może spowodować okropne komplikacje. To, co możesz zrobić, to spać w wygodnej pozycji na przekłutym obszarze. Jeśli przekłuwasz lewe ucho, spróbuj spać w pozycji z widokiem z boku na prawą stronę.
  • Używaj tylko łagodnych produktów. Produkty zawierające bardzo silne chemikalia mogą oczywiście podrażnić ranę na przekłutym obszarze. Jeśli nie chcesz, aby tak się stało, używaj tylko łagodnych produktów podczas kąpieli lub podczas czyszczenia przekłuwania biżuterii i przekłutej części.

Infekcja

Szanse na zarażenie są większe, ponieważ wiele warstw jest przebitych. Na szczęście istnieją środki zapobiegawcze, które można podjąć, aby uniknąć infekcji.

Koszt przekłuwania muszli

Prawda jest taka, że ​​istnieje wiele czynników, które mogą wpływać na cenę przekłucia muszli, takich jak cena wybranej biżuterii do przekłuwania i wynajętego profesjonalnego przekłuwacza. Ale ogólnie rzecz biorąc, cena tego piercingu zacznie się od 45 USD do 75 USD. Biorąc pod uwagę dodatkowe czynniki w zależności od wybranego przebijaka, cena może być wyższa.

Opcje biżuterii

Istnieje wiele możliwości wyboru, jeśli chodzi o biżuterię. Szpilki Labret, niewoli pierścienie z koralików oraz okrągłe sztangi to kilka z twoich opcji. Jeśli wybierasz się po raz pierwszy, powinieneś wybrać to ostrożnie, ponieważ po przekłuciu jest to długa droga do uzdrowienia. Zaleca się, aby był lekki, a także powinien zapewniać miejsce do czyszczenia obszaru.

Sprawdź również nasze artykuły na temat popularnych typów kolczyków do uszu Helix Piercing, Industrial Piercing, Rook piercing i Piercing orbitalny.

Potrójne kolczykowanie muszli z perłowym płatemKolczykowanie muszli inspirowane fioletemPotrójne przekłuwanie muszliKrzyżowe i okrągłe przekłuwanie zewnętrznej muszliPotrójne zewnętrzne przekłuwanie muszliTrzy zewnętrzne przekłuwanie muszliMałe zewnętrzne przekłuwanie muszliPrzebijanie zewnętrznej muszli klejnotówSzmaragdowy Piercing Zewnętrznej MuszliTwisted Conch PiercingPiercing z muszli tytanowejPrzebijanie muszli słonecznychPiercing muszli konnejPiercing ze złotej muszliPiercing żaby i muszliPodwójne koliste przekłuwanie muszliDiamentowy potrójny piercing do muszliPiercing z muszli z diamentowym kwiatemFajne przekłuwanie muszliOkrągłe przekłuwanie muszliKolczykowanie muszli Blue Gems