Kompletny przewodnik po przekłuwaniu tragusa

Subtelny i oryginalny piercing do tragusa zyskał ostatnio na popularności ze względu na możliwe korzyści dla zdrowia.

Niezależnie od tego, czy zastanawiasz się nad przekłuciem tragusa, ponieważ wygląda fajnie, czy jako potencjalny środek zaradczy, mamy Cię w zasięgu ręki!

W tym artykule dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o kolczykach do tragusa i zobaczysz kilka niesamowitych przykładów w naszej galerii.

przekłucie tragusa z niebieskiego ćwieka

Co to jest przekłuwanie tragusa?

Zacznijmy od określenia umiejscowienia tego piercingu. Nawet jeśli słowo „tragus” nic ci nie mówi, na pewno widziałeś już to przekłuwanie u innych.

Tragus znajduje się na uchu. Słowo to odnosi się do małego kawałka chrząstki w pobliżu otworu ucha. Otóż ​​to!

Jak widać na powyższym obrazku, jest jeszcze jeden piercing zwany „anty-tragusem”, po przeciwnej stronie niż kolczyk do tragusa.

Procedura i pielęgnacja po zabiegu anti-tragus jest taka sama jak w przypadku piercingu do tragus, podobnie jak opcje biżuterii.

Na marginesie, piercing tragus jest czasami błędnie określany jako „piercing do tchawicy”. Tak naprawdę tchawica to… tchawica, która zdecydowanie nie jest częścią ciała, która może przekłuć.

Piercing powierzchni

Piercing tragusa powierzchniowego (po prawej stronie tragusa na zdjęciu) jest inny. Jak sama nazwa wskazuje, są to piercingi powierzchniowe.

Pionowe przekłuwanie tragusa

Aby stworzyć przekłucie powierzchni, przebijak umieszcza sztangę w kształcie zszywki pod powierzchnią skóry. Widoczne są tylko końce paska, wystarczy przykręcić koraliki na każdym końcu.

Przekłuwanie tragusa powierzchniowego nie jest przekłuwaniem chrząstki i technicznie nie jest w ogóle przekłuwaniem uszu.

Pozostała część tego artykułu dotyczy standardowych kolczyków do tragusa, więc omówmy kilka głównych punktów przekłuwania powierzchniowego:

 1. Procedura – procedura przekłuwania powierzchniowego różni się tym, że przekłuwacz może używać skalpela zamiast igły (choć metoda igłowa jest również opcją). Metoda skalpela, o dziwo, jest zwykle mniej bolesna niż igła.
 2. Czas leczenia – powierzchniowe przekłucie tragusa goi się średnio 3 miesiące. Różni się to jednak w zależności od osoby i czasami całkowite wyleczenie może zająć nawet 9 miesięcy.
 3. Koszt – piercing powierzchniowy jest bardziej skomplikowany i dlatego kosztuje nieco więcej – zwykle między 50 a 100 zł.
 4. Biżuteria – ze względu na charakter tego przekłucia można używać tylko sztang powierzchniowych. Zakrzywione sztangi lub, co gorsza, proste sztangi nie są odpowiednie, ponieważ zwiększają ryzyko odrzucenia. Najpopularniejsze są sztangi o rozmiarze od 14 do 18, a ich długość będzie zależeć od anatomii ucha.
 5. Zagrożenia – powierzchniowe kolczyki do tragusa są częściej odrzucane niż standardowe kolczyki do tragusa. Odrzucenie ma miejsce, gdy twoje ciało decyduje się wypchnąć biżuterię przez skórę, zamiast leczyć otaczającą ją tkankę, często powodując blizny.

Piercing mikrodermalny

Możliwe jest również uzyskanie przekłuwanie mikrodermalne w obszarze tragusa, w tym samym miejscu, w którym widać powierzchnię tragusa na powyższym obrazku.

Sprawdź nasz dedykowany artykuł na temat piercingu mikrodermalnego, aby dowiedzieć się więcej.

Procedura przekłuwania tragusa

Procedura przekłuwania tragusa nie różni się zbytnio od każdego innego przekłucia uszu.

Dezynfekcja – specjalista od piercingu powinien zacząć od dokładnej dezynfekcji okolicy. To kluczowy krok – bez niego infekcja staje się niezwykle prawdopodobna.

Dla własnego bezpieczeństwa nie pozwól, aby przekłuwacz działał bez uprzedniej dezynfekcji ucha. Powinny też nosić rękawiczki.

Cechowanie – markerem chirurgicznym przebijak zaznaczy dokładne miejsce, w którym będzie piercing. To jest dla ich własnego odniesienia i dla Ciebie, aby sprawdzić, czy jesteś zadowolony z miejsca docelowego.

Przeszywający – przebijak użyje igły do ​​przebicia tragusa. Spodziewaj się głośnych dźwięków, ponieważ działają tak blisko przewodu słuchowego – i chwili intensywnego nacisku.

Należy pamiętać, że używanie pistoletu do przekłuwania zamiast igły jest niedopuszczalne. Uszkodzenie tkanki i infekcja są znacznie bardziej prawdopodobne, jeśli używany jest pistolet do przekłuwania, więc nigdy nie należy pozwalać przebijającemu na użycie czegokolwiek innego niż igła.

Wstawianie biżuterii – Piercer włoży wybraną przez Ciebie biżuterię do tragusa i zabezpieczy ją na miejscu.

I to wszystko! Piercer powinien jeszcze raz zdezynfekować okolicę, a następnie przekazać instrukcje dotyczące pielęgnacji i odesłać w drogę z nowym przekłuciem tragusa.

Czy każdy może dostać przekłucie tragusa??

Uszy każdego wyglądają nieco inaczej. Być może zauważyłeś, że tak jak niektórzy ludzie mają dłuższe płaty, a inni krótsze, nie u wszystkich tragus jest jednakowo widoczny.

Jeśli twój tragus jest za mały, bezpieczne przebicie go może być niemożliwe. Może nie być wystarczająco dużo miejsca, aby przekłuwacz mógł dostać się tam z igłą i/lub chrząstka może być zbyt mała, aby utrzymać przekłucie.

Jeśli okaże się, że nie możesz przekłuć tragusa, to jako twój piercer dla alternatyw. Na przykład możesz zdobyć antytragus, daith lub wieżę.

Również piercing powierzchniowy i mikrodermalny (opisany powyżej) jest możliwy dla każdego, niezależnie od kształtu ucha.

przekłuwanie tragusa kota

Leczenie i pielęgnacja przekłucia tragusa

Piercing chrząstki goi się stosunkowo długo. ten czas gojenia przekłucia tragusa wynosi od 3 do 9 miesięcy, chociaż czasami pełne zagojenie może trwać nawet rok.

W tym czasie jest kilka etapów leczenia przekłucia tragusa. Miejsce przekłucia będzie czerwone, trochę spuchnięte i prawdopodobnie bolesne przez pierwsze kilka tygodni.

Następnie dyskomfort powinien stopniowo się zmniejszać. Piercing pozostanie delikatny w dotyku i może pojawić się niewielkie wyładowanie.

Może być trudno stwierdzić na pewno, kiedy piercing w pełni się zagoił – i musisz to wiedzieć, jeśli planujesz zmienić biżuterię.

Gdy po raz pierwszy zmieniasz biżuterię z oryginalnej biżuterii, najlepiej udać się do pracowni piercingu. Specjaliści od piercingu będą mogli sprawdzić, czy Twój piercing zagoił się i pomóc w bezpiecznej wymianie biżuterii.

Ponieważ przepływ krwi i krążenie w chrząstce jest ograniczony, kolczyki do tragusa stwarzają większe ryzyko infekcji. Upewnij się, że postępujesz zgodnie z wytyczne dotyczące pielęgnacji po przekłuciu tragus aby zminimalizować ryzyko powikłań.

przekłuwanie tragusa słonia

Koszt przekłucia tragusa

Przekłucie tragusa kosztuje około 30 – 50 dolarów za zabieg plus koszt biżuterii.

Jak w przypadku każdego innego piercingu, głównym czynnikiem decydującym o kosztach jest wiedza przebijającego. Oczywiście ważne jest, aby nie próbować oszczędzać na czymś tak ważnym (i trudnym) jak modyfikacja ciała.

Wybierz profesjonalistę z doświadczeniem w przekłuwaniu tragusa, wysokim standardem higieny i dobrze wyposażonym studio. Po pierwsze, pomoże ci to upewnić się, że jesteś zadowolony z zakończonego piercingu. Po drugie, zminimalizuje to ryzyko związane z przekłuciem, takie jak infekcja.

Pamiętaj jednak, że cena nie zawsze jest odzwierciedleniem jakości. Skorzystaj z recenzji i rekomendacji innych osób, zanim umówisz się na wizytę.

przekłuwanie pierścienia tragus serce

Ból przeszywający tragus

Nie zdziwi Cię, że poziom bólu związany z przekłuciem tragusa będzie zależał od Twojej indywidualnej tolerancji.

Niektórzy ludzie radzą sobie z bólem lepiej niż inni, a niektórzy uważają, że określone obszary ich ciała są szczególnie wrażliwe na ból.

Trudno zatem jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, jak bardzo boli przekłucie tragusa.

Większość osób, które przeszły zabieg, uważa, że ​​jest on możliwy do opanowania, często bardziej niewygodny niż bolesny.

Podczas przekłuwania tragusa przebijak musi przebić igłę przez twardą chrząstkę. Presja jest głównie odpowiedzialna za to, że doświadczenie staje się nieprzyjemne.

Niezależnie od twojej tolerancji bólu, pamiętaj, że sam akt przekłucia zajmie tylko kilka sekund. W tragusie jest niewiele zakończeń nerwowych, więc ból nie będzie intensywny przez długi czas.

piercing tragus w kształcie serca

Potencjalne korzyści zdrowotne

Być może słyszałeś o korzyściach zdrowotnych przekłuwania tragusa. W szczególności istnieją dowody na to, że mogą: pomagają złagodzić migreny.

Ideą tej teorii jest akupunktura. Akupunktura to zabieg polegający na umieszczaniu igieł w określonych punktach nacisku na ciele w celu pobudzenia nerwów i pomocy w różnych problemach zdrowotnych.

Jednym z nerwów, który może być stymulowany w celu złagodzenia bólu migrenowego, jest nerw błędny, który przechodzi przez tragus. Badania dowodzą, że akupunktura nerwu błędnego może pomóc w depresji i epilepsji – naukowcy wciąż pracują nad ustaleniem, czy może leczyć ból migrenowy.

przekłuwanie kolczyków tragus

Tak więc, w pewnym sensie, przekłucie tragusa jest sposobem na trwałą stymulację nerwu błędnego, co miejmy nadzieję pomoże w migrenach. Piercing Daith to kolejna procedura, która stymuluje ten sam nerw i uważa się, że jest również korzystna dla osób cierpiących na migrenę.

Proszę pamiętać, że dowody na to są niepotwierdzone, co oznacza, że ​​żadne badania naukowe tego nie potwierdziły. Wiele osób twierdzi, że to pomaga, ale naukowcy nie powiedzieli, że zdecydowanie pomaga.

Pod koniec dnia, jeśli chcesz poddać się zabiegowi i zająć się piercingiem, nie ma nic złego w próbowaniu. Nie ma ostatecznego lekarstwa na migreny, więc wiele osób uważa, że ​​warto wypróbować każdą dostępną metodę.

Biżuteria do piercingu Tragus

W zależności od kształtu ucha i rozmiaru tragusa, specjalista od piercingu będzie mógł doradzić Ci, jaka będzie początkowa biżuteria.

Ogólnie rzecz biorąc, istnieją dwie główne kategorie biżuterii: ćwieki i obręcz do tragusa.

Niektórzy używają również małych sztang. Są realną opcją, choć mogą być niewygodne, jeśli za bardzo wystają po wewnętrznej stronie.

Czarny sztanga Piercing Tragus

Tragus kolczyk do przekłuwania

Najpopularniejszą opcją są ćwieki, częściowo dlatego, że mogą być wygodniejsze w zależności od kształtu ucha.

Pod względem budowy istnieją dwa rodzaje ćwieków: z płaskim podkładem oraz z okrągłym koralikiem z tyłu.

Jeśli po wewnętrznej stronie przekłucia tragus nie ma dużo miejsca, lepszym rozwiązaniem będzie płaski podkład.

Nie odczujesz tego tak bardzo, zwłaszcza w słuchawkach.

Tragus Piercing Ognisty Opal

Oczywiście ćwieki występują w wielu kształtach i odmianach – od prostych metali czy klejnotów po skomplikowane kształty.

Pojedyncze przekłuwanie tragusa

Ręcznie robiony srebrny pierścionek Tragus ze słoniem

Obręcz do przekłuwania tragus

Istnieją trzy rodzaje kółek do przekłuwania tragusa:

 • Uwięzione pierścienie z koralików – mają koralik, który utrzymuje końce pierścienia na miejscu. Koralik i pierścionek mogą być ozdobne lub gładkie.

  Kolczyk lewego tragusaKolczyk Tragus z żółtego złota

 • Koła bezszwowe – nie mają koralika do łączenia końców. Są prostsze niż pierścienie z koralików w niewoli i mają bardziej elegancki wygląd.

  Śliczny kolczyk Tragus

 • Pierścienie zawiasowe – te zamykają się za pomocą mechanizmu zawiasowego, mocującego pierścień na miejscu. Zwykle są nieco droższe niż inne rodzaje obręczy tragus.

Ostatnie słowa

To wszystko! Mamy nadzieję, że znalazłeś tutaj odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące piercingu tragus. Teraz zapraszamy do przeglądania naszej galerii biżuterii do piercingu tragus – powodzenia w znalezieniu najlepszych elementów pasujących do Twojego stylu!

Pierścionek z diamentem Tragus z różowego złotaSterling Silver Small Swirl Tragus Ear CuffMankiety do uszu Tragus DIYTragus kolczyk do uchaKolczyk TragusPierścienie do przekłuwania tragusaBiżuteria z pereł TragusLewy Tragus PiercingTragus przekłuwanie sercaPierścień Serca TragusaPrzebijanie liści tragusaPiercing z płatka tragusaTragus przekłuwanie uszu

Opal Czterokulkowy gwintowany wkręt Trinity TragusFlower Tragus Hoop Kolczyk 14K Solid Rose Gold HandcraftedTragus 14K Gold wypełniony 5mm kwiatem z 2mm prawdziwym turkusowym kamieniemPiercing do tragusa ze srebrnego sercaPiercing do tragusa Infinity ze srebra wysokiej próbyPiercing lewego pierścienia tragusaSłodki Piercing TragusaPiercing kolczykówEkstremalne przekłuwanie tragusaPiercing chrząstki rybnejprzekłuwanie tragusa kotaPrzekłuwanie tragusa ze sztangąObręcz do kolczyków z niebieskim opalemNiebieskie prawe przekłuwanie uszu TragusPrzebijanie chrząstki Tragus