Kompletny przewodnik po przemysłowych piercingach (wskazówki + zdjęcia)

Choć nazwa „przebijanie przemysłowe” brzmi dość nudno i technicznie, daleko jej do tego. W rzeczywistości może to być najbardziej wyjątkowy i zabawny piercing, jaki możesz uzyskać. Jest daleko od zwykłych przekłuć uszu, a nawet od innych przekłutych chrząstek. To, co dostajesz, to coś, co z pewnością przyciągnie uwagę każdego, kto to zobaczy.

Mając to na uwadze, ten artykuł zajmie się wszystkim, od uzyskania przemysłowego piercingu po porady dotyczące pielęgnacji. Tak więc, zanim przekłujesz sobie uszy, najpierw przeczytaj ten przewodnik.

przemysłowe-piercingi

Co to jest przekłuwanie przemysłowe?

Przemysłowy piercing znajduje się na uszach i jest konkretnie piercingiem chrząstki. Ale w przeciwieństwie do większości, obejmuje to dwa kolczyki, ale jedną biżuterię. Zasadniczo jedna sztanga łączy oba przebicia razem. Można to również nazwać przekłuwaniem pręta lub rusztowania.

Zwykle przebicia są oddalone od siebie o około 1,5 cala. Jednak może to również zależeć od twoich uszu i lokalizacji, którą chcesz mieć. Tradycyjne industrialne kolczyki to dwa kolczyki w kształcie helisy z jednym prętem. Obecnie istnieje jednak wiele możliwych sposobów, aby to uzyskać.

Na przykład, możesz wybrać dwa przekłucia muszli, a pasek zostanie ustawiony pionowo. Możesz też wybrać przekłucie antyhelisy i wieży, przekłucie wieży i Daith lub przebicie wieży i dolnej muszli.

Niektórzy ludzie mają nawet cztery kolczyki połączone tylko jedną biżuterią. Ale to tylko wtedy, gdy masz na to ucho. Istnieją również trzypunktowe przebicia przemysłowe.

Plusy i minusy

Zanim po prostu zdobędziesz przemysłowe piercing, najlepiej wiedzieć, jakie są zalety i wady.

Plusy

 • Przemysłowe kolczyki przyciągają wzrok, ponieważ nie każdy to widzi. Wygląda oszałamiająco, szczególnie z odpowiednią biżuterią.
 • To wszechstronne przekłuwanie i sprawdzi się zarówno u mężczyzn, jak iu kobiet. Nie tylko możesz wybierać spośród tysięcy sztabek, ale możesz także wybierać spośród kilku opcji przebicia, jak wspomniano powyżej. Zarówno poziome, jak i pionowe przemysłowe kolczyki wyglądają równie dobrze na mężczyznach, jak i na kobietach.
 • Do wyboru jest wiele wariantów. Jeśli masz na to ucho, możesz uzyskać trzy lub cztery punkty przekłucia. To coś, co na pewno wyróżni Cię z tłumu.

Cons

 • Po pierwsze, piercing chrząstki jest trudny do zdobycia. Są one trudniejsze niż przekłuwanie płatków uszu, nie tylko dla Ciebie, ale także dla mistrza przekłuwania. Musisz upewnić się, że znajdziesz najlepszy sklep i osobę do wykonania pracy.
 • Opieka pooperacyjna jest znacznie trudniejsza, ponieważ dbasz o dwa przekłucia na raz. Koniecznie stosuj się do wskazówek, które dał ci twój mistrz piercingu.
 • Dostajesz dwie dziury w tym samym czasie. Będzie to dwa razy większy ból, dwa razy większy dyskomfort i dwa razy większe trudności. Może to być przerażające, zwłaszcza jeśli jesteś nowy w kolczykowaniu.

Procedura

Znajomość procedury jest istotną częścią uzyskania przemysłowego piercingu. Nie tylko możesz przygotować się psychicznie i fizycznie, ale także będziesz wiedzieć, czy coś jest nie tak. Na przykład twój mistrz piercingu nie wysterylizował igieł ani sztabki. Masz szansę zadzwonić do nich lub odejść i wybrać innego specjalistę, który Ci pomoże.

To powiedziawszy, oto co powinno się wydarzyć:

 1. Mistrz przekłuwania powinien wysterylizować wszystko, od biżuterii, instrumentu po miejsca przekłuwania. Powinien również nosić nowe rękawiczki, aby upewnić się, że się nie zarazisz.
 2. Miejsca przekłucia zostaną oznaczone pisakiem chirurgicznym. Zwykle punkty wejścia i wyjścia będą połączone linią, dzięki czemu będziesz miał wyobrażenie, jak to będzie wyglądać. Do tego czasu możesz zmienić swoją decyzję, jeśli nie podoba Ci się miejsce docelowe.
 3. Gdy wyrazisz zgodę na umieszczenie, on/ona użyje igły 14G lub igły wydrążonej, aby rozpocząć od pierwszego otworu. Zazwyczaj zostaniesz poproszony o wzięcie głębokiego oddechu, aby złagodzić ból i nerwy. Następnie drugi otwór zostanie przebity.
 4. Następnie pojawia się biżuteria, która zostanie przełożona przez oba otwory, a następnie zostanie zamknięta kulką na jednym końcu.
 5. Twój mistrz piercingu będzie miał ostateczną dezynfekcję, aby upewnić się, że jesteś wolny od ryzyka infekcji.

Cała procedura trwa zwykle kilka minut.

Zobacz także: Medusa Piercing: ból, leczenie, koszt z 75+ pomysłami

Czy mogę się przebić??

Prawdopodobnie masz ochotę przebić się. Wielu powiedziałoby, że przekłuwanie nie jest trudne, zwłaszcza gdy mają pomoc kilku przyjaciół. Ale zanim przejdziesz do przodu i podejmiesz decyzję, mądrze jest poznać zalety i wady przekłuwania siebie, ponieważ tak, możesz to zrobić, aby.

Czy polecamy? Nie bardzo.

Jest wiele rzeczy, które mogą pójść nie tak, jeśli spróbujesz przebić się bez żadnego doświadczenia. Przebijanie chrząstki jest trudniejsze, ponieważ ta część ciała jest zwykle twardsza niż płatek ucha. Co więcej, musisz zrobić dwa przebicia do przemysłowego piercingu. To zdecydowanie nie jest coś, co można po prostu oszacować. Musisz upewnić się, że obie dziurki zmieszczą biżuterię bez dyskomfortu.

Dodatkowo przekłuwanie się może być niebezpieczne dla zdrowia. Możesz ryzykować infekcję, jeśli nie używasz odpowiednio wysterylizowanego sprzętu lub zapomnisz umyć ręce lub później je wysterylizować. Twoje otoczenie może również powodować infekcje bez Twojej wiedzy.

Jeśli jednak jesteś naprawdę zdeterminowany, aby zrobić to sam, odpowiednio przygotuj swój sprzęt. Upewnij się, że masz czyste ręce, a nawet użyj lateksowych rękawiczek, jeśli możesz. Jeśli możesz poprosić o pomoc kogoś, kto ma większe doświadczenie, tym lepiej. W rzeczywistości, gdy ktoś inny cię przekłuwa, jest łatwiej niż zrobienie tego samemu.

Jak bardzo to boli?

Jeśli kiedykolwiek przekłułeś płatki uszu, wiedziałbyś, że tak naprawdę nie boli tak bardzo, jak wielu myśli. Na początku jest trochę uszczypnięcia, ale wszystko, co naprawdę poczujesz, to gorąco w uszach. Przez kilka dni może być trochę obolały, ale nie jest to coś, czego nie możesz znieść.

Czy piercing przemysłowy jest taki sam??

Zasadniczo przekłucie chrząstki jest o wiele bardziej bolesne niż przekłucie płatka uszu. Z drugiej strony, nie jest to najbardziej bolesna rzecz na świecie i będziesz odczuwać ból tylko przez kilka minut po pierwszym przekłuciu. Na 10, poziom bólu przemysłowego przekłucia wynosi prawdopodobnie średnio około 6. Jedynym problemem jest to, że dostajesz dwa przebicia naraz, więc brzmi to denerwująco.

Dodatkowo każdy ma inny poziom tolerancji na ból. Niektórzy mogą nie czuć więcej niż uszczypnięcie, podczas gdy inni mogą przez chwilę odczuwać ogromny ból.

Aby zmniejszyć stres, możesz poprosić swojego mistrza piercingu o ewentualny krem ​​znieczulający. To trochę pomaga, a efekt placebo sprawi, że będzie bardziej znośny. Możesz również skupić się na biżuterii zamiast na samym zabiegu. pomyśl, jak dobrze to ostatecznie będzie wyglądać. Możesz też zacząć ćwiczenia oddechowe, aby się uspokoić. Niektórzy biorą nawet ibuprofen, aby poradzić sobie z bólem.

Jeśli wykonanie dwóch przebić na raz jest dla Ciebie naprawdę trudne, możesz najpierw wykonać pierwsze przebicie i pozwolić mu się zagoić. Następnie możesz zrobić drugi raz i do tego czasu wstawić pasek.

Jak długo to trwa, zanim się zagoi?

Czas gojenia różni się dla każdej osoby. Zależy to od twojego własnego ciała i twojego zdrowia, a także od tego, jak sumiennie dbasz o opiekę.

Są szczęśliwi ludzie, którzy szybko się leczą. Przekłuwanie przemysłowe zajmie co najmniej miesiąc lub dwa, aby całkowicie je wyleczyć. Ale niektórzy są powolnymi uzdrowicielami i mogą zająć około trzech do pięciu miesięcy. Jeśli nie jesteś tak ostrożny w pielęgnacji, być może będziesz musiał poczekać maksymalnie dziewięć miesięcy, aż twoje kolczyki zostaną całkowicie zagojone.

Jedną rzeczą, na którą musisz zwrócić uwagę, jest to, że Twoje kolczyki mogą puchnąć lub mogą odczuwać ból w dzień lub dłużej po zabiegu. To całkowicie normalne i powinno zniknąć po kilku dniach.

Jeśli chcesz zmienić swoją biżuterię, najlepiej najpierw pozwól jej całkowicie się zagoić. Możesz również zapytać swojego mistrza piercingu, czy możesz teraz wymienić swój.

Czy mogę przekłuć oba uszy??

Przemysłowe kolczyki są niesamowicie oszałamiające, że możesz mieć pokusę, aby mieć je na obu uszach. I to jest całkowicie w porządku. W końcu możesz zdjąć pasek i użyć oddzielnej biżuterii, aby wyglądał mniej świątecznie niż pasek.

Ale czy w porządku jest przekłucie obu uszu naraz??

Ponownie, zależy to od osoby, ale przekłucie dwojga uszu naraz może być bardzo trudne. Pamiętaj, że przebijanie przemysłowe wymaga co najmniej dwóch przebić. Przekłucie obu uszu może być dla Ciebie bardzo niewygodne nie tylko podczas zabiegu, ale także po jego zakończeniu.

Po pierwsze, nie zaleca się spania na nowych kolczykach. Jeśli masz przekłute lewe ucho, upewnij się, że śpisz na prawym boku i na odwrót. W przeciwnym razie może to być bardzo niewygodne i może utrudnić proces gojenia się piercingu.

Teraz przekłucie obu uszu ogranicza twoją pozycję do spania. Oznacza to, że możesz leżeć tylko na plecach lub brzuchu. Czuwanie się zbyt komfortowo nie wchodzi w grę przez najbliższe kilka miesięcy, ponieważ leczy.

To powiedziawszy, podejmij proces powoli. Zalecamy, aby najpierw założyć go na jedno ucho i pozwolić, aby całkowicie się zagoiło. Może zanim twoje ucho się zagoi, zmieniłeś zdanie i chcesz innego przekłucia.

Jakiej biżuterii mogę użyć?

Przemysłowe piercingi wykorzystują pręt do łączenia dwóch lub więcej otworów. Jeśli to nie jest sztabka, to tak naprawdę nie nazywa się to piercingiem przemysłowym i pozostajesz z różnymi rodzajami kolczyków. To powiedziawszy, do tego typu przebicia można użyć tylko sztabki. Dobrą wiadomością jest to, że możesz znaleźć wiele różnych i unikalnych biżuterii, które pasują do Twojego stylu.

Możesz jednak nie nosić kolczyka z paskiem na czas gojenia ucha. Możesz poprosić swojego mistrza piercingu o oddzielną biżuterię. Możesz wybierać spośród labretów, pierścieni z koralikami w niewoli, mini zakrzywionych sztang, pierścieni bezszwowych lub krótkich prostych sztang. Oczywiście każda z tych kategorii ma inny styl – od prostych po bardziej kreatywne elementy.

Po wygojeniu uszu możesz wrócić do swojego mistrza przekłuwania, aby zmienić go w kolczyk w kształcie pręta. Możesz nawet zrobić to sam.

Czy noszenie oddzielnych kolczyków jest korzystne dla procesu gojenia??

Piercing chrząstki może pozostać delikatny przez pewien czas po przekłuciu. Możesz nawet oczekiwać, że poczujesz lekki ból nawet po miesiącu lub dwóch i jest to całkowicie normalne. Gojenie chrząstki trwa dłużej niż w przypadku przekłucia skóry.

To powiedziawszy, noszenie oddzielnej biżuterii podczas procesu gojenia może pomóc. Często jest to wygodniejsze niż posiadanie drążka, który stale szarpie obie dziury po przypadkowym dotknięciu. Ten rodzaj biżuterii ma również tendencję do wywierania większego nacisku na dotknięty obszar, szczególnie podczas snu. Gojenie może potrwać dłużej niż noszenie oddzielnych kolczyków.

Kolejną zaletą używania osobnych kolczyków jest zapobieganie splątaniu włosów na biżuterii. Dzieje się tak często, gdy nosisz sztangę i masz dłuższe loki. Ale jeśli nalegasz na noszenie przemysłowej sztangi, po prostu upewnij się, że twoje włosy są zawsze związane z tyłu, zwłaszcza gdy śpisz.

Porady dotyczące pielęgnacji

Pielęgnacja jest najważniejszą częścią uzyskania przemysłowego piercingu. Idź z tym trochę leniwie, a skończysz czekając około roku tylko na to, aby twoje kolczyki całkowicie się zagoiły. I to jeśli masz szczęście. Jest wielu, którzy cierpią na infekcje, ponieważ nie traktują raczej poważnie opieki pooperacyjnej.

To powiedziawszy, musisz upewnić się, że twoje kolczyki są zawsze czyste. Oprócz tego, oto kilka innych wskazówek dotyczących pielęgnacji:

Czyszczenie

Ważne jest codzienne czyszczenie kolczyków. Pomaga to uniknąć gromadzenia się bakterii, które mogą powodować infekcje. Najlepszym środkiem czyszczącym jest sól morska w sprayu, którą można kupić w każdej drogerii lub w sklepie z biżuterią. Możesz też zrobić to w domu.

Wystarczy wymieszać ćwierć łyżeczki soli morskiej z 8 uncjami ciepłej wody. Mieszaj, aż sól się rozpuści. Kiedy to się stanie, możesz wziąć wacik lub pąki i namoczyć je w mieszance soli morskiej. Następnie po prostu wyczyść dotknięty obszar.

Upewnij się, że masz czyste ręce, zanim wykonasz tę rutynę.

Nie dotykać

Unikaj dotykania kolczyków i biżuterii w czasie gojenia. Nie obracaj go ani nie dostosowuj. Jeśli chcesz dokonać modyfikacji, takich jak zmiana biżuterii, najpierw skonsultuj się ze swoim mistrzem piercingu. Nigdy nie próbuj robić tego samodzielnie ani zdejmować biżuterii, zwłaszcza przez pierwsze kilka tygodni i kilka miesięcy.

Jeśli to możliwe, nie śpij na nowych kolczykach. Otaczaj się poduszkami, aby poczuć się, jakbyś prawie leżał na plecach.

Uważaj też, gdy szczotkujesz włosy lub bierzesz kąpiel. W miarę możliwości ogranicz kontakt do minimum. W czasie kąpieli używaj ekologicznych i łagodnych produktów, aby nawet jeśli dosięgły Twoich kolczyków, nie podrażniły ich.

Zmiana biżuterii

Jeśli twój mistrz piercingu dał ci sygnał do zmiany biżuterii, możliwe, że twoje uszy nadal będą wrażliwe. Jeśli więc chcesz zmienić kolczyki, po prostu namocz uszy na kilka minut w gorącej wodzie. To może znacznie ułatwić procedurę. Tylko upewnij się, że woda nie jest wystarczająco gorąca, aby poparzyć wrażliwe uszy.

Umyj ręce, a nawet załóż lateksowe rękawiczki, jeśli chcesz być naprawdę bezpieczny. Delikatnie odkręć końce biżuterii i powoli zdejmij ją z obu końców. Powinieneś również najpierw zdezynfekować obszar przed założeniem zmiany kolczyków. Jeszcze lepiej jest zdezynfekować samą biżuterię, aby zapewnić sobie dodatkowe bezpieczeństwo.

Tak jak rozpiąłeś swoje pierwsze kolczyki, delikatnie włóż kolejną biżuterię. Prawdopodobnie poczujesz lekki dyskomfort, a nawet ból podczas zdejmowania kolczyków i zakładania nowych. To zupełnie normalne.

Po zmianie sztangi przemysłowej po raz ostatni zdezynfekuj obszary.

Infekcje

Infekcje są prawdopodobnie najgorszym koszmarem każdego, kto ma przekłute uszy. Jest to dość powszechne i może być wynikiem braku troski lub jeśli nie jesteś świadom swojego brudnego otoczenia. Może to być spowodowane przez bakterie, gdy nie dezynfekujesz prawidłowo lub często trzymasz kolczyki brudnymi rękami.

Infekcja przeszywająca ma kilka objawów:

 • Zaczerwienienie
 • Obrzęk
 • Żółty wyładowanie
 • Swędzący
 • Palenie
 • Czułość
 • Ból

Gdy wystąpią którekolwiek z nich, najlepiej skonsultować się z lekarzem. Będą musieli przepisać ci leki przeciwbakteryjne – doustnie lub kremy. Ważne jest, aby zrobić to, gdy tylko podejrzewasz infekcję, w przeciwnym razie może się pogorszyć, utrudnić gojenie, a nawet spowodować poważne infekcje, które mogą wpłynąć na twoje ogólne samopoczucie.

Aby uniknąć przekłucia, ściśle przestrzegaj naszych wskazówek dotyczących pielęgnacji. Najważniejszą rzeczą do zrobienia jest utrzymanie czystości.

Ile kosztuje przebicie przemysłowe?

Trudno jest wymyślić szacunkowy koszt przekłucia przemysłowego. W grę wchodzą pewne czynniki. Istnieje reputacja mistrza piercingu, gdzie znajdują się kolczyki i biżuteria, której użyłeś.

Ogólnie rzecz biorąc, sklepy do piercingu w miastach mają tendencję do wyższych opłat niż sklepy na wsi lub w małych miasteczkach. Dodatkowo, bardziej renomowani mistrzowie piercingu również pobierają więcej. Ci ludzie mają większe doświadczenie i są uważani za dobrze znanych w branży.

Każda biżuteria ma też inny przedział cenowy. Bardziej wymyślne typy są droższe, ale rzadko nosi się coś wyszukanego na etapie gojenia. Masz wybór między startową biżuterią, aby była wygodniejsza w noszeniu.

Cena, którą płacisz, może również obejmować produkty Twojego piercera. Są to zwykle spraye z solą morską do czyszczenia kolczyków. A może kupiłeś dodatkową biżuterię.

Jednak wspólny przedział cenowy wynosi od 30 do 90 USD. Możesz oczekiwać, że ceny wzrosną, ale zwykle nie spadają one poniżej minimalnego kosztu.

Aby poznać przedział cenowy, zadzwoń do najbliższego sklepu i poproś o wycenę.

Jak znaleźć sklep z piercingiem?

Najczęściej będziesz musiał skontaktować się z różnymi innymi sklepami i mistrzami piercingu, zanim zdecydujesz się na jeden. To właściwa rzecz. Oprócz pytania, ile prawdopodobnie cię to będzie kosztować, musisz również porozmawiać z nimi o procedurze. Upewnij się, że przeprowadzasz odpowiednie badania najlepszych miejsc w pobliżu.

Jednym z najlepszych sposobów na znalezienie odpowiedniego sklepu lub osoby do piercingu jest znalezienie osoby polecającej. Jeśli znasz kogoś, kto ma kolczyki w ciele, zapytaj go, skąd go wziął. Kiedy już masz listę tych sklepów, zadzwoń do nich i zapytaj, czy robią piercingi przemysłowe.

Jeszcze lepiej, jeśli otrzymasz skierowanie od kogoś, kto rzeczywiście ma piercing przemysłowy. W ten sposób możesz zapytać ich, jak wyglądało doświadczenie. Jeśli znasz również kogoś, kto ma przekłute uszy, zapytaj go, czy możesz się z nim spotkać. Będziesz miał pretekst, aby samemu sprawdzić lokal i sprawdzić jego czystość lub wrażenia klientów.

Ale nie poprzestawaj na tym, czytanie opinii klientów może również pomóc w podjęciu decyzji. Te recenzje można znaleźć online w ich witrynie lub na innych wyselekcjonowanych witrynach.

Wniosek

Przemysłowe piercing to jedna z najbardziej oszałamiających sztuk ciała, jakie można uzyskać. Jednak może być trochę świąteczna, zwłaszcza z fantazyjną biżuterią. Możesz przyzwyczaić się do podwójnego spojrzenia różnych osób w drodze do pracy lub domu. Ale to wszystko jest częścią uroku przekłuwania uszu.

Jednak przed wykonaniem przemysłowego piercingu upewnij się, że masz dużo badań. Przewodniki takie jak ten pomagają być w pełni świadomym procedury i innych niezbędnych informacji.

Oprócz wskazówek chcemy również podzielić się niesamowitą inspiracją do piercingu dla wszystkich, którzy planują je zdobyć!