Najlepszy przewodnik po przekłuwaniu brwi

Myślisz o przekłuciu brwi? Jesteś we właściwym miejscu. W tym artykule znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć i rozważyć przed podjęciem ostatecznej decyzji.

przekłuwanie brwi

Rodzaje przekłuwania brwi

Zacznijmy od zdefiniowania, co rozumiemy przez kolczyki do brwi. Najpopularniejsze typy piercingu brwi to:

 • Pionowy piercing do brwi – to klasyczna opcja, z biżuterią (początkowo zakrzywioną sztangą) przechodzącą pionowo przez dowolną część wzdłuż długości brwi.

  kolczyk do brwi (53)

 • Poziome przekłuwanie brwi – znajdują się bezpośrednio nad lub (rzadziej) poniżej linii brwi. Są to piercingi powierzchniowe, co oznacza włożenie sztangi w kształcie zszywki pod powierzchnię skóry.

  kolczyk do brwi (60)

 • Przekłuwanie brwi – znane jako łzy, są to zakrzywione sztangi lub piercing skórne wkładane poniżej zewnętrznego kącika oka. Jeśli jesteś zainteresowany tym, mamy dedykowany artykuł na temat kolczykowania brwi.

  Bliska przeciw przekłuwaniu brwi

 • Spiralny piercing do brwi – jak sama nazwa wskazuje, ten piercing polega na zrobieniu kilku otworów wzdłuż brwi, aby włożyć biżuterię w kształcie spirali.
 • Przebijanie mostu – mimo że nie pojawia się na brwi, wiele osób umieszcza piercing mostkowy w kategorii brwi. Ta odmiana polega na poziomym przekłuwaniu grzbietu nosa. Sprawdź ten artykuł, aby uzyskać więcej informacji i zdjęć.

przebijanie mostów (22)

Miejsce przekłuwania brwi

Najważniejszą rzeczą do rozważenia przy podejmowaniu decyzji o tym, gdzie umieścić piercing, jest to, jak chcesz, aby wyglądał. Jeśli myślisz o kolczykowaniu, prawdopodobnie masz już na myśli styl – więc to będzie główny czynnik decydujący.

Piercing do mostka i przeciw brwiom to trudniejsze zabiegi, wymagające od specjalisty od przekłuwania wyższego poziomu wiedzy. Są też bardziej bolesne niż standardowe pionowe przekłucie.

Większość miejsc do przekłuwania brwi jest bezpieczna. Jedynym obszarem, w którym należy zachować szczególną ostrożność, jest najbardziej wewnętrzna część brwi (najbliżej środka twarzy). Nieprawidłowe umieszczenie w tym obszarze może spowodować uszkodzenie nerwu nadoczodołowego.

Jeśli planujesz mieć kilka kolczyków do brwi obok siebie, większość specjalistów od piercingu zaleca robienie ich osobno. Oznacza to pozostawienie czasu na zagojenie pierwszego nakłucia przed kolejnym.kolczyk do brwi (40)

Jak przekłuć brew

Jak w przypadku każdego innego piercingu, pierwszym krokiem jest znalezienie doświadczonego, renomowanego specjalisty od piercingu. Pomimo swojej popularności, kolczyki w brwiach są trudne do wykonania i są podatne na odrzucenie i migrację.

Po omówieniu swoich oczekiwań przebijak powinien zacząć od dezynfekcji okolicy. Jest to kluczowy krok w zapobieganiu infekcji i innym nieprzyjemnym powikłaniom w dalszej kolejności, więc upewnij się, że nie pozwolisz przekłuwaniu przejść bez odpowiednich procedur higienicznych.

Następnie specjalista od przekłuwania oznaczy dokładne miejsce, w którym zostaną wykonane perforacje. Jeśli nie jesteś do końca zadowolony z tego, gdzie będzie twój piercing, nadszedł czas, aby się odezwać!

Teraz nadchodzi właściwe przekłuwanie skóry. W zależności od wybranego rodzaju przekłucia, proces będzie się nieznacznie różnił.

przekłuwanie brwi27

W przypadku standardowych pionowych przekłuć, przebijak prawdopodobnie użyje narzędzia do uszczypnięcia skóry, a następnie przebije ją igłą. Piercing powierzchniowy wykonuje się igłą lub skalpelem, a mikrodermy – igłą lub stemplem skórnym.

Po przebiciu skóry przebijak włoży biżuterię i zabezpieczy ją na miejscu.

Na koniec, piercer powinien dostarczyć Ci instrukcje dotyczące pielęgnacji po nowym przekłuciu. Upewnij się, że dokładnie je przestrzegasz, aby uniknąć komplikacji.

Kiedy moje przekłucie brwi się zagoi??

W większości przypadków okres gojenia będzie trwał od 6 do 8 tygodni. To stosunkowo szybko, biorąc pod uwagę, że wiele innych piercingów zajmuje ponad trzy miesiące!

przekłuwanie brwi (17)

Możesz pomóc przyspieszyć gojenie, odpowiednio dbając o piercing. Co najważniejsze, staraj się nie dotykać piercingu ani nie bawić się biżuterią podczas fazy gojenia.

Nowy piercing należy wyczyścić roztworem soli fizjologicznej (lub innym produktem zalecanym przez specjalistę od piercingu). Dobrą metodą jest umieszczenie roztworu w kieliszku i nałożenie go na piercing, aby pozwolić mu namoczyć się przez kilka minut.

Oczyszczenie okolicy jest najskuteczniejszym sposobem zapobiegania infekcji.

Odmowa

Jak już wspomnieliśmy, odmowa jest dość powszechny przy kolczykach do brwi.

Odrzucenie ma miejsce, gdy twoje ciało rozpozna piercing jako obcy przedmiot i zamiast leczyć tkankę wokół niego, wypycha biżuterię. Jest to powolny proces, ale może w końcu doprowadzić do całkowitego wypchnięcia biżuterii przez skórę.

Jak możesz sobie wyobrazić, odrzucenie może być bolesne i często pozostawia blizny. Chociaż nie ma sposobu, aby całkowicie zapobiec odrzuceniu, możesz zminimalizować ryzyko.

Po pierwsze, kluczowym czynnikiem będzie wiedza przebijającego. Wiele kolczyków jest odrzucanych, ponieważ są niewłaściwie umieszczone podczas procedury przekłuwania.

Po drugie, odpowiednia pielęgnacja piercingu bardzo pomaga. Jeśli niepotrzebnie dotkniesz piercingu lub będziesz bawić się biżuterią, zapobiegniesz gojeniu się tkanki i zwiększysz prawdopodobieństwo odrzucenia.

Ile kosztuje piercing do brwi?

W większości miejsc będzie to kosztować od 20 do 80 USD. Ceny zazwyczaj nie obejmują biżuterii, więc weź to pod uwagę podczas przygotowywania się do spotkania.

Cena przekłucia brwi będzie zależeć od dokładnej lokalizacji, w której chcesz przekłuć brwi (np. pozioma, pionowa, przeciw brwiom itp.), a także od wiedzy przekłuwacza.

Doświadczeni przebijacy zwykle pobierają nieco więcej, ale warto zapłacić trochę więcej. Im większe doświadczenie ma przebijak, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że piercing będzie migrował lub zostanie odrzucony.

Czy przekłuwanie brwi boli??

Ból związany z procedurą przekłuwania brwi jest powszechnym problemem. Właściwie nie musisz się martwić.

Ból przeszywający brwi jest możliwy do opanowania dla prawie każdego. To, jak bardzo będzie to boleć, będzie zależało od indywidualnego progu bólu, ale większość ludzi porównuje to do uczucia silnego uszczypnięcia brwi między paznokciami.

W rzeczywistości wiele kobiet twierdzi, że wyrywanie brwi jest podobnie – lub nawet mniej – bolesne jak przekłuwanie brwi.

Poziome kolczykowanie brwi może być bardziej bolesne niż pionowe, ponieważ kolczyk powierzchowny ogólnie trochę boli. Ten obszar ciała nie jest jednak szczególnie wrażliwy, więc nawet wkładanie sztangi powierzchniowej powinno być dość łatwe do opanowania.

Jeśli nadal martwisz się, jak poradzisz sobie z bólem, przygotuj się na wizytę i bądź w najlepszej formie. Prześpij się i zjedz coś przed przekłuciem (nawet jeśli stres powoduje mdłości!), aby utrzymać wysoki poziom cukru we krwi.

A co najważniejsze, nie przejmuj się zbytnio: najgorsze minie dosłownie za kilka sekund.

Biżuteria do przekłuwania brwi

Biżuteria początkowa

Jeśli dobrze wybrałeś swojego piercera, to najlepiej doradzą Ci w kwestii biżuterii początkowej.

Zakrzywiona sztanga z tytanuZakrzywiona sztanga

Ogólnie rzecz biorąc, prosta biżuteria to najlepszy wybór. Zazwyczaj w przypadku pionowego przekłuwania brwi zalecaną opcją jest zakrzywiona sztanga o rozmiarze 16. Odpowiednia długość sztangi będzie zależeć od grubości Twojej brwi – dla większości osób wystarczy 5/16″.

Poziome przekłucie brwi będzie zwykle wymagało przekłucia powierzchniowego typu sztanga. Zamiast być zakrzywiony, ma kształt zszywki z prostymi kątami na każdym końcu.

Ważny jest również materiał początkowej biżuterii. Wybór niewłaściwego materiału może spowodować reakcję alergiczną i inne komplikacje podczas procesu gojenia.

Wysokiej jakości tytan i złoto (14k lub 18k) to najbezpieczniejszy wybór dla większości ludzi.

Zmiana biżuterii

Gdy przekłucie brwi całkowicie się zagoi – gratulacje! Czas zmienić biżuterię i uczynić swój piercing naprawdę wyjątkowym.

Najpopularniejsze rodzaje biżuterii do kolczyków do brwi to:

 • Zakrzywiona sztanga – możesz zachować swoją początkową zakrzywioną sztangę lub zamienić ją na inny styl. Występują w różnych kolorach, a koraliki bywają zastępowane kolcami lub innymi kształtami.

  przekłuwanie brwi15

 • Ring – istnieją trzy rodzaje pierścieni: uwięzione pierścienie kulkowe, bezszwowe i zatrzaskowe. Pierścienie z kulkami w niewoli mają kulkę, która łączy końce pierścienia. Bezszwowe pierścionki nie mają koralików, dzięki czemu wyglądają nieco bardziej elegancko. Clickery mają zawiasowy mechanizm ułatwiający otwieranie i zamykanie pierścienia, ale są również droższe niż inne typy.

  kolczyk do brwi (49)

 • Sztanga podkowa – są to „otwarte” kółka z kulką na każdym końcu, trochę jak okrągła sztanga.
 • Pierścienie spiralne – te skręcone spirale wymagają przede wszystkim określonego rodzaju przekłucia, aby umożliwić wejście i wyjście tego rodzaju elementu.

kolczyk do brwi (77) spirala

Jednym z rodzajów biżuterii, którego należy unikać w przypadku kolczyków w brwiach, jest prosta sztanga. Można go nosić od czasu do czasu, szczególnie jeśli masz dość płaskie brwi.

Jednak dla większości ludzi krzywizna brwi oznacza, że ​​prosty pasek zbyt mocno naciągnie skórę. W przypadku poziomych kolczyków w brwiach może zostać odrzucony.

Niezależnie od tego, jaki styl wybierzesz, istnieje mnóstwo opcji dostosowywania piercingu. Niezależnie od tego, czy chcesz uzyskać zły wygląd, czy naprawdę uroczy piercing do brwi, na pewno znajdziesz coś, co odpowiada Twoim potrzebom!

przekłuwanie brwi33przekłuwanie brwi1przekłuwanie brwi2przekłuwanie brwi3przekłuwanie brwi32przekłuwanie brwi4przekłuwanie brwi13przekłuwanie brwi5przekłuwanie brwi6przekłuwanie brwi7przekłuwanie brwi16przekłuwanie brwi8przekłuwanie brwi17przekłuwanie brwi19przekłuwanie brwi9przekłuwanie brwi10przekłuwanie brwi11przekłuwanie brwi12przekłuwanie brwi14przekłuwanie brwi28przekłuwanie brwi29przekłuwanie brwi25przekłuwanie brwi26przekłuwanie brwi34przekłuwanie brwi18przekłuwanie brwi20przekłuwanie brwi22przekłuwanie brwi35przekłuwanie brwi24przekłuwanie brwi23przekłuwanie brwi21przekłuwanie brwi30przekłuwanie brwi31

kolczyk do brwi (1)przekłuwanie brwi (3)kolczyk do brwi (4)kolczyk do brwi (5)przekłuwanie brwi (6)kolczyk do brwi (7)kolczyk do brwi (8)przekłuwanie brwi (9)kolczyk do brwi (10)przekłuwanie brwi (11)kolczyk do brwi (12)kolczyk do brwi (13)przekłuwanie brwi (14)kolczyk do brwi (15)kolczyk do brwi (16)kolczyk do brwi (18)kolczyk do brwi (19)kolczyk do brwi (20)przekłuwanie brwi (21)przekłuwanie brwi (22)przekłuwanie brwi (23)przekłuwanie brwi (24)APARAT CYFROWY OLYMPUSprzekłuwanie brwi (26)przekłuwanie brwi (27)przekłuwanie brwi (28)kolczyk do brwi (29)kolczyk do brwi (30)przekłuwanie brwi (31)przekłuwanie brwi (32)przekłuwanie brwi (33)kolczyk do brwi (35)przekłuwanie brwi (36)przekłuwanie brwi (37)przekłuwanie brwi (38)kolczyk do brwi (39)przekłuwanie brwi (41)przekłuwanie brwi (42)przekłuwanie brwi (43)przekłuwanie brwi (44)kolczyk do brwi (45)przekłuwanie brwi (46)przekłuwanie brwi (47)kolczyk do brwi (48)kolczyk do brwi (50)kolczyk do brwi (51)kolczyk do brwi (52)kolczyk do brwi (55)kolczyk do brwi (56)kolczyk do brwi (57)kolczyk do brwi (58)kolczyk do brwi (59)kolczyk do brwi (61)kolczyk do brwi (62)kolczyk do brwi (63)przekłuwanie brwi (64)kolczyk do brwi (65)kolczyk do brwi (66)przekłuwanie brwi (67)kolczyk do brwi (68)kolczyk do brwi (69)kolczyk do brwi (70)kolczyk do brwi (72)przekłuwanie brwi (73)kolczyk do brwi (75)kolczyk do brwi (76)kolczyk do brwi (78)kolczyk do brwi (79)kolczyk do brwi (80)kolczyk do brwi (81)kolczyk do brwi (82)kolczyk do brwi (83)przekłuwanie brwi (84)kolczyk do brwi (85)kolczyk do brwi (86)kolczyk do brwi (87)kolczyk do brwi (88)kolczyk do brwi (89)kolczyk do brwi (90)kolczyk do brwi (91)kolczyk do brwi (92)