Piercing chrząstki: wszystko, co musisz wiedzieć, zanim się pojawi (2021)

Ze wszystkich modyfikacji ciała i piercingu, piercing chrząstki jest jedną z wielu popularnych modyfikacji wybieranych przez większość osób. To było tam od wieków i zrobione dobrze; piercing może zmienić wygląd. Biżuteria o różnych wzorach i uroku jest również wykorzystywana jako piercing, aby uczynić ją bardziej wyjątkową. Jednak najlepiej jest, aby nowicjusze dowiedzieć się więcej o tej modyfikacji ciała, zanim zdecydują się na jedną. A jeśli poważnie podchodzisz do tego rodzaju przekłuwania chrząstki i chcesz go mieć, ten post pomoże Ci odpowiedzieć na wszelkie pytania dotyczące tych przekłuć.

Dlaczego ludzie wybierają przekłuwanie chrząstki?

Pewne rzeczy mogą skłonić kogoś do podjęcia decyzji o przekłuciu, nawet przy założeniu, że w wyniku tego może wystąpić krwawienie z guza przekłuwającego chrząstkę. Może się to nie zdarzyć w większości przypadków i zależy wyłącznie od osoby lub profesjonalna obsługa przekłuwania.

Ludzie dostają kolczyki w różnych częściach ciała. Ale chociaż niektóre są dość proste, niektóre są bardzo ekstremalne i przerażające. Nie ma wątpliwości, że piercing może wyglądać pięknie i inspirująco, jeśli zostanie wykonany prawidłowo. A wybór miejsca przekłucia zależy od stylu życia i preferencji danej osoby. Oto powody, dla których ludzie przebijają chrząstki.

 • Uwielbiam to, jak wygląda na innych

Niektórzy zakochali się w kolczykach, które widzą na innych i zainteresowali się nimi. Ta grupa ludzi przez chwilę nie zastanawia się, czy może odczuwać ból lub dyskomfort, ponieważ ich umysły są zaciemnione przez to, jak pięknie będą na nich kolczyki.

Piercing może zmienić wygląd osoby. I wygląda uroczo, gdy używana jest odpowiednia biżuteria. Jest nieodłączną częścią głównego nurtu od lat 90. XX wieku. I zwiększona liczba osób, zwłaszcza młodych dorosłych, którzy codziennie przekłuwają chrząstki i inne obszary.

 • Powody duchowe lub poetyckie

 

Piercing może być z powodów duchowych lub poetyckich. Wszyscy mamy swoje różne wierzenia i religie. A czasami postępuj zgodnie z naszymi zobowiązaniami religijnymi. Niektóre plemiona postrzegają przekłuwanie jako coś normalnego w ich kulturze. Ma to charakter kulturowy i może oznaczać dla nich coś bardzo ważnego.

 • W pamięci ważnego wydarzenia lub działania

Piercing może mieć dla niektórych większe znaczenie niż zwykła modyfikacja poprawiająca wygląd. Strach lub biżuteria umieszczona na przekłutym miejscu może oznaczać coś bardziej znaczącego dla jednostki. To znaczy, że niektórzy ludzie otrzymują kolczyki, aby zaznaczyć datę ważnego wydarzenia, które miało miejsce w ich życiu. To mogło być dla nich coś tragicznego lub szczęśliwego.

 • Wyrażanie siebie

Niektórzy ludzie wybierają kolczyki, aby wyrazić oświadczenie. Mogą chcieć, aby inni wiedzieli, że są odważni lub chcą się wyróżniać. Przeszli przez ból przeszywający chrząstkę, więc mogą śmiało wytrzymać wszystko, co rzuci na nich życie.

Wyrażanie siebie może dotyczyć ich kreatywności. Osoby z branży kreatywnej lub rozrywkowej sięgają po różne projekty piercingu, aby pokazać, jak bardzo są kreatywne.

 • Wyglądać trochę wyjątkowo i inaczej od innych

Prawdę mówiąc, większość kolczyków wygląda bardziej atrakcyjnie niż inne. Ma to związek z częścią ciała, na której je nosisz, lub rodzajem biżuterii umieszczonej w przekłutym miejscu. Większość ludzi wybiera biżuterię, która ma kolor, który im się podoba. Niektórzy wybierają również biżuterię, która komponuje się z kolorem ich sukni, dzięki czemu mogą wyglądać bardziej atrakcyjnie i niepowtarzalnie.

Jednak głównym powodem, dla którego ludzie wybierają przekłuwanie chrząstki, jest poprawa wyglądu. Ale są też inne powody, które jasno określiliśmy.przekłuwanie chrząstki   

ten rodzaje kolczyków chrząstki, które można uzyskać

Chrząstka jest częścią ciała, która jest bardziej miękka niż kości. Ale jest trochę twardszy niż miąższ. Więc nie należy go z nim mylić. A dwa obszary, które możesz przekłuć, to ucho i nos.

Przekłuwanie chrząstki ucha

Ucho ma znaczną ilość chrząstki. Odkryjesz, że miękka dolna część ucha to ta część, która nie ma chrząstki. Jest po prostu mięsisty i delikatny. Jednak tutaj są obszary, w których można uzyskać przekłucie ucha chrząstki ucha.

Spirala

Helix znajduje się na zewnętrznej krawędzi ucha. To ta krzywizna twojego ucha zewnętrznego, znana jako małżowina uszna. W zależności od osobistych preferencji możesz przebić dolną lub wyższą część helisy.

Kolczykowanie Helix jest tak popularne i dobrze znany przez osoby, które przekłuwają uszy. Wielu nazywa to nawet przekłuwaniem chrząstki. Przebijanie przemysłowe polega na przekłuwaniu dwóch spiral, które są połączone ze sprzętem zwykle zwanym prętem.

Osoby, które nie lubią popisywać się, że mają przekłute ucho, sięgają po przekłucie helisy i pod włosy. Posiadanie piercingu w tym obszarze daje możliwość ukrycia go, gdy nie chcesz, aby inni go zauważyli i pokazania go, gdy pakujesz włosy.

 • Antyhelisa

Antyhelisa to uniesiona chrząstka w uchu, która jest zakrzywiona wewnątrz helisy. Obszar, w którym przybrała zakrzywiony kształt pod helisą, to wieża.

 • Tragus

Tragus to ta klapka, która oddziela przewód słuchowy od twarzy. Ta chrząstka jest nieco gruba i idealna do przekłuwania. Ten obszar jest bardzo wyraźny i jest doskonały dla tych, którzy lubią popisywać się swoim przekłuciem uszu, odsłaniając go.

 • Kolczyki przemysłowe

Tego typu kolczyki są bardziej ekstremalne. Piercing nie odbywa się w jednym, ale w dwóch lub więcej piercingach w chrząstce ucha. Najpopularniejszym stylem piercingu przemysłowego, który wybiera większość ludzi, jest ten, który przechodzi przez helisę i anty-helisę. W tym podwójnym przekłuciu chrząstki, obie części ucha łączą się za pomocą biżuterii ze sztangą.

Przekłuwanie chrząstki nosa

Nos ma również dużo chrząstek, takich jak ucho. I jest również wygodny do przekłuwania. Przekłuwanie nosa może zmienić wygląd, ponieważ jest wydatne. Każdy może to zobaczyć, ponieważ pozostaje z przodu twarzy. Oto różne kolczyki w nosie, które wybiera wiele osób.

 • Przegroda

Ta część nosa jest częścią (chrząstka i miąższ), która oddziela oba nozdrza. W większości przypadków przekłucie wykonuje się przez chrząstkę, ale nie w każdym przypadku.

 • Końcówka nosa

Tego typu kolczyki mogą znajdować się na dole przegrody lub w górnej części nosa. Piercing w czubku nosa jest czasami nazywany piercingiem nosorożca.

Musisz znać prawdę o bólu przekłuwania chrząstki

Wielkie pytanie, które przychodzi do głowy, gdy myślisz o przekłuwaniu ciała, brzmi: czy przekłuwanie chrząstki boli? Niektórzy ludzie odrzucili chęć przekłucia chrząstki z obawy przed bólem. Wierzą, że ponieważ proces ten polega na przekłuwaniu skóry, będzie to bolesne. Ale zwykle tak nie jest w przypadku przekłuwania chrząstki.

Ilość bólu, jaki otrzymuje się z tej modyfikacji ciała, zależy głównie od poziomu tolerancji danej osoby. I prawdą jest, że większość ludzi radzi sobie z bólem lepiej niż inni. Gdybyś miał już tę modyfikację wcześniej, wiedziałbyś, że przekłuwana część ciała nie jest tak bolesna jak inne obszary bólu. Początkowe wrażenie, które prawdopodobnie poczujesz, będzie jak ukąszenie owada. I nie będzie zbyt obciążający.  

Rzeczy, które mogą zniechęcić Cię do przekłuwania chrząstki

Przekłuwanie chrząstki z tyłu ucha nie jest jedyną cechą, która zniechęca ludzi do przekłuwania ciała. Istnieją inne wady, o których powinieneś wiedzieć przed przejściem do tej modyfikacji ciała. Pamiętaj, że obszar, w którym wykonujesz przekłucie, ma ogromne znaczenie. Może mieć też wady. Oto czynniki, które zniechęcają wielu do przekłuwania chrząstek.

 • Biżuteria może łatwo się o coś zaczepić

Po przekłuciu kolejną rzeczą jest umieszczenie w okolicy urzekającej biżuterii. Te ozdoby są dostępne w różnych rozmiarach, które możesz wybrać do umieszczenia na przekłutej chrząstce. Ale problem nie dotyczy dostępnego projektu biżuterii. Ma to związek z rozmiarem biżuterii.

Większość długiej lub wystającej biżuterii ma tendencję do zaczepiania się o rzeczy, takie jak ubrania, włosy, okulary i grzebienie. I nie są aż tak bolesne. Ale może to opóźnić proces gojenia i spowodować, że obszar będzie zaczerwieniony i obolały przez cały dzień.

Najlepiej jednak zachować ostrożność podczas noszenia tego rodzaju biżuterii na uchu. Ostrożnie zaczesać włosy lub nosić okulary, aby uniknąć kontaktu między przedmiotem a klejnotem na przekłutej części chrząstki. Znaczenie ma również rozmiar biżuterii. Upewnij się, że biżuteria, którą otrzymasz, jest wygodna i idealnie pasuje do ucha.

 • Długi proces gojenia przekłucia chrząstki

Inny piercing chrząstki puszki ma długi proces gojenia. Sama tkanka leczy się od zewnątrz do wewnątrz, a nie odwrotnie. Oznacza to, że może się okazać, że zewnętrzna powierzchnia wygląda na czystą i zdrową, ale zdziwisz się, gdy dowiesz się, że nadal jest obolała warstwa wewnętrzna.

Większość ludzi zapomina o dbaniu o piercing, gdy zniechęcają się, aby zewnętrzna powierzchnia była czysta i schludna, nie zdając sobie sprawy, że wewnętrzna część nadal nie zagoiła się całkowicie. Może to prowadzić do przekłucia zakażonej chrząstki, a nawet utrudnić proces gojenia.

 • Nie ma dopływu krwi do chrząstki

Inną rzeczą, którą wielu rozważa przed pójściem do przekłucia chrząstki, jest infekcja. Chociaż nie są one tak poważne, ponieważ ponad 30 procent zainfekowanych kolczyków wiąże się z infekcją bakteryjną, którą można leczyć. Ale jednym z powodów, dla których chrząstka jest narażona na infekcję, jest brak dopływu krwi do tego obszaru. Inne obszary, do których napływa krew, są łagodniejsze do leczenia, ponieważ krew zawiera tam antybiotyki. Ale tak się nie dzieje z chrząstką.

 • Reakcja alergiczna

Kolczykowanie chrząstki wiąże się również z użyciem biżuterii w celu uzupełnienia modyfikacji. Dostępnych jest mnóstwo różnych wzorów i stylów biżuterii. Ale głównym problemem jest to, że metal w biżuterii powoduje, że większość osób doświadcza reakcji alergicznych. A nawet jeśli skończy się usuwanie biżuterii, blizna lub dziura mogą nigdy się nie zagoić.

Co warto wiedzieć guz przebijający chrząstkę

Wiele osób martwi się o guzki po przekłuciu chrząstki. Zdarza się to najczęściej z pewnych powodów. Oto rzeczy, które musisz wiedzieć o przekłuciu chrząstki za uchem lub przekłutych innych częściach ciała.

Czym są guzy przebijające chrząstkę?

Guzy to te małe i wypukłe blizny, które można znaleźć wokół przebitych otworów. Nie są niebezpieczne, ale mogą powodować swędzenie i podrażnienie. Wybrzuszenia w przekłutych miejscach, których nie można zakryć, mogą sprawić, że przekłucie będzie wyglądać nieprzyjemnie dla oczu.

Pamiętaj jednak, że większość z tych wybojów nie pozostanie tam na zawsze. Znikną po jakimś czasie, może za 2-3 miesiące.

Czynniki powodujące przekłuwanie chrząstki

Za przekłuwanie chrząstki, które czasami pojawia się w otworze przekłutego nosa lub ucha, odpowiadają następujące czynniki:.

 • Słaba higiena osobista

Twoja higiena po przekłuciu ucha określi, czy będziesz mieć guzy, czy nie. Musisz uważać, aby nie spowodować infekcji w przekłutym miejscu.

Aby zachować dobrą higienę osobistą, należy odpowiednio wyczyścić przekłuty obszar, aby zapobiec gromadzeniu się brudu i infekcji. Nie pozwól również, aby włosy dotykały przekłutego miejsca. Oto niektóre z Opieka po przekłuciu chrząstki.

 • Zainfekowany sprzęt do przekłuwania

Używany na tobie sprzęt do przekłuwania powinien być dobrze wysterylizowany, ponieważ mógł mieć kontakt z infekcją w taki czy inny sposób. Bakterie mają tendencję do rozwoju na niesterylizowanym sprzęcie, co może prowadzić do skażenia, które stanie się poważne.

 • Zły wybór biżuterii

Po przekłuciu ciała należy użyć odpowiedniej biżuterii. Używanie biżuterii złej jakości wykonanej z tanich metali może również powodować wstrząsy. Biżuteria z niklu powoduje infekcję, więc trzymaj się od nich z daleka. Przeprowadź dochodzenie, aby poznać rodzaj materiału użytego do wykonania biżuterii.