Przebijanie helisy do przodu i ważne fakty, które każdy powinien wiedzieć

Liczba osób na świecie, które w dzisiejszych czasach interesują się piercingiem chłopców, gwałtownie rośnie, a jedną z ich perspektyw na przekłuwanie jest przekłuwanie spirali do przodu. Ten rodzaj przekłuwania uszu wykonuje się na zewnętrznej krawędzi uszu osoby, szczególnie na przedniej spirali. Jeśli nie jesteś zaznajomiony z dokładną lokalizacją tego przekłucia, znajduje się on dokładnie w miejscu, w którym spotykają się twoje uszy i twarz. Ten rodzaj piercingu emanuje kobiecością, dlatego często można go zobaczyć wśród kobiet. Mimo to nie oznacza to, że mężczyźni nie mogą nosić takiego piercingu. Oczywiście mogą, ale powinni wybrać biżuterię, która będzie emanować męskością. Noszenie tego piercingu z pewnością pokaże ci słodkie i bezczelne strony ciebie.

Procedura

Wykonywanie zabiegu przekłuwania helisy do przodu będzie wymagało dużej wiedzy i doświadczenia, dlatego musisz znaleźć najlepszego profesjonalnego przebijaka, który może to zrobić na tobie. W chwili, gdy dotrzesz do sklepu piercingu wybranego przez siebie piercera, powinieneś być ciepło rozbawiony w oczekiwaniu na właściwy zabieg. Oto, co będzie dalej:

 • Zostaniesz poproszony o wygodne ustawienie się. Możesz po prostu położyć się lub usiąść. W niektórych przypadkach profesjonalny piercer poinstruuje Cię, jaką pozycję powinieneś zrobić, aby procedura przekłuwania była bardzo łatwa.
 • Obszar, w którym należy wykonać przekłucie, zostanie odkażony. W tym celu zostanie użyty roztwór antybakteryjny. Ma to na celu uchronienie Cię przed jakąkolwiek infekcją bakteryjną po wykonaniu zabiegu.
 • Profesjonalny piercer zaznaczy dokładną lokalizację. Do wykonywania oznaczeń używa się pisaka chirurgicznego. Dzięki temu oczekiwana jest bardziej precyzyjna perforacja na obszarze.
 • Zacisk zostanie umieszczony na twoich uszach. Ma to na celu rozciągnięcie uszu, co sprzyja łatwiejszej perforacji. Nie musisz się martwić, bo opaska na pewno Ci nie zaszkodzi.
 • Piercer wepchnie igłę przekłuwającą w obszar. Ma to na celu stworzenie dziury, w którą zostanie włożona biżuteria.
 • Wybrana biżuteria zostanie włożona do wykonanego otworu. Wybrana biżuteria powinna być zgodna z ustalonym budżetem wydatków. Co więcej, nie może zawierać żadnych materiałów, które mogą być szkodliwe dla skóry, powodując reakcje alergiczne.

Czynnik bólu

Teraz najważniejsze pytanie brzmi, ile bólu możesz odczuwać po poddaniu się procedurze związanej z przekłuciem przedniej helisy? To jest właściwie jedno z tych pytań, które ludzie chcą najpierw zadać, kiedy rozważają przekłucie. Cóż, aby zadowolić się tym pytaniem, wykonanie przekłucia w części helisy jest w rzeczywistości bardzo bolesne z twojej strony, szczególnie jeśli masz niższy próg bólu. Ale jeśli masz wyższy próg bólu, oczekuje się, że ból, który możesz odczuwać, jest znacznie mniejszy. Głównym powodem takiego bólu jest to, że ta część uszu jest wypełniona chrząstką. Kilka godzin po zabiegu zaczerwienienie i obrzęk na przekłutym obszarze są po prostu normalne. Opuchlizna i zaczerwienienie znikną po kilku dniach.

Proces gojenia

Według ekspertów czas gojenia tego rodzaju piercingu wynosi od 2 do 12 miesięcy. Musisz cierpliwie czekać przez pewien czas na całkowite wyleczenie przekłutego obszaru. Jeśli nie masz ochoty czekać przez jakiś czas, to posiadanie tego rodzaju piercingu może nie być dla ciebie. Nie daj się zwieść scenariuszowi, że przekłuty obszar nie powoduje już dyskomfortu. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że od wewnątrz nadal nie jest całkowicie zagojona. Jeśli nie jesteś tego pewien, najlepiej zatrudnij lekarza, który to sprawdzi. Niektóre osoby, które przeszły zabieg tego przekłucia, czekały tylko 2 miesiące, a rana była już zagojona. Niemniej jednak byli tacy, którzy przyjmowali je 12 miesięcy przed całkowitym zagojeniem rany spowodowanej zabiegiem.

Potrzebna opieka

Jeśli właśnie przeszłaś zabieg tego rodzaju cudowności kolczyk w uchu, to bardzo ważne jest, abyś znał kwestie związane z opieką. Są to bardzo ważne, ponieważ mogą przyspieszyć tempo procesu gojenia. Oto ważne rzeczy, które musisz zrobić:

 • Nie zapomnij o regularnym czyszczeniu. Bardzo ważne jest, aby robić to raz lub dwa razy dziennie. Robiąc to, powinieneś mieć bawełnianą kulkę zanurzoną w ciepłej wodzie słonej i użyć tej bawełny, aby delikatnie wyczyścić przekłucie i przekłuty obszar.
 • Nie zmieniaj biżuterii włożonej na przekłuty obszar. Możesz to zrobić tylko wtedy, gdy rana jest już całkowicie zagojona. Pamiętaj, że rana może być nadwyrężona przy próbie zmiany biżuterii, wcześniej niż wymagany czas na proces gojenia.
 • Unikaj dotykania przebitego obszaru. Dzieje się tak po prostu dlatego, że dotykanie go może powodować pewne infekcje. Dzieje się tak z powodu tysięcy bakterii obecnych w twoich rękach. Jeśli naprawdę musisz go dotknąć, najpierw dobrze umyj ręce.
 • Unikaj nakładania nadtlenku na przekłuty obszar. Pęcherze i obrzęki na przekłutym obszarze mogą być spowodowane przez nadtlenek. Z tego powodu proces gojenia z pewnością może zostać opóźniony. Dlatego uważaj na to, co zastosowałeś w okolicy.

Możliwe infekcje i objawy

Podczas zabiegu tego przekłucia nie wolno zapominać, że mogą wystąpić pewne infekcje, szczególnie jeśli nie jesteś wystarczająco odpowiedzialny za dbanie o przekłuty obszar. Co więcej, jeśli nie traktujesz poważnie tych zabiegów pielęgnacyjnych, nie jest już zaskakujące, dlaczego będziesz cierpieć na straszne infekcje na przekłutym obszarze. Wypukły guzek lub tak zwana blizna przerostowa to jedne z najczęstszych infekcji, których możesz nie lubić. To uformuje się właśnie tam, wokół otworu wykonanego dla przedniej spirali. W momencie, gdy masz tę infekcję, powinieneś natychmiast spróbować leczyć ją za pomocą skutecznych domowych środków zaradczych. Ale jeśli nie wiesz, jak to zrobić, najlepszym rozwiązaniem jest skonsultowanie się z lekarzem prowadzącym leczenie. Istnieją różne oznaki, że przekłuty obszar jest już zainfekowany, a są to:

 • Kot żółty lub ciemnobrązowy
 • Ogromny obrzęk
 • Wymioty
 • Mdłości
 • Gorączka

Koszt

Na pewno zastanawiasz się, ile będzie Cię kosztować posiadanie wspaniałego piercingu do przodu. Koszt będzie w rzeczywistości zależał od kilku istotnych czynników, takich jak wybrana biżuteria i sam piercer. Ale w większości przypadków posiadanie tego piercingu będzie cię kosztować około 20 USD lub więcej niż to.

Opcje biżuterii

Idealną biżuterią do użycia jest kolczyk do labreta o średnicy 1,2 mm lub zakrzywiona sztanga.

Opieka po przekłuciu w przód HelixPielęgnacja Piercingu Helix do PrzoduKoszt przebijania helisy do przoduPiercing Helix do przodu czy to boliLeczenie przebijania helisy do przoduProces gojenia przebijania do przodu Helix PiercingObrazy przebijania helisy do przoduInfekcja przebijania helisy do przoduForward Helix Piercing BiżuteriaMigracja do przodu przebijania helisyPiercing do przodu Helix na obu uszachPiercing Helix do przodu na facetachPoziom bólu przebijającego do przodu HelixZdjęcia do przekłuwania Helix do przoduPytania dotyczące przebijania helisy do przoduOdrzucenie przebicia Helixa do przoduPierścionek przebijający do przodu HelixRyzyko przebijania helisy do przoduKolczyk do przekłuwania spirali do przoduPrzebijanie helisy do przodu TumblrPrzebijanie potrójnej spirali do przodu

Różne wariacje

 • Pojedyncza spirala do przodu – Pojedyncza perforacja wykonana w górnej części ucha, w przedniej części.
 • Podwójna helisa do przodu – Obejmuje to wykonanie dwóch perforacji w okolicy helisy czołowej.
 • Potrójna helisa do przodu – Tutaj wykonuje się trzy nakłucia jeden po drugim w obszarze przedniej spirali

Przebijanie pojedynczej spirali do przoduPojedynczy piercing do przodu Helix dla kobietPiercing z pojedynczą spiralą do przoduPodwójne Piercing Helix do przoduPodwójne przebijanie helisy do przoduPiercing z potrójną spiralą do przodu dla dziewczynekPiercing z potrójną spiralą do przodu dla dziewczynek

Przebijanie potrójnej spirali do przoduPrzebijanie potrójnej spirali do przoduPrzebijanie potrójnej spirali do przoduPrzebijanie potrójnej spirali do przoduPrzebijanie potrójnej spirali do przoduPrzebijanie potrójnej spirali do przoduPrzebijanie potrójnej spirali do przoduPrzebijanie potrójnej spirali do przoduPrzebijanie potrójnej spirali do przoduPrzebijanie potrójnej spirali do przoduPrzebijanie potrójnej spirali do przoduPrzebijanie potrójnej spirali do przoduPrzebijanie potrójnej spirali do przoduPrzebijanie potrójnej spirali do przodu

Piercing do przodu powinien być twoim wyborem, jeśli chcesz mieć bardzo wyjątkowy, ale atrakcyjny piercing na uszach. Jednak ten piękny piercing może nie być dla Ciebie, więc zanim spróbujesz, musisz najpierw poszukać wielu ważnych informacji na jego temat. Sprawdź również nasze artykuły na temat popularnych typów kolczyków do uszu Helix Piercing, przemysłowe Piercing, Rook piercing,  Przytulny piercing.