5 potravín, ktoré obsahujú zdravé sacharidy, ktoré vám pomôžu schudnúť

Všetky témy súvisiace so zdravým stravovaním a chudnutím sú stredobodom našej pozornosti. Z tohto dôvodu nájdete na našej webovej stránke množstvo článkov o tejto téme. Môžete si tiež prečítať správy o konkrétnych diétach, ako je diéta s nízkym obsahom sacharidov a keto. V dnešnej dobe chce každý zostať dlho zdravý a vždy byť fit a elegantný. Ako sa to však dá dosiahnuť? Odborníci na výživu nám radia úplne zakázať sacharidy z jedálneho lístka. Väčšinu času, ak naozaj chcete schudnúť, musíte jesť jedlá s nízkym obsahom sacharidov. Odporúčajú sa aj bielkoviny a tuky. Logicky z toho vyplýva množstvo otázok: Sú sacharidy skutočne také zlé, že by sme sa im pri jedle mali čo najviac vyhýbať? Ktoré sú zlé a ktoré dobré? Ktoré potraviny obsahujú zdravé sacharidy? Sú to otázky o otázkach … Dnes chceme spoločne hľadať odpoveď. Ukážeme vám tiež 5 potravín, ktoré obsahujú zdravé sacharidy, ktoré nám pomôžu schudnúť.

 Zdravé sacharidy? Áno, fazuľa medzi ne určite patrí!

Zdravé uhľohydráty vo fazuli, ktoré sú vhodné na trávenie, pomáhajú pri chudnutí

  • Zdravé sacharidy sú obzvlášť dôležité pre zdravie

Sacharidy sú základnou súčasťou každej zdravej výživy a v žiadnom prípade ich nemožno vylúčiť z jedálneho lístka. Ak tieto vo vašom jedle chýbajú alebo sú nedostatočné, často by ste sa cítili unavení a vyčerpaní. Nepríjemná zápcha a bolesti hlavy môžu byť tiež ďalšími možnými následkami.

Zvlášť ak sa aktívne venujete športu a / alebo ste v práci psychicky na dne, nemusíte bez sacharidov. Lekársky dokázané, že dodávajú telu veľa energie a slúžia ako palivo pre svaly a mozog. Poskytujú nám tiež veľa vitamínov a vlákniny, ktorá je zase dôležitá pre zdravie.

 So „zlými“ sacharidmi môžete čoskoro očakávať záchvaty hladu, zdravé sacharidy vás zasýtia na dlhší čas.

Zdravé sacharidy

Sacharidy sú v zásade rozdelené do 2 skupín. Existujú „zlé“ jednoduché sacharidy a „dobré“ komplexné. Prvé sú väčšinou obsiahnuté v hotových výrobkoch a rýchlo dodávajú energiu. Ihneď sa dostanú do krvi a hladina cukru v krvi pritom stúpa. V krátkom čase to však opäť odpadne. To znamená, že „zlé“ uhľohydráty vás zasýtia iba na krátku dobu a týmto by ste sa mali vyhnúť.

Zdravé sacharidy vás naopak môžu zasýtiť na dlhší čas. V tele ich nemožno okamžite premeniť na glukózu a udržať hladinu cukru v krvi v konštantných medziach po dlhú dobu. Poskytujú tiež veľa energie, dôležitých vitamínov a minerálov a tým stimulujú trávenie. Preto si môžete pomôcť s požadovaným chudnutím.

Zdravé sacharidy nám pomáhajú schudnúť.

Zdravé sacharidy Chudnutie s quinoou

  • Nasledujúce potraviny obsahujú zdravé sacharidy a netučnia!

Určite vás zaujíma, ktoré potraviny obsahujú zdravé sacharidy. Tu je zoznam 5 takýchto.

  1. Quinoa

Quinoa sa stále nazýva „zrnko Inkov“ a je prírodným pokladom pre všetkých milovníkov zdravej výživy. Pseudozelenina je bohatá na rastlinné bielkoviny a esenciálne aminokyseliny. Navyše nám dodá železo, horčík, vitamíny a veľa vlákniny. Zrná quinoa s orieškovou chuťou sú navyše bezlepkové, čo je ďalší plusový bod pre ich použitie.

 Zrná quinoa sa perfektne hodia do každého čerstvého šalátu.

Zrná quinoa zo sacharidov zdravé v čerstvom šaláte

 Stolové zemiaky chutia dobre, ale sladké zemiaky sú zdravšie a často sa im dáva prednosť.

Zdravé uhľohydráty Stolné zemiaky Sladké zemiaky sú zdravšie

  1. zemiaky

Pomáhajú vám zemiaky pri chudnutí? Áno, čítate dobre. Stáva sa to však vtedy, keď zemiaky obsahujú takzvaný odolný škrob. Je k dispozícii, keď necháte zemiaky po uvarení úplne vychladnúť. V tomto prípade zostáva odolných iba 10% škrobu, ktorý telo prijme ako vlákno a neabsorbuje ho. Navyše, sladké zemiaky sa v kuchyni namiesto stolových zemiakov používajú stále častejšie. Hľuzy sladkostí obsahujú viac cukru, ale aj cennú vlákninu, bielkoviny a nenasýtené mastné kyseliny. Vďaka tomu sú oveľa vhodnejšie pre zdravé stravovanie.

 Ak pred podávaním pokrm zohrejete, praktický nízkokalorický efekt sa nestratí.

Pred podávaním zohrejte pokrm zo zdravých uhľohydrátov

 V ovsených vločkách je veľa zdravých sacharidov.

Zdravé uhľohydráty Ovsené vločky sú veľmi zdravé

  • ovsené vločky

Zdravé uhľohydráty nie sú vo vyváženej strave tabu, najmä pokiaľ ide o ovsené vločky. Nielenže sú tieto chutné, ale môžu vás aj zasýtiť. Ovsené vločky tiež obsahujú zmes vlákniny, bielkovín a nenasýtených mastných kyselín. Tieto stimulujú trávenie a majú pozitívny vplyv na hladinu cholesterolu.

Začnite deň raňajkami, ktoré obsahujú zdravé sacharidy.

Zdravé sacharidy zdravé raňajky ovsené vločky

 Celozrnné výrobky by nemali byť zo zdravého jedálneho lístka vôbec škrtnuté.

  • celozrnné

Chlieb, rožky alebo sušienky sú vo väčšine diét tabu. Celozrnná múka je ale na zozname zdravých sacharidov, ktoré vám pomôžu schudnúť. Pretože na rozdiel od výrobkov z bielej múky vás zasýtia dlhšie, dodajú telu veľa hodnotnej vlákniny, ktorá je dobrá na trávenie a pomáha pri chudnutí.

 Celozrnné produkty obsahujú zdravé sacharidy a pomôžu vám schudnúť.

Celozrnné zdravé uhľohydráty vám pomôžu schudnúť

V strukovinách sa nachádzajú aj zdravé sacharidy.

Strukoviny zo zdravých uhľohydrátov pomáhajú pri chudnutí

  • strukoviny

Ak chcete vo svojej strave zdravé sacharidy, musíte myslieť na rôzne strukoviny, ako fazuľa, proso, cícer a šošovicu, ktoré dodávajú telu komplexné sacharidy, vitamíny a minerály. Strukoviny sú tiež dobrým zdrojom energie pre športovcov. Sú bohaté na rastlinné bielkoviny a sú ideálnou potravou pre svaly.

Strukoviny obsahujú zdravé sacharidy a spestria váš jedálniček.

Záver: Ak sa chcete stravovať zdravo a vyvážene, zdravé sacharidy hrajú vo vašej strave dôležitú úlohu. Okrem energie, ktorú potrebuje, dodajú telu aj mnoho dôležitých živín a minerálov a zasýtia ťa na dlhší čas. Bez váhania si preto dajte komplexnejšie sacharidy ako quinoa, fazuľa alebo ovsené vločky a zostanete fit a fyzicky aj psychicky dlhšie. Určite sa budete cítiť dobre a zhodíte pár kíl navyše.

To vám praje aj redakčný tím Freshideen!

 Kombinácia ovsených vločiek a orieškov robí perfektné raňajky!

Zdravé uhľohydráty, ovsené vločky a orechy sú ideálnymi raňajkami

Spoznajte pozitívne vlastnosti quinoa.

Zrná quinoa zo sacharidov zdravé do šalátov a iných jedál

 Celozrnné produkty nemožno z jedálneho lístka zakázať, pretože obsahujú aj zdravé sacharidy.

Zdravé celozrnné uhľohydráty sú skvelé na trávenie