7 prírodných spaľovačov tukov alebo ktoré potraviny stimulujú spaľovanie tukov?

Leto už začalo a s ním aj kúpacia sezóna! Všetci chceme čoskoro vyraziť na dovolenku k moru alebo aspoň stráviť nadchádzajúce víkendy vo vonkajšom bazéne. Existuje len jeden problém a to nadváha! Každý by chcel na pláži alebo pri bazéne predviesť štíhlu postavu bikín, ale pre mnohých to zostáva len snom. Ak teraz chcete vyhlásiť vojnu zimným tukom a prebytočným kilám, budete mať ešte dosť času poriadne schudnúť pred ďalšou dovolenkou na pláži. Radi by sme vás v tomto projekte podporili. Mimochodom, viete o tom, že medzi potravinami existujú prírodné spaľovače tukov, ktoré môžu ľahko zhodiť kilá. Nemusíte držať prísnu diétu, nemusíte hladovať ani veľa športovať. Stačí, ak do svojho denného menu zaradíte niekoľko spaľovačov tukov a dobré výsledky na seba nenechajú dlho čakať!

 Jedzte prírodné spaľovače tukov a schudnete? Áno, to nie je utópia!

prírodný spaľovač tukov dužina kyslej chuti kyslá spaľuje brušný tuk

Prírodné spaľovače tukov zvyšujú metabolizmus a zhodia niekoľko kíl

Je známe, že môžete schudnúť veľa cvičením. Na to, aby ste raz a navždy odbúrali tvrdohlavé tukové zásoby a konečne sa ich zbavili, aktívny pohyb často nestačí. Rozhodne musíte dbať na svoju zdravú výživu a vytvárať si vyvážené denné menu.

Medzi potravinami, ktoré stimulujú náš metabolizmus, patria takzvané spaľovače tukov alebo zabíjače tukov. To znamená, že prírodné spaľovače tukov sú predovšetkým potraviny, ktoré obsahujú veľa zdravých prísad. Tie zvyšujú spaľovanie tukov v tele a tým nám pomáhajú ľahšie chudnúť. Prírodné spaľovače tukov siahajú od čerstvého ovocia cez orechy až po horkú čokoládu. Stimulujú metabolizmus, aby telo spaľovalo viac tukov aj na dôchodku. Okrem toho ovplyvňujú aj reguláciu hormónov v tele. Ak napríklad jete príliš veľa sladkostí, hladina inzulínu sa vám zvýši. Potom telo využije menej energie z tukových buniek.

 Prírodné spaľovače tukov sú prospešné pre vaše zdravie a tiež pre vašu postavu!

prírodné spaľovače tukov avokádové spaľovače tukov prospešné pre zdravie a postavu

 

Prírodné spaľovače tukov robia pravý opak. Ide predovšetkým o potraviny, ktoré obsahujú vlákninu a plnivá, a umožňujú iba kontrolovane stúpať hladinu cukru v krvi. Preto sú na chudnutie ako stvorené. Mimochodom, oveľa lepšie ako pilulky a spol. Z lekárne, ktoré vždy sľubujú rýchle výsledky pri chudnutí. Sú príliš drahé a majú pochybné účinky a môžu mať aj určité vedľajšie účinky na vaše zdravie. Preto dôrazne neodporúčame používať takéto prostriedky. Radšej sa informujte o prírodných spaľovačoch tukov, ktoré nájdete na farmárskom trhu alebo v obchode s potravinami. Nie sú drahé a navyše chutia skvele! Aké tieto potraviny sú, sa dozviete nižšie!

Ako naznačuje názov spaľovača tukov, konzumácia niektorých zdravých potravín spaľuje tuk v tele.

prírodné spaľovače tukov konzumujúce čerstvé jablká jablčný ocot obmedzujú ukladanie tuku

 

Extra tip: Prírodné spaľovače tukov sú pre športovcov absolútnou povinnosťou. Zdravé potraviny na jednej strane rozbehnú metabolizmus na plné obrátky. Na druhej strane dodávajú väčšiu silu v aktívnom športe. Vybudujete viac svalov, ale spálite viac kalórií. To logicky podporuje spaľovanie tukov a vedie k zdravému a fit telu. Prírodné spaľovače tukov sa teda vždy vyplatia!

 Niektoré prírodné spaľovače tukov majú pozitívny vplyv na energetickú rovnováhu v tele.

prírodný spaľovač tukov grécky jogurt dva poháre s černicami pozitívny vplyv na črevnú flóru a energetickú rovnováhu v tele

Nasledujúce potraviny sú prírodnými spaľovačmi tukov

Predstavujeme vám 7 prírodných spaľovačov tukov, ktoré majú pozitívny vplyv na vaše zdravie a postavu. Tí, ktorí majú radi zdravé jedlá na chudnutie, sa na tieto potraviny v jedálničku spoliehajú.

1. Grapefruit

Horko chutiace ovocie neobsahuje žiadne kalórie ani tuk, napriek tomu je dobré a trvalé. Je to spôsobené horkou látkou naringin obsiahnutou v grapefruite. Stimuluje trávenie a tým aj spaľovanie tukov. Zabezpečuje produkciu žalúdočnej šťavy, ktorá vytvára pocit sýtosti. Horká látka navyše reguluje hladinu inzulínu a cholesterolu. Navyše, ako všetky citrusové plody, grapefruit obsahuje veľa vitamínu C a posilňuje náš imunitný systém.

Grep je naše obľúbené jedlo spaľujúce tuky.

prírodný spaľovač tukov grapefruit obľúbený medzi potravinami spaľujúcimi tuky

2. grécky jogurt

Grécky jogurt je známy predovšetkým ako cenné probiotikum. Zlepšuje našu črevnú flóru a zároveň vedie k chudnutiu. Jogurt obsahuje asi 10 percent tuku a má vysoký obsah bielkovín. To zabraňuje záchvatom hladu, pretože udržuje hladinu inzulínu stabilnú prostredníctvom zdravých tukov a príliš veľkého množstva bielkovín a spôsobuje dlhotrvajúci pocit sýtosti v žalúdku.

Ak máte chuť, môžete sa bezpečne dostať k tomuto zdravému prírodnému spaľovaču tukov.

prírodný spaľovač tukov grécky jogurt cenné probiotikum dobré na chuť do jedla

 Máte radi večerné papanie? Potom by ste mali vynechať chipsy a použiť hrsť mandlí.

prírodné spaľovače tukov mandle, ak radi večer papáte, nepoužívajte chipsy, ale surové mandle

3. Mandle a vlašské orechy

Vlašské orechy a mandle obsahujú veľa zdravých tukov a bielkovín. Rovnako ako jogurt, tieto orechy vás zasýtia a majú pozitívny vplyv na hladinu inzulínu. Krotia chuť na niečo výdatné alebo sladké. Mandle majú tiež vysoký obsah horčíka a železa a majú pozitívny účinok proti túžbe medzi nimi.

Surové mandle obsahujú zdravé mastné kyseliny.

prírodné spaľovače tukov surové mandle obmedzujú chuť do jedla obsahujú zdravé tuky a bielkoviny

 4: avokádo

Avokádo je nepochybne jednou z moderných superpotravín, ktoré vás zasýtia a povedú k zdravému chudnutiu. Zelené ovocie obsahuje nenasýtené mastné kyseliny, vitamíny, antioxidanty, minerály a super prvky. Enzým lipáza, ktorý obsahuje, zabraňuje ukladaniu tuku a stimuluje jeho odbúravanie v tele. To kontroluje spaľovanie tukov a necháva kilá odpadnúť!

 Chudnite chutným spôsobom s avokádom!

prírodný spaľovač tukov avokádo moderná superpotravina veľa zdravých prísad enzým lipáza

5. Tmavá čokoláda

Ak chcete zjesť niečo chutné bez toho, aby ste museli počítať kalórie, choďte na kúsok čokolády! Ale žiadna biela alebo mliečna čokoláda, tu prichádza do úvahy len horká čokoláda. Mal by mať vysoký obsah kakaa (cca 75 percent). Tmavá čokoláda má stále nízky obsah cukru, zatiaľ čo vysoký obsah vlákniny a antioxidantov. Preto môže dobre stimulovať spaľovanie tukov!

Medzi zdravé zabíjače tukov patrí prekvapivo aj tmavá čokoláda s vysokým obsahom kakaa.

prírodný spaľovač tukov tmavá čokoláda s vysokým obsahom kakaa skutočný zabijak tukov

Užite si pitie zeleného čaju?

Pitie zeleného čaju z prírodných spaľovačov tukov odhalí mnoho pozitívnych stránok

6. Zelený čaj

Zelený čaj chutí dobre a stimuluje metabolizmus v tele. Obľúbený horúci nápoj obsahuje horké látky, ktoré podporujú spaľovanie tukov. Zelený čaj obsahuje aj kofeín, ktorý stimuluje trávenie. Človek však musí piť štyri až päť šálok zeleného čaju denne, aby stratil brušný tuk.

Zelený čaj je známy svojimi liečivými vlastnosťami.

prírodné spaľovače tukov pijú zelený čaj miešaním obľúbeného horúceho nápoja s inými bylinkami

Jablčný ocot je zázračnou zbraňou proti nepríjemnej obezite!

prírodný spaľovač tukov jablčný ocot zázračná zbraň proti nepríjemnej obezite užívajte 1 polievkovú lyžičku denne

7. Jablčný ocot

Počuli ste už o diéte z jablčného octu? Konzumácia 1 polievkovej lyžice jablčného octu pred každým jedlom dokáže zázraky. Ocot blokuje akúkoľvek chuť na jedlo a podporuje trávenie. Túto kúzelnú guľku proti kilám navyše môžete použiť aj do šalátov alebo marinád. V každom prípade je to zdravé a vedie to k chudnutiu. Čo nie je skutočným cieľom spaľovania tukov?

Zázračná žiarovka !

prírodný spaľovač tukov zdravý spaľovač tukov zázvor žiarovka

Môžete si urobiť zdravý zázvorový čaj a použiť ho na spaľovanie prebytočného tuku vo svojom tele.

prírodný spaľovač tukov prášok z koreňa zázvoru na prípravu zázvorového čaju na spaľovanie tukov v tele

 Verte či neverte, tmavá čokoláda je tiež zdravým spaľovačom tukov.

prírodná tmavá čokoláda na spaľovanie tukov s vysokým obsahom kakaa nad 75 percent je zdravá a podporuje chudnutie