Ako si môžete pripraviť horúcu čokoládu na špajdle – recepty a tipy na prípravu

Pokiaľ ide o horkú čokoládu na špajdle, možnosti sú doslova nekonečné. Zamyslite sa nad všetkými chuťovými kombináciami alebo polevami, ktoré by ste mohli urobiť! A to nie je všetko. Stále si môžete vyrobiť jeho vegánske aj bezlepkové verzie bez toho, aby ste sa zapotili. Úprimne povedané, tieto tyčinky z horúcej čokolády sú vynikajúcim darčekom pre malých aj veľkých. Ak sa chcete dozvedieť viac, čítajte ďalej. Nasleduje jednoduchý recept na horúcu čokoládu na špajdle a niekoľko praktických rád na jej výrobu.

Ako môžete pripraviť horúcu čokoládu na špajdle?

Príprava horúcej čokolády na špajdle Recept a tipy na prípravu

Domáce čokoládové tyčinky ako elegantný darček

Príprava horúcej čokolády na špajdle Tipy na prípravu

Aký druh čokolády môžete použiť na horkú čokoládu na špajdle?

Na výrobu týchto čokoládových tyčiniek môžete použiť akúkoľvek čokoládu. Podľa chuti môžete použiť iba jeden druh čokolády alebo kombináciu čokolád. Odporúčame však použiť najvzácnejšiu čokoládu, akú si môžete dovoliť. Vezmite si teda svoju obľúbenú značku čokolády a vychutnajte si čokoládovú príchuť!

Aká je vaša obľúbená príchuť??

recept na horúcu čokoládu na špajdle s domácimi čokoládovými tyčinkami

Ako dlho môže horúca čokoláda na tyčinke vydržať??

Balené čokoládové tyčinky je možné skladovať 2 až 3 týždne. A ak marshmallow nepoužívate, vydržia ešte dlhšie! Marshmallow časom stvrdne, akonáhle ho vyberiete z obalu. Ak teda chcete skutočne dlhú trvanlivosť, držte sa surovín, ako sú kúsky karamelu alebo čokoládové lupienky.

Z domácich čokoládových tyčiniek si môžete užívať dlho

recept na horúcu čokoládu na tyčinke domáce čokoládové tyčinky ako darček

Koľko čokolády potrebujete na 1 horkú čokoládu na špajdle?

Na tyčinku potrebujete asi 50 g čokolády (teda iba na jednu horkú čokoládu na tyčinke), plus to, čo na ňu chcete dať (poleva). Teraz si môžete vypočítať, koľko čokolády budete celkovo potrebovať. Napríklad na tucet horúcich čokoládových tyčiniek potrebujete zhruba 600 gramov čokolády.

Čokoládová tyčinka pozostáva z približne 50 g čokolády

horúca čokoláda na špajdle recept domáce čokoládové tyčinky

Čo môžete použiť ako tvar?

Samozrejme môžete použiť všetky druhy silikónových foriem a foriem na ľad. Nie je však potrebné kupovať ich samostatne. Môžete napríklad použiť jogurtové poháre, panáky atď. Pred použitím sa uistite, že sú dobre umyté.

Môžete použiť rôzne tvary a poháre

horúca čokoláda na špajli zmrzlinové formy domáce čokoládové tyčinky

Môžete si pripraviť vegánsku a / alebo bezlepkovú horúcu čokoládu na tyčinke?

Určite! Je to tiež oveľa jednoduchšie, ako si myslíte. Teraz je veľa vegánskych a bezlepkových čokolád a nie všetky sú super drahé. Mnoho značiek tmavej čokolády v supermarketoch je náhodou aj vegánskych. Vždy však dávajte pozor na etiketu, najmä ak si chcete pripraviť tyčinky z horkej čokolády pre alergikov.

Vegánske zvádzanie

Na špajdľu si pripravte horúcu čokoládu

Ako si môžete sami pripraviť horúcu čokoládu na špajdle??

Vyberte si svoju obľúbenú čokoládu a rozpustite ju v dvojitom kotli (alebo v mikrovlnnej rúre). Akonáhle je čokoláda úplne rozpustená, nalejte ju do plastových pohárov / jogurtových pohárov / foriem na zmrzlinu atď. A do stredu nalepte zmrzlinovú tyčinku. Pridajte ľubovoľnú polevu podľa vlastného výberu, napr. B. marshmallows, drvené mäty pieporné, karamelové cukríky atď..

Čokoládu nechajte stuhnúť v chladničke a potom ju vyberte z paličkových pohárov. Akonáhle je úplne tvrdý, vyberte ho a čokoládové tyčinky skladujte vo vzduchotesnej nádobe v chladničke.

Vychutnajte si domácu horkú čokoládu na špajdle

horúca čokoláda na tyčinke čokoládové tyčinky

Tipy na výrobu horúcej čokolády na špajdle

Ak používate jogurtové kvetináče ako formu na čokoládové tyčinky, nezabudnite ich pred naplnením rozpustenou čokoládou jemne naolejovať! Ak to neurobíte, budete sa skutočne snažiť ich dostať von.

Na dosiahnutie vynikajúcej chuti používajte čokoládu najvyššej kvality, akú si môžete dovoliť. Vezmite si teda svoju obľúbenú značku čokolády.

Formu na ľad určite máte doma, nie??

Pripravte si horúcu čokoládu na tyčinku sami Ľadové formy na čokoládové tyčinky

Pamätajte si, že biela čokoláda je veľmi sladká, mliečna čokoláda menej, ale stále je dosť sladká a horká čokoláda má mierne horkú chuť.

Pripravte si čokoládu až 2 týždne vopred na roztomilé vianočné alebo valentínske darčeky.

Zapojte deti a nechajte ich písať na štítky. To vytvára krásne, domáce darčeky pre rodinu.

Zabalte to a máte hotovo! Teraz máte úžasný darček, ktorý ste urobili sami

Príprava horúcej čokolády na špajdle - recepty a tipy na prípravu

Jednoduchý recept na horúcu čokoládu na špajdle

Na výrobu tucta čokoládových tyčiniek potrebujete nasledujúce prísady:

 • Olej bez aromátov (napr. Slnečnicový alebo rastlinný olej) na mazanie
 • 300 g bielej čokolády
 • 300 g mliečnej čokolády
 • Mini marshmallow
 • Mini fudge kúsky

Na prípravu horúcej čokolády na špajdle vám postačí niekoľko ingrediencií

horúca čokoláda na špajdle recept čokoládové tyčinky

Potrebné pomôcky:

 • 12 jogurtových pohárov / pohárov atď..
 • 2 misky vhodné do mikrovlnnej rúry
 • 2 jednorazové vrecká
 • 12 drevených tyčiniek zmrzliny alebo tyčiniek na lízanku
 • 12 štítkov na darčeky (voliteľné)
 • Priehľadný celofánový film (voliteľné)
 • Curlingová páska (voliteľné)

V niekoľkých krokoch budú vaše čokoládové tyčinky pripravené

Horúcu čokoládu si pripravte na tyčinke sami čokoládové tyčinky

Príprava:

Každý hrniec na jogurt najskôr namažte trochou oleja a odložte, kým ho nebudete potrebovať.

Teraz rozdrvte bielu čokoládu (300 g) v miske vhodnej do mikrovlnnej rúry a pridajte mliečnu čokoládu (300 g) do ďalšej misky vhodnej do mikrovlnnej rúry. Zahrievajte bielu čokoládu v mikrovlnnej rúre v 10-sekundových intervaloch. Uistite sa, že každú chvíľu dobre premiešate. Keď sa dve tretiny roztopia, miešajte, kým sa úplne neroztopí a nebude hladké. Opakujte postup pre mliečnu čokoládu.

Každý vymastený jogurtový pohár naplňte asi do dvoch tretín rozpustenou bielou alebo mliečnou čokoládou. Na to môžete použiť dve jednorazové vrecká na potrubie.

Skutočný pôžitok z čokolády!

Na špajdľu si pripravte horúcu čokoládu

Akonáhle sú hrnčeky naplnené čokoládou, jemne vtlačte do stredu každého hrnčeka drevenú zmrzlinovú tyčinku alebo tyčinku na lízanku. Čokoláda by ich mala držať na mieste.

Nalejte niekoľko čokoládových tyčiniek s mini marshmallow a iné s malými fudge kúskami. Skúste ich natlačiť čo najviac, ale nevtláčajte ich do čokolády. Nechajte ich iba na vrchu.

Ak je to potrebné, vycentrujte drevené tyčinky / tyčinky na lízanky tak, aby boli rovné a v strede. Potom ich dajte do chladničky, aby úplne stuhli asi 3-4 hodiny (alebo celú noc).

Keď sú úplne stuhnuté, opatrne ich vytiahnite z jogurtových hrncov. Teraz ich môžete darčekovo zabaliť!

Voila!

Horúcu čokoládu si pripravte na špajdle sami

Horúcu čokoládu si pripravte na tyčinke sami Biela čokoláda mäty piepornej Horúcu čokoládu si pripravte na tyčinku, bielu čokoládu Horúcu čokoládu si pripravte na špajdle sami Tipy na prípravu Horúcu čokoládu si pripravte na špajdle sami horúca čokoláda na špajdle domáce čokoládové tyčinky Pripravte si horúcu čokoládu na špajdle - recepty a nápady na darčeky Pripravte si horúcu čokoládu na špajdle - nápady na recepty Horúcu čokoládu pripravte na tyčinkové čokoládové dezerty Domáce čokoládové tyčinky pripravia horúcu čokoládu na tyčinku Pripravte si horúcu čokoládu na špajdle a dajte ju prečHorúcu čokoládu si pripravte na špajdle sami