Šalát z bielej klobásy a očarujúca bavorská kuchyňa

Aj keď je teľacia klobása typickým vrcholom Oktoberfestu a je tradične súčasťou jej jedálneho lístka, dnes by sme vám, našim čitateľom, chceli pripomenúť túto krásnu tradíciu s ohľadom na útulnosť Vianoc.

Svet v súčasnosti prechádza na vegánske jedlo. Napriek tomu sa veľa ľudí určite teší, že konečne budú môcť na Vianoce ochutnať niečo domáce a tradičné. Niet pochýb o tom, že tradičné jedlá chutia najlepšie, keď môžete získať rovnako dobré suroviny ako vtedy. A ak vás dokáže presvedčiť k jedlu mäso, toto mäso by malo byť rovnako čisté a chutné ako vtedy.

Mnoho ľudí v dnešnej dobe kladie veľký dôraz na to, kde si môžu kúpiť jedlo. Niektorí sa dokonca presťahujú na vidiek, aby boli bližšie k zdroju svojho jedla. My, v Freshideen, zostávame v meste a ako vždy hľadáme krátke vzdialenosti a dobré príležitosti, ktoré môžu tiež viesť k dobrej kvalite života.

šalát z bielej klobásy, bavorská kuchyňa

Výživný teľací klobásový šalát sa hodí k slávnostnému menu

V dnešnom prípade sme sa vybrali hľadať dobré bavorské teľacie párky a dokonca sme narazili na veľmi chutný recept, ktorý sa hodí k akémukoľvek slávnostnému menu. Teľacie párky sa zvyčajne konzumujú s levovou horčicou s pivom, ale existujú aj elegantnejšie spôsoby, ako jesť túto bavorskú pochúťku, napríklad ako teľací klobásový šalát.

Každý, kto je touto myšlienkou okamžite nadšený, si môže nájsť recept na Šalát z bielej klobásy v našom príspevku pre hostí na vomWochenmarkt.de Nájsť. Ak si s ním chcete urobiť čas, môžete sa hneď dozvedieť viac o tradičnej bavorskej popularite.

reďkovkový šalát z bielej klobásy

Bavorská kuchyňa je známa po celom svete pre svoje vynikajúce jedlo a nápoje. Bavorské špeciality pôsobia na prvý pohľad jednoducho a svojou vonkajšou krásou hneď nezaujmú. Ale ak ste to už raz jedli, pôžitok z precízne zostavených chuťových poznámok vám navždy zostane v pamäti.

šalát z bielej klobásy a párkov

šalát z bielej klobásy, bavorská kuchyňa

Z čoho je biela klobása vyrobená a prečo je biela od všetkých vecí?

Žiadny mäsiar svoj recept dobrovoľne neprezradí, ale teľacie klobásy sú vo všeobecnosti vyrobené z teľacieho a bravčového mäsa, ale obsahujú veľa slaniny a kôry. Soľ a korenie sú nutnosťou, ale nie všetko. Mníchovská biela klobása je napríklad ochutená zázvorom a palcátom, ale do klobásy by mala byť zahrnutá aj čerstvá petržlenová vňať a cibuľa.

Svetlosivá farba párkov vzniká pri príprave klobásového mäsa a je spôsobená použitím bežnej kuchynskej soli.

šalát z bielej klobásy, bavorský kuchynský stôl

Ako jete teľacie párky?

Udržiavanie starej tradície môže byť vždy cenné. V Bavorsku sa zdá, že všetko vychádza zo starých zvykov, a preto je krajina tak obľúbenou destináciou na výlety.

Klobásy, ktoré sú tradične pripravené, by sa mali stále jesť tradične. Ako každá obarená klobása, teľacie párky sa krátko uvaria v horúcej vode a potom sú pripravené na podávanie. Dajú sa ošúpať a okoreniť na šalát alebo ak máte radšej bavorský štýl, mali by ste sa naučiť rýchlo zuzeln a vychutnať si dobrú klobásu so sladkou horčicou a praclíkmi.

S ohľadom na to vám prajeme dobrú chuť a pokojné chvíle!

biela klobása šalát bavorská kuchyňa zuzeln návod

šalát z bielej klobásy Bavorská kuchyňa blízko