Anjelské oči sú stále známe ako husárske donuty a sú jedným z najobľúbenejších vianočných cukroviniek

Vianočné obdobie je automaticky spojené s útulnosťou a dobrotami. A lesklé vianočné ozdoby a vôňa čerstvo upečených koláčikov k tomu jednoducho patria. Anjelské oči a ďalšie vianočné dobroty sú jednoducho nepostrádateľné!

Advent je tradične časom modlitieb a príprav na Vianoce

Anjelské oči pečenie koláčikov Vianočný čas

Anjelské oči a ďalšie lahodné vianočné pečivo

Pečenie koláčov anjelských očí s džemom počas adventu

V Nemecku prvý adventný víkend víta bezhraničná radosť a očakávanie. Otvárajú sa vianočné trhy, ohrieva sa varené víno a spievajú sa vianočné koledy. Adventné vence ozdobené vždyzelenými stromami, sviečkami, stužkami a orieškami hrdo zdobia jedálenský stôl a na každý dostupný vnútorný povrch sú umiestnené obrovské jedľové vetvy. Jednou z najlepších nemeckých tradícií je pečenie a jedenie špeciálnych adventných sušienok (perníčky a iné adventné sušienky).

Adventné koláčiky sa pečú a jedia iba počas adventu. Existuje nespočetné množstvo variácií, od sušienok, ktoré deti zdobia polevou a posýpkou, až po pikantné špekulačné sušienky a vanilkové sušienky v tvare polmesiaca.

Upečte anjelské oči, ktoré sú stále známe ako husacine šišky

Anjelské oči s marmeládou nechajú vychladnúť vianočný čas

Adventné koláčiky často obsahujú trochu viac medu, korenia a orieškov, pretože tieto ingrediencie sú v klasických nemeckých perníkoch zreteľne viditeľné. Existuje takmer toľko druhov perníkov ako adventných koláčikov, ale naše obľúbené sú lahodné anjelské oči. Malé krúžky z mandľového koláča sú v strede ozdobené červeným džemom – anjelským „okom“ – a posypané nádychom práškového cukru.

To, čo majú všetky adventné cookies spoločné, je láska a námaha, s ktorou sú vyrobené

Anjelské oči s čerešňovými sušienkami pečú vianočné sviatky

Užite si adventné obdobie!

Anjelské oči s džemom jedia koláčiky a pečú vianočné sviatky

Počas vianočného týždňa a do Nového roku je toľko pudingov, čokolád, koláčov a iných pochúťok, že na stole aj v žalúdku je veľmi málo miesta na koláčiky. Preto sú vlastne také malé – malé. Každý hosť pri konferenčnom stolíku si chce vychutnať výber z ponúkaných sušienok.

Adventné koláčiky zdieľame s blízkymi. Sú skutočným vyjadrením starostlivosti a lásky k rodine a priateľom. Navyše stelesňujú kúzlo a špecialitu Vianoc. Vianočné pečivo alebo anjelské oči sú stále jedlým vyjadrením hojnosti a štedrosti sviatočného obdobia. Prinášajú radosť a očakávanie do adventného obdobia čakania a očakávania. S ohľadom na to si vezmite vlastnú zásteru a vyskúšajte nový recept na perník / anjelské oči …

Recept na anjelské oči

Recept na pečenie anjelských očí s marmeládami Vianočný čas

Recept na anjelské oči

Tento recept na anjelské oko robí asi 72 sušienok a vyžaduje tri žĺtky. Zostávajúci vaječný bielok sa bežne používa na iné druhy adventných sušienok, ako sú kokosové makaróny.

Cesto na sušienky je potrebné pred pečením dvakrát vychladiť. Vynechanie týchto krokov na urýchlenie postupu môže byť lákavé, ale sú nevyhnutné na dosiahnutie chrumkavej, drobivej textúry sušienok a na zabezpečenie toho, že si počas pečenia zachovajú svoj tvar..

Nechajte hovoriť súbory cookie vašich anjelských očí

Anjelské oči s marmeládou pečú srdce vianočného času Anjelské oči s marmeládou pečú srdcia vianočný čas

Zloženie:

 • 250 g múky
 • 1 lyžička prášku do pečiva
 • 100 g práškového cukru
 • štipka soli
 • 1 lyžička vanilkovej esencie
 • 3 žĺtky
 • 150 g masla
 • asi 3 lyžice malinového džemu
 • 2 lyžice práškového cukru na záver

S alebo bez práškového cukru – rozhodnete sa sami

Anjelské oči s marmeládou pečú vianočný práškový cukor

Príprava:

 • Vaječné žĺtky s vanilkovou esenciou zľahka rozšľaháme vidličkou a odstavíme.
 • Múku, prášok do pečiva, cukor a soľ zmiešajte vo veľkej mise.
 • Maslo nakrájajte na kúsky a končekmi prstov zmiešajte so suchými prísadami, kým zmes nepripomenie jemnú strúhanku.
 • Rozšľahané vajíčko voľne premiešajte vidličkou a potom ho pridajte do misky, aby ste ho rukami premiešali. Asi po minúte by ste mali mať pevné, rovnomerne sfarbené cesto.
 • Cesto rozdelíme na polovicu. Každú polovicu rozdeľte na 3 rovnaké časti, aby ste získali 6 rovnako veľkých guličiek cesta. Guličky zvinieme do dlhého valcovitého tvaru s priemerom asi 2 cm. Každú zo 6 častí zabalte jednotlivo do potravinárskej fólie a dajte na pol hodiny vychladiť do chladničky.
 • Po pol hodine vyberte vychladnutý valček cesta z chladničky. Každý valec nakrájajte na 12 plátkov a každý plátok rozvaľkajte na malú guličku. Všetky loptičky položte na veľký tanier a koncom držadla drevenej lyžice urobte v strede každej gule „studňu“. Vložte ich späť do chladničky najmenej na 1 hodinu.
 • Rúru predhrejte na 200 ° C / s núteným vzduchom na 175 ° C.
 • Vybratie v každej guľke cesta naplňte malou hrudkou džemu. Položte niekoľko prvých sušienok na plech a nechajte medzi nimi dostatok miesta, aby sa napučali. Ostatné koláčiky vráťte, aby boli vychladené v chladničke, kým nebudú pripravené na pečenie.
 • Pečte 10-12 minút, kým anjelské oči nezískajú zlatohnedú farbu. Necháme vychladnúť na mriežke a posypeme práškovým cukrom.

Dobrú chuť a veselé Vianoce!

Anjelské oči s marmeládou pečú vianočné pečivo Anjelské oči s marmeládami pečú vianočné pečivo

Nasledujúce príklady fotografií vás môžu inšpirovať …

Anjelské oči s marmeládou Adventné pečivo pečie vianočný čas

… a experimentujte s receptom na anjelské oči

Vianočné pečenie anjelských očí s džemom

Anjelské oči s marmeládou pečú hviezdičky vianočného času Anjelské oči s marmeládou pečú adventné koláčiky na Vianoce

Anjelské oči s marmeládou pečú vianočné sviatky Recept na pečenie koláčikov anjelských očí Vianočný čas

Anjelské oči recept na pečenie marmeládových vianočných sviatkov Anjelské oči pečú sušienky Vianočný čas Advent Recept na vianočné pečivo s anjelským okom a džemom Sušienky anjelských očí s džemom pečú vianočné pečivo Vianočné pečivo s anjelskými očami a džemom Pečte sušienky anjelských očí s džemom Sušienky anjelských očí s džemom pripravujú vianočné pečivo