Dort pre zápis do školy – nápady na recepty a dekorácie pre nezabudnuteľnú párty

Zápis do školy je veľká a vzrušujúca udalosť, ktorú musí každé dieťa skôr alebo neskôr zažiť. V nemecky hovoriacich krajinách a v zahraničí je tento deň spojený so špecifickými rituálmi a zvykmi. Napríklad v Nemecku a Rakúsku sa niekoľko dní vopred kupujú alebo drotujú farebné vrecia na cukor a potom sa plnia rôznymi malými školskými potrebami a dobrotami. Žiak prvého stupňa nosí tašku počas obradu okolo zápisu do školy, odfotografuje sa s ňou a otvorí ju, len keď sa vráti domov. Mnoho nemeckých rodín nechce len odísť z prvého školského dňa s týmto starým zvykom. Niektorí túto príležitosť využívajú na pozvanie príbuzných a priateľov a usporiadanie nezabudnuteľnej párty. Čo si myslíte, ako by bola táto a akákoľvek iná oslava neúplná bez akýchkoľvek podrobností? Správne, bez koláča! V našom prípade – bez koláča na zápis do školy!

V nasledujúcich riadkoch vám preto ukážeme kreatívne a jednoduché recepty a nápady na dekoráciu chutného večierkového koláča. Ak nie ste obzvlášť úspešný pekár, môžete si tiež objednať koláč od svojho miestneho cukrára podľa vybraného fotografického príkladu. Zahanbujúcim chvíľam sa tak určite vyhnete. Ak máte trochu viac skúseností s koláčmi a koláčmi, môžete si samozrejme vybrať svoje obľúbené recepty a čerpať inšpiráciu pre svoj návrh z našej fotogalérie. Nuž, pokračujte v posúvaní!

Buďte kreatívni a navrhnite tortu hodnú Instagramu na zápis do školy

Dort pre školské zápisy - nápady na recepty a dekorácie pre nezabudnuteľnú párty jednoduché nápady na chutné koláče

Cool nápad na dekoráciu s efektom čierneho taftu

Dort pre zápis do školy - nápady na recepty a dekorácie pre nezabudnuteľnú párty schwarztafel ideen deko

Jednoduchý, rýchly a šťavnatý koláč do školy s čokoládou

Čokoláda je jednou z najobľúbenejších sladkostí na svete. Objavujeme ich ako deti a milujeme ich ako dospelých. Prináša nám energiu, dobrú náladu a dokonca je dokázané, že je zdravý s mierou. Existuje druh čokolády pre každú chuť – biela, horká, mliečna, Ruby, Čokoláda s orieškami, sušené ovocie, korenie atď. Veľkou vzácnosťou sú ľudia, ktorí nemajú radi čokoládu alebo sladkosti vo všeobecnosti. Preto je čokoládový koláč zvyčajne tou najlepšou voľbou pre vašu párty, najmä ak pozvete veľa hostí s rôznym vkusom.

Tento koláč na zápis do školy je nielen veľmi chutný a lahodne aromatický, ale je aj super ľahký na prípravu. Okrem fondánu má aj relatívne nízky obsah cukru, takže je veľmi vhodný pre dietujúcich. Aj váš prváčik môže pomôcť s prípravou, odmerať suroviny, vmiešať, formu vymastiť. Potom môžete tortu ozdobiť spoločne alebo vytvoriť pri udalosti veľký prekvapivý efekt. Rozhodnutie pre to by malo samozrejme ležať na dieťati.

Namiesto fondánu môžete na zdobenie použiť aj modelovaciu čokoládu

Zápis koláča do školy - nápady na recepty a dekorácie na nezabudnuteľnú párty krok za krokom do školy

Ak máte viac skúseností s dekoráciami sušienok, mali by ste samozrejme použiť túto

Zápis na tortu do školy - nápady na recepty a dekorácie pre nezabudnuteľnú párty nápady na skvelé torty pre deti

Pre tento recept budete potrebovať nasledujúce prísady:

 • 1 1/2 šálky univerzálnej múky
 • 1/2 nesladeného prírodného kakaového prášku
 • 1 1/2 šálky bieleho cukru alebo 1: 1 pomer bieleho a hnedého cukru
 • 1 1/2 lyžičky prášku do pečiva
 • 2 stredné vajcia alebo 1 veľké vajce
 • 1/3 šálky kokosového alebo olivového oleja
 • 1 1/2 šálky mlieka
 • Trocha vanilkového extraktu
 • Štipka soli
 • Na krém: 1 šálka smotany + 1 šálka čokoládových lupienkov alebo 250 g blokovej čokolády
 • Na fondán: 4 šálky práškového cukru + 4 šálky peny, gélové potravinárske farbivo

Pokyny k receptu:

Na začiatok predhrejte rúru na 175 stupňov. Vhodnú panvicu vymastíme a odložíme. Veľkosť a tvar sú určené požadovaným dizajnom vašej torty na zápis do školy. Ak chcete, môžete cesto dokonca zmeniť na košíčky na muffiny. Tento koláč drží svoj tvar celkom dobre, ale stále zostáva vzdušný a šťavnatý.

V extra veľkej miske preosejeme všetky suché suroviny a zmiešame mixérom – múku, kakao, cukor, prášok do pečiva, soľ. Keď je mixér spustený, pomaly pridávajte zvyšné ingrediencie – vajíčka, olej, mlieko, vanilku. Šľaháme, kým nevznikne hladké, vzdušné cesto.

Nalejte do pripravenej formy a pečte 40-50 minút alebo kým nie sú svetlohnedé. Vykonajte test špáradlom, aby ste sa presvedčili, že stred je prepečený. Nechajte úplne vychladnúť a potom opatrne vyberte z formy. Medzitým si môžete pripraviť krém a fondán.

Za týmto účelom zohrejte krém na miernom ohni alebo v mikrovlnnej rúre. Pridajte čokoládu a nechajte v nej rozpustiť. Porazte mixér do krémovej hmoty, nechajte vychladnúť a dajte asi na hodinu do chladničky.

Na fondán najskôr roztopte penový cukor vo vodnom kúpeli alebo v mikrovlnnej rúre. Vmiešame práškový cukor. Čistú pracovnú dosku poprášime trochou práškového cukru, fondán vyberieme z misky a zamiesime. Hotový fondán by sa vám už nemal na konci dňa lepiť na ruky. Rozdelíme na farbu a premiešame niekoľkými kvapkami gélového potravinárskeho farbiva. Tenko rozvaľkáme a ozdobíme.

Aký nápaditý nápad pre nahú tortu!

Zápis koláča do školy - nápady na recepty a dekorácie pre nezabudnuteľné nápady na tortové pastelky na párty

Rozhodnite sa pre farebnú paletu dekorácie a riaďte sa ňou

Zápis koláča do školy - nápady na recepty a dekorácie na nezabudnuteľnú párty nápady na farebné torty formou bufetu

Ozdobte tortu pre zápis do školy

Hneď ako bude váš čokoládový koláč, krém a fondán pripravený, pripravte si čistý pracovný povrch. Ak chcete urobiť plechový koláč, jednoducho vonkajšiu stranu koláča natrite krémom a ozdobte fondánom.

V prípade muffinov naplňte krém do vrecka a urobte malé ružičky. Ak chcete prezentovať klasický koláč s vrstvami, jednoducho nakrájajte čokoládový koláč v strede a potom rozotrite krém medzi týmito dvoma časťami. Špachtľou a zvyškom krému uhladíme naukladaný koláč. Na záver už stačí len ozdobiť fondánom.

Fondán môžete najskôr rozvaľkať na tenko a prikryť ním koláč. Potom môžete nakrájať malé formy a poukladať ich na seba, aby ste vytvorili malé školské potreby. Jednotlivé čiastočky zlepte trochou vody. Cvičebnice, farebné ceruzky, tabuľa, číslice, písmena, pravítka atď. Sa dajú ľahko vyrobiť a sú samozrejme veľmi vhodné aj na oslavy školského zápisu. Pekným perom môžete na fondán pekne písať a maľovať.

Váš koláč na zápis do školy je už pripravený. Tiež si môžete pekne vyzdobiť svoj domov školskými pomôckami od prvého stupňa, ako aj DIY girlandami a vlajkami s príslušným logom školy. Zorganizujte úžasnú párty, na ktorú vaše dieťa nikdy nezabudne.

Plechové torty nemusia byť nudné

Dort pre školské zápisy - nápady na recepty a dekorácie pre nezabudnuteľnú párty buntstift idee deko

Privítajte farebnú jeseň peknou tortou na zápis do školy

Zápis na tortu do školy - nápady na recepty a dekorácie pre nezabudnuteľnú školskú tortu

Dort pre zápis do školy - nápady na recepty a dekorácie pre dievčatá nezabudnuteľné nápady na tortu

Ak sa chcete zaobísť bez cukrových bômb, potom môžete tiež navrhnúť taký koláč

Zápis koláča do školy - nápady na recepty a dekorácie na nezabudnuteľný večierok s nápadom na darček do školy

Muffiny a jednohubky sa perfektne hodia na párty bufety

Zápis na tortu do školy - nápady na recepty a dekorácie pre nezabudnuteľné nápady na dekoráciu muffinu na párty

Zápis na tortu do školy - nápady na recepty a dekorácie na nezabudnuteľné párty muffiny nápady fondán

Zápis koláča do školy - nápady na recepty a dekorácie pre nezabudnuteľné nápady na recepty na tortu na párty

Dort pre zápis do školy - nápady na recepty a dekorácie pre nezabudnuteľné nápady na tortu na párty