Dva recepty na chutné marhuľové koláče, ktoré sú klasickými letnými dezertmi

Štartovací rozbeh do novej letnej sezóny bol daný! Teraz slnko svieti silnejšie a my všetci chceme stráviť dlhý čas vonku. Radi tiež organizujeme malé záhradné párty v rodinnom kruhu a z času na čas pozveme priateľov na kávu. A šálka voňavého stimulantu sa hodí k lahodnému koláču, však? Našťastie momentálne nedržíte žiadnu diétu, pretože dnes hovoríme o letnom pokušení so šťavnatým ovocím. Ukážeme vám dva recepty na marhuľový koláč. Jeden je klasický, ako za starých čias, s krehkým pečivom a kyslou smotanou. Ďalší recept je na marhuľový koláč z tácky, ktorý jemne chutí a vonia po vanilke. Oba recepty sa dajú ľahko dodržať, najmä ak máte cez víkend voľný čas. Za vaše úsilie budete určite odmenení mnohými komplimentmi za vaše umenie pečenia!

 Každý marhuľový koláč je potešením pre podnebie a oko!

Marhuľový koláč s kyslou smotanou jednoduchá príprava potešenie pre podnebie i oko

Marhule majú v lete hlavnú sezónu a nájdete ich čerstvé na farmárskych trhoch a vo všetkých obchodoch s ovocím a zeleninou. V ostatných ročných obdobiach si môžete kúpiť lahodné oranžové ovocie v konzervách alebo sušené. Obsahujú veľa zdravých živín a sú neoddeliteľnou súčasťou každej zdravej výživy. Môžete ho použiť nielen na prípravu vynikajúcich dezertov.

Marhule je možné použiť aj do smoothies, šalátov a jedál, ktoré im dodajú sladkú atmosféru. Viete tiež, že môžete dokonca jesť marhuľové jadro?

Marhule sú zdravé a chutné!

Marhuľový koláč kúsok na tanieri vedľa neho čerstvé marhule v ovocnej miske

Šťavnatý marhuľový koláč s kyslou smotanou podľa babičkinho receptu

Na tento klasický recept na lahodný marhuľový koláč musíte mať poruke formu s priemerom 26 cm. Potrebujete nasledujúce:

  • Ingrediencie na krehké cesto: 250 g múky, 125 g masla, 70 g cukru, 1 vajce, 1 štipku soli. Studené maslo nakrájame na kocky a rýchlo ho premiešame so zvyšnými surovinami, aby vzniklo cesto. Potom z neho vytvorte guľu a krehké cesto nechajte odstáť v chladničke asi 30 minút. Po uplynutí tejto doby rozvaľkáme studené cesto a vložíme ho do vymastenej formy. Na okrajoch môžete cesto vytiahnuť nahor a dno niekoľkokrát popichať vidličkou.
  • Potrebné prísady na marhuľový koláč s kyslou smotanou: 400 g marhúľ, 400 g kyslej smotany, 2 vajcia, 100 g cukru, 20 g škrobu.

Marhuľový koláč s kyslou smotanou chutí vynikajúco!

Marhuľový koláč s kyslou smotanou s navrch nakrájanými mandľami je skutočným pútačom pozornosti

H3: Takto sa robí marhuľový koláč s kyslou smotanou:

Marhule musíte najskôr umyť, vykôstkovať a rozpoliť. Potom zmiešajte kyslú smotanu, vajcia, cukor a škrob na homogénnu hmotu a vložte do formy. Nakoniec rozpolené marhule vtlačte do plnky, najlepšie otvorenou stranou nadol! Tento marhuľový koláč pečieme vo vyhriatej rúre na 180 stupňov C asi 30 minút. úplné!

 V tejto forme si môžete upiecť aj svoj marhuľový koláč.

Marhuľový koláč s kyslou smotanou okrúhleho tvaru s krásnym dizajnom pre klasický recept

Marhuľový koláč z podnosu – základný recept

Vezmite hlboký podnos asi 40 x 30 cm. Potrebné sú nasledujúce zložky;

  • Na cesto: 150 g mäkkého masla alebo margarínu, 125 g cukru, 1 balíček vanilkového cukru, 1 štipku soli, 3 vajcia, 300 g pšeničnej múky, 2 lyžice mlieka, 1 balíček prášku do pečiva.
  • Ingrediencie na polevu: 480 g rozpolených marhúľ (možné aj z plechovky!), 50 g nakrájaných mandlí, asi 50 g marhuľového džemu a / alebo práškového cukru.
  • Príprava: Najprv vymastíme plech a rúru predhrejeme na 180 C. Potom pripravíme cesto. Funguje to takto: Do ​​misky dajte maslo alebo margarín a mixérom dohladka premiešajte. Potom pridajte cukor, vanilkový cukor a soľ a stále miešajte. Vajcia zamiešame na najvyššom stupni. Potom primiešame múku s kypriacim práškom a potom obe suroviny zmiešame s mliekom na strednom stupni, kým nevznikne hladká hmota. Potom cesto položte na plech a rozložte ho.

 Marhuľový koláč z plechu!

Marhuľový koláč z plechu vždy chutí vynikajúco

 

  • Posledný krok: Rozkrojené marhule rozotrieme na cesto otvorenou stranou nadol. Navrch posypeme mandľami a pečieme asi 30 minút. Po uplynutí času pečenia môžete marhuľový koláč posypať 50 g marhuľového džemu a vložiť do chladničky. Až potom, ak je to žiaduce, ozdobte ho práškovým cukrom.

Ak chcete svojej rodine a priateľom pripraviť toto leto lahodný marhuľový koláč, vyberte si jeden z dvoch klasických receptov. S neodolateľnou maškrtou s marhuľami určite uspejete!

 dobrú chuť!

Marhuľový koláč z podnosu dva kusy podávané na bielom tanieri

 Marhuľový koláč z plechu – obľúbený dezert Nemcov!

Marhuľový koláč z podnosu s polovičným ovocím klasický recept

Posypané práškovým cukrom tiež úžasne chutí!

Marhuľový koláč z tácky, ozdobený práškovým cukrom, chutí nádherne

 Neodolateľne chutný – marhuľový koláč s malinami a podávaný s ľadom!

Marhuľový koláč kus koláča s marhuľami a malinami podávaný s ľadom, neodolateľný letný dezert

 Alebo možno so želé ovocím?

Marhuľový koláč podávaný so želé ovocím

 Vynikajúca chuť je zaručená!

Marhuľový koláč pripravený v okrúhlej forme na pečenie ponúka vynikajúcu chuť

Marhuľový koláč ponúka sviežu chuť vedľa pohára šťavy a šálky kávy

Marhuľový koláč s kyslou smotanou, svieža chuť vedľa čerstvých zrelých marhúľ

Marhuľový koláč z plechu naservíroval jeden kus na tanier

Marhuľový koláč pripravený s orechmi, mrkvou a iným ovocím