Fitness smoothies – energetické nápoje pre dobre vycvičené telo

Smoothie je už pár rokov rozhodne veľmi trendy. Každý deň počúvame priateľov a kolegov z práce, ako hovoria, ako sú tieto energetické nápoje zdravé. Sú dokonalým energetickým nakopnutím ráno, dodajú nám novú silu a dokonca sa o nich hovorí ako o vitamínových injekciách a posilňovačoch krásy. Všetky tieto superlatívy majú samozrejme dobrý dôvod, pretože v závislosti od svojho zloženia obsahujú smoothies mnoho užitočných prísad, ktoré sú prospešné pre telo a tým aj pre naše celkové zdravie. Jeho chuť si môžete určiť aj sami, podľa toho, aké suroviny na smoothie použijete. V dnešnom príspevku chceme navrhnúť niekoľko nápadov na smoothie, ktoré sú veľmi vhodné pre aktívnych športovcov alebo pre ľudí, ktorí sa venujú silovému tréningu a každodennému cvičeniu. Preto hovoríme o tzv Fitness smoothies. Ak vás téma zaujíma aj vás, zostaňte naladení, aby ste sa dozvedeli niečo viac o týchto zdravých nápojoch.

Zelené smoothie je jedným z energetických nápojov, ktoré udržujú telo fit a zdravé.

Športové dievča držiace zelené smoothie Fitness smoothies sú trendy

Tu zdieľané nápady na smoothies v oblasti fitness sú vhodné pre všetkých ľudí, ktorí majú radi krásne a štíhle telo. Primárne sú ale určené pre aktívnych športovcov. Ak cvičíte párkrát do týždňa v posilňovni, nechcete byť len fit, chcete mať veľa sily a vytrvalosti. Správna výživa zohráva zásadnú úlohu vo fyzickej a duševnej kondícii ľudí, ktorí intenzívne cvičia.

Preto sú fitnes smoothies súčasťou denného výživového plánu aktívnych športovcov. Sacharidy potrebujete ako zdroj energie a dostatok bielkovín ako stavebné prvky, nehovoriac o vitamínoch, mineráloch a super prvkoch. Aby neboli všetky tieto látky zanedbávané, používajú sa moderné energetické nápoje. V skutočnosti to nie sú potraviny, ktoré by sa mali nutne žuť. Fitness smoothies sú skôr doplnkom jedálnička športovca. Ale veľmi často nahrádzajú určité jedlo a chýba im v tele veľa energie, podporujú jeho regeneráciu a zvyšujú jeho odolnosť.

 Vďaka svojim zdravým prísadám sú fitnes smoothies súčasťou stravy mnohých aktívnych športovcov.

Zdravé raňajky fitnes smoothies po tréningu ideálne na regeneráciu tela

  • Ktoré ingrediencie patria do fitness smoothies?

Tí, ktorí pravidelne cvičia, potrebujú dostatok zdravých živín vrátane čerstvého ovocia a zeleniny každý deň. Preto sú smoothies dokonalým riešením, ako dodať telu potrebnú energiu pred a po tréningu. Fitness smoothies obsahuje iba zdravé suroviny, ktoré pochádzajú priamo z prírody. Tieto sa zmiešajú, aby sa energetické nápoje ľahko konzumovali. Kombináciu čerstvého ovocia a zeleniny je možné vylepšiť chia alebo ľanovým semenom a zriediť vhodnou tekutinou. Nasledujúce prísady sú odporúčané do fitness smoothies a taktiež patria medzi najobľúbenejšie a preferované športovcami:

  • ovocie: Banány, jablká, avokádo, mango, kivi, pomaranče, čerešne, broskyne a bobule;
  • Zelenina: Špenát, kel, brokolica, mrkva, žihľava, uhorka, rukola;
  • kvapaliny: Ovocné šťavy, mlieko, jogurt, matcha alebo bylinkový čaj, voda;
  • Uspokojujúce aditíva: Proteínový prášok, chia semená, ľanové semená, ľanový olej, bobule goji;

 Z týchto surovín sú namiešané fitness smoothies.

Farebné fitnes smoothie v malých fľašiach z čerstvej ovocnej zeleniny

  • Fitness smoothie je rýchle a jednoduché na prípravu

Príprava energetických nápojov je jednoduchá a rýchla. Tu sa medze nekladú, pretože možností miešania rôznych druhov ovocia a zeleniny dohromady je jednoducho neúrekom. Kombinujte odvážne v závislosti od svojho vkusu a pocitu. Vytvorený zdravý miešaný nápoj môže mať zakaždým inú farbu. Vždy to závisí od použitých prísad. Zelené fitness smoothies, ktoré obsahujú veľa zelenej zeleniny, najmä špenátu, ostatnej listovej zeleniny a uhorky, sú veľmi obľúbené. Trochu viac sa o zelených smoothies dozviete kliknutím na priložený odkaz a prečítaním si nášho predtým napísaného článku o zelenej sile prírody.

 Zelené smoothies sú ako stvorené pre aktívnych športovcov.

Čerstvo vyrobené zelené smoothie v skle so slamou

Fitness smoothie môže navyše zakaždým chutiť trochu inak – niekedy trochu kyslo, inokedy trpko alebo ovocne. Najlepšie zo všetkého je, že chuť si môžete prispôsobiť alebo zmeniť sami pridaním nových prísad. Veľmi Recepty na proteínové smoothies  možno nájsť aj na internete. Jedná sa o dôležité občerstvenie pre športovcov a môžete ich konzumovať 2 hodiny pred tréningom alebo krátko po tréningu. Už sa nežije a tekutý energetický nápoj telo využije tak rýchlo, ako to len bude možné. Takéto fitness smoothies sú nevyhnutné pre rýchlu regeneráciu. Podporujú rozvoj svalov a pomáhajú vám udržať telo v najlepšej forme.

 Toto zelené smoothie je ešte zdravšie pomocou semien.

Čerstvo vyrobené zelené smoothie obohatené o semená

 Power drinky vám tiež pomôžu zhodiť pár kíl navyše.

Ovocie Zelenina Šťava Fitness smoothies Obchod so zdravým životom Nový životný štýl

Ak necvičíte intenzívne, môžete si aj napriek tomu pripraviť zdravé smoothie doma. Power drink môže nahradiť jedno z vašich jedál a pomôže vám zhodiť pár kíl. Je to jednoduchý spôsob, ako čoskoro získať späť svoju postavu v bikinách.

Dokážete teraz odolať pokušeniu namiešať si vlastné smoothie doma a v pokoji si tak vychutnať čerstvý nápoj? Myslíme si, že by to bolo len ťažko možné! Nájdite si to najlepšie smoothie. Pripravte si power drink každý deň a zostaňte fit a zdraví!

Farba a chuť smoothies závisí od produktov, ktoré boli použité na ich prípravu.

Čerstvé fitnes smoothie rôznych farieb bobule ovocný zelený špenát uložené na dreve

Doma vám stačí mixér a rôzne smoothie môžete pripraviť za pár sekúnd.

Čerstvé fitnes smoothie

 Na to potrebujete rôzne čerstvé ovocie a zeleninu.

Športovkyňa v kuchynskom mixéri pripravuje fitnes smoothies z čerstvej ovocnej zeleniny

 Denne kontrolujte svoju hmotnosť a pás a zapíšte si výsledky.

Chudnutie Fitness smoothies Zapíšte si svoje merania Vytvorte si jedálniček

 Mnoho športovcov oceňuje rýchlu a jednoduchú prípravu smoothie.

Pripravte si fitness smoothie doma ananásové kúsky mixér melón vodná mäta

 Pite zdravé smoothie každý deň a nebudete potrebovať lekára.

Pripravte si fitness smoothies doma

Power drink plný vitamínu C vyzerá takto, ak rozmixujete mrkvu.

Mrkvovo oranžové smoothie vám sadne

 Banány, kivi a zelené jablká sú dôležitými zložkami zelených smoothies.

 Fitness smoothies zelené smoothie banán kiwi zelené jablko

Fitness smoothie girl pije power drink