Horúce železo: najlepšie nápady na lahodné vafle

Sú tak jednoduché na prípravu – a tak chutné a tiež pekné na pohľad! Vďaka svojej nadýchanej textúre, mierne maslovej chuti a mnohým možnostiam sladenia sú oblátky taktiež veľmi kreatívnym trendom! Predstavujeme vám najlepšie nápady na oblátky.

Ako získajú vafle požadovanú konzistenciu?

Základný recept na oblátky je: 250 gramov múky, tri vajíčka, 120 gramov zmäknutého masla, 200 mililitrov mlieka a tri polievkové lyžice cukru. Môžete pridať trochu prášku do pečiva, aby vafle nakysla – ale nie je to nevyhnutné. Ak máte radi obzvlášť mäkké vafle, mali by ste sa napriek tomu zriecť prášku do pečiva a pridať ďalšie vajíčko. A kto má rád chrumkavé, volí namiesto mlieka vodu. Tento trik je tiež osvedčený: vajcia, maslo a cukor najskôr premiešajte, kým nepridáte múku. Vďaka tomu je cesto pekné a vzdušné.

lahodné oblátky s višňami a práškovým cukrom

Kávové oblátky a vianočná príchuť

Základné vaflové cesto sa môže meniť takmer podľa želania. Posypeme čokoládou, sušeným kokosom, mletými orieškami, javorovým sirupom – to všetko a oveľa viac môžete pridať do vaflového cesta podľa vlastného uváženia. Variant s efektom prebudenia sú Kávové oblátky s proteínom, Pri nich sú dve tretiny tekutiny na cesto espresso. Navyše, namiesto troch vajec sú v cestíčku len dve, ale nejaký tvaroh. Na vianočné oblátky so špekulami pridajte k základným surovinám trochu korenia zo špekula.

Trend z USA: Vaječné vafle

Na najnovší trend vaflí potrebujete špeciálne vaflové žehličky: Vaječné vafle. Vafle má tu štvorcový tvar a pozostáva z malých guľôčok cesta spojených dohromady. Vaječná vafľa sa navinie do akéhosi tvaru pohárového vrecka a naplní lahôdkami, ako je ovocie, čokoládová pena alebo zmrzlina – vynikajúce!

Recept na vynikajúce vafle zo zmrzlinového kornútka

Vafle na paličke

Oblátky na špajdle sú skvelým nápadom na občerstvenie, najmä pre deti. Normálne drevené tyčinky sú vhodné ako držadlo zmrzliny. Ako sa však dajú dokopy wafle a tyčinky? Na to existujú aj špeciálne žehličky. Majú zárez, v ktorom je palica umiestnená, ale môžete to urobiť aj bez špeciálneho vybavenia; vafle na palici je možné pripraviť aj pomocou bežných vaflových žehličiek. Ak je cesto dostatočne vzdušné, palicu možno ľahko vložiť do oblátky. Ak to predtým namočíte do nejakej couvertúry, obzvlášť dobre to obstojí. Vafle na paličke chutia čisto, ale samozrejme môžu byť ozdobené aj čokoládou alebo posýpkou.

unslash.com, toa-heftiba-251316

unslash.com,taylor-kiser-361158

unslash.com, alexandra-gorn-310414

lahodné vafle s omáčkou a černicami

vafle z malinového džemu a vajíčka chutné oblátky

Pripravte si lahodné oblátky so smaženým vajíčkom