Jednoduché tipy, ako sa chrániť pred koronavírusom

Pandémia COVID-19 sa bohužiaľ veľmi rýchlo šíri. Teraz je v Nemecku (k 6. aprílu 2020) infikovaných novým vírusom približne 95 390 ľudí. Počúvame o tom neustále v správach alebo o tom čítame online. Zostáva však nejasné, čo presne je koronavírus a odkiaľ pochádza. Napriek tomu pokračuje vo svojej zlomyseľnosti. V tejto ťažkej situácii sa väčšina ľudí trochu bojí, že by sa mohli ľahko nakaziť. Preto vláda zaviedla zákaz vychádzania a sociálnu izoláciu. Veľkou otázkou však je, čo môže každý z nás urobiť, aby ochránil seba a svojich blízkych pred koronavírusom. Hneď odpovieme: Vlastne veľa! Každý môže pomôcť zastaviť pandémiu. Dnes vám dáme jednoduché tipy, ako zabrániť infekcii. Na jednej strane sa dajú ľahko sledovať, na druhej strane sú všetky rozumné a užitočné.

 Tu je pár jednoduchých tipov, ako sa chrániť pred koronavírusom!

chrániť pred koronavírusom zostať doma pripraviť niečo zdravé jesť čerstvé zelené šaláty

  • Správne umývanie rúk je hlavnou prevenciou a môže vás chrániť pred koronavírusom!

Dobrá hygiena rúk je základom prevencie a môže vás dobre chrániť pred novým typom koronavírusu. Odborníci z Inštitútu Roberta Kocha a ďalších vírusológov odporúčajú, aby sme si dôkladne a často umývali ruky.

Nemali by ste zabudnúť na zápästia, medzery medzi prstami a nechtové lôžko. Po umytí rúk musíme všetko dôkladne osušiť čistou látkovou utierkou alebo najlepšie jednorazovou papierovou utierkou. Odporúča sa tiež umyť si ruky asi 20 sekúnd, najlepšie si dvakrát zabzučať pieseň „Všetko najlepšie k narodeninám“ namiesto toho, aby ste sa pozerali na hodinky! Viac informácií o tom, ako si správne umývať ruky, nájdete tu.

Dôkladne si umyte ruky a dbajte na dobrú hygienu rúk!

chrániť pred koronavírusom dôkladne si umyte ruky a zaistite dobrú hygienu rúk

Naučte svoje malé deti umývať si alebo dezinfikovať ruky pred každým jedlom.

Matka a syn používajú v kaviarni gél na umývanie rúk.

Na prevenciu koronavírusu môžete použiť aj dobrý dezinfekčný prostriedok. Ale ak ho nemáte, môžete si umyť ruky normálnym mydlom alebo ešte lepšie tekutým mydlom. Okrem toho sa človek nesmie dotýkať tváre neumytými rukami, presnejšie úst, nosa a očí! Tiež naučte svoje batoľatá, aby nejedli rukami. Tiež sa musíte naučiť používať príbory a obrúsky. Vyhnite sa uchopeniu nákupných vozíkov, kľučiek a zábradlí rukami; v týchto prípadoch používajte plastové rukavice. Vírusy COVID-19 sa môžu ľahko dostať na tieto povrchy, ale nezostanú dlho aktívne. V zásade tu platí: Vyhnite sa podávaniu rúk, držte si odstup od ostatných ľudí a obmedzte kontakty!

 Určite potrebujete dobrý dezinfekčný prostriedok. Pleťová maska ​​vás však len ťažko ochráni pred koronavírusom.

dobré dezinfekčné prostriedky chránia pred koronavírusom takmer žiadna maska ​​na tvár

Pleťové masky – áno alebo nie? Názory odborníkov sa na to líšia.

chrániť pred koronavírusom noste doma tvárovú masku áno alebo nie použite dezinfekčný prostriedok

  • Môže maska ​​na tvár chrániť pred koronavírusom?

Názory na potrebu nosiť tvárovú masku na verejnosti sú rozdielne. Mnoho ľudí nosí tieto masky zakaždým, keď vyjde z domu. Experti z Inštitútu Roberta Kocha (RKI) však píšu, že „nie je dostatok dôkazov o tom, že by nosenie tvárovej masky výrazne znížilo riziko infekcie pre zdravého človeka, ktorý ju nosí“. Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) tiež vyzvala, aby „nenosili tvárovú masku, ak nie ste sami chorí“. Takáto maska ​​je len nevyhnutnosťou pre už infikovaných ľudí, pretože môže chrániť ostatných ľudí pred koronavírusom. Zdôrazňuje sa tiež, že používanie tvárových masiek môže vytvárať nesprávny pocit, že ste riadne a stopercentne chránení. To zase môže viesť k ďalším problémom, ako napríklad zanedbanie hygieny rúk. A to sa nesmie stať!

Začnite deň zdravými a na vitamíny bohatými raňajkami!

chrániť pred koronavírusom, ráno si doprajte zdravé raňajky bohaté na vitamíny

 chrániť pred koronavírusom mať ráno zdravé raňajky bohaté na vitamíny

Správne a zdravé stravovanie môže posilniť váš imunitný systém a chrániť vás pred koronavírusom

Nový koronavírus sa točí okolo dobrej obrany ľudského tela. Preto sú tipy na posilnenie imunitného systému veľmi užitočné a užitočné. Vo väčšine prípadov je však veľmi individuálne, ako posilníte svoju obranu. Niektorí ľudia prehĺtajú tabletu vitamínu C každý deň a myslia si, že im to úplne stačí. Iní pripravujú ráno čerstvé smoothies, ktoré sú skutočným všeliekom pre dobré zdravie. Jedna vec je však istá: teraz potrebujete pestré a na vitamíny bohaté jedlo. Na jedálenský stôl patria napríklad čerstvé šaláty z listovej zeleniny, viac špenátu, kelu, mrkvy a sladkých zemiakov! S ním môžete posilniť svoj imunitný systém a úspešne sa chrániť pred koronavírusom! Už sme publikovali článok o zdravom a vyváženom jedle v čase korona krízy. Dnes vám chceme dať konkrétne tipy na to, ako sa bezpečne chrániť pred vírusom COVID-19.

Kedykoľvek sa rozmáha vírus, musíte posilniť imunitný systém!

Rozmanité jedlo chráni pred koronavírusom, mnohé vitamíny posilňujú imunitný systém

Alebo radšej na to vždy myslieť!

chrániť pred koronavírusom jesť pestré a na vitamíny bohaté potraviny

  • Tipy, ako sa chrániť pred koronavírusom a ako proti nemu sami bojovať:

  1. Probiotiká regulujú črevnú flóru a zvyšujú odolnosť vášho tela. Môžete si vziať kvalitné probiotikum v kapsulách z blízkej lekárne alebo integrovať mliečne výrobky, ako napríklad jogurt, do svojho denného menu;
  2. Veľa vitamínu C je osvedčený liek, ktorý dobre funguje proti chrípke. Rozhodne sa odporúča aj v prípade koronavírusu. Jedzte preto dostatok čerstvého ovocia a zeleniny, dbajte na to, aby ste denne konzumovali citrusové plody alebo si z nich pripravovali ovocné šťavy. Je dobre známe, že tieto obsahujú extra porciu vitamínu C..

 Jedzte veľa čerstvého ovocia a zeleniny!

chrániť pred koronavírusom jesť veľa čerstvého ovocia a zeleniny dobrý zdroj vitamínov

Zelené smoothie prospieva vášmu zdraviu!

chrániť pred koronavírusom zelené smoothies sú zdravé zelené jablká, kiwi špenátové banány

  1. Zistite viac o liečivých silách prírody a zaraďte do svojho jedálnička prírodné antibiotiká. Tu máme na mysli napríklad zázvor, kurkumu alebo niektoré bylinky, ktoré sú dobré aj proti vírusom. Pripravte si napríklad zázvorový čaj alebo zázvorový panák a potom si všimnite rozdiel v tom, ako sa cítite. Liečivé vlastnosti kurkumy, zázračného lieku z Ďalekého východu, ktorá má mnoho výhod pre naše zdravie, nemožno podceňovať. Môžete tiež piť horúci bylinkový čaj každý deň, napríklad tymian. Má príjemnú vôňu a posilňuje váš imunitný systém, pretože tymian je známy svojimi antivírusovými vlastnosťami..

Objavte liečivú silu byliniek, napríklad púpavy a rozmarínu.

chrániť pred koronavírusom púpava listy rozmarín paradajky mrkva baklažán cuketa

Extra tip: Ak máte príznaky ochorenia, musíte ihneď kontaktovať lekára. Vo všetkých ostatných prípadoch sa môžete riadiť našimi radami a chrániť seba a svojich blízkych pred koronavírusom. Zostaňte zdraví, pokiaľ je to možné, zostaňte doma a spoločne sa dokážeme dostať cez korona krízu.

Mrkva alebo mrkvová šťava? Ty rozhodni! Alebo možno oboje!

chrániť pred koronavírusom mrkva jesť mrkvovú šťavu piť mätu

Slivky sú prírodným zdrojom vitamínov!

chránené pred koronavírusom zrelé slivky jedia prírodný zdroj vitamínov

 Špenát rozhodne pomáha posilniť náš imunitný systém.

chrániť pred koronavírusom umývať špenát pripraviť dobrý zdroj vitamínov posilňuje imunitný systém

Zostaňte doma a zdravo sa stravujte!

chrániť pred koronavírusom čerstvá zelenina pripravujúca šalát v kuchyni

chrániť pred koronavírusom mrkva repa paradajky jahody jablká

 Teraz môžete stráviť veľa času so svojimi blízkymi!

Chráňte pred koronavírusom Otec a dcéra spolu trávia veľa času doma

 Zostať zdravý!

dvaja starší ľudia chránia pred koronavírusom, že sa pri varení smejú