Jednoduchý recept na chutný tvarohový koláč bez pečenia

Početní priatelia z pečenia po celom svete si vždy užijú veľa zábavy pri pečení cheesecaku. Právom je to jeden z najobľúbenejších dezertov miliónov ľudí a je skutočným potešením pre oči a podnebie. Perfektný tvarohový koláč vyzerá ako skutočné majstrovské dielo umenia pečenia. Kôra je zvonku chrumkavá a koláč je zvnútra vlhký. Či už ho pripravíte s alebo bez základu, ozdobte černicami, jahodami alebo malinami, záleží výlučne na vašej osobnej chuti. Dnes vám chceme predstaviť ľahký recept na chutný tvarohový koláč s malinami bez pečenia. Ukazujeme tiež nádherné obrázky, ktoré okamžite povzbudia vašu chuť k tomuto neodolateľnému dezertu. Áno, každý tvarohový koláč chutí nebesky a je skutočným pokušením pre malých aj veľkých. Zvlášť pre tých, ktorí držia diétu!

 Cheesecake sa vždy teší novej obľube.

Cheesecake nádherný dezert s jemnou chuťou a bobuľami je vynikajúcou pochúťkou pre chuťové bunky

 Toto je bezpochyby najobľúbenejší dezert na svete.

Klasický tvarohový koláč s černicami chutí chutne a ľahko sa robí

Zaujímavosti o pôvode tvarohového koláča

Ak si myslíte, že Američania vynašli svoj slávny tvarohový koláč, mýlili ste sa! U nás veľmi obľúbený dezert z tvarohu a kyslej smotany tiež nie je nemecký kulinársky nápad. Ľudia už tento koláč piekli v dávnych dobách. Je napríklad doložené, že staroveký grécky spisovateľ Athenaios spomenul tento dezert prvýkrát vo svojom diele „Banket učencov“. V stredoveku bol cheesecake už rozšírený po celej Európe. Prvý recept v nemeckom jazyku na neho pochádza z roku 1598. Potom už existovalo mnoho variantov klasického receptu na tvarohové koláče, pretože ste sa s prísadami viac či menej líšili. Jednu vec však majú spoločnú, vysoký podiel tvarohu a smotanového syra! Odtiaľ pochádza názov! V Nemecku sa tiež často nazýva tvarohový koláč. V Rakúsku sa nazýva rašelinový koláč a vo Švajčiarsku sa rovnaký koláč nazýva Käsewäre. Existuje aj veľa regionálnych špecialít.

Cheesecake má dlhú históriu.

Cheesecake so želatínou a malinami klasický recept dlhý príbeh

 Jedna vec je však istá: dezert vždy chutí skvele!

Cheesecake s jahodami vždy vynikajúcej chuti svieže lahodné

Jednoduchý recept na tvarohový koláč bez pečenia

Ako sme už uviedli, existuje množstvo receptov na prípravu chutného tvarohového koláča. Mnoho priateľov pečenia chce dosiahnuť chuť, ktorú poznajú od svojej babičky. Potom upečiete tvarohový koláč bez dna. Iní majú radi ovocnú chuť a chcú urobiť koláč s bobuľami. Tí, ktorí majú chuť na sladké, uprednostňujú čokoládový cheesecake, aby sa roztopil! Nezabudlo sa ani na vegánov a vegetariánov, pretože existujú aj skvelé recepty na vegánsky cheesecake. Dnes vám chceme predstaviť klasický recept na lahodný a veľmi čerstvý malinový tvarohový koláč. Či už to pripravíte na ďalšie narodeniny alebo letnú párty alebo na Deň matiek ako milé prekvapenie pre mamu alebo babičku, je len na vás.

 Nepečený tvarohový koláč je lahodný a ľahko sa pripravuje.

Cheesecake bez pečenia s malinami lahodnej chuti

 

Tvarohový koláč je možné jesť vo všetkých ročných obdobiach a je vynikajúcim dezertom na každé stretnutie s rodinnými príslušníkmi a priateľmi. Zvláštnosťou nášho receptu je, že sa dá urobiť aj bez pečenia. Nepečený tvarohový koláč chutí rovnako dobre ako ktorýkoľvek jeho príbuzný z rúry! Toto je vlastne krémový jogurtový koláč s malinami a kôrkou z ovsených vločiek. Rúra zostáva počas prípravy studená!

Maliny dodajú cheesecaku príjemne čerstvú, jemne voňavú chuť.

Cheesecake s malinami bez pečenia príjemne svieža, jemne voňajúca chuť

K receptu na malinový tvarohový koláč bez pečenia

Na váš malinový cheesecake bez pečenia potrebujete nasledujúce prísady:

  • Na sušienkový základ: 130 g chrumkavých ovsených sušienok, 70 g masla.
  • Krém: 400 g gréckeho jogurtu, 200 g smotanového syra, 100 g cukru, 1 lyžička citrónovej šťavy, 1 lyžička vanilkového cesta, 6 plátov želatíny, 100 g šľahačky, 150 g malín.
  • Na polevu: 200 g malín, 1 balíček vanilkového cukru (voliteľné), 1 list červenej želatíny (voliteľné).
  • Na ozdobu: maliny, jedlé kvety (voliteľné).

Nepečený tvarohový koláč je rýchly a jednoduchý na prípravu.

Nepečený tvarohový koláč s malinami je rýchly a ľahký na prípravu

 

Pokyny – takto sa to robí!

  • Najprv musíte pripraviť kôru cookie. Vezmite formu na jar (16 cm v priemere) a vyložte ju pergamenovým papierom. Potom v malom hrnci rozpustíme maslo a odstavíme. Potom nakrájajte ovsené sušienky, napríklad ich môžete ľahko rozdrviť pomocou vysoko výkonného mixéra alebo v mraziacom vrecku pomocou valčeka. Potom zmiešajte sušienku s maslom a nalejte zmes na dno formy.
  • Teraz musíte pripraviť malinový krém bez pečenia. Najprv vymiešajte jogurt, smotanový syr, cukor, vanilkovú pastu a citrónovú šťavu na hladkú hmotu. Želatínu namočíme do studenej vody a vložíme do menšieho hrnca. Mierne zahrejte, pretože želatína nesmie vrieť! Do želatíny pridajte 2-3 lyžice smotany a dobre premiešajte, kým sa zmes nevráti na izbovú teplotu. Potom pridajte k zvyšku krému a miešajte do hladka.

Nepečený tvarohový koláč je možné pripraviť z čerešní a višní podľa rovnakého receptu.

Cheesecake pripravený s višňami bez pečenia má rovnakú sviežu chuť

 

  • Smotanu vyšľaháme a vmiešame do krému. Na spodok sušienky rozotrieme 3-4 lyžice jogurtového krému, uložíme maliny tesne k sebe. Zalejeme zvyšným krémom a dáme na 4 hodiny do chladničky, aby cheesecake s malinami stuhol bez pečenia.
  • Na polevu máte niekoľko možností. Klasikou je rozdrviť maliny s vanilkovým cukrom a namočiť červenú želatínu do studenej vody. Potom pomaly zahrejte malinové pyré so želatínou a potom nechajte vychladnúť.
  • Vyberte cheesecake z chladničky, vyberte ho nožom z formy a dajte na tortový plech. Potom dajte na vrch malinové pyré. Nechajte to dokonca bežať po okraji! Dezert navyše ozdobte čerstvými malinami a podávajte!

 Príprava tvarohového koláča s malinami bez pečenia je taká jednoduchá, jednoduchá a rýchla!

Cheesecake kúsok s jahodou pripravený bez pečenia jednoducho a rýchlo

 dobrú chuť! 

Pijte tvarohový koláč bez pečenia so zemným brómom alebo malinami s kávou

 Veľmi obľúbený a klasický – tvarohový koláč s černicami!

Cheesecake veľmi obľúbený u černíc, lahodne lahodný s chrumkavou chuťou

 Nebeská chuť – tvarohový koláč s orieškami!

Cheesecake bez pečenia s orechmi, chrumkavý a chutný

 Chcete urobiť čokoládový tvarohový koláč??

Cheesecake s čokoládovou polevou je skutočným pokušením pre tých, ktorí majú chuť na sladké