Kedy by ste mali jesť ovocie, aby ste zdravo schudli?

Vonku je stále lepšie a lepšie, slnko silnejšie svieti a mnoho ľudí už myslí na svoju budúcu letnú dovolenku. Väčšina ľudí, ktorí potrebujú dovolenku, sa zároveň pýta, či sú pripravení na bikiny. Často chcete začať s rýchlou diétou, ktorá sľubuje dobré výsledky hneď, napríklad s nárazovou diétou. Výživová metóda OMAD môže tiež zhodiť tie prebytočné kilá. Alebo sa môžete rozhodnúť pre pravidlo 80/20, ktoré vedie k chudnutiu bez hladovania. V každom prípade chce každý zdravo schudnúť a snaží sa zmeniť stravu, aby to ľahko dosiahol. Jedna vec je však istá: musíte jesť dostatok čerstvého ovocia, aby ste svojmu telu každý deň dodali potrebné vitamíny a vlákninu. Preto sú v súčasnej dobe obzvlášť žiadané vitamínové bomby, ako sú smoothies a ovocné šaláty. Veľkou otázkou však zostáva: kedy je najlepšia denná doba na konzumáciu čerstvého ovocia, aby ste mohli zdravo schudnúť?

Jesť ovocie: Kedy je najvhodnejší deň na zdravé ovocie?

Jesť ovocie zdravé chudnutie ovocný šalát pomaranče hrozno banán kivi jablko čučoriedky

Kedy je najlepšie jesť ovocie??

Preskúmali sme a môžeme povedať, že pokiaľ ide o nájdenie uspokojivej odpovede na vyššie položenú otázku, názory sa líšia. Odborníci na zdravé stravovanie trvajú na tom, že počas dňa potrebujete štyri až päť malých občerstvenia.

Kedykoľvek pocítite hlad, môžete jesť čerstvé ovocie. Banán alebo jablko sú určite lepšie voľby ako hamburgery, tyčinky alebo hranolky. Odporúča sa tiež začať deň smoothie ráno. Ovocný nápoj naštartuje metabolizmus a pomôže nám zhodiť niekoľko kíl navyše. Počas dňa môžete celé jedlo nahradiť ovocným šalátom. Čerstvé ovocie dodá telu energetický náboj a prinúti nás žiť a byť schopnejší pracovať. A ešte niečo dôležité: ovocie telo lepšie spracuje počas dňa a vy sa necítite sýti. Špecialisti však dôrazne neodporúčajú večer jesť ovocie. Prečo? Vysvetlíme o chvíľu!

Jahody a čučoriedky, ovsené vločky, chia semienka a ďalšie – aj takto môžu vyzerať zdravé raňajky!

Jedzte ovocie zdravé chudnutie zdravé raňajky ovocie ovsené vločky chia semienka v skle

Na obed môže byť na jedálenskom stole bohatý ovocný šalát.

Jesť ovocie zdravé chudnutie bohatý ovocný šalát pomaranče kiwi jahody čučoriedky nakrájané na kúsky v miske.

Prečo by človek nemal večer jesť ovocie??

Večer radi sedíme pred televízorom a chceme si niečo dať. Áno, ale musí to byť zdravé! Potom siahnete po čerstvom ovocí. Jesť ovocie večer je bohužiaľ nezdravé. Lahodné ovocie obsahuje vysoký podiel fruktózy. Tento podiel je rôzny v rôznych druhoch ovocia. Po neskorej konzumácii ovocia sa telo pokúša spracovať fruktózu. Tým sa uvoľní energia, ktorá by mohla narušiť váš zdravý nočný spánok. Ak budete pred spaním konzumovať sladké ovocie ako banán, hrozno alebo mango, bude to ešte horšie. Telo už prijatú fruktózu nedokáže spracovať, namiesto toho ju ukladá do tukových zásob. Týmto spôsobom sa ukladá tuk. Logicky, nedobrovoľne priberáte, hoci jete veľa ovocia a chcete zdravo schudnúť. Očividne to všetko príde na správny čas konzumácie ovocia. Ale aj na správnom výbere ovocia!

 Vyhnite sa večer siahaniu po ovocí!

Jesť ovocie zdravo schudnúť večer vyhnúť sa ovociu na tanieri ananásové pomaranče banán nakrájané na hrozno

Fruktóza obsiahnutá v ovocí zastavuje úspech pri chudnutí.

Jesť ovocie zdravé chudnutie škrupina čerstvé ovocie jahody čučoriedky ananás kiwi nakrájané na kúsky

Jesť ovocie večer môže viesť k nasledujúcim príznakom

Neskorá konzumácia ovocia vám teda pri chudnutí vôbec nepomáha. Večerná konzumácia ovocia navyše môže viesť k niektorým zdravotným problémom. Uviedli sme pre vás tie najdôležitejšie:

  • pálenie záhy

Mnoho ľudí má citlivý žalúdok, a tak musia neustále sledovať, čo a kedy konzumujú. Títo ľudia sa napríklad večer musia vyhýbať kyslému ovociu, ako sú ananásy a jablká. Pretože kyslé potraviny vrátane druhov ovocia tiež podporujú pálenie záhy. Pri tom sa žalúdočná kyselina zo žalúdka dostane späť do pažeráka a vy sa cítite nepríjemne. Ak máte sklon k páleniu záhy, ale nechcete sa večer zaobísť bez poriadnej porcie čerstvého ovocia, radi vám dobre poradíme. Pred spaním si urobte prechádzku. Ak to nie je možné, potom môžete očakávať pálenie záhy.

 Jablká sú zdravé, ale vo večerných hodinách môžu spôsobiť pálenie záhy.

Jesť ovocie zdravo schudnúť Červené jablká nakrájať zdravú chuť lahodné môže spôsobiť pálenie záhy

 2) Večer jedzte ovocie a nafúknite sa

Áno, aj to sa stáva často. U každého, kto večer zje ovocie, sa môže objaviť nevábny nafúknutý žalúdok. Telo cez noc spracuje fruktózu. To však môže viesť k reptaniu v žalúdku. Keď telo potrebuje nočný odpočinok, stane sa, že ovocie už nie je poriadne spracované. Zostáva v hrubom čreve a kvasí tam hodiny. To je dôvod, prečo dostanete nepríjemný nafúknutý žalúdok.

Ak ovocie, ktoré jete (vrátane jahôd), nie je telom správne strávené, môžete sa cez noc nadúvať.

Jesť ovocie zdravo schudnúť Jahody zdravé chutné, ale spôsobiť nadúvanie

 Kyslé ovocie, ako sú pomaranče, mandarínky a kivi, veľmi zaťažuje tráviaci trakt.

Jesť ovocie zdravo chudnúť Oranžovo kyslé ovocie obsahuje ovocnú kyselinu a stresuje tráviaci trakt

3) nespavosť

Tí, ktorí nechcú ísť bez ovocia neskoro večer, môžu mať tiež problémy so spánkom. Ak si vyberiete nesprávne ovocie, môžete zostať hore dlho do noci. Napríklad kyslé ovocie, pomaranče, kivi a mandarínky majú negatívny vplyv nielen na tráviaci trakt, ale aj na spánok. Môžu vám zabrániť v zaspávaní, aby ste dlho ležali v posteli a oči sa vám nezavreli. Odborníci na výživu tvrdia, že je to kvôli vysokému obsahu vitamínu C. Vitamín je nepochybne zdravý, ale pri predávkovaní môže spôsobiť problémy so žalúdkom a spánkom.

Čučoriedky obsahujú veľa vitamínov a životne dôležitých látok a sú považované za superpotravinu!

Jesť ovocie zdravo schudnúť Čučoriedky obsahujú veľa vitamínov a životne dôležité látky sú považované za superpotraviny

2 tipy navyše: Aby ste sa vyhli ťažkostiam so žalúdkom a problémom so spánkom, môžete večer jesť ovocie, ktoré je ľahko stráviteľné, napríklad hrušky a broskyne. Sú bohaté na vodu a telo ich spracováva rýchlejšie.

Ak máte problémy so spánkom, môžete čerešne jesť večer, pretože vám pomáhajú zaspať. Červené plody obsahujú veľa melatonínu, spánkového hormónu. To rozhodne podporuje dobrý spánok!

Napriek vyššie uvedeným skutočnostiam chceme dospieť k záveru: Jesť ovocie je zdravé! Dávajte si však pozor, keď budete jesť svoje obľúbené ovocie a zostanete fit a zdraví!

Zdravé tuky v avokáde zastavia akúkoľvek chuť na jedlo!

Jesť ovocie zdravo schudnúť Avokádo obsahuje zdravé tuky, zastaví akúkoľvek chuť na jedlo

Zajtra si dajte radšej túto ovocnú misku!

Jesť ovocie zdravo schudnúť Radšej jesť ovocnú kôru ráno Nakrájané jablká, čučoriedky, hrozno

 “Jablko denne udrží lekára preč!”

Jesť ovocie zdravo schudnúť Jesť jablko každý deň a zostať zdravý