Klasické tipy na prípravu, ktoré vám pomôžu uvariť brokolicu chutne a jednoducho!

Viete o tom: uprostred kreatívnej krízy v kuchyni si pamätáte zabudnutú brokolicu v mrazničke? Áno, vedieť, ako variť brokolicu rýchlo a jednoducho, môže situáciu zachrániť. Môže to byť hlavný chod alebo veľmi chutná príloha. Táto zelenina má mnoho chuťových a zdravotných výhod. Máme pre vás prehľad najobľúbenejších spôsobov, ako ich pripraviť.

Rôzne variácie brokolicového kastróla sú veľmi obľúbené u každého

Návrhy receptov na varenie kastról brokolica

Prečo je brokolica zdravá??

Brokolica je aj tak veľmi zdravou voľbou a mali by ste po nej siahať tak často, ako sa len dá. Vitamíny a minerály, ktoré obsahuje, sú komplexom, ktorý podporuje pevnosť kostí a pôsobí proti osteoporóze. „Hlavným hrdinom“ je vitamín K..

Všetko, čo potrebujete v dennom množstve, je obsiahnutých v 60 gramoch. Brokolica je tiež bohatá na vitamín C, ktorý pomáha telu zbaviť sa toxínov. Brokolica totiž prospeje obehovému systému a zdraviu vášho srdca.

Grilovaná brokolica so šošovicou je tiež veľmi zdravá a lahodná

Varenie brokolice - zelenina na grile

Ako rozoznáte dobrú brokolicu??

Najlepšie zo všetkých je táto brokolica s tmavozelenou farbou a celkovo veľmi sviežim vzhľadom. Nekupujte brokolicu, ak už zožltla. Ak táto zelenina vyzerá takto, je už pokazená.

Čo si myslíte o brokolicovom cestovinovom šaláte?

Varenie brokolice - lahodné šaláty

Rôzne možnosti varenia brokolice!

Vyberte si spôsob varenia brokolice podľa svojich chuťových preferencií. Myslite tiež na to, že ak je jedlo správne pripravené, zachovajú sa aj zdravé ingrediencie. Brokolica by v žiadnom prípade nemala byť varená príliš dlho.

Mäsové šaláty s brokolicou sú chutné a zdravé

Varenie brokolice - chutné jedlo

Brokolicu uvaríme na pare

Ak chcete brokolicu uvariť pri zachovaní všetkých vitamínov a zostávajúcich zdravých surovín, mali by ste sa rozhodnúť pre varenie v pare. To tiež udrží textúru najautentickejšiu. Postup vyzerá veľmi jednoducho. Vezmite najväčšie listy a rozdeľte ich v hornej časti hrnca alebo nádoby na varenie v pare. Nalejte vodu do spodnej časti a varte na strednom ohni 5 až 10 minút.

Vaše cestoviny sú teda plné vitamínov pre vaše kosti!

Varenie brokolice - veľmi chutné nápady

Tlakový hrniec alebo mikrovlnka

Ak chcete brokolicu uvariť naozaj rýchlo, môžete použiť mikrovlnnú rúru alebo tlakový hrniec. V oboch prípadoch dajte brokolicu do vhodnej nádoby a zalejte vodou. Potom potrebujete asi päť minút, kým bude zelenina pripravená.

Brokolicu uvarenú týmito tromi spôsobmi je možné kombinovať s rôznymi inými prísadami alebo varenou zeleninou v rôznych zdravých šalátoch. Chutí obzvlášť chutne s mliečnymi alebo ázijskými sladkokyslými omáčkami.

Varenie na obyčajnej panvici samozrejme tiež funguje. Postup je rovnaký, ale trvá trochu dlhšie.

Kombinovaná chuť húb a brokolice je úplne jedinečná

Varenie brokolice - skvelé zdravé šaláty

Opečte brokolicu

Ľahko opečená brokolica by mala obzvlášť lahodnú chuť. Pri jeho príprave by ste mali pridať požadované korenie hneď od začiatku. Keďže táto zelenina má veľmi neutrálnu chuť, dalo by sa s ňou do značnej miery experimentovať. Červené a čierne korenie, cesnak a cibuľu, ázijské korenie – všetky tieto ingrediencie je možné restovať s brokolicou. Potom sa rôzne arómy a chute zmiešajú a poskytnú jedinečný konečný výsledok. Takto pripravená brokolica by bola perfektná k cestovinám, ryži a zemiakom. V takom prípade by ste mali restovať na panvici a nakoniec pridať zvyšok produktov.

Tento druh prípravy úžasne funguje aj na panvici. Potom môžete jednoducho pridať vajíčka alebo syr a podávať s niekoľkými plátkami gratinovaného chleba.

Na teplej brokolici nechajte rozpustiť syr! To je naozaj chutné. 

Varenie brokolice - nápady na teplý šalát

Upečte brokolicu

Ďalší spôsob varenia brokolice by bol v rúre. Rozložte listy v hrnci a pridajte trochu vody. Zelenina by mala byť prikrytá asi do polovice. Cesnak a soľ by boli ideálne. Ale môžete pridať aj niekoľko ďalších! Pečená brokolica je prílohou k mäsu.

Máte chuť na niečo skutočne zdravé a chutné? Skombinujte kura, brokolicu a sezamové semienka.

Nápady na varenie brokoliceĎalšie možnosti

Toto sú základné spôsoby varenia s brokolicou. Pri týchto však nie sú možnosti prípravy vyčerpané. Ingrediencie môžete grilovať aj oddelene a s inými výrobkami. V druhom prípade dôjde k lahodnej fúzii vôní a chutí. Obzvlášť obľúbené sú tiež kastróly a polievky s brokolicou. Mali by ste odvážne hľadať ďalšie skvelé recepty.

Dve z nich nájdete vo videách nižšie! Naše obrázky ukazujú okrem iného niekoľko možných kombinácií.

Šalát s brokolicou a mandľami je originálna kombinácia, ktorá príjemne prekvapí vašich hostí

Brokolica varí výdatné jedlá

Skúste experimentovať s rôznymi koreninami! Len ťažko sa môžeš pomýliť!

Varené nápady z brokolice

Brokolica a mäso na grile – ideálne na letné večery na balkóne alebo v záhrade

Varenie zeleniny na varenie brokolice

Brokolica varí zdravé jedlo

Recepty na varenie brokolice

Takto by vyzeralo ázijské jedlo s brokolicou 

Brokolica varí zdravý život

Dobre premyslené nápady-uvarte brokolicu

K brokolici chutí široká škála omáčok

Jednoduché recepty na varenie brokolice

Kombinovaný šalát s brokolicou

Ozdobte orieškami pre vynikajúcu chuť!

Nápady na varenie brokolicových šalátov

K dispozícii sú tiež vynikajúce výdatné jedlá s brokolicou …

Varíme hrášok - paradajky na grile - brokolicu