Mexické jedlá – pikantné, farebné a veľmi aromatické

Niekedy jednoducho chcete ochutnať niečo nové. Možno niečo horké, pikantné a farebné? Áno, prečo nie, to by bolo aspoň niečo úplne iné v porovnaní s našimi nemeckými jedlami. Ak ste doteraz neobjavili exotiku mexickej kuchyne, môžete vyskúšať niektoré mexické jedlá vo svojej miestnej mexickej reštaurácii alebo si ich pripraviť sami doma. V našom článku o mexickom jedle sme už informovali o tom, ktoré výrobky sa bežne používajú v mexickej kuchyni a ako ľudia v tejto stredoamerickej krajine svoje jedlá ochutnávajú. V tomto článku ponúkame mexické recepty, ktoré môžete vyskúšať a ktoré môžu byť spestrením vášho každodenného jedálnička. Či už organizujete útulné jedlo pre dvoch doma alebo chcete vyskúšať niečo chutné vo veľkej skupine priateľov, ďalšie nápady sú pre vás to pravé..

 Enchiladas plnené kuracie mäso a ozdobené taveným syrom.

Syrové kuracie Enchiladas

Je vždy zaujímavé a užitočné dozvedieť sa niečo viac o mexickej kuchyni a nechať sa príjemne prekvapiť jej chuťou a vôňou. Cocina Mexicana je farebná, má korenistú chuť a skvelú arómu. Je to vlastne zmes starých aztéckych, mayských a indických kuchárskych tradícií.

Existujú aj vplyvy zo španielskej a francúzskej kuchyne, ktoré zdokonaľujú jedlá z Mexika. Možno už poznáte typické mexické tacos alebo enchiladas. Alebo vyhľadajte jednoduché mexické recepty, ktoré sa rýchlo pripravujú doma. Žiadny problém, teraz je varený mexický!

 Tacos je možné plniť mäsom alebo rybami, s čerstvou alebo dusenou zeleninou

Kuracie mäso v Chipotle Mojo

  • Lahodné mexické jedlá: tortilly, tacos alebo niečo také?

Každý Nemec môže určite zostať trochu zmätený pri čítaní názvov rôznych mexických jedál, ktoré sú v zásade neznáme. Mnohým sa hovorí tortilly, tacos alebo burritos, enchiladas alebo quesadillas. Vo väčšine prípadov ide o kukuričné ​​placky alebo kukuričné ​​placky, ktoré sú pomenované odlišne v závislosti od regiónu a spôsobu prípravy. Sú valcované a majú rôzne náplne, väčšinou s mletým hovädzím alebo bravčovým mäsom, rybou alebo kuracím mäsom, ozdobené dusenou alebo pečenou zeleninou a kukuricou. Vďaka tejto rozmanitosti prípravy sú mexické jedlá tak rozmanité a možnosti varenia sú nekonečné. Mexičania pri ich príprave používajú svoju predstavivosť a kulinárske schopnosti. Nasledujúce obrázky zobrazujú typické mexické jedlá s lahodnými kukuričnými plackami. Za každým obrázkom nájdete odkaz, ktorý vás dovedie k zodpovedajúcemu receptu, ktorý chcete skopírovať.

 Mexické tacos plnené bravčovým mäsom a ozdobené syrom a čerstvými bylinkami

Mexické jedlá Bravčový syr Verde Tacos

Mexické jedlo pre nás znamená tacos. Bravčové mäso je nakrájané, vyprážané a okorenené a vložené do teplých kukuričných tortíl. Nechýba ani cibuľa a ohnivá omáčka. Takto rýchlo sa táto pochúťka pripravuje. Tu je recept.

 Takto vyzerajú burritos z bočných steakov

Mexické jedlá lemujú steak fajita burritos

 Enchilady sa plnia, stáčajú a pečú so syrom

Mexické jedlá plnené enchiladou stočené so gratinovaným syrom

 Vedzte, ako si vyrobiť fajitas sami?

Recepty na domáce mexické fajitas

Kukurica je obzvlášť populárna v Mexiku a je široko používaná v mexickej kuchyni. Nasledujúce video ukazuje, ako si môžete vyrobiť kukuričné ​​placky sami:

Video:

  • Krémový dip a ďalšie chutné mexické jedlá

Tí, ktorí majú radi krémové dipy, musia tiež lepšie spoznať zvláštnosti mexickej kuchyne. Viete napríklad, čo a guacamole je? Je to krémovo chutný dip s avokádom, ktorý je v Mexiku obľúbený medzi tortillami a steakami. Výživné avokádo je nielen dôležitou súčasťou guacamole, ale aj mnohých ďalších jedál. V Mexiku existuje Avokádová polievka, Avokádová nátierka a mexický fazuľový šalát s avokádom. Keď už hovoríme o fazuli, tie sú tiež dobre zastúpené v mexickej kuchyni, hlavne v malých čiernych. Sú dôležitou zložkou šalátov, polievok a príloh. A tiež v každom kastróliku. Toto je zvláštnosť kulinárskeho umenia – veľa jedál sa pripravuje ako kastról, s mäsom alebo bez mäsa, s rybami alebo krabmi.

Teraz si prezrite nasledujúce obrázky. V našej galérii nájdete rôzne mexické jedlá, ktoré môžu v skutočnosti prekonať vaše očakávania. Mexické jedlá sa dajú pripraviť po celý rok. Teraz si vyhrňte rukávy a vyskúšajte mexickú kuchyňu! Každý jeden recept je ľahké dodržať.

Dúfame, že vás varenie a buen provecho baví!

 Mexická mangoldová polievka s čiernymi fazuľami je obľúbenou pochúťkou!

Polievka z mexického jedla

 Populárne mexické jedlá: Kura zapekané s tortillami a paradajkovou omáčkou

Kuracie tortilly s horúcou paradajkovou omáčkou

 Ryby alebo mäso? Možno oboje!

Mexické jedlá rybacia nogada omáčka

Huaraches con Carnitas je typické mexické jedlo, ktoré poteší podnebie a oči

Mexické jedlá Huaraches con Carnitas pochúťka z Mexika

 Tilapia Veracruz – pochúťka z Mexika!

Cichlida so zeleninou

 Každý kastról chutí fantasticky!

Pokrievka plnená krevetami s krémovou omáčkou Cilantro

 Chicken Sopa seca – mexická kastról s rezancami

Kurča Sopa Seca mexické

 Steak Jalisco chutí pikantne!

 Steak Jalisco lahodne pikantný podľa chutí mexických jedál

 Bravčové kúsky so zeleninou z panvice sú perfektnou náplňou tacos

Mexické jedlá bravčové kúsky zelenina panvica perfektné plnenie tacos

 Tlayuda con Chorizo- mexická pizza s bravčovou klobásou!

Mexická pizza chorizo

Dva druhy fazule so zeleninou v kastróliku

Mexické jedlá dve fazule zeleninový kastról

 Ahi -Mango Ceviche – mexická pochúťka s mangom a avokádom!

Mexické jedlá Ahi-Mango Ceviche Mexická pochúťka Mango avokádo