Nápoje proti Corone – čo a koľko musíte piť?

Všetci dúfame v nový, lepší a zdravší rok 2021, v ktorom porazíme pandémiu koróny. Vírus sa však zdá byť veľmi perzistentný, pretože vždy existujú noví chorí ľudia. Aj keď sú opatrenia v zablokovaní veľmi prísne, naďalej sa šíria. Táto téma nás všetkých posúva, a preto sa vám pokúšame poskytnúť dobré tipy v sérii článkov o tom, ako môžete úspešne bojovať proti koronavírusu. Včera sme informovali o zdravom stravovaní v časoch Corony. Dnešný príspevok je o nápojoch proti Corone. Najdôležitejšia otázka v tejto súvislosti znie: čo a koľko musíte piť, aby ste neochoreli. Áno, prevencia je v súčasnosti dôležitejšia ako kedykoľvek predtým! Do akej miery môžu zdravé jedlá a nápoje posilňovať náš imunitný systém, aby sme sa mohli chrániť pred rizikom nákazy Covid-19? Dnes na to chceme nájsť odpoveď. Pokračujte v čítaní, aby ste sa o tom mohli lepšie informovať.

Ako ďaleko pomáhajú nápoje proti Corone?

Nápoje proti korone pijú veľa vody, mladé dievča v kuchyni

Ako fungujú nápoje proti Corone?

Názory na pozitívny účinok nápojov proti Corone sa rozhodne líšia. Existujú ľudia, ktorí tomu pevne veria. Tvrdí, že pitie pomáha zabrániť tomu, aby sa koronavírus prichytil na slizniciach. Tekutina prakticky vypláchne vírus z úst a hrdla do žalúdka, kde je žalúdočnou kyselinou neškodný.

To znie presvedčivo. Rovnako rada piť veľa sa zdá byť na prvý pohľad hodnoverná.

 Zdravý vzorec: Pite veľa, aby ste predišli Covid-19!

Nápoje proti Corone pijú veľa vody 8 pohárov denne

 Či je to však skutočne pravda, je predmetom sporu. Chceme vedieť, čo na to hovoria lekári. V prvom rade radia, aby sme počas dňa naďalej pili toľko, koľko predtým. Urobte si dobrý odhad, koľko vám stačí na to, aby ste mali telo dobre hydratované. U niektorých ľudí sú to dva litre vody denne, u iných dokonca viac. Akonáhle sa však vírus dostane na sliznicu a rozšíri sa tam, už ho len ťažko možno zastaviť. Je mu jedno, či veľa pijete alebo nie. Nikto však nemôže poprieť, že vlhké hrdlo sťažuje vírusom prístup do tela. Preto je dobré dať si proti Corone určité nápoje. Čoskoro zistíte, ktoré to sú.

 Každý deň by ste mali piť dostatok tekutín.

Nápoje proti koróne denne konzumujú dostatočné množstvo tekutín, zázvorový čaj s medom a citrónom

Aké nápoje proti Corone si musíte dať pravidelne??

Obhajujeme tézu, že v čase Corony musíte veľa piť. V prvom rade je to voda, pretože s ňou veľmi dobre hydratujete celé telo. Odporúčaná denná dávka je najmenej 8 pohárov vody. Do svojho denného plánu môžete samozrejme zahrnúť aj iné nápoje proti Corone, napríklad rôzne aromatické čaje. Teraz je ten správny čas, urobiť si ráno príjemne voňajúci a chutný bylinkový alebo zelený čaj a počas dňa ho veľa vypiť. O liečebných vlastnostiach zázvoru a konkrétnejšie zázvorového čaju nemožno polemizovať.

Horúci bylinkový čaj dobre pôsobí proti vírusom a lieči kašeľ.

Nápoje proti korone horúci bylinkový čaj dobrý proti vírusom lieči kašeľ

 O liečivých vlastnostiach zázvorového čaju niet pochýb.

Nápoje proti Corona Zázvorový čaj s medom Liečivé účinky z prírody

Akýkoľvek druh čaju je dobrý, ak ho máte radi! Horúci nápoj je najlepšie zapiť medom! Napríklad čaj z arónie môže mať veľmi dobrý vplyv na zvýšenie obranyschopnosti organizmu. Táto liečivá rastlina je už dlho známa v ľudovom liečiteľstve. Čaj z arónie sa pripravuje z plodov arónie. Čierne bobule sú stále známe ako arónie alebo čierny horský popol. Používajú sa tiež na výrobu džúsu, vína a likéru. Môžete ho použiť na výrobu želé a džemu.

Ako vám chutí čaj aronia??

Nápoje proti čaju Corona Aronia z bobúľ arónie dobre chutia a sú zdravé

Navyše teplá polievka na obed dokáže zázraky. Proti chrípke a nachladnutiu dobre poslúži napríklad lahodná slepačia polievka. Podľa odborníkov na výživu môže byť navyše dobrý aj pre koronavírus. Ukážte, čo v kuchyni dokážete, a pripravte si teplú zeleninovú alebo zemiakovú polievku pre seba a celú rodinu každý deň! Odporúčame tiež bujóny, šťavy, kokosovú vodu, javorový sirup atď.

Teplá kuracia polievka na obed vám určite urobí dobre.

Nápoje proti Corone v čase obeda a teplá kuracia polievka dobre povzbudzujú uzdravenie

 Alebo dajte prednosť horúcemu vývaru?

Nápoje proti koróne a horúci vývar sú dobré pre vírusy

Apropo, šťavy! Prečo začínate deň napríklad zeleným smoothie? Smoothie chutí vynikajúco a je veľmi zdravé. Sú to ideálne nápoje proti korone! Môžete ho pripraviť buď s jogurtom alebo s mliekom. Tieto dva odporúčajú odborníci na výživu počas pandémie Covid-19, rovnako ako všetky ostatné mliečne výrobky. Takto dodáte svojmu telu vitamíny A, C, D, zinok, draslík a ďalšie minerály.

Smoothie všetkých druhov sú teraz obľúbenými nápojmi proti Corone.

Nápoje proti všetkým požadovaným smoothies Corona s ovocím a mliekom alebo jogurtom

 Zelené smoothies sú obzvlášť zdravé a chutia lahodne!

Nápoje proti Corone a zelenému smoothie chutia chutne

 Alkohol zabíja koronavírusy v tele?

V neposlednom rade chceme zodpovedať aj túto otázku. Zvýšená konzumácia alkoholu nemôže za žiadnych okolností zabiť koronavírusy v krku. A ešte jedna dôležitá vec: môže to len oslabiť váš imunitný systém, čo je počas pandémie mimoriadne nežiaduce. Každý, kto rád pije alkohol, si musí byť vedomý toho, že sa do gastrointestinálneho traktu dostáva cez pažerák. Tam nemôže zacieliť na vírus, ktorý je v dýchacích cestách a pľúcach. Sami tak môžete určiť, či (a koľko) alkoholických nápojov konzumujete. Chceme vám však len poradiť, radšej sa alkoholu vyhnite a dajte si proti Corone jeden z vyššie popísaných nápojov!

Pite dostatočne a zostaňte zdraví!

Mlieko, jogurty a ďalšie mliečne výrobky sa odporúčajú ako zázračný liek v čase Korony.

Nápoje proti mliečnym jogurtom Corona rôzne mliečne výrobky zázračný liek v časoch Corony

 Posilnite svoj imunitný systém a zostaňte zdraví!

Nápoje proti mliečnemu jogurtu Corona a rôznym mliečnym výrobkom posilňujú imunitný systém