Osviežujúce letné nápoje: Ako indiáni v lete hasia smäd?

Ste pripravení privítať leto? Dlho vytúžený letný čas je už za rohom a to môže byť pre náš organizmus veľmi príjemné aj trochu nebezpečné. V horúcich dňoch sa telo dehydruje a potrebujete piť dostatok vody a iných tekutín. Existuje však obzvlášť príjemný spôsob, ako bojovať proti letným horúčavám, a to je piť osviežujúce letné nápoje.

Osviežujúce letné nápoje z Indie

osviežujúce letné nápoje tradičné indické nápoje

V letných mesiacoch teploty stúpajú a vy sa cítite unavení, spotení a zmätení. Aby ste sa udržali v teple, musíte zostať dobre hydratovaní, pretože telo má tendenciu rýchlejšie strácať vodu nadmerným potením. Voda je najdôležitejším nápojom na uhasenie smädu, ale môžete si vychutnať aj lahodné, dobre vychladené letné nápoje.

Tie nielenže uhasia smäd, ale aj udržia vaše telo v pohode. Nižšie vám predstavíme niektoré z najlepších letných nápojov. Pozrite sa na náš zoznam a vyskúšajte si svoje obľúbené aj doma …

Nealkoholický nápoj Aam Panna s mangom a mätou

osviežujúce letné nápoje tradičné indické nápoje Aam Pana

Aam panna

Aam Panna je názov lahodného letného nápoja, ktorý je v Maharashtre veľmi obľúbený. Je vyrobený z manga a zmiešaný s kmínom a mätou. Aam Panna vás nielenže osvieži, ale tiež vám dodá energiu v horúcich letných dňoch.

Pripravte si Aam Panna sami

Jaljeera

Jaljeera je vyrobená z kmínu a vody. Kmínové semienka (jeera) upražíme, spracujeme na hrubý prášok a zmiešame s vodou. Tento nápoj je vhodný pre ľudí, ktorí majú problémy s trávením.

Kmín podporuje tráviaci systém

osviežujúce letné nápoje Jaljeera tradičné indické nápoje

Sattu Sharbat

Sattu-Sharbat je špecialita z Biharu, ktorá v lete udržuje telo v pohode. Vyrába sa z múky sattu, cukru a vody. Nie je to len osviežujúce, ale aj sýte.

Skúste nealkoholický nápoj z indického štátu Bihár

osviežujúce letné nápoje Sattu Sharbat tradičné indické nápoje

Cmar (chaas)

Cmar, alebo ľudovo nazývané chaas, je nápoj na báze tvarohu, ktorý je nepochybne obľúbeným indickým nápojom.

Nedajte letným horúčavám s týmto nápojom šancu!

osviežujúce letné nápoje Chaas Buttermilk tradičné indické nápoje

Kokosové mlieko

Chladený pohár kokosovej vody vás môže okamžite rozveseliť. Jeho jemná a svieža chuť z neho robí perfektný letný nápoj. Kokosovú vodu preto pite vždy, keď sa cítite dehydrovaní.

Kokosová voda – osvieženie z prírody

osviežujúce letné nápoje kokosová voda tradičné indické nápoje

Šťava z cukrovej trstiny

Šťava z cukrovej trstiny sa používa ako prírodný liek. Je to energetický nápoj a pomáha budovať plazmu a telesné tekutiny. Pridanie listov mäty do šťavy ešte viac osvieži tento letný nápoj.

Šťava z cukrovej trstiny je skutočným energetickým nápojom

osviežujúce letné nápoje šťava z cukrovej trstiny tradičné indické nápoje

Lassi

Čo je lepšie ako Punjabi Lassi? Toto jemné a krémové osvieženie na báze jogurtu je považované za vrchol letného chladenia. Tento nápoj môžete tiež vyskúšať v rôznych príchutiach, napríklad s mätou, avokádom, mangom, banánom alebo jednoducho slaný.

Mango lassi

osviežujúce letné nápoje Tradičné indické nápoje Mango Lassi

Jačmenná voda

Jačmenná voda je v Indii starodávnym liekom. Na výrobu tohto elixíru potrebujete iba perličkový jačmeň, vodu, soľ, kvapku medu a citrónu.

Jačmenná voda ponúka niekoľko zdravotných výhod

osviežujúce letné nápoje jačmeňová voda tradičné indické nápoje

Nimbu Pani

Prečo by sme sa mali vzdať najobľúbenejšieho letného nápoja? Nápoj Nimbu pani je porovnateľný s našou západnou limonádou. Vyrába sa z listov mäty, citrónov, cukru, soli a vody. Na dochutenie môžete pridať aj korenie ako kmín, koriandrový prášok, čierne korenie atď.

Limonáda v indickom štýle

osviežujúce letné nápoje Nimbu Pani tradičné indické nápoje

Melónová šťava

Jedným z najchutnejších letných plodov je melón. Ich šťava je veľmi osviežujúca a má zvlhčujúce vlastnosti, ktoré pomáhajú telu zostať hydratované a svieže.

Melónovú limonádu pripravíte rýchlo a jednoducho

Užite si teda tieto osviežujúce letné nápoje a užite si šťastné a zdravé leto 2020!

Užívajte si leto a buďte zdraví!

osviežujúce letné nápoje melónový džús tradičné indické nápoje