Plnené vajíčka – chutné nápady na veľkonočný brunch

Mýlim sa, keď hovorím, že každý rok pred veľkonočnými vajíčkami sú všetky ich zdravé vlastnosti opäť na perách? To sa v ostatných sezónach a pri príležitosti rôznych iných udalostí nestáva. Teraz sú vajíčka nafúknuté, zafarbené, skryté … Používajú sa na ozdobu domu a záhrady a na pečenie veľkonočných koláčov. Všestranné využitie vajíčok podporujú ich vlastnosti. Pretože samotné vajíčko je oveľa zdravšie ako jeho povesť. Vajcia obsahujú množstvo látok, ktoré sú dôležité pre naše zdravie. Malé vajíčko obsahuje celý rad vitamínov a minerálov (vápnik, fosfor, železo a draslík), nenasýtené mastné kyseliny, kyselinu listovú a vysokokvalitné bielkoviny. Ich živiny sú na špičkovej úrovni, a preto sú vajíčka dôležitou súčasťou mnohých jedál. Chcete povedať, že táto téma je stará a dobre známa, však? Dobre, ale chvíľu počkajte, pripravili sme pre vás skutočné prekvapenia!

 Chutné plnené vajíčka sa už podávali ako prvý chod v starovekom Ríme.

Plnené vajíčka sú vždy chutné a voňavé

Skúšali ste deviled vajcia? Tieto sú nám stále známe ako plnené alebo ruské vajíčka. Tieto pikantné pochutiny sa podávajú ako predjedlo, patria nielen na každý veľkonočný stôl, ale hodia sa aj na každú párty. Sú pripravené do 15 minút a potom ich môžete skladovať v chladničke.

Praktické, nie??

 Klasický recept na diabolské vajcia zostáva neprekonateľný!

Klasický recept na jednoduché plnené vajíčka

  • Klasický recept na jednoduché plnené vajíčka
  • Vajcia dajte do hrnca so slanou vodou. Vodu privedieme k varu a vo vriacej vode varíme vajíčka asi 10-15 minút. Vajcia scedíme a opláchneme studenou vodou. Necháme vychladnúť a ošúpeme vajíčka. Vajíčka rozpolíme a po lyžiciach vyberieme žĺtka.
  • Žĺtky dáme do misy a roztlačíme ich. Vmiešajte ocot, majonézu, horčicu, soľ a korenie. Ak je zmes príliš suchá a nedrží spolu, pridajte ešte trochu majonézy, ale zmes by mala byť stále mierne suchá.
  • Do rozpolených vajíčok opatrne vlejeme žĺtkovú zmes, ale netlačíme do nich. Zmes by mala byť vyššia ako vaječný bielok. Posypeme paprikovým práškom a podávame s nadrobno posekanou petržlenovou vňaťou. Vajíčka môžete ozdobiť aj trochou čerstvej petržlenovej vňate. Pred podávaním vychladíme v chladničke. úplné!

Priložené video predstavuje klasický recept na plnené vajíčka, ktoré sú však najskôr údené a potom plnené. Typické diabolské vajíčka, ako ich poznajú na juhu USA, musia absolútne chutiť pikantne. Skutočne pikantná chuť pochádza zo surovín použitých na náplň. Tu sa medze nekladú, takže môžete aj experimentovať. Plnené vajíčka musia byť pikantné!

 Čertovské vajíčka ozdobené údeným lososom chutia prvotriedne.

Diabolské vajcia chutia vždy špičkovo pikantne

Plnené vajíčka s krevetami majú neodolateľnú chuť!

Plnené vajíčka s krevetami majú neodolateľnú chuť

  • Diabolské vajcia stimulujú chuť do jedla

Plnené vajíčka s pikantnou pachuťou sú perfektným predjedlom na veľkonočnom stole, pretože ľahko stimulujú chuť do jedla. Sú tiež veľmi sýte, pretože majú vysoký obsah energie. Ostrosť samozrejme závisí od surovín použitých v plnke, s ktorou sa mieša vaječný žĺtok. Horčica, majonéza, kapary a bylinky sú veľmi obľúbené. Tieto sú umiestnené na vrchu vaječných bielkov a jemne ozdobené. Pretože v konečnom dôsledku aj oko žerie! Nechajte sa presvedčiť nasledujúcou obrázkovou galériou a užite si veľkonočné sviatky! S pikantnými čertovskými vajíčkami!

 Náplň chutí vynikajúco, pretože obsahuje horkú a sladkú papriku, soľ, cesnak a nejaké víno

Plnka chutí vynikajúco horko a sladko, paprikovo -cesnakovo -slano

Plnené vajíčka s krabím mäsom obsahujú veľa bielkovín, takže vaši hostia môžu trpezlivo čakať na hlavný chod pri veľkonočnom stole

Plnené vajíčka krabie mäso obsahuje veľa bielkovín

 Tu sa na prípravu náplne použila korenená ovocná pasta

Korenená ovocná pasta Ako pripraviť plnené vajíčka

 Ozdobte čertovské vajíčka podľa svojho štýlu a chuti

Plnené vajíčka ozdobte podľa štýlu a chuti

Plnené vajíčka sú súčasťou jedálneho lístka na každý veľkonočný brunch

Plnené vajíčkové menu na veľkonočný brunch

 S údeným lososom môžu najvyššie nároky splniť aj diablove vajcia

Plnené vajíčka s údeným lososom pre najvyššie nároky

Aj tieto so slaninou ….

Plnené čertovské vajíčka so slaninkou

Čisté zvádzanie s karamelizovanou cibuľkou a prosciuttom

Plnené vajíčka s karamelizovanou cibuľou a prosciuttom

 Ak radi jete cesnak …

Cesnak chutí ako plnené vajíčka

 Výplň vyrobená zo sladového octu a hrášku

Plnené vajíčka čertovské vajcia so sladovým octom a hráškom

Diabolské vajcia – vždy chutné a chutné!

Plnené vajíčka chutné na Veľkú noc