Trendy v potravinách 2020 alebo to, ako sa naše stravovacie návyky čoskoro zmenia

Do konca tohto roka je ešte dosť času, aby ste prehodnotili svoje stravovacie návyky. V každom prípade to musíte urobiť, pretože vývojoví vedci už zverejnili najnovšie Food Trends 2020. Podľa ich štúdií od budúceho roka všetci zmeníme svoje stravovacie návyky. Sme určite flexibilní v oblasti výživy, rozvíjame nové povedomie o prírode okolo nás a rozhodne sa zaujímame o zdravé stravovanie. Tvrdí to napríklad odborník na kultúru potravín a výskumník trendov Hanni Rützler  zo Zukunftsinstitutu, že Potravinové trendy 2020 budú určené predovšetkým takzvanou „beletriou občerstvenia“. Čo to presne znamená, chceme v nasledujúcom texte vysvetliť. Ukážeme vám tiež, čo bude medzi potravinovými trendmi v roku 2020 stále dominantné. Počuli ste napríklad o výživovom modeli „flexitariáni“? Určite ani neviete, čo je za tým, však? Zostaňte naladení a zistite viac.

 Podľa Food Trends 2020 budeme od budúceho roka jesť čoraz viac inak!

Trendy v potravinách 2020 nové stravovacie návyky zelené palacinky veľa čerstvého ovocia

  • Potravinové trendy 2020: Občerstvenie nahrádza tradičné jedlá

Dlhé grilovanie na verande alebo v záhrade je úžasné! Jesť fondue s priateľmi? Nie, to už neexistuje! Snack je teraz magické slovo, keď hovoríme o najnovších trendoch v oblasti potravín do roku 2020. Od budúceho roku bude skutočná „beletria občerstvenia“, čo znamená, že občerstvenie je veľmi obľúbené a dokonca sa bude rozvíjať kult občerstvenia.

Občerstvenie v žiadnom prípade nemožno prirovnávať k nezdravému fast foodu. Teraz majú nový význam. Snack je útulné jedlo z rôznych drobností, ktoré sú navzájom šikovne kombinované. Jeme takto častejšie, ale v malých porciách. Pretože občerstvenie je mini jedlo medzi tým a nahrádza tradičné trojchodové menu s predjedlom, hlavným chodom a dezertom.

 Dôležitou súčasťou „Snackifiction“ sú zdravé „Wraps to go“.

Food Trends 2020 Snackifiction zábaly budú veľmi obľúbené

Náš dynamický každodenný život nám nenecháva veľa času na jedlo, takže musíme byť flexibilní a prispôsobiť sa novým potravinovým trendom do roku 2020. Cestou si dávame občerstvenie zo supermarketu alebo z pultu / ísť. Sladkosti, chipsy a slané občerstvenie sú stále viac tabu. Teraz sú napríklad „zábaly“ viac žiaduce ako voňavá chutná polievka na obed. Predtým bežné jedlo nahrádza občerstvenie, tvrdia vedci z vývoja. Večer je na stole veľa zdravej zeleniny.

V jedle hrá hlavnú úlohu čerstvá zelenina.

Food Trends 2020 čerstvá zelenina je dôležitou súčasťou novej stravy

  • Potravinové trendy 2020: Konzumácia čerstvého ovocia a zeleniny – to je zdravé!

V zásade radi jeme veľa čerstvého ovocia a zeleniny, ale ich podiel v každodennom menu pravdepodobne porastie. Ľudia sú skeptickí voči aditívam v potravinách a zaujíma ich viac pôvod a spôsob spracovania. Nový trend sa nazýva mestské jedlo a mestské záhradníctvo je nepochybne jeho dôležitou súčasťou. To znamená, že rastlinná výroba je mestu stále bližšie, presúva sa do mestského priestoru. Zelenina vyrobená vo vašej vlastnej záhrade chutí najlepšie. Je to tiež perfektná alternatíva k mäsovým jedlám, ktoré boli doteraz obľúbené. Tieto nepatria medzi najnovšie potravinové trendy v roku 2020 a mäso bude v budúcnosti hrať v našich stravovacích návykoch stále menšiu úlohu. Väčšina moderne zmýšľajúcich ľudí chce jesť bezmäsitú diétu. Preto je vegánske a vegetariánske jedlo veľmi obľúbené.

Stále viac sa uprednostňuje vegetariánske a vegánske jedlo.

Food Trends 2020 uprednostňuje vegetariánske a vegánske jedlo

  • Potravinové trendy 2020: Plastové obaly sú silne kritizované

V závislosti od vedcov vývoja sa čoskoro a konečne rozlúčime s možnými plastovými obalmi, najmä v potravinárskom priemysle. Tieto sa stávajú tabu a už nie sú vítané. Nakoniec sme vyvinuli nové povedomie o ochrane životného prostredia a klímy na našej planéte. Všetci musíme byť jednotní a bojovať za to, aby príroda už nebola viac znečistená. Preto je potrebné z moderného každodenného života odstrániť plastové obaly. V tejto súvislosti hľadajú alternatívne riešenia a inovatívne systémy bez obalov.

Pre spotrebiteľa je dôležité, odkiaľ zdravé potraviny pochádzajú.

Trendy v potravinách 2020 Pôvod potravín je pre spotrebiteľa otázny

Toto sú najdôležitejšie trendy v potravinách do roku 2020, ktoré by podľa výskumníkov z oblasti vývoja mohli byť relevantné. Na jednej strane ich spôsobuje dynamický spôsob života a globálne vytváranie sietí. Na druhej strane sú „fenoménom bohatej spoločnosti“, hovorí výskumníčka trendov Hanni Rützlerová. Vysvetľuje, že hojnosť na jednej strane urýchľuje konzumáciu, ale spúšťa aj hľadanie. To zase vedie k novým trendom. Expert na potravinovú kultúru napríklad považuje „beletriu občerstvenia“ za „výraz flexibilnejšej, spontánnejšej a individuálnejšej spoločnosti“. Môžete mať pravdu, ale ukáže sa, či sa trendy v oblasti potravín do roku 2020 stanú realitou alebo nie!

Konzumácia surovej zeleniny je tiež jedným z potravinových trendov 2020. Napríklad tenké tyčinky mrkvy a zeleru s dipom chutia dobre.

Food Trends 2020 surová zelenina konzumuje tenké tyčinky mrkvy a zeleru

Orechy a čerstvé ovocie v kombinácii majú za následok nádhernú chuť!

Food Trends 2020 orechy čerstvé ovocie s jogurtom skvelej chuti

 Možno s organickým jogurtom?

Potravinové trendy 2020 orechy čerstvé ovocie bio jogurt

Plátky avokáda na opečenom chlebe s jemne nasekaným kôprom navrchu – to je skutočné občerstvenie!

Potravinové trendy avokádové plátky 2020 na koprovom toastovom chlebe poriadne občerstvenie

Ráno si môžete naplno vychutnať raňajky doma.

Food Trends 2020 Vychutnajte si zdravé raňajky ráno doma

Trendy v potravinách 2020 čerstvo upečený chlieb varené vajíčko jogurt s ovocím zdravé raňajky

Čoraz viac ľudí pripravuje občerstvenie medzi jedlami a nosí ich do práce.

Food Trends 2020 Pripravte si medzi tým občerstvenie a vezmite si ho do práce

Potom cez obedňajšiu prestávku v kancelárii jedia pred počítačom.

Food Trends 2020 Jesť občerstvenie medzi nimi v kancelárii pred počítačom

 Niečo zdravé na odvoz?

Food Trends 2020 zdravé občerstvenie si môžete vziať so sebou

 dobrú chuť!

Food Trends 2020 Zábaly s tuniakom a zeleninou na odvoz

Jedzte veľa čerstvého ovocia a zeleniny a zostaňte zdraví!

Trendy v stravovaní 2020 Zelené jablká s dipom jedzte čerstvé ovocie a zostaňte zdraví