Vďaka smoothies ste štíhli a zdraví

Smoothie sú v súčasnosti super trendové nápoje, ale existuje na to veľa dobrých dôvodov. V prvom rade je to ich enormne pozitívny vplyv na naše telo a zdravie. Preto v skratke hovoríme – vďaka smoothies ste štíhli a zdraví. Sú pripravené len z čerstvých surovín, pokiaľ možno priamo z prírody, a dodávajú organizmu potrebnú dávku energie, pomáhajú regenerovať telo a podporujú vývoj a údržbu svalov. Pôsobia proti mnohým zdravotným problémom a môžu ich odstrániť. Smoothie dokonale detoxikuje telo a odstraňuje toxíny. To sa vám čoskoro zapíše do tváre, pretože pokožka žiari a žiari. Preto sa smoothies stále hovorí power drinky a posilňovače krásy. V tomto článku presne vysvetlíme, ako pozitívne pôsobia na naše telo a robia nás štíhle a zdravé. Zostaňte s nami, keď vás zaujmeme!

 Superpotravina v pohári! Banánové a čučoriedkové smoothie zmiešané s kukuričnými vločkami

Smoothie robí zdravé a tenké čučoriedky a banánové kukuričné ​​vločky

Ako na každý trendový vzhľad či modernú novinku, aj na smoothie sa názory líšia. Čerstvo namiešané ovocné nápoje majú svojich vášnivých priaznivcov, ale aj mnohých odporcov, ktorí neakceptujú ich prospešnosť pre zdravie. Patríme do skupiny zástancov a nižšie vám ukážeme výhody a nevýhody.

Tu uvedené informácie nie sú určené na to, aby si vás získali k zdravým energetickým nápojom. Chceme vám pomôcť lepšie klasifikovať myšlienky, ktoré vám kolujú v hlave, a sami sa rozhodnúť, či sú tieto ovocné nápoje pre vás dobré alebo nie. Predstavujeme výhody super nápojov, aby sme vás presvedčili o ich pozitívnom vplyve na naše telo. Iba tak sa môžete dobre informovane rozhodnúť pre smoothies alebo proti nim.

 Navonok lákavo farebné, zvnútra zdravé a chutné.

Zelené smoothie pripravené v pohári zo zeleného jablka z banánového kiwi špenátu

  • Prečo sú smoothies zdravé??

Smoothies sú zdravé a to je ťažké poprieť. Tieto sú pripravené z čerstvých, zdravých surovín a pokiaľ je to možné, konzumujú sa bezprostredne potom. Smoothie sú tiež vnímané ako vitamínové bomby, pretože keď sú pripravené, ovocie a zelená zelenina sú v mixéri rozdrvené, aby vznikla krémová konzistencia. Odtiaľ pochádza názov z anglického slova smooth, ktoré v nemčine znamená jemný, mäkký a poddajný. Zdravé nápoje je možné rovnako ľahko pripraviť v mixéri alebo ručnom mixéri. Pri každom spôsobe prípravy je dôležité, aby sa nestratili zdravé zložky použitého ovocia a zeleniny. Ale naopak! Tieto si môžete vychutnať v čerstvo namiešanom smoothie v rovnakej koncentrácii ako v použitých výrobkoch. Vitamíny a rastlinné látky sa po zmiešaní veľmi dobre zachovajú. Práve tieto posilňujú náš imunitný systém, a preto zlepšujú naše celkové zdravie.

Z čerstvých surovín je zdravý nápoj.

Čerstvé mixované smoothie banánové avokádo s jogurtom alebo mliečnym superpotravinou a zdravé jedlo

Smoothies sú zvyčajne vegánske, v závislosti od spôsobu prípravy, ale môžu obsahovať aj zdravé rastlinné oleje, ak do nápoja pridáte avokádo alebo ľanové semienko. Ovocné nápoje navyše logicky patria do kategórie zdravých surových potravín. To znamená, že na smoothie môžete použiť ovocie, ktoré máte skutočne radi. Môžete ich ľubovoľne kombinovať a získať tak požadovanú chuť. Ak máte chuť na niečo sladké, dajte si napríklad banán a červené jablko. Až potom môžete pridať listovú zeleninu, ako je špenát, šalát, kel a ďalšie. Takto vaše smoothie zmení farbu a možno bude vyzerať zelene s vysokým podielom zelenej zeleniny. Vyčarovali ste teda svieže zelené smoothie. Zelená však v každom prípade znamená obzvlášť zdravú, pretože tento nápoj obsahuje nadpriemerné množstvo chlorofylu. Táto sekundárna rastlinná látka nás má urobiť zdravými a šťastnými a dokonca aj vyzerať mladšie. Veľká pravda?

Zelené smoothie z uhorky, zelených jabĺk a špenátu vám dodá viac vitality

Čerstvo rozmixované zelené smoothie špenátové zelené jablkové uhorky ovsené vločky s ním

  • Ako vám smoothies pomôže zhodiť nadbytočné kilá?

Teraz, keď sme ukázali, aké zdravé je smoothie, pozrime sa podrobnejšie na druhú najdôležitejšiu vlastnosť ovocných nápojov. Čerstvo namiešané smoothies sú ideálnym spôsobom, ako zhodiť tieto kilá. Tieto zdravé nápoje dokonale zmierňujú hlad a v zásade ich môžete konzumovať kedykoľvek počas dňa. Aktívni športovci si ovocný nápoj namiešajú pred alebo po tréningu a sú tu pre nich chutné fitness smoothies. Ostatní fanúšikovia smoothie majú na raňajky svoj obľúbený nápoj. Prirodzene tak stimulujú očistné procesy v tele. Iní si dajú radšej takýto zdravý nápoj medzi jedlami. Najlepšie by bolo, keby ste jedlo mohli nahradiť smoothie. Tento výživový plán funguje perfektne a pomôže vám zhodiť nadbytočné kilá. Pridajte do ovocného nápoja plniace prísady ako ľanové semienko, jogurt alebo proteínový prášok a chudnutiu už nič nemôže stáť v ceste.

Nájdete mnoho ďalších tipov a receptov na smoothie na detoxikáciu, chudnutie a chudnutie tu.

 Medzi jedlom alebo namiesto neho?

Banánové smoothie s mliekom v pohári na zdravé raňajky

  • Smoothies – kúpte si hotové alebo si ich pripravte sami?

Hotové smoothie si samozrejme môžete vždy kúpiť v neďalekom obchodnom dome a priniesť si ho domov. Tieto pútajú pozornosť svojimi jasnými farbami a majú veľmi odlišný vkus. Áno, ale existuje zdravšia alternatíva k smoothies kúpeným v obchode, a to sú domáce. Oveľa praktickejšie je namiešať si svoj nápoj bohatý na vitamíny sami. Na tento účel môžete použiť prísady, ktoré presne zodpovedajú vašej chuti. Môžete si byť tiež úplne istí kvalitou domácich smoothies. Na jednej strane môžete určiť konzistenciu podľa vlastného uváženia. Na druhej strane smoothies, ktoré robíte, sú nepochybne zdravšie ako tie, ktoré si kupujete. Tie bohužiaľ často obsahujú skryté prísady, ako je cukor a arómy. To znamená, že majú viac kalórií, ako by ste chceli, a ak vám ide o zhodenie niekoľkých kíl, nemôže vám veľmi pomôcť.

Je rýchla a jednoduchá na domácu prípravu a za chvíľu budete mať v ruke zdravý nízkokalorický ovocný nápoj. Námaha teda rozhodne stojí za to!

Náš redakčný tím vám želá veľa zábavy pri príprave vašich smoothie a zostanete fit a zdraví!

 Príprava smoothie je rýchla a jednoduchá, ak máte doma moderný mixér.

Príprava ovocných a zeleninových smoothies v domácom mixéri

 Zelené smoothies sú považované za super zdravé a vďaka nim ste štíhla.

Zelené smoothie v pohári zo zeleného jablka z banánového kiwi špenátu

 Môžete si pripraviť a vychutnať si toto ružové smoothie s lesnými brusnicami.

Ružové smoothie z divých brusníc v pohári Smoothies vás urobí štíhlymi a zdravými

 Správny detoxikačný režim s cviklou a chia semienkami.

Detoxikačná kúra so smoothies vyrobenými z červenej repy s chia semienkami v pohári

Pripomína vám farba zlaté mlieko? Super zdravé smoothie z ananásu, mrkvy a banánu, ochutené zázvorom a kurkumou.

Veľmi zdravé smoothie robí tenký ananásový mrkvový banán so zázvorom a kurkumou

To by malo byť chutné!

Jahodovo -banánové smoothie v pohári vás urobí štíhlym a zdravým

 Smoothie pripravené z jahôd a banánov

zdravé smoothie banánové jahody čerstvo rozmixované v pohári

 Veľmi chutné! Smoothie z papáje, čučoriedok, granátového jablka a tiež datlí, orechov a chia semienok

Smoothie zdravé lahodné semená papáje granola chia semienka datle čučoriedky granátové jablko

 Toto smoothie bude určite chutiť vynikajúco!

Čerstvo vyrobené smoothie z ovsených vločiek z banánového mlieka

 Alebo dajte prednosť tomuto s mangom a čučoriedkami?

 Smoothies pripravené v dvoch vrstvách s mangom a bobuľami vás urobia štíhlymi a zdravými