Vegetariánske grilované recepty – nápady na grilovací večer s priateľmi

Leto je stále v plnom prúde a my môžeme zorganizovať útulnejšie grilovačky s priateľmi a rodinou vonku v záhrade. Okrem starých kulinárskych tradícií je zdravé stravovanie na vzostupe aj na celoštátnej úrovni, presnejšie na celom svete. Väčšia pozornosť sa teraz venuje všetkej zelenine, pretože percento vegetariánov rastie. Čerstvá zelenina je už roky tiež dôležitou súčasťou grilovacích pokrmov. Z tohto dôvodu vám chceme v tomto článku predstaviť skvelé nápady na grilovanie, ako grilovať vegetariánov. Naše tipy na grilovanie vylučujú mäso a ryby a zahŕňajú iba grilovanú zeleninu. Nenechajte sa však zmiasť názvom tohto článku, pretože recepty na vegetariánske grilovanie a nápady na grilovanie nie sú určené len pre vegetariánov, ale pre všetkých, ktorí chcú niečo čerstvé a chutné priamo z grilu. Choďte preto častejšie na neďaleký farmársky trh a hľadajte produkty z čerstvej zeleniny, pretože vegetariánske grilovačky sú v lete obľúbené!

 K zdravému stravovaniu patria recepty na vegetariánsky gril.

Vegetariánske grilované recepty Zeleninové špajle z grilu vyzerajú dobre a chutia skvele

  • Recepty na vegetariánsky gril s rôznymi druhmi zeleniny

Je umenie urobiť z grilovanej zeleniny preferovaný výber mnohých ľudí. Aby ste uspeli, odporúčame vám najskôr si zaobstarať čerstvú, dobre vyzerajúcu zeleninu. Každý griluje cuketu, červenú papriku, špargľa a zemiaky. Prečo teda nie aj cibuľu, brokolicu, mrazené artičoky alebo uhorky?

Grilovaná cibuľa pochádza z grilu čerstvá a voňavá, má dokonca mierne hnedú farbu a je veľmi atraktívna. Dokonale sa hodia do každého šalátu a dodávajú mu špeciálnu pachuť. Grilované uhorky a karfiol sa rozdrvia a pridajú do šalátov. Papriky varené na grile majú takmer krémovú, jemnú chuť.

 Šalát z grilovanej zeleniny je vždy čerstvý a chrumkavý.

Recepty na vegetariánsky gril Šalát z grilovanej zeleniny, čerstvo chrumkavý

Sú tiež čistým pokušením Zeleninové hry z grilu. Starostlivo vyberajte prísady a nevenujte príliš veľkú pozornosť množstvu. Recepty na vegetariánsky gril je možné úspešne vyskúšať, ale na to potrebujete super horúci gril a príprava vám zaberie iba niekoľko minút. Zelenina je rýchlo pripravená! Takto rýchlo môžete pripraviť plnené paradajky alebo papriku alebo vložiť huby do alobalu na gril a chvíľu počkať, kým nebudú dobre ugrilované a chutiť skvele. Kto myslí na mäso, keď máte z grilu také zdravé pochúťky??

Brokolicové ružičky na špajle je potrebné pred grilovaním marinovať.

Vegetariánsky gril recepty na marinovanie ružičiek brokolice v hre pred grilovaním

  • Najprv marinujte a potom grilujte vegetariánsky

Odborníci na zdravé stravovanie odporúčajú marinovať každú zeleninu, než sa dostane na gril. Absolútnym favoritom medzi marinádami na grilovanú zeleninu je olivový olej s trochou citrónovej šťavy a prelisovaným cesnakom. Zeleninu dajte do pripravenej marinády asi na 15 minút, než ju dáte na gril.

 Základné pravidlo: najskôr marinujte a potom grilujte vegetariánsky!

Recepty na vegetariánsky gril najskôr marinujte zelenú zeleninu z grilu, potom ju grilujte vegetariánsky

Spracovanie zeleniny po grilovaní je rovnako dôležité ako marinovanie predtým. Môžete ho napríklad natrieť citrónovou šťavou, olivovým olejom, soľou a korením, alebo môžete experimentovať s bylinkami. Je dôležité, aby ste zeleninu nedávali priamo z grilu na servírovací tanier. Namiesto toho ho dajte do misky s nasekaným koriandrom, mätou, thajskou bazalkou a možno s niekoľkými tenko nakrájanými serrano papričkami. Takto to chutí oveľa lepšie!

Grilované avokádo chutí vynikajúco ako dezert! Existujú aj zaujímavé recepty na vegetariánsky gril na ovocie.

Vegetariánske grilované recepty Grilované avokádo ako dezert

  • Prečo je vegetariánske grilovanie zdravé??

V súčasnosti je v Nemecku asi 10 percent populácie vegetariánov a viac ako 1 percento vegánov. Odborníci na výživu a dietológovia neustále zdôrazňujú výhody rastlinnej stravy v porovnaní s nevegetariánskou stravou. Ak sa zaobídete bez živočíšnych produktov, v prvom rade sa zníži nadváha. Navyše, srdcovým chorobám a cukrovke, dokonca aj niekoľkým formám rakoviny, možno predísť, ak budete jesť iba rastlinnú stravu. Odborníci na výživu navyše poukazujú na to, že vegetariánska strava je šetrnejšia k životnému prostrediu a udržateľnejšia než akákoľvek strava bohatá na živočíšne produkty. Napríklad skleníkové emisie sa znížia až o 50 percent.

Tí, ktorí sa spoliehajú na rastlinnú stravu, ocenia aj chuť vegetariánskych grilovaných jedál. Chrumkavá zelenina z grilu je vždy skutočnou pochúťkou pre oči a podnebie. Grilovanie si zachová vitamíny a zdravé prísady a vo väčšine prípadov sa ihneď spotrebuje. Nakoniec taká diéta môže byť iba zdravá.

Človek rád griluje huby, buď tu Huby  grilované na špajdle.

Vegetariánske grilované recepty Huby na ražni Huby majú lahodnú chuť

 Ďalšie nápady pre vegetariánske grily sú znázornené v našej priloženej galérii obrázkov. Môžete tiež kliknúť na vhodnú zeleninu a prečítať si mnoho receptov na vegetariánske grilovanie. Náš redakčný tím vám praje veľa zábavy a buďte v bezpečí!

Grilovane cuketa sú preferované mnohými vegetariánmi.

Recepty na grilovanú cuketu vegetariánsky gril

Zemiaky na grile  pripravené vždy chutia vynikajúco.

Vegetariánsky gril recepty zemiaky pripravené na grile

Vegetariánsky gril recepty zemiaky na grile

Varená kukurica  z grilu

Grilovaná kukurica vegetariánsky gril recepty vegetariánsky gril

Baklažán  môžete aj grilovať.

Vegetariánsky gril recepty na grilovanie baklažánu

Rovnako ako paradajky, plnené alebo nie, marinované alebo nie – rozhodnete sa.

Vegetariánske grilované recepty Grilovanie paradajok

 Vegetariánske grilované recepty Grilovanie paradajok na ražni

 Už ste grilovali Tekvice vyskúšal?

Vegetariánsky gril recepty grilované tekvice ako dezert

Naša redakcia vám praje dobrú grilovaciu sezónu a grilujete vegetariánsky!

Vegetariánsky gril recepty na zdravé stravovanie v lete zeleninové hry