Vitalizujúce čaje sú prírodnými prípravkami proti jarnej únave

Teraz slnko svieti čoraz častejšie a dni sa opäť predlžujú. Príroda sa pomaly prebúdza z dlhého zimného spánku a vonku všetko kvitne a zelene. To nám dáva príjemný pocit, že zima sa čoskoro skončí. Túžime po novom začiatku a jar prebúdza našu náladu a vnútorný smäd po akcii. Všetko to znie dobre, bohužiaľ nie vždy sa to tak deje alebo aspoň nie so všetkými ľuďmi. Mnohí sa cítia unavení, apatickí, bezvládni a vyčerpaní. V nasledujúcom texte chceme vysvetliť, prečo nás jarná únava drží pevne pod kontrolou. Odporúčame tiež niekoľko vitalizujúcich čajov, ktoré pôsobia ako prirodzené zberače. Tieto nám pomáhajú ľahšie bojovať s jarnou únavou a opäť poriadne naštartovať vlastné telo. Aromatické bylinné čaje sú po stáročia známe ako prírodné liečivá, ktoré organizmus opäť rozhýbu. Čoskoro zistíte, ktoré čaje pôsobia najlepšie proti jarnej únave!

 Aromatické revitalizačné čaje sú dobré pre telo i dušu.

revitalizačné čaje sú dobré pre telo i dušu dve mladé ženy pijú čaj

Prečo sa na jar cítime unavení??

Všetci sme veľmi radi, že jar je stále bližšie. Mnoho ľudí namiesto veselých jarných horúčok a pocitu šťastia všetkými zmyslami trpí bolesťami hlavy, závratmi a únavou. Dôvodom sú väčšinou časové zmeny a teplotné výkyvy od marca do mája.

Lekári tvrdia, že jarnú únavu spúšťajú zmeny metabolizmu a hladiny hormónov. Telo potrebuje čas, aby si zvyklo na nový rytmus. Ako je známe, hormonálna rovnováha a metabolizmus sú založené predovšetkým na teplote a svetle. Lekári preto majú podozrenie, že príznaky na jar pochádzajú z nerovnováhy dvoch hormónov. Ide o spánkový hormón melatonín a hormón šťastia serotonín. Prvý nám v noci pomáha pokojne a pokojne spať, zatiaľ čo druhý hormón je zodpovedný za našu dobrú náladu. Oba sú neurotransmitery a sú produkované v tele pod vplyvom svetla.

 Vitalizujúce čaje nám pomáhajú ľahšie bojovať so zimnou depresiou a nepríjemným pocitom únavy.

vitalizujúce čaje obľúbený pick-up proti jarnej únave Žena na gauči pije čaj

 

Napriek zdravej strave je v zime nedostatok pohybu citeľný. Často sa stáva, že hormóny melantonín a seratonín nie sú na konci zimy v rovnováhe a majú tendenciu váhať. To je dôvod, prečo niektorí ľudia pociťujú poruchy obehu a bolesť hlavy. V takýchto prípadoch by ste však nikdy nemali používať kalorické bomby ako mastné jedlá, sladkosti, energetické nápoje alebo kávu. Človek nesmie zostať neaktívny, je lepšie niečo urobiť. V tomto prípade pomôže napríklad aktívny pohyb a dlhé prechádzky na čerstvom vzduchu, kde sa môžete nasiaknuť dostatkom slnečného svetla. Sprchy stimulujúce obeh a potraviny bohaté na vitamíny sú samozrejme všetkým a koncom proti jarnej únave. Môžete samozrejme piť aj aromatické a revitalizačné čaje, vďaka ktorým sme živí a fit. S týmto ľahko prekonáme jarnú únavu.

 Čaj s medom a citrónom chutí dobre a lieči.

Vitalizujúce čaje Vychutnajte si rozmarínový čaj s medom a citrónom, ktorý dobre lieči

Vitalizujúce čaje nás robia fit a živými

Odhaduje sa, že na celom svete existuje asi 3 000 druhov čaju. Väčšina z nich je známa svojimi liečivými vlastnosťami. To znamená, že na každé ochorenie sa vždy nájde čaj. Čaj však nie je vždy rovnaký ako čaj. Existujú tisíce spôsobov, ako pripraviť aromatický horúci nápoj zo záhradných alebo veterných byliniek, korenia, semien, kvetov a ich mnohých kombinácií. Vitalizujúce čaje sú infúzie, ktoré nám pomáhajú znova prebudiť silu vlastného tela, aby sme dokázali čeliť výzvam po dlhej zime..

Známe vitalizujúce čaje proti jarnej únave sú tieto:

 Milovníci čaju sa často čudujú, ako zdravý je čierny čaj?

vitalizujúce čaje čierny čaj zdravý obľúbený doplnok proti jarnej únave

 1) čierny čaj

Pre nás Európanov je čierny čaj silným horúcim nápojom, ktorý sa v závislosti od jeho vitalizujúceho účinku rovná káve. Častá konzumácia vraj spôsobuje búšenie srdca a problémy so spánkom. Ukázalo sa však, že tieto názory sú založené predovšetkým na predsudkoch. Podľa štúdií z posledných rokov je čierny čaj zdravý a prospešný. Obsahuje 3,5% kofeínu, ale aj triesloviny a theofylín zlepšujúci náladu. V čiernom čaji sú aj ďalšie zdravé zložky ako draslík, vápnik, horčík, železo, meď, fosfáty, múka, vitamíny B1 a B2. Aby ste zo všetkých týchto ingrediencií skutočne ťažili, musíte nálev nechať lúhovať asi 5 minút, nie však dlhšie. Čierny čaj okrem svojho vitalizujúceho účinku znižuje riziko srdcového infarktu, posilňuje kosti, pôsobí proti zubným usadeninám a zabraňuje zubnému kazu.

 Čierny čaj je zdravý a prospešný.

vitalizačné čaje čierny čaj zdravý a užitočný obľúbený pick-up proti jarnej únave

 Zelený čaj je obľúbenou pochúťkou proti jarnej únave.

revitalizačné čaje Zelený čaj je obľúbenou pomôckou proti jarnej únave

 2) zelený čaj

Spomedzi všetkých vitalizujúcich čajov je zelený čaj určite najznámejším a najobľúbenejším pick-upom. Rovnako ako káva obsahuje kofeín a tiež dodáva energiu. Osviežujúci účinok trvá dlhšie pri zelenom čaji ako pri káve. Zelený čaj obsahuje aj polyfenoly, ktoré predchádzajú rakovine, veľa vitamínu C a zinku. Každou šálkou zeleného čaju posilníte svoj imunitný systém. Rovnako ako pri čiernom čaji je tu dôležitá príprava a doba lúhovania. Našou radou je, nikdy čajové lístky nelejte vriacou vodou, nechajte ich radšej trochu vychladnúť. Čajové lístky zeleného čaju obsahujú horké látky, ktoré sa pri vysokých teplotách ľahšie rozpúšťajú vo vode. Odporúčaná teplota vody je preto približne 80 stupňov C. Nechajte infúziu lúhovať asi 1 1/2 až 2 minúty, aby ste dosiahli najlepší povzbudzujúci účinok..

Zelený čaj stimuluje a posilňuje obranyschopnosť tela.

vitalizujúce čaje Pitie zeleného čaju zdravo posilňuje obranyschopnosť tela

Užite si pitie rozmarínového čaju?

vitalizujúce čaje rozmarínový čaj zelené tenké listy zdravé užitočné

 3) rozmarínový čaj

Rozmarín je známa a chutná bylinka. Jeho tenké zelené listy obsahujú rôzne éterické oleje, ale aj triesloviny, flavonoidy, saponíny a antioxidanty. Preto je aromatický rozmarínový čaj jedným z najobľúbenejších revitalizačných čajov zo všetkých. Tento čaj má navyše antioxidačný, antibakteriálny, tráviaci, diuretický a krvný obeh podporujúci účinok. Tento čaj navyše stimuluje krvný obeh, pomáha proti slabosti a nízkemu krvnému tlaku. To sú všetky dobré dôvody na to, aby ste si uvarili šálku rozmarínového čaju?

Rozmarínový čaj sa osvedčil na pamäť.

vitalizujúce čaje rozmarínový čaj dobrý na pamäť

 Je to horúca čokoláda alebo čaj??

revitalizačné čaje Čaj z kakaových škrupín vyzerá podobne ako horká čokoláda

4) čaj z kakaových škrupín

Vyššie položená otázka je úplne oprávnená. Čaj z kakaovej škrupiny je horký čokoládový nápoj, ktorý je bohatý na chuť, ale má málo kalórií. Tento vitalizujúci čaj je vyrobený z pražených škrupín kakaových bôbov. Hotové zmesi nájdete v každom čajovom obchode alebo lekárni vo svojom okolí a podľa pokynov na obale si doma pripravte čaj s príchuťou čokolády. Lahodnú chuť môžete doladiť škoricovou tyčinkou, kardamónom a vanilkou. Takto získate horúci nápoj, ktorý povzbudí vaše zmysly a je prospešný pre telo i myseľ. Príprava je veľmi jednoduchá: pridajte 1 vrchovatú lyžičku kakaových škrupiniek s 1/4 l vody, krátko priveďte k varu a potom nechajte 15 minút lúhovať na miernom plameni. Nápoj potom môžete podľa chuti osladiť a podávať s mliekom alebo smotanou.

Vychutnajte si čokoládovú chuť bez počítania kalórií.

revitalizačné čaje Čaj z kakaovej kôry Horúci čokoládový nápoj obsahuje málo kalórií

 Ak dávate pozor na svoju postavu, v zime nepijete kakao, ale čaj z kakaových škrupín.

Čaje Čaj z kakaovej kôry Horúci čokoládový nápoj obsahuje málo kalórií

 Vitalizujúce čaje: Rozmarínový čaj má pozitívny vplyv na telo i myseľ.

revitalizačné čaje Rozmarínový čaj má pozitívny vplyv na telo i myseľ

 Alebo sa chcete nechať rozmaznávať čajom z ružových kvetov?

revitalizačné čaje Čaj z ružových kvetov je potešením pre telo i dušu

Vitalizujúci čaj: ktorý druh čaju je váš obľúbený?

vitalizujúce čaje, čajové lístky, je v nich veľa energie, zdravé a užitočné

 V týchto zelených listoch je veľa energie.

vitalizačné čaje zelený čaj zelené listy je v nich veľa energie