Vyrobte si kandizované jablká sami: zaujímavosti o lákavom dezerte a recept na neho

Karamel a kandizované jablká sú sviatočné sladkosti, ktoré si vychutnávajú deti i dospelí, obzvlášť v tomto ročnom období. Ako sa ľadové jablká stávajú obľúbenejšími, tieto tradičné jesenné dobroty si stále viac pochutnávajú po celý rok s inými sladkosťami. Ak nie ste presvedčení, prečítajte si viac o histórii kandizovaných jabĺk a o tom, ako bolo karamelové jablko vynájdené. A pripravte si kandizované jablká sami alebo tie so svojou obľúbenou chuťou, napríklad čokoládové jablká.

Vyrobte si kandizované jablká sami

ako si môžete vyrobiť kandizované jablká sami?

Kandizované jablká – ako bol tento sviatočný dezert vynájdený?

Výrobca cukroviniek William W. Kolb z Newarku v New Jersey údajne vynašiel červené kandizované jablko v roku 1908. Ako príbeh ukazuje, Kolb bol prvým, kto kombinoval sladkosti a jablká. Stalo sa to, keď experimentoval s cukrovinkami z červenej škorice, ktoré predával na Vianoce.

Kolb namočil niekoľko jabĺk do zmesi červenej škorice, vystavil ich vo výklade a predal za 5 centov za kus. Kandizované jablká sa čoskoro predávali na pobreží Jersey a neskôr v cirkusoch a obchodoch s cukrovinkami po celej krajine.

William W. Kolb vyrobil vôbec prvé kandizované jablká 

kandizované jablká recept na vianočný cukrík

História karamelových jabĺk

Karamelové jablká vynašiel zamestnanec spoločnosti Kraft Foods Dan Walker mnoho rokov po kandizovaných jablkách v päťdesiatych rokoch minulého storočia. Rovnako ako kandizované jablká, karamelové jablká boli vynájdené experimentovaním s cukríkmi. Walker vynašiel recept na karamelové jablko pri experimentovaní s prebytočnými karamelkami z halloweenskych výpredajov. Len ich rozpustil a pridal jablká. Ostatné je história. Karamelové jablká sa pôvodne vyrábali ručne, až kým Vito Raimondi z Chicaga v Illinois vyrobil a patentoval prvý automatizovaný stroj na výrobu karamelových jabĺk v roku 1960..

Karamelové jablká boli vynájdené o niekoľko desaťročí neskôr

kandizované jablká nápady na vianočné cukrovinky

Iné príchute

Okrem tradičných kandizovaných jabĺk a karamelových jabĺk existuje mnoho ďalších variácií, vrátane taffy karamelových jabĺk sa často označujú ako „taffy jablká“, ak sa používajú ďalšie prísady, ako sú arašidy.

Sú možné akékoľvek variácie. Experimentujte podľa svojich osobných preferencií

kandizované jablko vianočné cukrovinky jablká orechy

Čokoládové jablká – Patria sem karamelové jablká namáčané v čokoláde a jablká obalené v čokoláde (bez karamelu). Oba varianty sú vyrábané s mliečnou aj bielou čokoládou a môžu obsahovať aj polevy, ako sú posypky, drvené sušienky atď..

Pripravte si čokoládové jablká 

kandizované jablká karamelové jablko čokoládové jablko dezert nápady

Jelly Apples – táto odroda jabĺk sa predáva na Coney Island v New Yorku. Želé jablká sa líšia od bežných kandizovaných jabĺk tým, že sladká poleva je jemnejšia a namiesto škorice má čerešňovú príchuť.

Kandizované alebo karamelové jablká si môžete pripraviť podľa vlastnej chuti a kreatívne ich navrhnúť rôznymi polevami. Vystúpte zo svojej komfortnej zóny a odvážne experimentujte s prísadami! Kto vie, možno budete budúci William Kolb alebo Dan Walker!

Neklaďte svojej kreativite žiadne limity!

kandizované jablká nápady na vianočné cukrovinky červená biela

Vyrobte si kandizované jablká sami – recept

Nenechajte sa zastrašiť procesom výroby sladkostí. Všetko, čo musíte urobiť, je zmiešať niekoľko prísad dohromady a potom ich položiť na kachle na vysoké teplo, kým nedosiahnu správnu teplotu. Nemusíte ani miešať. Potom jablká ponorte a dajte ich vysušiť. Dokončené!

Aby boli vaše jablkové kôrky trochu špeciálne, posypte plechom na pečenie hnedý cukor a naukladajte jablká. Vďaka tomu majú jablká chladivý a iskrivý vzhľad. Môžete dokonca zmiešať nejaké perníkové korenie s cukrom, aby ste získali jesennú chuť.

Recept na kandizované jablká

Zloženie:

 • 2 šálky cukru
 • 3/4 šálky vody
 • 1/2 šálky ľahkého kukuričného sirupu
 • 1/2 čajovej lyžičky červeného gélového potravinárskeho farbiva
 • Sprej na pečenie
 • 1/2 čajovej lyžičky škoricového extraktu (voliteľné)
 • 1/4 šálky cukru demerara (voliteľné)
 • 1 čajová lyžička tekvicového korenia (voliteľné)
 • 6 stredných jabĺk

Príprava:

 • V hrnci s hrubým dnom zmiešajte cukor, vodu, kukuričný sirup, potravinárske farbivo a škoricový extrakt.

Vyrobte si kandizované vianočné cukrovinky sami

Zmes bude taká jasne červená

recept na kandizované jablká a príbehový vianočný cukrík

 • Nastavte si kuchynský teplomer tak, aby sa hrot nachádzal v zmesi a nedotýkal sa dna hrnca. Na silnom ohni privedieme k varu a privedieme k varu.

kandizované jablká recept na vianočné cukrovinky krok za krokom

 • Zmes nechajte vrieť, kým teplomer neukáže teplotu medzi 140 ° C a 160 ° C. Trvá to asi 20 minút, ale dávajte si pozor. Nakoniec je to naozaj rýchle.
 • Kým sa zmes cukru varí, vyložte plech na pečenie papierom a nastriekajte ho sprejom na pečenie. Preto sa horké kandizované jablká nelepia, kým tvrdnú.

Pokyny na recept na kandizované jablká vianočné cukrovinky krok za krokom

 • Jablká, ktoré sa chystáte cukrovať, umyte a osušte.

Kandizované jablká recept na vianočné cukrovinky krok za krokom

 • Pripravte si zodpovedajúce paličky. Môžete vyskúšať rôzne varianty. Na internete si môžete kúpiť aj špeciálne tyčinky, ktoré sú vhodné iba pre kandizované jablká.

kandizované jablká recept na vianočné cukrovinky

 • Pripevnite paličky na jablká podľa obrázku nižšie. Stlačte tyčinku, kým sa nedostane do vnútornej polovice jablka.

Vložte palicu do jablka a dobre ju zaistite

kandizované jablká recept krok za krokom vianočné cukrovinky z červených jabĺk

Teraz máte jablko na paličke

Kandizované jablká Recept Postupne vianočné cukríkové paličky

 • Na šumivé jablkové kôrky zmiešajte 1/4 šálky hnedého cukru a 1 čajovú lyžičku perníkového korenia. Tekvicové korenie môžete vynechať, ak chcete. Rozhodujúcim faktorom je cukor.

ako si môžete vyrobiť kandizované jablká sami vianočné sladkosti

 • Cukrovú zmes posypeme na pripravenú panvicu.

Kandizované jablká samy vyrábajú cukrové vianočné cukrovinky

 • Keď je teplota zmesi okolo 150 ° C, panvicu vyberte z ohňa. Odstavte a podržte jablká za stonku, aby ich po jednom stočili do zmesi. Buďte opatrní, pretože tento cukrový sirup je veľmi horúci. Po zvinutí jablka ho podržte na hrnci a jemne s ním zatraste, aby z neho odtekal prebytočný sirup..

Vyrobte si kandizované jablká sami recept na vianočné cukrovinky

 • Potom jablká položte na pripravený plech a nechajte stuhnúť. Budete tvrdí a pripravení jesť do 10 minút. Stáva sa to veľmi rýchlo a je úžasné, ako dobre chutia!

Kandizované jablká vyrábate vianočné cukrovinky sami

Vychutnajte si kandizované jablká, ktoré ste sami vyrobili!

Recept na kandizované jablká červené cukríky Recept na kandizované jablká červené vianočné cukrovinky

Máte chuť na sladké, tak sa nechajte inšpirovať nasledujúcimi obrázkami!

kandizované jablká karamel jablko arašid čokoláda jablko sladkosti kandizované jablká karamel jablko arašidy sladkosti kandizované jablká karamelové jablko Halloween cukríky kandizované jablká karamel jablkový orech cukrík kandizované jablká karamel jablko čokoláda jablko sladkostikandizované jablká nápady na recepty plechové vianočné cukrovinky kandizované jablká nápady receptov na vianočné cukríky ružová poleva kandizované jablká nápady receptov na vianočné cukríky čierna poleva Vyrobte si kandizované jablká sami recept na vianočné cukrovinky zelené jablká

kandizované jablkové paličky vianočné cukrovinky Vyrobte si kandizované kúsky jabĺk sami kandizované jablko vianočné cukrovinky karamelové jablká kus Vianočné cukrovinky z kandizovaných jabĺk si vyrábate čokoládové jablká sami Kandizované jablkové vianočné cukrovinky si vyrábate karamelové jablká samiKaramelové jablká si vyrábate recepty na vianočné cukrovinky sami Vyrobte si karamelové jablká sami recepty na vianočné cukrovinky Čokoládová poleva Vyrobte si karamelové jablká sami a pribaľte si recepty na vianočné cukríkyako si môžete vyrobiť karamelové jablko sami ako si môžete vyrobiť čokoládové jablká samiRecept na čokoládové jablko Vianočné cukrovinky Čokoládové dezerty