Woodruff recepty a ako si môžete pripraviť chutný májový punč sami

Kto a prečo by sa mal volať Pán lesov? V dnešnom článku by sme vás chceli upozorniť na fakt, že táto zdravá bylinka je už v plnom kvete a dá sa zbierať. Drevina – liečivá bylina alebo kulinárska pochúťka? Prečo nie oboje? Čoskoro sa dozviete viac o zdravých vlastnostiach dreviny, kde ju môžete zbierať a aké chutné jedlá a nápoje s ňou možno pripraviť. Samozrejme sme vybrali preferované recepty na drevo. Ale samozrejme sme mysleli aj na klasiku, májový punč a dáme vám tipy, ako to urobiť najlepšie. Ste rovnako ako my očarení vôňou dreviny a chceli by ste vedieť prečo? Potom sa pohodlne usaďte a ponorte sa do sladkej vône kvetov dreviny.

Všetci milujeme recepty na drevo, obzvlášť na začiatku leta 

recepty waldmeister berliner weisse

Prečo sú recepty na dreváky tak obľúbené??

Nežné, biele kvety dreviny môžete zberať a sušiť od apríla do júna. Vôňa sušenej bylinky je ešte intenzívnejšia a je ideálna na zjemnenie nápojov a jedál. V ľudovom liečiteľstve je rastlina považovaná za liek na žilové choroby a poruchy krvného obehu.

Bylinkové vankúše proti nespavosti vytvoríte aj kombináciou dreviny s levanduľou a meduňkou. Vôňa dreviny vás upokojí a dodá vám pocit bezpečia a bezstarostnosti. Nádherná vôňa je spojená aj so začiatkom leta a s mnohými sviatkami, ktoré sa tradične oslavujú v máji.

Vôňa dreviny je nezameniteľná, jedna z vlastností, ktoré určujú rastlinu

rastlina receptov waldmeister

V máji tohto roku sme bohužiaľ z pochopiteľných dôvodov museli tanec vynechať, ale dúfajme, že v lete toho stihneme veľa. Preto je teraz dôležité nazbierať dostatok byliniek, aby ste počas horúcich letných dní mali po ruke prírodné a aromatické ochladenie..

Teraz viete, ako vyrobiť výťažok z dreviny, a môžete z nej pripravovať lahodné dezerty 

waldmeister recepty rastlina zelená

Ako si tradičnú misku pripravíte sami?

Najslávnejším nápojom, ktorý si mnohé rodiny pripravujú pri rôznych príležitostiach, je nepochybne májový punč. Sezónne ho dostanete v kombinácii s pivom v mnohých reštauráciách. Teraz by sme sa chceli dozvedieť, ako si ho môžete pripraviť sami. Je len na vás, či si doprajete alkoholický alebo nealkoholický nápoj.

Recepty na dreve: Májový punč je nepochybne symbolom mája 

Waldmeisterbowle

Dalo by sa takmer povedať, že punč z dreva je symbolom mája.

prísady: 1,5 l chladeného bieleho vína alebo ľahkej hroznovej šťavy, 250 ml chladeného šumivého vína (s alkoholom alebo bez alkoholu) alebo minerálnej vody, 1 hrsť palice (sušenej alebo zvädnutej 2-3 dni po zbere), citrón, misku na dierovanie.

Neodvážte sa sami urobiť infúziu z dreviny, potom môžete dostať hotový sirup v obchodoch so zdravou výživou 

Recepty waldmeister môžu dierovať recept na recept waldmeister

príprava: Nádobu najskôr naplňte do polovice vínom alebo hroznovou šťavou. Naberačku alebo veľkú drevenú lyžicu položte na misku a zaveste zväzok dreviny, aby bol vo víne alebo hroznovej šťave hore nohami. Nechajte to všetko stáť 10-30 minút a odstráňte krík. Pozor! Stonky obsahujú horké látky a nesmú byť ponorené. Teraz môžete nádobu naplniť šumivým vínom, vínom, vodou alebo džúsom a pred podávaním dochutiť niekoľkými kvapkami citrónovej šťavy.

Stonky obsahujú horké látky, preto nesmú byť ponorené do šťavy

recepty waldmeister môžu punč

Rovnaký princíp môžete použiť na prípravu extraktu z rastliny vo vode alebo mlieku a z tekutiny pripravíte pudingy alebo pečivo.

Extrakt z dreviny môže byť vytvorený v akejkoľvek tekutine a spracovaný do iných dezertov 

recepty waldmeister koláče

Zmrzlina s nádychom kukurice – jeden z najlepších receptov na drevo

recepty waldmeister môžu dať zmrzlinu do misy

Identifikujte drevnú drť a minimalizujte riziko zámeny

Zdravé a užitočné liečivé rastliny bohužiaľ často majú dvojníka, ktorý nie je nevyhnutne neškodný. Ako môžete správne identifikovať drevinu a vyhnúť sa zámene? Tu je niekoľko tipov: Voňavú rastlinu môžete vidieť v tieni bukov v máji, ale darí sa jej aj na tienistom mieste v záhrade..

Nealkoholické nápoje môžu chutiť rovnako osviežujúco a dobre ako originál

waldmeister recepty môžu punč nápoj

Nápoj je pripravený rýchlo a môže byť dobrým a sezónnym riešením aj pri prekvapivej návšteve

waldmeister recepty na sekt

Pozor! Drevo nikdy nepoužívajte v kombinácii s obehovými liekmi alebo počas tehotenstva!

waldmeister recepty záhrada rastlín Kvet je biely a lievikovitého tvaru. Okvetné lístky sú špicaté. 6 až 8 letákov vzniká v rovnakej výške a tvorí preslen. Ak si nie ste istí, či ste skutočne našli lipnicu, počkajte, kým rastlina rozkvitne, pretože kvetinová vôňa je skutočne neprehliadnuteľná. Mnohí z nás poznajú zmrzlinu z Woodruff a samozrejme želé, ktoré vonia po dreve. Niektorí kvôli podobnosti spájajú vôňu s vanilkou, senom alebo medom.

Vychutnajte si dary prírody naplno v každom ročnom období 

waldmeister recepty rastlinná zmrzlina urob si sám

Pripravte si ľahko stráviteľné dezerty s príchuťou woodruff 

recepty waldmeistera maitorteStále sa dajú nájsť domácnosti, v ktorých sú medzi šatami proti molám umiestnené malé látkové vrecúška so sušenými vetvičkami z dreva. Aj keď rastlinu dobre poznáte, dávajte si pozor na jej dávkovanie! Vyhnite sa používaniu woodruff, ak užívate obehové lieky alebo počas tehotenstva!

Užite si dlhý deň po práci s osviežujúcim nápojom z vlastnej zmesi 

waldmeister recepty víno

V tomto ročnom období si môžete dať punč z pšeničného piva v mnohých reštauráciách

waldmeister recepty na sekt

Listy a kvety lesnej dreviny rozvíjajú svoju špecifickú vôňu, ak ich necháte aspoň deň vädnúť

recepty waldmeister môžu punč recept waldmeister punč

waldmeister recepty názov rastliny

recepty waldmeister sirup waldmeister