Zdobenie syrového taniera – tipy na chutný predkrm

Keď potrebujete nápady na chutné a nezabudnuteľné predjedlo, ktoré osloví všetky chute, môžete sa vždy spoľahnúť na tanier so syrom. Je to klasika pre každú príležitosť, či už ide o párty s priateľmi, veľkú dovolenku s rodinou, romantický piknik pre dvoch alebo potluck. Zdobenie syrového taniera však nie je také jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá. Kombinácia správnych syrov so správnymi údeninami, ovocím, orechmi, sušienkami a dipom je skutočnou formou umenia. Dobre pripravený tanier so syrom vyzerá ako kulinárske majstrovské dielo a vytvára v ústach nezabudnuteľnú explóziu vôní a chutí. V dnešnom článku vám dáme dôležité tipy, ako si ozdobiť vlastný tanier so syrom a zapôsobiť na svojich hostí.

Tradičný štartér v talianskom štýle

Zdobenie dosky na syry - tipy na perfektné štartovacie dosky na krájanie dosiek na syr

Zdobenie syrového taniera - tipy na perfektné nápady na prezentáciu predjedál

Tento alternatívny spôsob prezentácie si získava čoraz viac fanúšikov

Zdobenie syrového taniera - tipy na perfektnú alternatívu predjedál so syrovými koláčmi

Ozdobte perfektný syr

Syrové dosky sú zvyčajne vyrobené z bridlice, mramoru, dreva, bambusu alebo kovu. Majú štvorcový, obdĺžnikový, okrúhly alebo atypický tvar ako srdce alebo list. Jedinou požiadavkou je, aby boli dostatočne veľké na to, aby sa do nich zmestilo akékoľvek jedlo, ktoré plánujete podávať.

Ďalšou dôležitou súčasťou vášho syrového taniera je riad na rezanie a servírovanie každého druhu syra. Je dôležité ponúknuť svojim hosťom nástroj pre každý druh syra, aby sa nemiešali ich chute.

Vyberte si ekologicky pestované, farebné a sezónne ovocie z tohto regiónu

Zdobenie syrového taniera - tipy na perfektný predkrm aranžmán z figového ovocia

Malé retro misky, ako sú tieto, vyzerajú obzvlášť atraktívne, keď sú prezentované

Zdobenie syrového taniera - tipy na perfektné predjedlá nápady pre aranžmán

Zaobišli by ste sa bez klasickej sladkej svadobnej torty?

Zdobenie taniera so syrom - tipy na perfektné svadobné príležitosti so syrovou tortou

syr

Syr je samozrejme hlavným hrdinom vášho syrového taniera. Dnes sú však na trhu tisíce rôznych druhov syrov. Ako si vybrať presne tie správne? Vo všeobecnosti sa odporúča neponúkať viac ako 3-5 rôznych druhov syrov. Vďaka tomu nebude paleta vašich hostí ohromená množstvom možností.

V závislosti od vašej chuti a preferencií by váš syrový tanier mal obsahovať najmenej jeden z nasledujúcich typov syrov-tavený, čerstvý, mäkký, polotvrdý, tvrdý alebo extra tvrdý syr. Všetky ponúkajú jedinečné rozdiely v chuti, vôni a textúre, vďaka čomu je jednoduchý tanier so syrom nezabudnuteľným zmyslovým zážitkom. Požiadajte miestny obchod so syrmi o radu o najlepších odrodách.

Pri výbere odrôd upozorňujeme hostí, ktorí majú diétne preferencie alebo obmedzenia. Ponúknite teda aspoň jeden vegánsky alebo bezlaktózový syr. Je tiež dôležité mať na pamäti, že tehotné ženy by sa mali vyhýbať mliečnym výrobkom zo surového, nepasterizovaného mlieka.

Zvážte tiež množstvo syra, ktoré by ste mali podávať. Ak ako predjedlo alebo dezert ponúkate tanier so syrom, odporúča sa približne 25-50 g na osobu. Ak ich podávate ako hlavné jedlo, majstri syra odporúčajú okolo 200-250 g na osobu.

Pred nákupom vyskúšajte v obchode všetky vybrané syry

Zdobenie syrového taniera - tipy na perfektný predkrm Nápady na servírovanie

Váš tanier so syrom by nemal byť preplnený, pretože pri jedle to vytvára malý chaos

Zdobenie syrového taniera - tipy na dokonalú pochúťku na predjedle

Veľký plátok stromu vyzerá veľmi rustikálne a na stole skutočne upúta pozornosť

Zdobenie syrovej dosky - tipy na perfektné predjedlá nápady na syrovú dosku chutné chutné

Údeniny

Popri syre sú klobásové výrobky, známejšie ako údeniny, druhou najdôležitejšou súčasťou syrového taniera. Dodajú vášmu pokrmu potrebný nádych pikantnosti a slanosti. Najlepšie je použiť na tenké plátky údené talianske údeniny. Salámy, chorizo, šunka, soppressata, bresaola, coppa a guanciale sú vynikajúcou voľbou. Vyhnite sa údenému mäsu s pálivým korením, výraznou príchuťou cesnaku alebo cibule, ktoré môžu preťažiť chuť syra.

ovocie

Sladkosť ovocia je vítaným kontrastom k aromatickému syru a slanej údenine. Tu je dobré zvoliť šťavnaté, čerstvé, sezónne ovocie. Vyhnite sa silne kyslým, zdrvujúcim citrusovým plodom. Tenko nakrájané jablká a hrušky, celé figy a slivky, hrozno na špajdle, bobule ako jahody, maliny a čučoriedky, čerešne, marhule, tomel a granátové jablko sú dobrou voľbou pre váš syrový tanier.

Použite trochu zriedenej citrónovej šťavy, aby vám jablká a hrušky nepríjemne nezhnedli. Kombinujte silné syry s obzvlášť sladkým ovocím, ako je datle, sušené ovocie, džemy, čatní a med.

Romantický piknik pre dvoch vo vašej vlastnej záhrade

Zdobenie syrového taniera - tipy na perfektný predjedlo piknikový syr

Zdobenie syrového taniera - tipy na perfektný štartovací piknikový balkón na terase

orechy

Orechy dodávajú vášmu syrovému tanieru chrumkavosť a textúru, preto by tu nemali chýbať. Vyberte si aspoň dva druhy orechov, napríklad mandle, pistácie, vlašské orechy, lieskové oriešky alebo pekanové orechy. Podávajte ich surové, kandizované alebo čerstvo upražené.

chlieb

Syr sa tradične konzumuje s trochou chleba. Crostini, slané krekry, lokše, vidiecky chlieb, bageta, grissini, pita chipsy alebo bezlepkové ryžové koláče sú na to ideálne. Na namáčanie ponúknite malú misku extra panenského olivového oleja, dijonskej horčice, domáceho hummusu alebo pesta. Ak chcete, môžete ponúknuť aj marinované, vykôstkované olivy.

Syrové taniere môžu byť predjedlom, hlavným jedlom a dezertom súčasne

Zdobenie syrového taniera - tipy na perfektný predkrm jedzte zdravý syr

Zdobenie syrového taniera - tipy na perfektný štartovací svadobný nápad na cheesecake

prezentácia

Vybrali ste a zoradili všetky potrebné potraviny? Teraz môžete konečne ozdobiť tanier so syrom. Iba prostredníctvom pútavej a krásnej prezentácie sa môže stať skutočnou pastvou pre zmysly.

Začnite tým, že najskôr do stredu naaranžujete svoje najväčšie produkty – misky, poháre, kolieska syra. Pracujte od stredu smerom von a upravte jedlo tak, aby sa dvaja rovnakého druhu navzájom nedotýkali. Vyplňte všetky medzery medzi syrom, údeninami, ovocím a chlebom menším ovocím a orieškami. Nakoniec ozdobíme čerstvým rozmarínom.

Na každý syr je dobré dať malý štítok na tabletu. Napíšte tam odrodu a to, s ktorými ďalšími potravinami na tanieri sa najlepšie hodí. Začnite zdobiť tanier so syrom najmenej 30 minút pred podávaním, pretože syr si najlepšie vychutnáte pri izbovej teplote.

Tieto malé štítky minimalizujú zmätok a zmätok

Zdobenie syrového taniera - tipy na dokonalú kombináciu predjedál a tvarohu

Ako si teda ozdobíte vlastný tanier so syrom? Napokon, neexistujú žiadne prísne pravidlá, ako by to malo nakoniec vyzerať. Nechajte svojho kulinárskeho výtvarníka bežať a vytvorte niečo jedinečné!

Pre mnohých hostí je lepšie ozdobiť celý syrový stôl namiesto iba malého syrového taniera

Zdobenie taniera so syrom - tipy na perfektnú predjedlo so syrom na piknik

Zdobenie syrovej dosky - tipy na perfektnú štartovaciu dosku na syr

Zdobenie syrového taniera - tipy na perfektný štartovací tanier syra Talian

Syrové koláče môžu byť navrhnuté rovnako krásne ako sladké klasiky

Zdobenie syrového taniera - tipy na perfektnú svadobnú tortu nápady nápady svadba

Zdobenie syrového taniera - tipy na perfektné nápady na štartovací cheesecake

Zdobenie syrového taniera - tipy na perfektný štartér krásny tvarohový tanier kutil