Zdravé a vyvážené jedlo v čase korona krízy

Koronavírus vážne zasiahol a zmenil náš život. Napriek tomu, že experti nemusia ani hádať, ako dlho to všetko bude trvať, museli sme už zmeniť svoj každodenný život a prispôsobiť sa novým požiadavkám. V čase koronakrízy väčšina z nás pracuje z domu. Navyše, školy a škôlky sú v súčasnosti zatvorené a deti sú tiež nútené stráviť celý deň v štyroch stenách. Keďže zákaz vychádzania bol zavedený na celoštátnej úrovni, musíme byť trpezliví a vychádzať z bytu iba v naliehavých prípadoch. To všetko zmenilo život doma. Teraz sa okrem iného varí a konzumuje oveľa viac. V prvom rade chce každý posilniť svoju obranyschopnosť a imunitný systém a prežiť toto náročné obdobie čo najlepšie fit a zdravý. Preto je zdravé a vyvážené stravovanie na dennom poriadku počas koronakrízy!

Teraz nie je čas na prísne diéty, ale na zdravé a vyvážené jedlo počas koronakrízy.

Zdravé a vyvážené stravovanie v čase korónovej krízy veľa ovocia zelenina špenát avokádo zrná jabĺk bobule mrkva

V tomto ohľade môže byť otázka správneho denného menu v tomto období formulovaná nasledovne: Ako by mal človek skutočne jesť počas obdobia Corona, aby sa vyhol prípadnej infekcii a zostal zdravý až do konca krízy? Na túto otázku sa pokúsime odpovedať nižšie. Chceme vám tiež poskytnúť veľa užitočných tipov na zdravé a vyvážené stravovanie počas koronakrízy.

A ešte niečo dôležité: Môžete jesť všetko, čo vám chutí, ale správne množstvo všetkého! Toto je jediný spôsob, ako dosiahnuť vyvážené jedlo. To znamená, že ak zostaneme celý deň doma, nemôžeme byť stále v kuchyni! A dávajte si pozor: každá jednostrannosť v jedení je škodlivá a znamená menej radosti. A radosť a zdravie predstavujú dôležitú jednotku pri stole. Určite aj pre vás, nie??

 Jedzte denne ochranné živiny!

Zdravé a vyvážené stravovanie v čase koronakrízy, veľa zeleniny, paradajok, uhoriek, zeleru, rozmarínu

  • Zdravé a vyvážené jedlo počas koronakrízy musí byť predovšetkým pestré

Nový štandard kvality pre zdravé a vyvážené potraviny sa teraz nazýva hustota živín a je synonymom vyváženého pomeru vitamínov, minerálov a kalórií. Odborníci na výživu odporúčajú jesť pestrú zmiešanú stravu každý deň. Inými slovami, čím pestrejší je jedálny lístok, tým spoľahlivejší je prísun všetkých základných živín. Takto formulované výživové motto musí byť vašim sprievodcom v čase korona krízy. Teraz potrebujeme zdravé potraviny s optimálnym pomerom vitamínov, minerálov a kalórií. V tomto ohľade je intenzívna zelená zelenina absolútnym predskokanom. Brokolica, jahňací šalát, zelené fazuľky, kel, špenát a žltá či červená paprika by preto nemali vo vašom jedálničku chýbať. Zoberme si len špenát ako príklad. Toto je považované za najlepší zdroj železa v zelenine, a preto ho v týchto mesiacoch obzvlášť potrebujete. Okrem zelenej zeleniny potrebujeme aj čo najviac čerstvého ovocia. Napríklad jablká a bobule posilňujú váš imunitný systém!

 Zdravé a vyvážené jedlo v bezútešnej izolácii každodenného života!

Pripravte si zdravé a vyvážené jedlo v čase koronárnej krízy Smoothies zelené jablko obrad červená repa zelená listová zelenina granátové jablko

Šaláty môžu byť obohatené o semená a zrná a konzumované plné, pretože sú ľahké a zároveň dodávajú telu nevyhnutné vlákniny, vitamíny a minerály. Živočíšne potraviny sú ťažko stráviteľné, ale v čase korona krízy sa bez nich nezaobídeme. Chudé mäso môžete konzumovať dvakrát až trikrát týždenne. Železné pravidlo je jesť málo bravčového a hovädzieho mäsa a viac hydiny. To je možné kombinovať s ryžou, zemiakmi, kapustou, červenou repou a inou zeleninou. Morské ryby sú tiež na vrchole týždenného menu, ako napríklad halibut, sleď, sebastes, losos a tuniak. Všetky tieto druhy rýb obsahujú dôležité živiny vrátane omega-3 mastných kyselín. Okrem toho môžete denne konzumovať nízkotučné kyslomliečne výrobky a rôzne druhy syrov. Navyše, celozrnné produkty sú teraz nutnosťou. Čerstvo upečený chlieb a lahodný koláč už nie sú tabu, ale urobia každé menu dňa ešte pestrejším. Prispievate tým k zdravému stravovaniu!

 Všetko, čo sa v čase korona krízy nazýva zdravé a vyvážené jedlo!

Zdravé a vyvážené stravovanie v čase koronakrízy Mäso Rybie syry Jogurt Vajcia Fazuľa Orechy

Extra tip: Ako už upozornila WHO (Svetová zdravotnícka organizácia), hygiena je dôležitým bodom v boji proti koronavírusu. Preto musíte všetky výrobky, najmä ovocie a zeleninu, dôkladne umyť pred ich konzumáciou alebo prípravou!

Zvlášť uprednostnite chudé mäso!

V čase koronakrízy uprednostnite zdravé a vyvážené jedlo pred chudým mäsom pred inými druhmi mäsa

  • Počas pandémie koróny pripravte doma zdravé a vyvážené jedlo

Počas krízy Corona a v každodennej izolácii má každá žena v domácnosti perfektnú príležitosť ukázať svojim blízkym, čo dokáže v kuchyni! Nezabudnite, že správna príprava jedla je súčasťou vašich kulinárskych schopností.Vitamíny a minerály sú citlivé na skladovanie a prípravu. Pritom sa dajú ľahko vyčerpať živiny, ako sú vo vode rozpustné vitamíny a minerály. Jedlo preto nesmiete namáčať, ale pred krájaním a sekaním ho krátko, ale opatrne umyte. Potom pri varení používajte menej vody na varenie, je to zdravšie. Varenie v pare je napríklad chutná a na živiny šetrná metóda varenia zeleniny. Udržiavanie jedla v teple sa však neodporúča, pretože vedie k obzvlášť vysokým stratám vitamínov. A to teraz nikto nechce, však? V čase krízy s koronavírusom naliehavo potrebujeme vitamíny C, D, E a beta-karotén!

Zdravé a vyvážené stravovanie je teraz na dennom poriadku!

Zdravé a vyvážené jedlo v čase korona krízy, veľa ovocia, zeleniny, orechov, chleba, mäsa, klobásy, vajíčok, syra, medu

 Vitamíny sú dôležitou súčasťou zdravej výživy!

Pripravte si zdravé a vyvážené jedlo v čase korona krízy Smoothies Jablká Granátové jablko Čučoriedky Hrozno

V neposlednom rade by sme vám chceli dať dôležitý výživový tip: Zabudnite na možné rýchle jedlá ako špagety s paradajkovou omáčkou. Je lepšie použiť osvedčené recepty z čias starej mamy, ako je chutná kuracia polievka. Odborníci na výživu tvrdia, že to pomáha pri nachladnutí a iných infekciách podobných chrípke. A môžeme mu úplne dôverovať. Ráno a medzi jedlami si pripravte čerstvé smoothie a pite minerálnu vodu s obsahom horčíka. Sú to dobré hasiče smädu a poskytujú telu mnoho vitamínov a minerálov.

 Dodajte svojmu telu vitamíny a minerály!

Zdravé a vyvážené stravovanie v čase korona krízy Reďkovky Paradajky Uhorky Cibuľa Petržlen

Našťastie budú pre vás užitočné aj naše výživové tipy na zdravé a vyvážené jedlo počas pandémie koróny. Jedzte radšej 5 -krát denne než 3 -krát denne, ale v menších porciách. Jedzte správnu a pestrú stravu a zostaňte zdraví! Spoločne môžeme bojovať proti vírusu a prekonať krízu!

Nech je váš jedálniček čo najpestrejší!

Zdravé a vyvážené jedlo v čase korona krízy, pestrá ponuka rôznych druhov mäsa

Začnite zdravými raňajkami ráno!

Zdravé a vyvážené stravovanie v čase koronakrízy začína zdravými raňajkami s ovocím

 Na jedálenskom stole by nemali chýbať oriešky, zrná, med a podobne!

Zdravé a vyvážené stravovanie v čase korona krízy Orechy Vlašské orechy Mandle Zrná Celozrnné výrobky Med

Ako vždy, organické výrobky sú veľmi obľúbené!

Zdravé a vyvážené jedlo v čase koronakrízy organické výrobky vajcia mlieko domáci chlieb

Správne jesť ….

Zdravé a vyvážené stravovanie v čase koronakrízy Chlieb Syr Olivy Mäso Paradajky Listy bazalky

A zostaňte v bezpečí a zdraví do konca koronakrízy!

Zdravé a vyvážené stravovanie v čase korona krízy Listová zelenina Biela kapusta Citrón Avokádová cuketa