Zdravé potraviny, ktoré dopĺňajú zoznam superpotravín

Na našom webe nájdete množstvo článkov bohatých na informácie na tému zdravého stravovania. A to je úplne pochopiteľné, pretože my v redakcii Freshideen sa vás neustále snažíme informovať o novinkách v oblasti zdravého stravovania a dávať vám šikovné tipy na zdravý a šťastný život. V tejto súvislosti je téma superfood pre nás všetkých veľmi aktuálna a snažíme sa byť vždy aktuálni. Pravdepodobne ste už čítali článok Superpotraviny pre ľudí nad 50 rokov, nie? Dnes chceme informácie trochu rozšíriť a podať správu o ďalších zdravých potravinách, ktoré by ste museli zaradiť do svojho jedálnička bez ohľadu na vek. Tieto potraviny nájdete po celý rok vo všetkých supermarketoch v celej krajine a prospievajú im ich zdravé vlastnosti. Doplňujú zoznam superpotravín a pomáhajú nám zostať dlhšie fit a zdraví.

Zdravé potraviny, ktoré jeme, majú zásadný vplyv na naše zdravie.

Quinoa šalát s brokolicou, batátmi a paradajkami

– Zdravé potraviny, bez ktorých by sme nemohli žiť: čerstvé ovocie a zelenina

Zoznam zdravých potravín začíname exotickým ovocím, a to avokádom. Butterfruit je populárny po celom svete, nielen kvôli svojej lahodnej chuti, ale aj kvôli mononenasýteným tukom, ktoré sa nachádzajú v každom avokáde.

Tieto tuky sú veľmi dobré pre srdce. Avokádo je plné takmer 20 rôznych vitamínov a minerálov, vrátane vitamínov K, C, B a E, ako aj draslíka a medi. Môžu pomôcť regulovať krvný tlak a hladinu cholesterolu a majú tiež veľký účinok proti starnutiu na celé telo.

Avokádo jedzte často, v šaláte alebo medzi jedlami a budete vyzerať mladšie, ako v skutočnosti ste.

Zdravé jedlo avokádo dobré pre účinok proti starnutiu srdca

Jesť špenát surový alebo varený a zostať silný a mladý!

Špenátové superpotraviny môžu byť konzumované surové alebo varené, aby zostali silné a mladé

Každý, kto chce byť a zostať dostatočne silný v každom veku, musí jesť veľa špenátu. Zelenú zeleninu je možné konzumovať surovú v šalátoch, ale jej varenie alebo varenie v pare zvýši ich nutričné ​​hodnoty. Špenát obsahuje viac ako tucet antioxidantov, vitamíny A, C a K, ako aj horčík, mangán, zinok a selén. Predchádza rakovine, srdcovým chorobám, cukrovke a neurologickým poruchám a súčasne zvyšuje váš zrak, zdravie kostí, zdravie pokožky a imunitný systém.

Malé plody čučoriedok sú plné antioxidantov.

Zdravé potraviny Jedzte čučoriedky plné antioxidantov každý deň

Všetci odborníci na výživu označujú čučoriedky za superpotravinu pre ľudí všetkých vekových skupín. Malé modré bobule obsahujú silné antioxidanty a veľa rozpustnej vlákniny. Pomáhajú optimalizovať hladinu cukru v krvi a znižovať zlý cholesterol. Čučoriedky majú vysoký obsah vitamínu C a K a mangánu. Odporúčame preto, aby ste tieto ovocie jednoducho pridali do ovsených vločiek, gréckeho jogurtu alebo ovocného šalátu, aby ste zjemnili ich chuť a zároveň zlepšili svoje zdravie.

Cesnak nemožno vynechať, pokiaľ ide o zdravé potraviny.

Cesnak je zdravý, prírodné antibiotikum, zdravé jedlo, antibakteriálne účinky

Zdravotnícki pracovníci a odborníci na zdravé potraviny sa zhodujú v jednom: cesnak je zdravý, je to prírodné antibiotikum. Cesnak je tiež jednou z najúčinnejších superpotravín proti starnutiu a má veľmi pozitívne účinky na ľudí v určitom veku (ak nie, ale nie) nemusím tak často chodiť von!) Má antimikrobiálne, antivírusové a protiplesňové vlastnosti, vďaka čomu je vynikajúci na liečbu prechladnutia a infekcií. Medzi ďalšie výhody tohto antibiotika priamo z prírody patrí zlepšenie kardiovaskulárneho zdravia, nízky krvný tlak, prevencia rakoviny, regulácia krvného cukru a pomoc s príznakmi demencie.

 

Orechy sú zdravé potraviny, ktoré nám dodávajú veľa energie.

Orechy mandle lieskové orechy vlašské orechy tekvicové semienka quinoa chia semienka zdravé jedlo

  • Ostatné zdravé potraviny: orechy, ryby a spol.

Tí, ktorí radi okusujú orechy pred televízorom, sú zdraví prospešní, ale iba ak sú orechy v obmedzenom množstve. Tu platí: užívajte striedmo! Či už surové alebo pečené, sušené alebo mixované – do šalátu môžete pridať svoje obľúbené orechy a získať z nich veľa energie. Sú bohaté na bielkoviny, omega-3 mastné kyseliny, ako aj na antioxidanty, vitamíny a minerály. Orechy sú stopercentne zdravé potraviny a môžu znižovať zlý cholesterol, podporovať chudnutie, zmierňovať zápaly. To však neznamená, že sú ich zdravé vlastnosti vyčerpané. Orechy môžu predchádzať infarktu a mŕtvici a podporovať trávenie.

Extra tip: Dbajte na to, aby ste denne nekonzumovali viac ako hrsť orechov, pretože obsahujú veľa energie.

 Losos je skutočnou pochúťkou medzi zdravými potravinami.

Zdravé lososové jedlo skutočné lahôdky veľmi zdravé pre srdce a mozog

Nikto nemôže (a nechce) len jesť celý deň ovocie a zeleninu a snažiť sa s nimi cítiť spokojne. Pokiaľ ide o zdravé jedlo, máme aj skutočnú pochúťku – rybu! Konkrétne môžeme odporučiť lososa pripraveného podľa rôznych receptov. Táto ryba nielen chutí vynikajúco, je bohatá na omega-3 mastné kyseliny. Znižuje krvný tlak a predchádza infarktu. Losos je tiež dobrý pre mozog, pokožku a oči a môže pomôcť predchádzať rakovine. Obsahuje tiež dôležité vitamíny skupiny B (B 6, B 12) vrátane selénu a draslíka.

 Tmavá čokoláda chutí skvele, zlepšuje funkciu mozgu a robí vás šťastnými.

Zdravé jedlá Tmavá čokoláda pre fajnšmekrov lahodne prospieva mozgu a duši

Teraz prichádza niečo pre skutočných znalcov – horká čokoláda! Áno, patrí to aj do nášho zoznamu zdravých potravín! Populárna viera, že čokoláda môže byť nezdravá, nie je pravda! Len 30 až 60 gramov horkej čokolády denne môže pomôcť znížiť krvný tlak a zlý cholesterol, predchádzať srdcovým chorobám, chrániť pokožku pred jasným slnkom a zlepšovať funkciu mozgu. Tmavá čokoláda obsahuje vlákninu, železo, horčík, meď, draslík, fosfor, zinok, selén a mangán. To všetko ich robí nepostrádateľnými v každodennom živote. Zlepšuje vám to aj náladu vďaka uvoľňovaniu endorfínov, ktoré spôsobuje. Cítite sa pohodlnejšie a v top forme!

Grécky jogurt s kúskami jahôd chutí vynikajúco a môžete ho jesť kedykoľvek počas dňa.

Zdravé jedlo Grécky jogurt s jahodami chutí chutne a je zdravý

Pokiaľ ide o zdravé jedlo, nemôžeme zabudnúť na grécky jogurt. Je výborný na trávenie, pretože je obohatený o probiotiká a obsahuje aj dôležité bielkoviny. Ďalšia dôležitá vec: Grécky jogurt obsahuje oveľa menej cukru, soli a uhľohydrátov ako normálny jogurt. Pretože zdravie čriev je rozhodujúce pre absorpciu všetkých ostatných živín, probiotiká sú nevyhnutné, ak si chcete udržať celkové zdravie..

 Niečo pre vegetariánov, prosím?

Zdravé jedlo pre vegetariánov Semená quinoa zdravé a chutné

  • Zdravé jedlo pre vegetariánov

Absolútne obľúbenou medzi vegetariánmi a vegánmi je quinoa. Malé semená majú mnoho zdravých vlastností, pretože sú bohaté na antioxidanty, vitamíny, minerály a vlákninu. Quinoa sa odporúča aj ľuďom, ktorí sú citliví na lepok, pretože táto superpotravina je úplne bezlepková. Semená quinoa tiež obsahujú veľa vitamínu 12, horčíka, mangánu, železa, fosforu a medi. Pravidelne pridávajte quinoa do rôznych jedál, dezertov a šalátov a kilá môžete zhodiť ľahko. Quinoa tiež posilňuje vaše kosti, naďalej pomáha pri prevencii rakoviny, črevného zdravia a prevencii cukrovky.

 Ráno si dajte misku ovsených vločiek s bobuľami a orieškami a budete sa cítiť plní energie a dobrej nálady po celý deň..

Zdravé jedlo ráno zjedzte misku ovsených vločiek s bobuľami a orieškami

Náš zoznam zdravých potravín zakončíme skvelým nápadom na raňajky nielen pre vegetariánov. Ovsené vločky obsahujú veľa bielkovín a rozpustnej vlákniny, mangánu, fosforu, zinku, železa a vitamínov skupiny B. Toto sú ideálne raňajky ráno a porciu ovsených vločiek môžete obohatiť o čerstvé alebo sušené ovocie alebo orechy. Ovsené vločky sú nepochybne zdravé, zlepšujú trávenie, znižujú hladinu cholesterolu a cukru v krvi, podporujú chudnutie. Ráno zjedzte misku ovsených vločiek s gréckym jogurtom, aby ste dodali chuť a výživovú hodnotu.

Vychutnajte si jedlo a zostaňte zdraví a fit dlhšie!

Orechy sú zdravé a bohaté na energiu, ale musíte si ich dopriať striedmo.

Zdravé jedlo Orechy Vlašské orechy Lieskové oriešky Mandle Kešu tekvicové semienka

 Quinoa je úplne bezlepková.

Zdravé jedlo Quinoa absolútne bezlepková veľmi zdravá

 Takto vyzerajú zdravé raňajky – grécky jogurt s chia semienkami, orieškami a banánom. HM chutné!

Zdravé jedlo zdravé raňajky Grécky jogurt s orieškami z chia semienok a banánom nakrájaným na kúsky