6 fryzur o długości podbródka – Bob jest zawsze w dobrym stylu

 • 6 fryzur o długości podbródka – Bob jest zawsze w dobrym stylu

Jeśli szukasz fryzur sięgających do podbródka, najlepszym wyborem będzie bob. Fryzury Bob mogą mieć różne długości i style. Możesz robić wszelkiego rodzaju zabawne fryzury z fryzurą bobową, nawet na długości podbródka

Co to jest​​​​ Bob Haircu​​​​t?

Kobieta trzymająca spodnie

Źródło obrazu: unsplash.com

Nawet jeśli nigdy wcześniej nie miałeś boba, jest całkiem prawdopodobne, że w pewnym momencie słyszałeś ten termin. Bob jest krótką fryzurą (chociaż są dłuższe, sięgające ramion), która jest zwykle wykonywana równomiernie dookoła (więc włosy z przodu są na poziomie włosów z tyłu).

Boby są dla mężczyzn i kobiet, ale najczęściej widuje się je u kobiet. Tradycyjny bob jest na poziomie szczęki lub podbródka. Chociaż nie jest to wymagane, często bob ma grzywkę.

Jedną z rzeczy, które sprawiają, że fryzura w stylu bob jest świetnym wyborem, jest to, że łatwo ją stylizować i kontynuować dzień. W zależności od rodzaju włosów może to być cięcie typu „wash and go”, które nie wymaga żadnych pomocy do stylizacji ani dłuższego okresu przygotowawczego, aby przygotować się do wyjścia za drzwi.

Historia fryzury Boba

To było w Era klap z lat 20., kiedy zaczął się bob, z pewnym rozgłosem. W rzeczywistości wielu fryzjerów odmówiło kobietom tej kontrowersyjnej fryzury. Kobietom nie zawsze „pozwalano” nosić to, co chciały, w tym pewne fryzury – więc kiedy zaczęły pracować nad swoją wolnością przy takich wyborach jak ten ryzykowny krój, zirytowały kilka osób.

Kontrowersyjne czy nie, samo cięcie zrodziło wszelkiego rodzaju akcesoria stworzone specjalnie do użytku z cięciem – w tym szpilkę do bobby. Nawet opaski na głowę pojawiły się jako dodatek do tej stylowej i odrapanej fryzury.

6 fryzur do długości podbródka z użyciem Boba

dwie kobiety noszące biały top w pokoju

Źródło obrazu: unsplash.com

Z bobem jako podstawowym przewodnikiem dla początkujących po włosach do podbródka, możesz uzyskać z włosów wszelkiego rodzaju fryzury do podbródka. Nie ma znaczenia, czy twoje włosy są proste, faliste, grube czy cienkie. Oto kilka fryzur do podbródka do wypróbowania.

 • 1. Falisty Bob

Nawet jeśli masz proste włosy, możesz zdecydować się na falowany bob. Możesz poprosić swojego stylistę włosów, aby zrobiła ci falistą trwałą lub możesz użyj home wave, aby uzyskać ten wygląd.

Falisty bob to wygląd przypominający surfera, falę na plaży. To niechlujny wygląd, który nadal wygląda jednolicie, zabawnie i stylowo. Nawet w przypadku fal może to być łatwe do pielęgnacji, zwłaszcza jeśli twoje falowane włosy są naturalne i nie wymagają żadnych urządzeń grzewczych, aby uzyskać zakręcony wygląd.

 • 2. Prosty Bob

Ta fryzura o długości podbródka, podobnie jak falisty kuzyn, jest łatwa do zdobycia. Z tylko jedną długością wokół głowy, nawet z przodu iz tyłu, a ty masz łatwy do opanowania bob. Tak – to jeden z powodów, dla których wiele osób wybiera ten styl – jest łatwy w pielęgnacji i nie wymaga dużo przygotowań i stylizacji, aby przejść od prysznica do szyku.

 • 3. Bob z grzywką

Nie musisz mieć grzywki z bobem. Dzięki stylowi tak łatwemu do opanowania, posiadanie tego wszystkiego w jednej długości zwiększa łatwość. Jednak wszystkie rodzaje grzywek świetnie pasują do bobu. Pozwalają ci trochę zmienić rzeczy.

Aby uzyskać najlepszą zabawę z bobem, wypróbuj uderzenie z boku lub ostrzejszy huk, który jest prosto w górnej części twoich oczu. Jednak to nie jedyne opcje – nawet wyjątkowo krótki i wzburzony huk pixie może wyglądać super uroczo z fryzurą typu bob na właściwej osobie.

 • 4. Warstwowy Bob

Boby mają zazwyczaj jedną długość (równo przycięte wokół głowy, aby wszystko idealnie się układało) i nie odbiegają od tego – ale możesz uzyskać warstwowy bob. Warstwowy wygląd jest szczególnie dobry dla osób, które mają bardzo proste lub gęste włosy.

W przypadku osób z prostymi włosami warstwy mogą sprawić, że włosy będą wyglądać nieco bardziej puszyście. W przypadku gęstych włosów warstwy mogą nieco przerzedzić włosy, nie odbierając im naturalnego ciała i sprężystości.

Warstwowy bob można pozostawić, aby uzyskać prosty wygląd, zwinięty, aby uzyskać falisty wygląd, lub można go drażnić, aby uzyskać zabawny „brudny” wygląd. Ten krój daje wiele możliwości stylizacji – szczególnie w przypadku krótkiej fryzury.

 • 5. Ogolone podcięcie

Golenie z podcięciem było wielką rzeczą w latach 90., a ostatnio wróciło z zemstą. Nawet niektóre znane gwiazdy telewizyjne i filmowe pojawiły się na czerwonym dywanie z wygolonymi bokami i karkami, z włosami podciągniętymi, by pokazać ten buntowniczy wygląd.

To jednak nie tylko buntownicze – wygolone podcięcie świetnie sprawdza się podczas ciepłych miesięcy. Utrzymuje więcej włosów z szyi (ale może również wymagać więcej pielęgnacji). Wygolone podcięcie świetnie pasuje do każdej fryzury sięgającej podbródka lub dłuższej – i stanowi doskonały dodatek do bobu.

 • 6. Pół-Bob

Podoba Ci się pomysł z włosami sięgającymi podbródka z przodu, ale nie z tyłu? Pomiń barwenę i zrób coś przeciwnego – ułóż plecy na pół boba. Podczas gdy wiele osób nazywa to fryzurą „mama piłkarska”, to naprawdę zabawny, modny wygląd, który jest niezwykle łatwy w utrzymaniu.

Jeśli dobrze ułożysz stos, możesz użyć żelu (lub wybranego produktu do pielęgnacji włosów), aby nadać mu kolczasty wygląd. Możesz zostawić go na płasko, przypiąć przód, zafarbować tył na inny kolor niż przód lub wiele innych zabawnych rzeczy. Tylko dlatego, że jest krótki z tyłu, nie ogranicza się tylko do jednej opcji stylizacji.

Uzyskiwanie jak największego „stylu” z fryzur do podbródka

Niektórzy uważają, że włosy do brody są nudne, ponieważ pozostawiają mniej włosów do stylizacji – ale ci ludzie byliby daleko od podstawy. Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić z włosami do brody.

Po pierwsze, potrzebujesz odpowiednie akcesoria. Kilka świetnych akcesoriów, które będą dobrze pasować do tej średniej i krótkiej długości włosów, to:

 • Szpilki Bobby
 • Opaski (wszystkie rodzaje)
 • Barretty
 • Klipy

Możesz także zainwestować w lokówki, lokówki, prostownice i inne podgrzewane lokówki, które pomogą Ci osiągnąć inny wygląd i efekty. Baw się z tym – tak możesz sprawić, że Twoja fryzura do brody stanie się nudna w bajeczną.

Podczas gdy włosy sięgające do podbródka nie dają miejsca na kucyki, jeśli tył jest tej samej długości co przód, możesz mieć niechlujny kok. W rzeczywistości, niemożność pójścia z nudnym kucykiem sprawi, że będziesz trochę bardziej kreatywny, jeśli chodzi o nadanie swojej uroczej krótkiej fryzury trochę stylu. Jeśli nie chcesz, aby twoje włosy płynęły swobodnie, szpilki do bobby będą twoimi najlepszymi przyjaciółmi. Nadal możesz zmieścić się w niektórych warkoczach tu i tam, aby uzyskać zabawny i eklektyczny wygląd.

Dlaczego fryzury do podbródka są modne

Istnieje wiele powodów, dla których ktoś zdecydowałby się na fryzurę do brody. Oto niektóre z powodów, dla których warto rozważyć fryzurę typu bob lub inną fryzurę na długość podbródka –

 • Zachowaj spokój — fryzury sięgające podbródka pomagają utrzymać chłód w lecie/ciepłe miesiące. Bez włosów zwisających na szyi możesz po prostu trochę mniej się pocić.
 • Niskie koszty utrzymania – Cięcia na długość podbródka są często mniej wymagające w utrzymaniu niż dłuższe cięcia. Chociaż nie będziesz w stanie leniwie zaplątać włosów w warkocz lub kucyk, możesz mieć luksus umycia włosów.
 • Przyjazny mamieMamie z maluchami może się spodobać, że włosy sięgające do brody dają dziecku mniej włosów do chwytania i ciągnięcia!

Dlaczego nie spróbować fryzury do podbródka??

Przejście z długich włosów na krótkie, sięgające podbródka może być nieco dramatyczne – chyba że wcześniej miałaś krótkie włosy. Jeśli jednak masz już długość ramion, dlaczego nie stracić kilku centymetrów więcej? Możesz to pokochać, a jeśli nie? Odrośnie w ciągu najbliższych kilku miesięcy.