Najlepších 10 pláží snov na svete – toto sú najkrajšie pláže na svete

najkrajšie-pláže-sveta-cestovanie-a-dovolenka

Mohlo by to byť 10 najkrajších pláží na svete

Na tomto svete je veľa nádherných pláží. Nedovolili by sme si povedať, že by sme mohli určiť, ktoré sú skutočne krásne a slávne. Tiež to neberieme nikomu, kto si trúfa niečo také tvrdiť. Pretože určite je veľa tých, ktorí necestovali a nie sú známi.

Najkrajšie pláže – Bora Bora, Tahiti

najkrajšie pláže Bora Bora Tahiti

Ale dnes sme vybrali desať najkrajších pláží na svete. Ste určite hodní stvárnenia sna mnohých ľudí. Keď ste tam, sľubujeme vám skutočné potešenie.

Najlepších 10 vysnívaných pláží na svete – ostrov Moorea

najkrajšie pláže Moorea Francúzska Polynézia

Pláže na Maldivách

Tu máte v noci jedinečný efekt, ktorý keď raz uvidíte, už naň nikdy nebudete chcieť zabudnúť. Bioluminiscenčný fytoplanktón ho absorboval. Vo vode máte niečo ako druhé nebo. Práve to z neho robí jednu z najkrajších pláží na svete. Ak máte šancu, mali by ste si to dovoliť vidieť raz v živote.

dovolenka na maledivách

najkrajšie pláže dovolenka Maledivy

 Bioluminiscenčný fytoplanktón

najkrajšie pláže Maledivy dovolenka Bioluminiscenčný fytoplanktón

Skrytá pláž v Puerto Vallarta

Príroda existuje mimo našej vôle alebo neochoty. Skrytá pláž v Puerto Vallarta to dokazuje. Pretože to bol výsledok bomby vyslanej ľuďmi. Vďaka tomu máme jednu z najkrajších pláží na svete.

Skrytá pláž v Mexiku

Skrytá pláž Puerto Vallarta, Mexiko

Pláž Maho v meste Saint Martin

Nehovoríme o najkrajších, ale najvzrušujúcejších plážach na svete. Letisko je tak blízko, že lietadlá lietajú super blízko nad hlavami ľudí. Zdá sa, že to je pre veľa ľudí veľkým lákadlom.

Pláž s letiskom v blízkosti

najkrajšie pláže Maho Beach Saint Martin

Pláž s čiernym pieskom Punaluu

Aj tu je otázne, či je pláž Punaluu Black Sand Beach jednou z najkrajších alebo najzaujímavejších pláží na svete. Pretože táto pláž je čierna kvôli čadičovej láve, ktorá prúdi z oceánu a super rýchlo sa ochladzuje.

Čierny piesok

Pláž s čiernym pieskom Punaluu

Glass Beach na Fort Mountain – Kalifornia

Táto pláž dostala svoje meno, pretože je pokrytá množstvom rôznych sklenených kamienkov. Toto je jedna z pozoruhodných atrakcií mesta. Do roku 1967 tam miestni vyhadzovali odpadky. Pozostatky boli vyleštené prírodou a vznikol tento nádherný výhľad. Ďalší príklad toho, ako príroda môže z našej zlej stránky urobiť niečo veľké.

Pokryté sklenenými kamienkami

najlepšie pláže Glass Beach Fort Mountain v Kalifornii

Pláž s ružovým pieskom

Ružový piesok na Bahamách, ktorý nesie koralové nuansy, je veľmi známy. Tiež tvorí krásu tejto ružovej piesočnej pláže. Rozbité kúsky koralov menia piesok a celú pláž na zvláštny prírodný úkaz.

Ružová pláž na Bahamách

najkrajšie pláže Pink Sand Beach Bahamy

Pláž Koekohe

Jednu z najkrajších pláží na svete tvoria aj rozbité skalné útvary. Hovorí sa o pláži Koekohe na Novom Zélande. Je ťažké, aby ich voda úplne rozpustila, a tým vznikajú také malebné štruktúry.

Pláž Koekohe na Novom Zélande

najkrajšie pláže Pláž Koekohe

Pláž Giants Causeway Beach

Jedna z najkrajších pláží, ktoré by sme vám chceli predstaviť, je v Írsku. Tu máme do činenia so zaujímavým útvarom, ktorý podľa výskumníkov vznikol asi pred 50 miliónmi rokov. Stalo sa to, keď čadičová láva vystúpila na povrch. Tým sa ochladí a vytvoria sa krásne útvary a kolónie.

Skalnatá pláž v Írsku

najkrajšie pláže obri hráz pláž Írsko

Zelená piesočná pláž Papakolea

Zelená farba tejto havajskej pláže pochádza zo sopečných hôr okolo nej. Po erupcii sa láva ochladila a vytvorila minerál známy ako olivín. Ten je potom vyhodený na pobrežie. Názov tiež pochádza z tieňa piesku na pláži.

Havajská pláž zafarbená na zeleno

najkrajšie pláže Papakolea Green Sand Beach

Pláž Shell

Zakončime jednou z najkrajších pláží Austrálie. „Shell“ v angličtine znamená škrupina a to má veľa spoločného s charakterom pláže. Pretože je voda príliš slaná, sú v nej prítomné milióny lastúrnikov. Z tohto dôvodu je tu bohatá populácia. Ich škrupiny pokrývajú celú plážovú oblasť.

Škrupinová pláž v Austrálii

najkrajšie pláže shell beach austrália

Európske pláže: Étretat, Francúzsko

   najkrajšie pláže v Európe Étretat Francúzsko

Pláž Flamingo na ostrove Aruba

najkrajšie pláže Flamingo Beach Renesančný ostrov Aruba

Koh Phi Phi Don v Thajsku

  najkrajšie pláže Koh Phi Phi Don Thajsko