DIY hrnček na kávu: ako si vyrobiť svoj vlastný individuálny hrnček

Váš vlastný hrnček na kávu pre seba je skvelý nápad na darček alebo kreatívny projekt. Takže aj vy môžete urobiť niečo proti záplave odpadkov a zároveň začať cool DIY projekt. Ste teda nielen udržateľní, ale aj veľmi trendy a môžete tiež dať svojim priateľom hrnček na kávu, ktorý si sami navrhnete.

DIY hrnček na kávu - Foto Michael Ruder © lichtpunkt Stuttgart

Nechcete ísť ráno bez šálky kávy? Kto to chce Niekedy však bohužiaľ nie je dostatok času a šálka kávy pri raňajkovom stole s partnerom alebo deťmi sa ráno zruší. Zdá sa, že najlepším riešením je vziať si kávu – alebo dokonca čaj – so sebou, keď ste vonku. ale: Jednorazový riad, obzvlášť obľúbené poháre na kávu, každoročne vyprodukuje viac ako 55 ton odpadu. Uložené na sebe, dokonca by sa týčili nad vrcholom Zugspitze! Na výrobu pohárov sa používa aj veľa vody a plast sa nerozkladá. A teraz je na vás, aby ste s tým niečo urobili! Môžeš Vyhnite sa jednorazovým šálkam na kávu, tým, že si jednoducho vezmete vlastný hrnček. Ešte chladnejšie je, ak tieto poháre kreatívne ozdobíte, nalepíte alebo namaľujete.

DIY hrnček na kávu - 2 - Foto Michael Ruder © lichtpunkt Stuttgart

S pokynmi na navrhovanie vlastných bambusových pohárov a misiek je veľmi jednoduché urobiť niečo dobré pre životné prostredie a s malým trikom. aby bol svet o niečo lepší. Navyše sa na cestách nemusíte bez ničoho zaobísť.

Kreatívne navrhnuté hrnčeky na kávu v štýle „urob si sám“ sú tiež oveľa krajšie a individuálnejšie než akékoľvek jednorazové papierové poháre, a preto sú ideálne aj ako darčeky pre priateľov, príbuzných a ostatných blízkych.

Dizajnové hrnčeky na kávu

Poďme s vašim individuálne navrhnutým hrnčekom, kam si môžete vychutnať kávu na cestách. Všetko, čo potrebujete a ako to urobiť, nájdete v našich pokynoch.

DIY hrnček na kávu - 3 - Foto Michael Ruder © lichtpunkt Stuttgart

Materiály:

  • Šablóny sieťotlače s požadovaným motívom, samolepiace
  • Metalická akrylová farba v akejkoľvek farbe
  • Kefa na štetiny alebo špongia
  • prípadne maliarsku pásku

Inštrukcie:

  • Pretože na niektorých šablónach sieťotlače je umiestnených niekoľko motívov vedľa seba, možno bude potrebné ich najskôr rozrezať, aby sa dali usporiadať na riad..
  • Šablónu položte na očistený riad a pevne ju zatlačte. Zadná strana je potiahnutá lepidlom, takže sa šablóny lepia samy.
  • Naberte trochu farby na štetec a opatrne ho natrite motívom.
  • Zaistite, aby bola celá plocha skutočne farebná. Keďže okraj niektorých vystrihnutých motívov je veľmi tesný, maliarsku pásku je potrebné kvôli ochrane buď prilepiť, alebo pri vypĺňaní šablóny treba dávať pozor, aby sa farba cez okraj nenanášala..
  • Na jednu šablónu môžete tiež použiť niekoľko rôznych farieb, aby ste dosiahli vzrušujúce farebné kombinácie. To znamená, že existuje nekonečné množstvo možností pre dizajn!
  • Šablónu ihneď opatrne odlepte a dôkladne očistite vodou alebo čističom na šablóny.

DIY hrnček na kávu Ako si urobiť svoj vlastný hrnček na kávu čas na kávu

Váš vlastný hrnček na kávu pre domácich majstrov je malým, ale dôležitým krokom k životu šetrnému k životnému prostrediu. Môžete si tak vychutnať svoju obľúbenú kávu kdekoľvek a zároveň zapôsobiť kreatívnymi ručnými schopnosťami.

DIY hrnček na kávu Ako si vyrobiť svoj vlastný individuálny hrnček latte kaffee herz