Jednotlivé obalové materiály – trend moderného marketingu

Jednotlivé obalové materiály – trend moderného marketingu

O výrobkoch na mieru je známe, že sú drahé. Tí, ktorí si chcú dovoliť také jednotlivé kúsky, musia často siahnuť hlbšie do vrecka. Na trhu však už sú moderné individuálne riešenia, vďaka ktorým sú výrobky na mieru dostupné takmer pre každého. To isté platí pre jednotlivý obalový materiál. Individualizáciu produktov je teraz možné implementovať s obmedzenými rozpočtami. To isté sa dosahuje v obalovom priemysle.

Individuálne balenie pre jednotlivých spotrebiteľov

Súčasné balenie kombinuje množstvo dôležitých vlastností. Klasickými vlastnosťami produktu sú dostatočná ochrana tovaru, optimalizácia dopravy a prezentácia informácií o produkte. Individuálny dizajn obalu tiež zvyšuje možnosti predaja. Ak spotrebiteľ príde do styku s obsahom prostredníctvom obalu, v ideálnom prípade sa s príslušným výrobkom vytvorí osobné puto, ktoré ovplyvňuje nákupné správanie..

Individuálny obalový materiál Marketingový trend

Možnosti dizajnu pre balenie

Balenie ponúka množstvo možností pre individuálny dizajn. Napriek tomu, že zákonodarca kladie veľa požiadaviek, existujú rôzne východiská pre bezplatný dizajn jednotlivých obalov:

  • materiál
  • Grafika a dizajn
  • Špeciálne funkcie

Výber materiálu

Materiál je dôležitým prvkom pri navrhovaní obalov. Obalový materiál musí byť na jednej strane funkčný, spoľahlivo chrániť výrobok pred vonkajšími vplyvmi a musí byť ľahko spracovateľný. Na druhej strane materiál hrá vo vizuálnej prezentácii rozhodujúcu úlohu. Ďalším dôležitým bodom je udržateľnosť obalu.

Moderný spotrebiteľ oceňuje biologicky odbúrateľné obalové materiály, ktoré pri výrobe spôsobujú najnižšie možné emisie CO2. Aký materiál je pre konkrétny výrobok najlepšou voľbou, je však potrebné rozhodnúť individuálne. Poskytovatelia ako medewo.com/de prepravuje množstvo obalových materiálov, ktoré umožňujú implementáciu na mieru a spĺňajú individuálne požiadavky.

Grafický návrh jednotlivých obalov

Farby, tvary, písma a grafika – pokiaľ ide o vizuálny dizajn obalu, urobia sa stovky rozhodnutí. Ktoré prvky je možné najlepšie umiestniť kde? Aké informácie si zaslúžia centrálnu polohu? Čo je na spodnej časti chrbta? Odpovede na tieto otázky sú pre každý projekt odlišné a celkovo vedú k veľmi individuálnym návrhom. Tak to má byť.

POZOR dizajn obalu!Pleťový krém pre mužov je jednoduchšie prezentovať pomocou tmavej farby ako opaľovací krém pre deti. Sada nožov pre profesionálne použitie sa zaobíde bez hravého dizajnu. Je dôležité prispôsobiť dizajn výrobku a obalovému materiálu. Nie každý nápad môže byť implementovaný s každým materiálom.

Pohodlné balenie

Moderný spotrebiteľský svet požaduje predovšetkým jednu vec: rýchle a efektívne riešenia!

Toto tvrdenie nekončí ani pri balení. Takzvané „Pohodlné balenie“ je už mimo Plánovanie produktu nepostrádateľný. Balenie je optimalizované v prospech a použitia príslušného produktu.

Môže z. B. Zahrejte jedlo v obale a vidličku vyklopte z veka obalu. Tento obal funguje súčasne ako úložný box, kastról, príbor a tanier. Opakovane použiteľné obaly sú medzi spotrebiteľmi tiež veľmi obľúbené. Ak je ryža dodávaná v robustnom vrecku so zipsom a má zároveň atraktívny dizajn, tento obal môže užiť druhý život ako samostatné skladovacie vrecko.

ZÁVER – obaly na mieru ponúkajú pridanú hodnotu

Od jednotlivého obalového materiálu až po optimalizovaný dizajn, premyslené obaly presvedčia potenciálnych kupujúcich a spotrebiteľov. Spotrebiteľ je oslovovaný priamo prostredníctvom individuálneho obalového materiálu a pre konečného spotrebiteľa je pri nákupe určitého výrobku ďalšia pridaná hodnota. Jednotlivé obaly sú pri použití vysoko účinné, udržateľné a predstavujú ideálnu marketingovú pomoc, ktorá zodpovedá súčasnému trendu. S individuálnym obalovým materiálom sa obal stáva ústrednou súčasťou značkového marketingu výrobcov a predajcov.

Práva na obrázky: [chránené e -mailom] – balíček -1081709_1280