Oblečte rámy obrazov s barokovým vzhľadom

urobte si rámy na obrazy sami zlaté barokové rámy

Vyrobte si obrazové rámy sami – zlaté rámy v barokovom štýle

Možno ste v obchode videli ozdobný rám obrazu, ktorý sa vám páči, ale ktorého farba nezodpovedá vášmu domovu? Alebo máte dokonca v podkroví rám v barokovom štýle? Perfektné! Pretože ho môžete za okamih premeniť na jedinečný šperk, ktorý všetky vaše obrázky uvedie do správneho svetla.

Pripravte si rám obrazu

Keď si kúpite nový rám, zvyčajne sa nemusíte veľa pripravovať: Preto je tento krok obzvlášť dôležitý pre staré rámy obrazov. Praskliny v dreve je možné vyplniť akrylovým tmelom. Potom pomocou špachtle povrch opäť vyhlaďte. Teraz vezmite brúsny papier (najvhodnejší je zrnitosť 240) a vyhlaďte okraje. Ak sa farba na niektorých miestach už odlupuje, môžete vrstvu laku zo starého rámu ihneď potom odstrániť brúsnym papierom..

Vyrobte si rámy na obrazy sami barokové zlaté rámy

Naneste základný náter

Ako základný náter vyberte akrylový lak. Vďaka tmavším farbám vyzerá rám klasicky elegantne, zatiaľ čo kontrastné farby pôsobia nádherne a pompézne. Vezmite mäkký štetec a naneste glazúru na celý rám. Dbajte tiež na to, aby sa farba dostala do všetkých zákutí ozdôb. Toto je obzvlášť dôležité, ak pôvodná farba rámu jasne vyčnieva z vami zvoleného základného náteru.

urobte si rámy na obrazy barokové zrkadlové rámy

Nastavte akcenty zlatou farbou

Použite zlatú farbu v tekutej forme. Toto je najlepší spôsob, ako získať požadovaný barokový vzhľad. Požadovaný efekt je možné veľmi namáhavo vytvoriť iba pomocou zlatého listu alebo zlatého spreja. Štetcom alebo handrou je možné farbu na jednej strane nanášať veľmi špecificky a na druhej strane má tiež vzhľad vyblednutého náteru..

urobte si obrazové rámy sami barokové rámy s obrázkami

Použite kefu s hrubými štetinami a nechajte ju uschnúť. Cieľom je štetcom nabrať čo najmenej farby, aby farba nebola plochá, ale pruhovaná, v ktorej farba povrchu zostane viditeľná. Ako postupovať: Namočte štetec do farby a utierajte okraj nádoby na farbu, kým sa už nevytvoria žiadne kvapky farby a nebude jasne vidieť prirodzenú farbu štetín. Na ďalšie zníženie množstva farby v štetci ho môžete tiež zotrieť na noviny alebo celulózu. Pred prvým ťahom na rám je lepšie na kefu naniesť trochu menej farby a v prípade potreby prepracovať. Je dôležité, aby farba netekla.

urobte si rámy na obrazy sami barokové fotorámčeky

Potom naneste zvyšný náter, ktorý stále priľne k štetinám, na reliéf rámčeka obrázku. Tým sa natrie iba najvyššia úroveň profilu, zatiaľ čo hlbšie oblasti si zachovajú základný odtieň prvého náteru. Pokračujte, kým pásy nenájdete dostatočne zlaté. Je len dôležité, aby sa zlatá farba neprenášala priamo z nádoby na farbu do rámu.

Ďalej navrhnite rámec

Rám obrazu potom môže byť ošetrený voskom. Na to sa hodí takzvaný „ošumělý vosk“ alebo jednoduchá bezfarebná sviečka. Toto sa opatrne aplikuje na rám. Nakoniec to celé vyleštite suchou handričkou.

urobte si obrazové rámy sami barokové rámy zlaté

Rám môže byť tiež ozdobený, napríklad obrúskou alebo malými postavičkami, ktoré sú k rámu pripevnené horúcim lepidlom. Len by ste mali dávať pozor, aby ste kus nepreťažili dizajnom, inak by sa efekt obrazu stratil, pretože rám obrazu je príliš rušivý..

urobte si rámy na obrazy sami barokové rámy kvety

Zdroje obrázkov zhora nadol:

© rahmenversand.com

© Zlatý rám obrazu – goldpictureframe (Flickr / CC BY SA 2.0)

© zrkadlová stena (Flickr / CC BY SA 2.0)

© Nechajte deti prísť ku mne (Flickr / CC BY ND 2.0)

© Pamätník (Flickr / CC BY 2.0)

© Obraz na stene (Flickr / CC BY ND 2.0)

© Tulipány ku dňu žien (Flickr / CC BY 2.0)