Ručné práce s deťmi: kreatívne nápady na ručné práce z papierových a plastových pohárov, ktoré si vyrobíte sami

Papierové poháre a káva do toho? Tento trend je samozrejme stále veľmi populárny vo veľkých mestách, a to aj pre svoju praktickú stránku. Len málo z nás bohužiaľ myslí na negatívne dôsledky pre svoje životné prostredie. Pretože Jednorazový hrnček na kávu sú nielen praktické, ale majú aj veľmi zlú ekologickú rovnováhu. Pretože tieto nie sú skutočne recyklovateľné, ale končia vo zvyškovom odpade, bolo by pre nás všetkých oveľa lepšie vychutnať si latte macchiato v opakovane použiteľných pohároch a zdržať sa bežných nápojov v bežných kávových šálkach.

Ak ste ale na poslednej záhradnej párty použili papierové alebo plastové poháre, môžete si ich nechať. A to z dobrého dôvodu. Poháre sú ideálne pre ručné práce s deťmi. Malým bude chutiť. Podporuje to nielen ich kreativitu a jemné motorické schopnosti, ale nepriamo aj environmentálne povedomie.

Použitie pohárov ako remeselných potrieb je skvelý nápad. Nepotrebujete veľa ďalších materiálov ani nástrojov. Farebný papier alebo lepenka, akrylové farby, štetce, lepidlo, nožnice, gombíky a perá dokážu malé zázraky. Nálepky na oči Googly a plyšový drôt, ako aj perie a nite sú tiež vítaným materiálom, vďaka ktorému sú remeselné výtvory ešte zábavnejšie a hravejšie.

Roztomilé tučniaky vyrobené z papierových pohárov

tučniak basleln s deťmi z papierových pohárov

Dnes pre vás máme pripravenú skvelú zbierku kreatívnych nápadov s hrnčekmi, ktoré nielen vašim malým ratolestiam prinesú veľa zábavy, ale aj vám samotnému. Najmä zvieratá sa dajú veľmi ľahko vyrábať z plastových alebo papierových pohárov. S trochou predstavivosti a niekoľkými návrhmi dokonca môžete za chvíľu vytvoriť celú zoo.

Vytvárajte roztomilé zvieratká z džungle iba s farbou a plyšovým drôtom

drotárske zvieratá s batoľatami opičia tigria krava

Ak chcete urobiť roztomilé zvieratká ako vyššie, stačí prevrátiť poháre dnom hore a začať. Vďaka tomu figúrky lepšie držia. Najlepšie je najskôr namaľovať poháre na bielo, aby si farby potom prišli na svoje. Po zaschnutí vrstvy bielej farby môžete pristúpiť k samotnému maľovaniu. Tu je niekoľko ďalších príkladov na vymaľovanie. Naozaj to nie je ťažké. Vyskúšaj to!

Z plyšového drôtu potom môžete tvarovať malé uši a chvosty a pripevniť ich k pohárom. Namiesto plyšového drôtu môžete samozrejme použiť aj farebný papier alebo lepenku.

Kreatívne letné nápady vyrobené z hrnčekov na kávu a papiera

drotári papierové poháre zvieratká s deťmi

Nezabudnite na svoje googly oči! Vďaka tomu zvieratá vyzerajú ešte živšie. Čo tak napríklad roztomilý ľadový medveď a roztomilý tučniak?

Títo dvaja priatelia môžu dokonca vytvárať batoľatá

ručné práce s deťmi papierové poháre zvierat weissbear tučniak

Celá rodina kačiek sa dá urobiť veľmi rýchlo. Môžete dokonca použiť žltú farbu pre mláďatá priamo na poháre, aby ste získali ešte chladnejší vzhľad pre domácich majstrov.

Malé káčatká s matkou

nápady na kutilstvo káčer káčer s deťmi z papierových pohárov

Tieto zajačiky nižšie sú tiež veľmi jednoduché a farebné na vytvorenie. Predovšetkým vďaka efektu sedadla sú veľmi obľúbené u mnohých detí a dospelých, dokonca aj žiadaných ako dekorácia. Týmto spôsobom môžete samozrejme vyrobiť mnoho ďalších zvierat alebo nápaditých tvorov.

Obzvlášť vhodné na Veľkú noc

Veľkonoční zajačikovia vyrábajú s deťmi látku

výroba kuriatok s malými deťmi z plastových pohárov

S bielym alebo farebným perím z remeselnej predajne alebo z parku sa dajú veľmi rýchlo vyrobiť roztomilé sovičky.

Jednoducho zafarbite biele perie akvarelom podľa želania

nápady na remeslá z papierového pohára pre deti s farebným perím

drotárske nápady s papierovými pohármi drotárske plastové poháre s deťmi   Sovy robia s deťmi ručné práce z papierových pohárov

Vianoce sú samozrejme tiež veľkou témou, pokiaľ ide o ručné práce s deťmi. Soby a snehuliaci patria jednoznačne medzi najobľúbenejšie remeselné motívy pre najmenších. Dajú sa tiež veľmi rýchlo vyrobiť z kartónu alebo plastových pohárov. Ďalej môžete vidieť, ako presne … jednoduché a geniálne!

Vianočný čas je časom výroby

Tinker sobi s batoľatami z papierových pohárov

Scheemann vyrába nápady pre deti z plastových pohárov

tučniaky vyrábajú vtipné papierové poháre

snehuliaci vyrábajú s deťmi plastové poháre

Pre ručné práce v lete sú naopak najlepšie žaby, kraby, motýle a kvety. Žiaden problém! Tu máme presne tie správne nápady.

Ak teda chcete spolu so svojimi miláčikmi zažiť veľa remeselnej zábavy a dokonca urobiť niečo dobré pre životné prostredie, vyskúšajte niektoré z týchto skvelých remeselných nápadov vyrobených zo šálok! A ktovie, možno prídete aj na množstvo kreatívnych nápadov …

Opäť veľmi nekomplikované a ľahko napodobiteľné

Pokyny pre žaby pre domácich majstrov pre deti

výroba rakoviny s deťmi z papierových pohárov plastových pohárov

nápady roztomilých motýľov s deťmi z papierových pohárov

Vyrábajte s deťmi margarity z plastových pohárov

drotárske zvieratká nápady s deťmi papierové poháre

mačky a psy vyrábajú s deťmi ručné práce z papierových pohárov

lev drotár s detským papierovým kelímkom priadze

ručné práce s deťmi plastové poháre hrnčeky na kávu

DIY nápady veľkonočného zajačika s deťmi

drotárske veľkonočné koše z plastových pohárov s deťmi

Veľkonočný zajačik vyrobený z plastových pohárov, nápady pre deti

Papierové poháre Spider robia nápady s deťmi

drotár tiger leopard s deťmi z plastových pohárov

papierový pohár tiger sám basile s malými deťmi

roztomilé zvieratká drotár s deťmi kravské mláďa

vyrobte zvieratká s deťmi z papierových pohárov