Tehlový gril – chcete si ho postaviť svojpomocne?

stavať záhradný gril kutilský záhradný dizajn

Tehlový gril – takto si môžete postaviť murovaný gril sami

Leto je už tu a mnohí ľudia radi myslia na svoju obľúbenú outdoorovú aktivitu – grilovanie v záhrade! Väčšina ľudí je po tejto skúsenosti jednoducho šialená vo všetkých aspektoch. Máte radi vôňu, páči sa vám nálada vo vašej rodine a priateľoch, ktorú vytvára.

Všetko bude o to zábavnejšie, ak by ste si postavili vlastný gril, nemyslíte si to?

DIY záhradný gril nápady na záhradu

Postavte si záhradný gril sami

postavte murovaný gril na vytvorenie záhrady

Vhodné miesto na grilovanie

Predtým, ako si gril postavíte sami, by ste preň mali najskôr nájsť to správne miesto. V ideálnom prípade by to malo byť v bezprostrednej blízkosti vášho domova. Koniec koncov, výrobky musíte nosiť stále so sebou. Nezabudnite systém správne zarovnať s ohľadom na vietor. Otázky, ktoré by v tejto súvislosti boli dôležité, sú predovšetkým tieto:

Kam by mala ísť vôňa??

Na ktorej strane by mal byť horiaci materiál? Pretože toto musí byť chránené, aby sa tam oheň nedostal. V zásade sa dôrazne odporúča aj odstraňovanie stromov a trávy, aby bola zaistená bezpečnosť všetkých ľudí v okolí.

Pripravte si chutné jedlo v záhrade na vlastnom grile

gril na tehlové múry nápady na záhradný dizajn

V akej forme chcete záhradný gril postaviť?

murovaný gril postavte si vlastnú záhradu s nápadmi

Pripravte základňu

Začnite hneď s prípravou základne pre inštaláciu krbu. Najprv by ste museli vykopať zodpovedajúcu plochu o 10 cm. Potom rozložte drevené trámy. Ich hrúbka by mala byť približne 15 cm. Vytvorte betónovú zmes s vodou a cementom. Na vrchu musí byť vrstva asi 8 cm. Uprostred toho musí byť malý kanál. Po tejto fáze by ste mali byť trpezliví a počkať 48 hodín, kým budete môcť pokračovať vo zvyšku projektu.

Projekt

Ďalšou fázou, ku ktorej sa musíte pri vytváraní vlastného tehlového grilu posunúť, je plánovanie. Najprv je potrebné určiť sumu. V ideálnom prípade by to malo byť od 70 cm do jedného metra. Rúra by mala byť štyri až osem palcov pod ňou. Niektoré projekty obsahujú aj niektoré fázy, v ktorých vložíte potrebné nástroje.

Tehlový gril – chcete aj vy vo svojej záhrade??

grilovanie z tehál stavať záhradný gril nápady na kutilstvo záhradné nápady na záhradu

Krok za krokom

Teraz postavte tehlový gril sami krok za krokom. Vložte dve vrstvy tehál bez toho, aby ste ich akýmkoľvek spôsobom opracovali. Musia byť správne umiestnené na betónovom povrchu. Zrozumiteľným spôsobom si poznamenajte, kam by mali tehly ísť.

Suché tehly sa najlepšie postriekajú vodou pred ich trvalým pripevnením. Špecialisti radia, aby sa to stalo ešte deň pred stavebným procesom. Takto si tehly zachovávajú vlhkosť, ale povrch bude suchý.

Na začiatku si urobte plán

murovaný gril záhradný gril postavte si vlastné nápady pre záhradu

Teraz potrebujete maltu. V skutočnosti to môžete urobiť sami. Na tento účel je najlepšie zmiešať hydroxylové vápno, portlandský cement a hrubý piesok. Pridajte dostatok vody. Hotová zmes by mala mať konzistenciu slizu.

Vložte prvú vrstvu tehál a uistite sa, že malta neprekročí hranice, ktoré máte na mysli. Medzery medzi tehlami vyplňte trochou zmesi. Nakoniec by ste mali dostať zdravý a pevný základ.

Získajte potrebné nástroje

nápady na kutilskú maltu

Teraz pokračujte v stavbe vlastného grilu podľa rovnakého princípu.

Po rozložení každej tehly by ste na ňu mali pritlačiť ťažkým predmetom

murovaný gril záhradný gril DIY

Teraz odstráňte prebytočnú zmes z tehál.

Na každé 3-4 rady skontrolujte, či sú tehly rovné, a uistite sa, že steny sú rovné. Túto fázu je možné použiť aj na prácu na zváracích prvkoch. To sa vykonáva v horizontálnom a vertikálnom poradí. Pomôže to malte preniknúť do medzier v tehlách. Takto gril, ktorý si sami postavíte, vyzerá na konci dňa oveľa atraktívnejšie.

Usporiadajte tehly

tehlový gril postavte si vlastnú záhradnú grilovaciu tehlu zorganizujte nápady pre domácich majstrov

Vložte niekoľko kovových tyčí medzi rôzne rady tehál. Tie musia byť dokonale prispôsobené konštrukcii grilu a jeho výške. Gril nielen pevne podopierajú, ale zaisťujú aj veľmi atraktívny vzhľad.

Rezanie z tehál

Odporúčame vám, aby ste si vybrali model grilu, ktorý si môžete postaviť sami od začiatku, pričom na konečné odstránenie je potrebná minimálna sila. Bez ohľadu na to, ako dobre túto požiadavku spĺňate, určite sa nevyhnete potrebe tehlovania. Pokiaľ ide len o jeden alebo dva kusy, môžete riskovať niektoré mechanické metódy. V opačnom prípade je najlepšie použiť elektrické rezacie zariadenie.

Posledné rady sú vyrobené z pevných tehál. Potom sa vyberte a vychutnajte si úplne nový priestor na grilovanie!

Prajeme vám tiež krásne leto a veľa príjemných hodín na vlastnom murovanom grile vonku!

Navrhnite tehlový záhradný gril štýlovo a skombinujte ho s krbom

murovaný gril záhradný krb kutilská záhrada

Skombinujte záhradný krb a záhradný gril

murovaný gril záhradná dekorácia pre domácich majstrov

Postavte si funkčný záhradný gril sami

murovaná záhrada na grilovanie

Pred začatím práce si urobte dobrý plán

záhradný gril postav si svojpomoc dizajn záhrada