Vyrobte si svoj vlastný cukrový kornútok pre šťastný zápis do prvého ročníka školy

Žiaci prvého stupňa začínajú školu v Nemecku v rôznych termínoch od 30. júla do 30. septembra, v závislosti od spolkovej krajiny. Je to deň plný vzrušenia, šťastia a pár slz radosti od mamy a otca, keď ich nie príliš malé dieťa ide prvýkrát do školy. To je však tiež veľká zmena pre tých najmenších. Vášmu každodennému životu už nedominujú hry a zábava. Deti sú často odlúčené od kamarátov zo škôlky a teraz sa musia stretávať s novými, čo môže byť pre nich vzrušujúce aj stresujúce. Aby prechod prebiehal čo najhladšie, musí sa váš prváčik cítiť bezpečne, pripravený, dobre vyzerať a na prvý dojem urobiť dobrý dojem. Chcete sami vyrobiť cukrovú šišku pre svoje dieťa? Potom už len čítajte!

Cukorové šišky sú staronemeckou tradíciou z 19. storočia

Vyrobte si svoj vlastný cukrový kornútok, aby ste mohli urobiť zápis do školy pre svojho malého prváka

Okrem obsahu sa odvtedy jeho dizajn veľmi nezmenil

Vyrobte si svoj vlastný cukrový kornútok, aby ste mohli urobiť zápis do školy pre svojho malého prváka

Cukrový kužeľ ako štartér konverzácie

Cukrovinky od ostatných detí sú jednou z prvých vecí, ktoré upútajú pozornosť ostatných prvých rokov. Je skvelé si navzájom položiť otázku, čím sú naplnené školské kužele ich rodičov Ľadoborec a štartéry konverzácie pre najmenších. Žiaci prvého stupňa môžu väčšinou iba hádať, čo je obsahom, pretože vrecia s cukrom sa tradične doma otvárajú po prvom dni v škole. Keď sa deti znova stretnú, môžete diskutovať, či ste hádali správne. Pekný, pútavý, farebný a jedinečný sáčok s cukrom bude vášmu dieťaťu v prvý školský deň určite prospešný.

Modely dostupné na trhu v tejto dobe sú bohužiaľ často veľmi bežné alebo, ak tomu tak nie je, a sú ručne vyrobené alebo personalizované, veľmi drahé. Keby ste len vedeli, aké ľahké je vyrobiť cukrovú šišku vlastnými rukami! V nasledujúcich riadkoch vám ukážeme, ako na to. Ak potrebujete užitočný kontrolný zoznam skvelých a užitočných vecí, ktorými by ste neskôr naplnili školský kužeľ, môžete si prečítať náš samostatný článok na túto tému tu.

Perfektný školský kužeľ pre malých fanúšikov futbalu

Vyrobte si svoj vlastný cukrový kornútok, aby ste sa mohli zapísať do školy pre svoju malú školskú tašku pre chlapcov z prvého stupňa

Táto lesklá raketová taška okamžite priťahuje pozornosť všetkých

Vyrobte si svoj vlastný cukrový kužeľ, aby ste sa mohli zapísať do školy ako unisex raketa pre malé deti

Vyrobte si vlastnú cukrovú šišku – tipy pre rodičov s remeselníckymi skúsenosťami alebo bez nich

Školský kužeľ by mal nielen skvele vyzerať, ale mal by byť aj extrémne robustný a stabilný, nedal by sa ľahko zauzliť ani roztrhnúť. Cestu do školy, celý obrad a cestu späť domov si musí napokon bez problémov prejsť. Nie všetky materiály sú teda rovnako vhodné na výrobu vlastného cukrového kornútu. Na tento projekt je najlepšie použiť lepenku, penovú gumu alebo remeselnú plsť veľkosti A1.

Na dekoráciu sú vhodné takmer všetky predstaviteľné materiály – farebný papier, krepový papier, mašle, perly, kamienky, trblietavá fólia, samolepky, googly oči, washi pásky, akrylové farby a mnohé ďalšie. To, ktoré použijete pre svoje remeslo, závisí vo veľkej miere od cieleného dizajnu, témy a farebnej schémy. Tie sú zase založené výlučne na preferenciách a koníčkoch vášho dieťaťa. Ak sa váš prváčik cíti neistý, rozhodnite sa spoločne.

Pre dievčatá sú zvyčajne celkom vhodné návrhy s témou morská panna, jednorožec, balerína, princezná Disney, motýle, bábiky, kvety, plameniaky atď. Chlapci uprednostňujú futbal, skateboarding, hranie hier, dinosaury, draky, autá, lietadlá, pirátov atď. Unisexovými témami sú lamy, žraloky a iné zvieratá, zmrzlina, dúhy, rakety atď..

Čo si myslíte o tomto začarovanom bielom žralokovi?

Vyrobte si svoj vlastný cukrový kornútok, aby ste sa mohli zapísať do školy pre svojho malého žiaka, kousajúceho žraločieho kužeľa

Magický dračí oheň z fantastického sveta Harryho Pottera

Vyrobte si svoj vlastný cukrový kužeľ, aby ste sa mohli zapísať svojmu malému drakovi, ohnivému drakovi z prvého stupňa

Vrecko so zmrzlinovým cukrom krok za krokom pokyny pre ručné práce

Škola začína, keď končí leto. Napriek tomu, že dni už nie sú také horúce ako kedysi, my a hlavne deti si každú chvíľu stále pochutnávame na zmrzline. Rozlúčte sa s letom tento rok vyrobením si vlastného cukrového kornútka, ktorý vyzerá ako obrovská zmrzlina. V nasledujúcom návode na ručné práce vám ukážeme, ako na to. Na to potrebujete nasledujúce materiály:

  • Hnedá lepenka, penová guma alebo remeselná plsť
  • Remeselné lepidlo, super lepidlo, tavné lepidlo alebo obojstranná páska
  • Papierová lampa
  • Krepový papier
  • Tmavohnedá akrylová farba alebo plstené pero
  • Zošívačka
  • nožnice

Najprv nájdite vhodný pracovný povrch. Položte na ňu lepenku, penovú gumu alebo remeselnú plsť a potom z nej vystrihnite veľký štvrťkruh. Pri rezaní buďte opatrní, pretože na jednej strane budete musieť nechať ďalšie lepidlo.

Teraz stočte tento štvrťkruh do veľkého „kornútku zmrzliny“ a prilepte pozdĺž lepiaceho povrchu vami vybraným lepidlom. Čím silnejšie, tým lepšie, pretože takto sa vám vrecko s cukrom neskôr nerozpadne.

Akonáhle je lepidlo suché, natrite diagonálne vaflové čiary. Teraz naplňte kužeľ cukru, pretože ďalšia vec, ktorú urobíte, je opraviť ľadovú guľu na mieste. Za týmto účelom otvorte papierovú lampu a zošívačkou ju pripevnite k okraju „zmrzlinového kornútka“. Ako výstuž navyše použite lepidlo.

Z krepového papiera nastrihajte dlhé pásy a potom do nich na oboch stranách nastrihajte množstvo strapcov. Prelepte ho celou papierovou lampou. Takže ste už hotoví! Sme si istí, že váš prvák z toho bude mať veľkú radosť. Vzhľadom na neobvyklý tvar tento kužeľ cukru určite upúta všetky oči.

Neobvyklé nápady remesiel, ktoré si zamilujete a vyskúšate

Vyrobte si svoj vlastný cukrový kornútok, aby ste mohli do školy zapísať svoju malú zmrzlinu schultüte pinata do prvého stupňa

Zápis do školy je významným medzníkom vo vývoji dieťaťa. Je to veľmi vzrušujúci moment pre deti a rodičov, ktorý zanecháva trvalé spomienky. Takže všetko by malo byť správne! Neváhajte sa posúvať nadol na koniec našej galérie obrázkov, kde nájdete ďalšie nápady, ktorými sa môžete inšpirovať.

Vyrobte si svoj vlastný cukrový kornútok pre šťastný zápis malých školských farebných školských tašiek do prvého stupňa

Deti sa samozrejme môžu zúčastniť týchto remeselných projektov

Vyrobte si svoj vlastný cukrový kornútok a urobte radostný zápis do školy svojich pestrofarebných pasteliek do školskej tašky

Vyrobte si svoj vlastný cukrový kornútok, aby ste mohli úspešne zapísať tenkú, vysokú, farebnú do školy

Všetky deti milujú farebné dúhové vzory

Vyrobte si svoj vlastný cukrový kužeľ, aby ste mohli šťastne zapísať svoju unisexovú školskú tašku dúhy prvého stupňa

Vyrobte si vlastnú cukrovú šišku pre šťastný štart vášho malého prváka

Vyrobte si svoj vlastný cukrový kornútok pre šťastný zápis do školy vášho malého prváka, jednoducho farebného

Tento cukrový kužeľ sa môže zdvojnásobiť aj ako pinata a rýchlo zdvojnásobiť zábavu

Vyrobte si svoj vlastný cukrový kornútok pre šťastný zápis do školy pre svojho malého prváka

Vyrobte si svoj vlastný cukrový kužeľ pre šťastný zápis malého psíka schultüte do prvého stupňa

Vyrobte si vlastné vrecúško s cukrom pre šťastný zápis do školy pre svojho malého prváka.Ušite látkové vrecúško