Saç Jeli Nasıl Kullanılır

Henüz saç jölesi kullanmayı öğrenmemiş biriyseniz, şekillendirici jeli uygulamanın doğru yolunu bulmak için iyi bir zaman olabilir. Pomad veya ağdayı şiddetle tavsiye etmemize rağmen, saç jölesi çok güçlü bir tutuş sağlar ve belirli saç stillerini şekillendirirken iyi olabilir. Kötü jöle olmuş saçların gevrek, pul pul veya yapışkan sonuçlarından kaçınmak için, saçınızı jöle ile nasıl şekillendireceğinize dair adım adım bir kılavuz burada. En iyi yanı, düz, dalgalı veya kıvırcık saçlarınız olsun, saçınızı nasıl jelleştireceğinizle ilgili bu teknikler tüm erkekler ve saç tipleri için evrenseldir.!

Saç Jeli Nasıl Kullanılır

Doğru Saç Jeli Seçimi

Saç jölesi uygularken doğru jeli kullanmak önemlidir. Yatak başı, dağınık bir saç modeli için, sertleşmeyen veya dökülmeyen daha hafif bir köpük jel seçmek isteyeceksiniz. Dikenli saçlara şekil veriyorsanız, biraz parlaklığa sahip orta ila güçlü tutuş jeli en iyisi olabilir. Erkek saçı için en iyi jeli araştırırken, alkol içeren şekillendirici ürünlerden kaçınmayı unutmayın; bunlar kurur ve saçınıza zarar verir..

Erkekler İçin En İyi Saç Jeli

Su bazlı pomatlar, herhangi bir olumsuzluk olmaksızın jellerle aynı faydaları sunarken, önerebileceğimiz bazı yüksek dereceli saç jölesi markaları var. Erkekler için en iyi saç jölesini satın almak istiyorsanız, aşağıdakiler arasından seçim yapmak isteyeceksiniz:

Jel ile Saçınızı Nasıl Şekillendirirsiniz?

Saçınızı jel ile kullanmak ve şekillendirmek için her zaman yeni yıkanmış saçla başlayın. Duştan sonra saçınızı havluyla kurulayın ve jelinizin daha uzun süre ve daha iyi kalmasını sağlamak için hafif nemli bırakın..

Şimdi, erkeklerin sıklıkla sorduğu bir soru “ne kadar jel kullanmalıyım”. Kısa saçlar için, bir nikel ila çeyrek boyutunda jel alın, hafifçe ısınana kadar avuçlarınız arasında ovalayın ve saçınıza iyice uygulayın. Saç jölenizin saçınıza eşit olarak dağıldığından emin olun, saç derinizden uçlara kadar çalıştırın..

Son olarak, jelleşmiş saçınızı şekillendirmeye başlayın. İstediğiniz saç modeline göre parmaklarınızı veya tarak kullanabilirsiniz. Örneğin, çivili saçlar ellerinizle daha iyi şekillenirken, kaygan saç modelleri tarak gerektirir. Sıkı bir tutuş için saçınızı yerine fönleyin.