Saç Kesimi Numaraları – Saç Kesme Makinesi Boyutları

Saç kesimi numaraları ve saç kesme makinesi boyutları yıllardır erkeklerin kafasını karıştırıyor. İster ilk kez bir berber dükkanına gidiyor olun, ister bir kesme makinesi seti ile kendi saçınızı kesmeyi öğreniyor olun, farklı kesme koruyucu boyutlarına hangi uzunlukların karşılık geldiğini bilmek önemlidir. Bu kılavuzda, her bir kesme makinesi numarasının temsil ettiği saç uzunluğunu detaylandırarak vızıltılı kesim ve soldurma saç kesimi numaralarını ve boyutlarını açığa çıkaracağız..

saç kesimi numaraları

Saç Kesimi Numaraları ve Kesme Koruyucu Boyutları

Erkeklerin saçlarını veya saçlarını düzeltmesine yardım etmeyi planlayan herhangi bir kadın olması ihtimaline karşı temel bilgilerden başlayalım. Saç kesimi numaraları, kesme makinesi koruyucu boyutlarına atıfta bulunur ve koruyucunun içine kazınmış numarayı bulabilirsiniz. Çoğu saç kesme makinesi seti 8 koruma sağlar ve her saç kesme makinesi boyutu, kullanıldığında bırakılacak saç miktarını temsil eder. Sayı ne kadar büyük olursa, saç kesimi o kadar uzun olur. Çoğu zaman, Oster, Wahl ve Andis gibi markaların çoğu 1/8 inçlik artışlar kullanır.

Örneğin, “2 Numaralı Saç Kesimi” istemek, kafa derisinde 1/4 inç saç bırakmak için 2 numaralı koruyucunun saç kesme makinesine takılacağı anlamına gelir. Benzer şekilde, “1 Numaralı Saç Kesimi” 1/8 inç uzunluğa karşılık gelen çok kısa bir kesimdir; 3/8 inçlik bir “3 Numaralı Saç Kesimi”; ve “4 Numara” 1/2 inçlik orta uzunluktur. Bu şekilde, bir erkek 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 veya 8 numaralı saç kesimi talep edebilir, burada “0 Numarası” koruyucu kullanılmadığı anlamına gelir ve tıraşa yakın bir görünüm sağlar. 1/16 inç saç kaldı.

Saç Kesme Makinesi Boyutları İçin Hızlı Başvuru Kılavuzu

Saç Kesme Makinesi Boyutları

Saç kesimi numaraları ve ilgili kesme makinesi koruyucu boyutları (uzunlukları):

  • 1 Numara – bir inçin sekizde biri
  • 2 numara – bir inçin dörtte biri
  • 3 numara – bir inçin sekizde üçü
  • 4 numara – yarım inç
  • Sayı 5 – bir inçin sekizde beşi
  • 6 numara – bir inçin dörtte üçü
  • 7 numara – bir inçin sekizde yedisi
  • 8 numara – bir inç

0 numara saç kesimi

“0 Numaralı Saç Kesimi”nde koruyucu takılı değildir ve bu nedenle kısa kesim için kesme makinesine takılı kalıcı koruyucuyu kullanır. Sıfır, genellikle çok kısa bir kesik veya neredeyse cilt solması sağlamak için kullanılır, bu da kafa derisinin açıkta kalmasına neden olur.

0 Numara Saç Kesimi - Buzz Kesim

1 Numaralı Saç Kesimi

“1 Numaralı Saç Kesimi”, bir inçin yaklaşık 1/8’i kadardır ve bu, sıfır sayısından biraz daha uzundur. 1 numaralı koruma, vızıltı kesintileri için hala idealdir veya farklı numaralardan sivriltmek veya soldurmak için kullanabilirsiniz. Ancak saç derinizin görünmesini istemiyorsanız 1 numara kesmeyi önermiyoruz..

1 Numaralı Saç Kesimi - Buzz Kesim

2 Numaralı Saç Kesimi

“2 Numaralı Saç Kesimi”, solgun saç kesimleri için en popüler kesme makinelerinden biridir. Çok kısa veya uzun değil, #2 size 1/4 inç uzunluk vererek saç derisini açığa çıkarmayan daha dolgun bir saç modeli sağlar. 2 numara, inceltme saçları olan erkekler için güvenli bir bahistir ve muhtemelen kalın saçlar için mükemmeldir..

2 Numaralı Saç Kesimi - Buzz Kesim

3 Numaralı Saç Kesimi

“3 Numaralı Saç Kesimi” saçınızı 3/8 inç’e kadar keser ve genellikle çoğu berberin kısa solmuş kenarları korumak için kullanacağı en uzun kesme makinesi boyutudur. Öte yandan, daha uzun bir vızıltı kesim stili için üstte bir #3 de kullanılabilir (örn. çapak kesimi).

3 Numaralı Saç Kesimi - Buzz Kesim

4 Numaralı Saç Kesimi

“4 Numaralı Saç Kesimi”, saçı 1/2 inç uzunluğunda bırakarak saç kesme makinesi koruyucularının orta uzunlukta olmasını sağlar. 4 numarayla, vızıltı kesimine benzeyen ancak yanlarda ten rengi ve üstte daha uzun saç içeren bir fırça veya toplu kesim yapmaya başlayabilirsiniz. 4 numara hem kalın hem de ince saçlar için iyi çalışır.

4 Numaralı Saç Kesimi - Buzz Cut

5 Numaralı Saç Kesimi

“5 Numaralı Saç Kesimi” uzunluğu 5/8 inçtir, ancak çoğu marka konik şekillendirme için #5 ve #6 kesme koruyucuları kullanır.

5 Numara Saç Kesimi - Mürettebat Kesimi

6 Numaralı Saç Kesimi

“6 Numaralı Saç Kesimi” 3/4 inç uzunluğundadır. Yukarıda belirtildiği gibi, 6 numara saçınızı sivriltmek için ayrılmıştır.

6 Numara Saç Kesimi - Mürettebat Kesimi

7 Numaralı Saç Kesimi

“7 Numaralı Saç Kesimi” 7/8 inç uzunluğunda bir kesimdir. Uzunluğu nedeniyle #7, kalın saçlı erkekler için bir ekip kesimini şekillendirmek için kullanılabilir. Ancak, saçınızı yanlardan açmak için daha küçük boyutlu bir koruyucu (örneğin #1, 2, 3 ve 4) kullanmayı unutmayın..

8 Numaralı Saç Kesimi

Son olarak, “8 Numaralı Saç Kesimi” bir inç uzunluğundadır ve Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan en uzun kesme makinesi boyutunu temsil eder. Soluk bir saç kesimi yapmak için yaygın olarak kullanılmasa da, #8 yanlarda #1, 2 veya 3 kullanırken başınızın üstündeki tüyleri kesmenin tembel bir yoludur..

Kendi saçınızı kesme hakkında daha fazla bilgi için profesyonel ve ev kullanımı için en iyi saç kesme makineleri incelemelerimize göz atın..