Erkekler İçin Saç Kesimi İsimleri – Saç Kesimi Çeşitleri

Erkek saçı söz konusu olduğunda, saçını kestirmek, kısa, orta veya uzun bir saç modeli istediğini bilmekten daha karmaşıktır. Erkekler için saç kesimi, işlevsel moda ifadeleri haline geldi ve aldığınız kesim, tarzınızın ve kişiliğinizin bir yansımasıdır. Aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok farklı saç kesimi türüyle, saçınızın uzunluğuna ve dokusuna en uygun erkek saç modelini seçmek zor olabilir. Bazı erkekler, az bakım gerektiren sağlam bir görünüm için orta ten rengi solan bir vızıltı kesimi isterken, diğerleri modaya uygun profesyonel bir saç modeli için taraklı bir alt kesimi tercih edebilir..

İster modern bir kesim için yanlarda ve arkada kısa bir saç kesimi ister sınırsız şekillendirme seçenekleri için üstte daha uzun bir stil olsun, farklı saç kesimi adlarını öğrenmek isteyeceksiniz. Kesimler ve stiller konusunda size ilham vermek için erkeklerin hemen yapması gereken saç kesimi türlerinin bir listesini hazırladık. Bir sonraki berber ziyaretinizde isteyeceğiniz stillerin adlarını bulmak için solgunluktan alt kısma ve yan kısımdan kısa kısma kadar bu farklı saç stillerini keşfedin..

Erkekler İçin Saç Kesimi Çeşitleri

Erkekler İçin Saç Kesimi Çeşitleri

saç kesimi

Solma, başınızın yanlarındaki ve arkasındaki saçların kademeli olarak yukarıdan aşağıya doğru kısaldığı bir erkek saç kesimidir. Bir boydan diğerine solma işlemi genellikle saç kesme makineleri kullanılarak gerçekleştirilir. Solma çeşitli stillerde olduğundan, berberinize istediğiniz solmaz saç kesimi türünü söylemeniz önemlidir. Kesimin nerede sivrildiğini belirlemek için düşük, orta veya yüksek solma seçebilirsiniz. Ayrıca saçınızı cildinize karıştıracak kel bir solma isteyerek kesimin ne kadar kısalacağına da karar verebilirsiniz..

saç kesimi

Konik Solma

Konik olarak da bilinen konik solma, berberlerde popüler olmaya devam eden temiz kesimli modern bir saç kesimidir. Konik ve solma arasındaki temel fark, inceltme çok kısa saç bırakırken solma kesiminin cilde karıştırılmasıdır. Konik, herhangi bir erkeğin görünüşünü yükseltmek için alabileceği inanılmaz derecede şık ve klas bir görünümdür..

Konik Solma

Düşük Solma

Düşük solma, diğer sivrilen veya solmuş saç kesimlerine kıyasla, kulak çevresindeki kısa saç ile taç yakınındaki daha uzun saç arasında daha eşit ve kademeli bir karışım sağlar. Düşük solma, diğer solma seçeneklerinden bazılarından daha inceliklidir, ancak hiçbir şekilde daha az şık değildir. Herhangi bir solmada olduğu gibi, temiz görünümü korumak için düzenli kesimler isteyeceksiniz. Düşük solma, biraz kirli sakal veya kısa sakal ile son derece iyi uyum sağlar.

Düşük Solma

Yüksek Solma

Yüksek solma, daha uzun üst ve daha kısa kenarlar arasında daha ani bir kontrast oluşturan bir solma türüdür. Solgunluğu yüksek saç kesimi, yanların üst kısmından ve arkadan başlar ve hızla aşağı doğru incelir. Cesur ve sinirli, bu soluk kesim, taze bir görünüm için çok kısa saçlar sunuyor.

Yüksek Solma

Orta Soluk

Orta solma, yüksek ve düşük solma arasındaki mükemmel dengeyi yakalayarak cesur ama zahmetsizce havalı bir görünüm yaratır. Orta derecede solgun bir saç kesimi, başın ortasından başlayıp kulaklara ve boyun çizgisine kadar incelen bir kesimdir. Bu orta solma kademeli olarak kısa kenarları ve tekrar daha uzun saçı karıştırır ve şık bir profesyonel profesyonel saç modeli için ideal bir tamamlayıcı olabilir. Berberinizden keskin bir görünüm için orta derecede kel bir solma isteyebilirsiniz. Daha modaya uygun bir saç kesimi için ilk adımları atmak istiyorsanız, orta kesim solması harika bir seçim olacaktır..

Orta Soluk

kel cilt solması

Cilt solması, saçları yanlardan ve arkadan daha kısa kesmeyi ve kesimi kademeli olarak cilde karıştırmayı gerektiren çok kısa bir saç kesimi stilidir. Kel bir solma olarak da bilinen bu tür solgun saç kesimi, bakımı için berbere düzenli ziyaretler gerektiren sinirli ve cesur bir görünümdür. Stil sahibi bir görünüm oluşturmak için kel solmuş saç kesimini trend saç modelleri ile birleştirebilirsiniz. İster yüksek, ister orta ister düşük ten rengi solmasını istiyorsanız, bu özelliği kesiminize ekleme konusunda berberinizle görüşün..

kel solma

alttan kesme

Alt kesim, yanların ve sırtın kısaltıldığı veya tıraş edildiği çok popüler modern bir saç kesimidir. Geleneksel olarak, alttan kesilmiş saç kesimi tam bir bağlantı kesme özelliğine sahiptir ve solmaz ve üstteki saç çok daha uzun kalır. Bazı adamlar, berberlerinden, alttan kesilmiş bir solma oluşturmak için kesimi daraltmalarını isteyecektir. Alt kesim, modaya uygun bir görünüm yaratmak için çeşitli erkek saç stilleriyle birleştirilebilir. Üstteki saçlar taranabilir, yana doğru süpürülebilir, geriye doğru taranabilir, fırçalanabilir, bir pompadour şeklinde şekillendirilebilir veya kısa tüy elde etmek için yapılabilir. Sonuç olarak, alt kesim, bugünlerde sahip olabileceğiniz en havalı “yanlarda kısa, üstte uzun” saç kesimlerinden biridir..

alttan kesme

Bağlantısı Kesilmiş Alt Kesim

Bağlantısız alt kesim, kademeli bir incelme veya solma karışımından ziyade üstte uzun saç ve daha kısa kenarlar arasında keskin bir kontrast sunar. Erkekler için havalı bir saç modeli olarak, bağlantısız alt kesim hem cesur hem de yakışıklı. Kontrast, yuvarlak veya oval yüz şekline sahip erkekler için bazı açısal özellikler eklemek için faydalı olacaktır, ancak her erkek bu kesimi başarabilir..

Bağlantısı Kesilmiş Alt Kesim

pompadour

Pompadour, önde daha uzun, yanlarda ve arkada kısa saçlı olan zamansız bir erkek saç modelidir. Şık ve yakışıklı olan pompadour, saçın alnından uzağa ve geriye doğru şekillendirilmesini içerir ve saçınızı bir miktar hacimle gösterir. Pompadour stilleri kalın, düz veya dalgalı saçlı erkekler için idealdir. Görünüm için hacim çok önemli olduğundan, saçınızın gün boyunca sabit kalmasını sağlamak için pomad, macun veya jel gibi yüksek tutuşu olan bir ürün kullanın..

pompadour

kısa

Kısa saç, pompadour’a çok benzeyen başka bir klasik erkek saç modelidir. Her ikisi de, alından geriye ve yukarıya doğru hacimle şekillendirilmiş saçlara sahiptir. Kısa saç, saçı yukarı ve arkaya şekillendirmeden önce öne doğru fırçalayarak pompadourdan farklıdır ve genellikle erkekler için daha rahat ve dağınık bir saç modelidir. Yanlarda soluk kesim ile birleştiğinde, kısa saç kesimi tüm saç tiplerine sahip erkekler için çok yönlü ve modaya uygun..

kısa saç kesimi

tarak

Tarak üstü, hem sofistike hem de havalı, ikonik bir beyefendi kesimidir. Şık ve modern bir görünüm için tarağı sivriltme, solma veya alttan kesme ile eşleştirebilirsiniz. Şekil verirken, tüm saçınızı bir yandan diğer yana taramak, hacim ve hareketle dolu, süpürülmüş bir görünüm yaratmak isteyeceksiniz. Saç kesimi üzerinde tarak, kısa ila orta uzunlukta bir saç modeli isteyen kalın düz saçlı erkekler için popüler bir stildir..

tarak

Geri Kaygan

Kaygan sırt, genellikle profesyonel iş adamları ve genç, şık genç erkekler tarafından şekillendirilen klasik bir saç modelidir. Kaygan sırt, iyi bir araya getirilmiş görünmek için tasarlanmış ıslak bir saç modelidir, bu nedenle kaygan sırtınız için pomad veya jel gibi yüksek tutuşlu, yüksek parlaklıkta bir ürün kullanmak isteyeceksiniz. İnce ve düz saç dokusuna sahip erkekler, arkası kaygan saç modeli ile en çok başarıyı yakalayacaktır. Kaygan arka saç, şu anda elde edilebilecek en havalı modern erkek saç modellerinden biri olmaya devam ediyor..

Geriye jölelenmiş şaç

askeri saç kesimi

Askeri saç kesimleri her zaman moda olacak çok kısa erkek saç modelleridir. Erkeksi ve taze olan bu kesimler, yanlarda ve arkada traşlanmış veya solmuş saçlarla ve üstte çok kısa saçlarla tanımlanır. Bu klasik askeri stiller sağlamdır ve tüm saç tipleriyle uyumludur. Bu kısa saç kesimleri, keskin çene hatları ve keskin elmacık kemikleri ve çekici yüz şekilleri olan erkekler için en iyisidir..

askeri saç kesimi

Üç numara saç kesimi

Buzz kesimi, gerçekten kısa saç isteyen erkekler için erkeksi, az bakım gerektiren bir saç kesimidir. Şık ve elde edilmesi kolay, hareketli saç kesimleri genellikle soluk veya tıraşlı kenarlarla eşleştirilir. Saç kesme makinesi ile başa yakın kesilen saçlar sabahları herhangi bir şekillendirme gerektirmez ve istediğinizden biraz daha uzadığında kesim evde kolayca yapılabilir. Vızıltı kesim bir saç modeli, özellikle kalın saçlı erkekler için harika bir seçenektir ancak incelen saçlarınız veya azalan saç çizginiz varsa modaya uygun bir görünüm olabilir..

Üç numara saç kesimi

Asker traşı

Mürettebat kesimi, modern insan için temiz ve taze bir stildir. Bu saç kesimi her yerde kısadır, bu da onu az bakım gerektirir ve kolayca şekillendirilir. Üstteki daha kısa saç geleneksel olarak yukarı veya yana doğru şekillendirilir ve kesim genellikle yanlarda solma, konik veya alttan kesim ile eşleştirilir. Mürettebat, tüm saç dokuları için çalışır, berbere düzenli ziyaretler gerektirir ve şekillendirme için orta ila yüksek tutuşlu bir ürüne ihtiyaç duyar. Vızıldayan bir kafadan biraz daha uzun olan kolay bir kesim için, ekip kesim saç kesimi gitmenin yoludur.

Asker traşı

sarmaşık ligi

Ivy League, geleneksel mürettebat kesiminden biraz daha uzun ama yine de nispeten kısa olan zarif bir saç kesimidir. Tipik olarak bir yan parça ile şekillendirilen Ivy league, şık bir görünüm için saçı önden yana taramanızı gerektiren şık bir saç modelidir. Bu stil, düz ve dalgalı saç dokuları için çalışır. Kesimi korumak için, taze ve temiz tutmak için düzenli saç kesimleri isteyeceksiniz..

Ivy League Saç Modeli

sahte şahin

Sahte şahin olarak da bilinen sahte şahin, benzersiz bir görünüm elde etmek isteyen erkekler için modaya uygun bir saç kesimi stilidir. Basitçe söylemek gerekirse, sahte şahin saç modeli, punk rock mohawk’ın uysal bir uyarlamasıdır. Sahte şahin, yanlarda kısa saç ve üstte daha uzun saçla başlar, başın ortasına itilir ve dikenli şekillendirilir. Sahte şahin, zaten hacimli olma eğiliminde olan düz, dolgun saçlı erkekler için iyi çalışır..

sahte şahin

Mohawk

Mohawk, punk rock hareketindeki kökenleri ile sinirli bir saç modelidir. Mohawklar, saç çizgisinden başın arkasına kadar uzanan kısa veya traşlı kenarları olan uzun bir saç şeridine sahiptir. Geleneksel olarak, uzun saçlar bireysel sivri uçlar şeklinde şekillendirilir, ancak yumuşak ve dokulu şekillendirme ile birçok modern varyasyon vardır. Mohawk rengi solmaya, hacim ve yetenekle dolu keskin bir stil isteyen erkekler için popüler bir görünüm haline geldi..

Mohawk

Üflemek

Patlama, kısa veya soluk kenarlarla eşleştirilmiş, yukarı doğru süpürülmüş yüksek hacimli bir üst kısım içeren bir saç modelidir. Bu modern saç kesimi, pompadour gibi kaygan, ıslak bir stil için sonuna kadar gitmeden hacimli, rüzgarlı görünüm.

Üflemek

saçak

Saçak, uzun patlamalarla tanımlanan popüler bir erkek saç modelidir. Modaya uygun ve şekillendirmesi basit, püsküllü saç kesimleri, önlerinde biraz daha uzun saçlarla her yerde kısadır. Görünüm, alnınızı örtmek için saçınızın doğal yerine düşmesine izin vererek, kahküllerinizi öne veya yana doğru taramanıza olanak tanır. Bu kesim, özellikle kalın ve kıvırcık saçlı erkekler olmak üzere tüm saç tipleri için mükemmeldir. Dokulu püsküllü saç modeli kısa sürede yılın en iyi kesimlerinden biri haline geldi..

Saçak Saç Kesimi

Yan parça

Yan kısım, erkekler için zamansız ve profesyonel olan klasik bir saç modelidir. Bir beyefendi için şık bir görünüm olarak yan kısım saç modeli, saçın üstten bir tarafa ayrılmasıyla elde edilir. Şekillendirmesi kolay ve çekici, yan kısım saç kesimleri temiz kesimdir ve evrensel olarak gurur vericidir. Modern versiyon, rahat bir görünüm için daha az yapıya ve daha fazla dokuya sahiptir. Hangi saç modelini seçeceğinizden emin değilseniz, yan kısımda yanlış yapmış olamazsınız..

Yan parça

dikenli

Dikenli saç, 90’lı yıllardan beri popüler olan ve saçı dik noktalara şekillendirmek için şekillendirici ürünler kullanmayı içeren cesur bir görünümdür. Havalı bir trend stili olarak, dikenli saç modelleri bakışları yukarı çeker, dikkat ister ve güven verir. Son derece modaya uygun ve modern bir görünüm elde etmek için dikenli saç stilinizi yanlarda ve arkada yüksek veya orta solma ile eşleştirin. Dikenli saç kesimleri 90’larda saç trendi haline geldi, ancak modern varyasyon dokulu, doğal bir görünüm için jel yerine mat pomad veya balmumu kullanıyor.

Dikenli Saç Kesimi

Fransız Mahsul

Fransız mahsulü, yanlarda daha kısa olan ve Sezar kesimine çok benzeyen öne doğru şekillendirilmiş bir saçak saç kesimidir, ancak tipik olarak Fransız mahsulünün alnında daha doğal bir saç çizgisi vardır. Bu kesim, şık ve yönetimi kolay, mükemmel bir kur ve unut görünümüdür. Biraz doğal doku ve dolgunluk için saçınızı mat bir ürünle öne doğru şekillendirin. Daha kaygısız ve rahat bir hava için dağınık bir görünüm ekleyin.

Fransız Mahsul

Tıraşlı Taraflar

Erkeksi ve minimalist, cesur bir kontrast için saç stiline tıraşlı kenarlar ekleyebilirsiniz. Çoğu erkek, yeni bir askeri tarz saç kesimi için traşlı tarafları kısa saçla eşleştirir, ancak jiletli kesim, orta uzunlukta ve daha uzun saç stilleri için de güzel bir tamamlayıcı olabilir. Saçınızın herhangi bir bölümünü tıraş etmek bir taahhüt gerektirir ve bu nedenle bu tarz güç ve güven verir..

Tıraşlı Yan Saç Kesimleri

Dreadlock’lar

Dreadlocks, genellikle Rastafarian hareketiyle ilişkilendirilen inanılmaz derecede havalı ve benzersiz bir saç modelidir. Siyah erkekler için popüler bir stil olan dreadlocks, daha uzun saç almayı ve kalın tellere keçeleşene kadar bükmeyi veya örmeyi içerir..

Dreadlock'lar

Sezar Kesimi

Sezar kesimi, son yıllarda geri dönüş yapan modern bir saçak saç modelidir. Adını Julius Caesar’dan alan bu kesimde, arkada ve yanlarda kısa saçlar bulunur, üstteki saçlar öne doğru atılır ve alın boyunca yatay olarak kesilir. Sezar, düz veya dalgalı saç dokusuna sahip, modaya uygun ve modaya uygun bir görünüm isteyen erkeklerle iyi uyum sağlar..

Sezar Kesimi

örgüler

Örgüler her zaman siyah erkekler için en popüler saç modellerinden biri olmuştur. Erkek örgüler bir tür örgülü saç modelidir ve mısır tarlaları, kutu örgüler ve diğer varyasyonlara göre şekillendirilebilir. Örgüler kurulduktan sonra az bakım gerektirir ve erkeklerin çeşitli stilleri çekmelerine izin verir.

örgüler

kase kesim

Kase kesimi, başın her tarafında eşit bir kesime sahip klasik bir saç kesimidir. Kase kesimini 90’lardaki popülaritesinden tanıyor olsanız da, modern kase saç kesimi, keskin bir stil için yanlarda solma veya alttan kesim ile birlikte gelir. Mantar saç modeli olarak da bilinen kase kesimi, dağınık ancak arka ve yanlar boyunca eşit olarak kesilmiş, saçaklı bir saç kesimidir..

kase kesim

Üst Düğüm

Üst düğüm, saçınızın başınızın üstünde bir topuz içinde toplanmasını içeren uzun bir erkek saç modelidir. Sinirli ve havalı, üst düğüm uzun saçla her yere takılabilir, ancak genellikle güçlü ve çarpıcı bir görünüm için traşlı kenarlar, alttan kesim veya solma ile eşleştirilir. Üst düğüm birkaç yıl önce bir çılgınlıktı ve bazı adamlar hala görünüşe sahip.

Üst Düğüm

erkek topuz

Erkek topuzu, son on yılda öne çıkan yenilikçi bir saç kesimidir. Erkek topuzu, uzun saçlarınızı toplamanın rahat ve şık bir yolu olabilir ve resmi bir etkinlik için görünümünüze kolayca sofistike bir görünüm katabilir. Bu saç modeli en iyi, dışarı çıkmak yerine uzayacak düz veya dalgalı saç dokuları için çalışır. Bir sakal bırakın ve erkek topuzunuz yepyeni bir erkeklik seviyesine yükselecek.

erkek topuz

Kısa Sırt ve Yanlar

Kısa arka ve yan saç kesimleri, dünya çapında popüler bir erkek saç modeli türüdür. Kısa sırt ve yanlar, arka ve yanlarda solma, konik veya alttan kesik olabilir. Bu havalı saç modeli, tüm saç uzunluklarına ve dokularına uyar ve başınızın üstündeki daha uzun saçları vurgulamaya ve yüz hatlarınızı görsel olarak dengelemeye hizmet eder..

Kısa Sırt ve Yanlar

Erkekler İçin Farklı Saç Modelleri

  • Erkekler için o kadar çok farklı saç kesimi vardır ki, en iyi saç stilini seçmek bazen biraz araştırma gerektirebilir..
  • Soluk ve inceltilmiş saç kesimleri, saçların yanlarda ve arkada daha kısa karıştırılarak stili saç çizgisine kademeli olarak daraltan erkekler için modern kesimlerdir..
  • Alttan kesim, yanlarda ve arkada kontrastı en üst düzeye çıkaran, ancak saçı eşit uzunlukta kesen havalı bir saç kesimidir..
  • Erkekler için en popüler saç modelleri yanlarda kısa, üstte daha uzun saçlara sahiptir.,
  • Az bakım gerektiren kısa erkek saç kesimleri için kısa saç kesimi, kısa kesim veya solma ya da alt kesim ile kısa kesim alın.
  • Orta uzunlukta bir saç stilini şekillendirmek için bir tarak, yan kısım, kısa tüy, pompadour, sahte şahin veya kaygan arkayı deneyin.
  • Uzun saçlı erkekler, bir erkek topuzu, bro akışı, üst düğüm veya sadece gevşek akan saçlarla deney yapmak isteyecektir..
  • Saç stilinizi tüm gün yerinde tutmak için pomat veya ağda gibi güçlü bir saç ürünü kullanın..
  • Mat kil, pomad veya mum şekillendirici ürünle doğal dokulu bir görünüm elde edin.