Beyaz Saç Nasıl Gidilir – Kendin Yap Yaklaşımı

kırmızı ve siyah gömlekli kadın

görüntü kaynağı: Pexels

Güneşin altında tüm renkleri denemiş ve saçınızla yapacak yeni bir şeyler arıyor olabilirsiniz..

Hiç saçınızı beyazlatmayı düşündünüz mü? Beyaz saçların nasıl elde edileceğini öğrenmek, saçınızın rengini soymayı içerir. Bu saçınızın kurumasına neden olabilir.

Ancak saçınızda doğru tekniği kullanırsanız uzun süreli hasarlardan kaçınabilirsiniz..

Güzel, çarpıcı beyaz saçlar elde etmek için toner ve ağartıcının nasıl kullanılacağına bakalım..

Kimyasallar Olmadan Beyaz Saç Nasıl Olur?

Turuncu başörtüsü takan kadın

görüntü kaynağı: Pexels

Saçınız ağartmadan önce ne kadar sağlıklı olursa, uzun vadede zarar görmeme şansınız o kadar artar. Ağartıcıyı tamamen yok etmeden alabilmeniz için saçınızın doğal renk ve yağlarla dolu olması gerekir..

Bu nedenle, ağartmaya karar vermeden önce saçınızın kalitesini göz önünde bulundurmanızda fayda var. Saçınızın çok sağlıklı olmadığını düşünüyorsanız, ağartmadan birkaç hafta önce saçınızı eski haline döndürmek için çalışmanız gerekir..

Bu, ısı gibi potansiyel olarak ona zarar verebilecek herhangi bir şeyden kaçınmayı içerir. kimyasallar. Genellikle saçınızı düzleştirir veya kıvırırsanız, bir süre bunu yapmaktan kaçının..

Ayrıca saçınızı yıkarken fön çekmekten de kaçınmak isteyeceksiniz. Saçınızı fönle kurutmak, onu kuru ve kıvırcık bırakabilir ve ağartma için idealden daha az durumda bırakabilir..

Bu günlerde saçınızda kimyasal kullanmaktan kaçınmak zor olabilir. Saçınızı beyazlatmak, içinde hiç başka kimyasal kullanmadıysanız en iyi sonucu verir. Yakın zamanda saçınızı boyadıysanız, kendini onarması ve mümkün olduğunca sağlıklı olması için en az iki hafta beyazlamasını beklemeniz gerekir..

Saçınızı Hazırlamak İçin Ne Kullanmalısınız?

Kanepede oturan beyaz saçlı genç kadın

görüntü kaynağı: Sıçramayı kaldır

Beyazlatmadan önce saçınızın sağlığının ne kadar önemli olduğunu tartıştık. Şimdi, beyaz saçları nasıl alacağınızı öğrenirken hangi ürünleri kullanmanız gerektiğine bir göz atalım..

Hindistancevizi yağı saçınızı beyazlatmadan önce kullanmak için mükemmel bir doğal üründür. Ağartmadan en az üç saat önce saçınızı tamamen hindistancevizi yağıyla kaplamanızı öneririz..

Bunu yapmak için, kaptan cömertçe büyüklükte bir damla alın ve avuçlarınız arasında ovalayın. Bu hindistancevizi yağını ısıtacak ve saçınıza uygulamayı kolaylaştıracaktır..

Hindistan cevizi yağını saçınıza ve saç derinize masaj yapın. Hindistan cevizi yağını ağartmadan önce kullanmayı sevdiğimiz bir şey, onu içeride bırakabilmenizdir – başlamadan önce durulamanıza gerek yoktur..

Hindistan cevizi yağını ağartmadan bir gün önce sürmeyi başarırsanız, tamamen ıslanması için gece boyunca saçınızda bırakmayı deneyin..

Hindistan cevizi yağı etkili bir saç nemlendiricisidir çünkü saç şaftına girecek kadar küçük moleküllerden oluşur. Saçınızı nemlendirmenin yanı sıra parlaklığını ve parlaklığını da artırabilir..

Doğru Saç Ürünlerini Seçmek

Saç ürünleri ile siyah deri çanta

görüntü kaynağı: Sıçramayı kaldır

Saçınızı beyazlatmadan önce ve sonra kullanacağınız doğru saç ürünlerine bakarken, birkaç şeyi hatırlamak önemlidir..

İlk olarak, saçınızı kurutacak herhangi bir ürün satın almak istemezsiniz. İkincisi, saçınıza hacim katabilecek hiçbir şey satın almak istemezsiniz..

Gelin saçınız için ürün seçerken nelere dikkat etmeniz ve nelerden kaçınmanız gerektiğine bir göz atalım:

  • Bakılacak şey: Genel bir kural olarak, düşük pH seviyesine sahip saç ürünlerine dikkat edin. Bu, saçınızdaki doğal yağların dengesini ne ölçüde değiştirdiklerini sınırlayacaktır. Ayrıca, içeriğinde doğal olarak bulunan yağlara sahip ürünlere bakmanızı öneririz. Bunlar arasında avokado bulunur, argan, ve zeytinyağı. Sodyum PCA ve sodyum laktat da iyidir.
  • Kaçınılması gerekenler: Çok güçlü kokulu saç ürünlerinden kaçınmanızı öneririz. Çoğu zaman, yine sadece saçınızı kurutacak olan yapay parfüm içerirler. Ek olarak, içerik listesine bakarken “prop” ile başlayan alkollerden kaçınmaya çalışın. Bir ürün ne kadar doğalsa saçınız için o kadar iyi olur..

Doğru Ağartma Ürünlerini Seçmek

Saç boyası

görüntü kaynağı: Pixabay

Beyaz açarken saçınız için doğru ürünleri seçmeye gelince, her şey hazır. Şimdi nasıl seçeceğimizi tartışalım doğru ağartma ürünleri.

Neyse ki, saç boyası ürünleri yaygın olarak bulunur – sadece hangilerini kullanacağınızı bilmek yeterlidir. Tipik olarak, eczane saç boyaları daha düşük kalitededir, bu nedenle daha kaliteli bir saç boyası ürünü için en yakın kuaför veya güzellik mağazasını ziyaret etmenizi öneririz..

Çamaşır suyunu toz paketinde veya küvette satın alabilirsiniz. Saçınızı birden fazla kez beyazlatmayı planlıyorsanız, bir küvet satın almak isteyebilirsiniz..

Listenizdeki bir sonraki öğe bir krem ​​geliştirici olmalıdır. Bir krem ​​geliştirici ağartıcı ile reaksiyona girerek saçınızı herhangi bir renkten arındıracak bir macun oluşturur. Bir krem ​​geliştirici, on yaşından başlayarak kırk yaşına kadar farklı hacim ölçümlerinde gelir..

Krem geliştiricinin hacmi ne kadar yüksek olursa, saçınız o kadar hafif olur. Ancak bu aynı zamanda daha fazla hasar vereceğiniz anlamına da gelir..

Son olarak, toner ve kırmızı altın düzeltici satın almanız gerekecek. Bir toner saçınızın sarı değil beyaz olmasını sağlar ve kırmızı altın düzeltici pirinç gibi bir görünümü engeller. Kırmızı altın düzeltici gerekli olmasa da, bu süreçte kesinlikle yardımcı olur..

Beyaz Saç Nasıl Olur – Ağartmadan Önce

Artık saç ağartıcı ürünleriniz hazır olduğuna göre, hazırlık aşamasında neler yapmanız gerektiğinden bahsedelim..

Öncelikle, bir karıştırma kabı, bir çift tek kullanımlık eldiven, bir havlu ve çamaşır suyunu karıştırıp uygulamak için bir fırçanız olduğundan emin olmanız gerekir. Bu öğelerden bazıları zaten evinizde olabilir.

Saçınızı beyazlatmadan önce yapmanız gereken ilk şeylerden biri saç teli ve cilt testidir. Saç teli testi, küçük bir saç teline bir miktar karışımı uyguladığınız zamandır. Bu, saçınızın ağartılmasının ne kadar süreceğini ölçmenize yardımcı olmak içindir..

Ayrıca bir cilt testi yapmanız gerekecek. Bu, çamaşır suyu karışımındaki hiçbir şeye alerjiniz olmadığından emin olmak içindir. Bir kulaklık almanızı ve kulağınızın arkasında küçük bir cilt bölgesini işaretlemenizi öneririz. Durulamadan önce 30 dakika bekleyin.

48 saat sonra cildiniz reaksiyon göstermediyse, karışımı saçınızda ve kafanızda güvenle kullanabilirsiniz..

Beyaz Saç Nasıl Olur – Ağarttıktan Sonra

Çamaşır suyu karışımını yıkanmamış, kuru saça uyguladıktan sonra, eşit olarak dağıldığından emin olmak için kontrol etmek isteyeceksiniz. Uçlar köklerden daha hızlı açılacağından, karışımın daha fazlasını saçınızın daha yoğun olduğu başınızın üstüne koymak iyi bir fikirdir. Ellerinizi saçınızın etrafına masaj yaparak, gözden kaçırmış olabileceğiniz herhangi bir kuru noktayı hissedin. Kafanızın arkasının nasıl göründüğünü görmek için bir ayna da kullanabilirsiniz..

Sarı saçlı kadın sandalyede poz

görüntü kaynağı: Pexels

Kendinden emin olduktan sonra her yeri kapladın, kafanı streç filme sar. 15 dakika sonra bir saç teli üzerinde renk testi yapın. Streç filmden çıkarın ve az miktarda suyla ıslatın. Su ve çamaşır suyu karışımını iplikten silin ve rengi kontrol edin..

Tel hala karanlıksa, daha fazla ağartıcı uygulayın ve on dakika daha bekletin. Saçınızı istediğiniz renge gelene kadar on dakikada bir kontrol etmenizi öneririz..

50 dakika sonra ağartıcıyı durulayın. Beyaz toneri uygulayın ve her on dakikada bir rengi kontrol ederek aynı prosedürü izleyin. 50 dakika dolduktan sonra saçınızı soğuk suyla iyice durulayın..

Bu, saçınızı yıkama sürecinde iyi bir nokta. Bu, tüm ağartıcı ve tonerin iyice durulanmasını sağlayacaktır..

Evde Beyaz Saç Nasıl Olur?

Saçınızı kuaförde boyamak pahalı olabilir.

Saçına bu kadar para harcamak istemiyorsan neden evde boyamayı denemiyorsun??

Kendi başınıza yaparak güzel, beyaz saçlara sahip olamamanız için hiçbir neden yok. Bu talimatları izleyin ve sonunda normalde maliyetinin sadece bir kısmını harcayarak beyaz saçları nasıl elde edeceğinizi öğreneceksiniz..

Yeni, beyaz saçlarınıza özen gösterdiğinizden emin olun. Çok sık yıkamayın ve nazikçe fırçalayın – harika görünse bile çamaşır suyu biraz zarar görebilir..