20 Farklı Patlama Türü: Hangisini Seçeceksiniz?

Dışarıda o kadar çok farklı kakül türü var ki, sizin için olanları seçmek son derece zor olabilir, bu yüzden yardım etmek için buradayız!

Kaküllere gitmeden (veya tarzlarını değiştirmeden) önce aşağıya bir göz atın ve hepsi saç uzunluğuna ve yüz tipine göre sınıflandırılmış tüm farklı kakülleri görün. Ayrıca en yaygın ve en güzel patlamaların bir listesi var..

Daha ne bekliyoruz? Dışarıdaki birçok güzel ve çeşitli patlama türlerini keşfedelim!

DİKKAT! Evde kendinize kakül yapmayı denemeyin, Şimdiye kadar kaç tane öğretici görmüş olursanız olun. Bunun yerine, özellikle bu ilk kakül setinizse, profesyonel bir kuaföre gidin. Daha sonra deney yapabilirsiniz, ancak bu ilk tabanla değil.

I. Saç Uzunluğuna Göre 5 Kakül Çeşitleri

1. Kısa Saç Kakül Çeşitleri – Bebek Kakülleri

bebek kaküllü kısa saçKaynak

Bu makale boyunca göreceğiniz gibi, saçınızın uzunluğu ne olursa olsun kakül takabilirsiniz. Bu ilk örnek için, size aynı zamanda “bebek kakülleri” olarak adlandırılan kaküllerle ilgili en son trendlerden birini de gösteriyoruz..

2. Kaküllü Kısa Saç

Patlama ile Kısa SaçKaynak

Kısa saçları kahküllerle daha fazla, buna sanatsal moda diyelim, giymenin birçok muhteşem yoluna tam bir makale ayırdık. Ancak daha rahat bir yaklaşım istiyorsanız, yukarıdaki yandan süpürme görünümüne gidin.!

3. Perde Patlamaları ve Orta Boy Saç

Perde Patlamaları ve Orta Boy SaçlarKaynak

Bukleleriniz uzadıkça, kaküllerinizi takabileceğiniz yolların sayısı da artacaktır. Örneğin, bu orta uzunlukta görünümü alın ve daha uzun perde patlamalarının güzel kahverengiden sarışın balayayı nasıl mükemmel bir şekilde vurguladığını görün..

4. Uzun Saçlar İçin Kakül Çeşitleri – Yan Kaküller

Uzun Saçlar İçin Patlama Çeşitleri - yan patlamalarKaynak

Yan patlamalar, saç uzunluğu ne olursa olsun çarpıcı görünecek, ancak onları öne çıkarmayı daha kolay bulacağınız için özellikle daha uzun bukleler üzerinde muhteşem olacaklar. Saçınızı topuz veya at kuyruğu yapın ve sonuçların tadını çıkarın!

5. Patlama veya Saçaklı Uzun Saç

Kıvırcık veya Saçaklı Uzun SaçKaynak

Biz sadece saçakların bu uzun, dalgalı ve hafif darmadağınık görünümü tamamlamak için ne kadar iyi gittiğini seviyoruz. Ayrıca, merak ediyorsanız, kahkül ve saçak tamamen aynı şeydir – kullanımları büyük büyük göletin hangi tarafında olduğunuza göre değişir.!

II. Saç Tipine Göre 5 Kakül Çeşitleri

6. İnce Saçlar İçin Kakül Çeşitleri – Bardot Kakül Fikirleri

İnce Saçlar İçin Kakül Çeşitleri - Bardot Kakül FikirleriKaynak

Artık saç tipinize en uygun kakülleri seçmeye özel olarak ayrılmış bir kategoriye giriyoruz. İlk ve güzel bir örnek, Lucy Boynton’dan bu muhteşem görünüm..

Saç kesiminize Bardot kakülleri ekleyerek ince saçlarınızı daha kalın görünün. İsimleri, beklendiği gibi, çarpıcı Brigitte Bardot.

7. Kalın Saçlar İçin Patlama Çeşitleri

kalın saçlar için patlama türleriKaynak

Buna karşılık, kalın saçlarınız varsa ve biraz kontrol edilemeyen bir saçınız varsa, yönetimi kolaylaştırmak için her zaman bazı katmanlara gidebilirsiniz. İlham almak için yukarıdaki fotoğrafı çekin ve yeni bir patlama setine hazır olacaksınız..

8. Kıvırcık Saçlar İçin Kakül Çeşitleri

Kıvırcık Saçlar İçin Patlama ÇeşitleriKaynak

Kıvırcık saçın patlamalarla iyi görünmediğine dair yaygın bir yanılgı var gibi görünüyor. Bunun yanlış olduğunu kanıtlamak için buradayız ve bunu yapmanın en iyi yolu, size kıvırcık saçlarınıza nasıl püskül ekleyebileceğiniz ve çarpıcı görünebileceğinize dair harika bir örnek sunmaktır.!

9. Farklı Düz ​​Patlama Türleri

Farklı Düz ​​Patlama TürleriKaynak

Düz saçlı bayanlar, mutlaka liste dışı bir hacme sahip değildir, bu nedenle, düz düşme gibi görünmeyecek kaküller istiyorsanız, tam bir ön saçak seçerek bununla mücadele edin. Güzel bir görünüm ve zahmetsiz bir görünüm!

10. Dalgalı Saçlar İçin İnce Patlamalar

Dalgalı Saçlar İçin İnce KakülKaynak

Dalgalı saçlarınız varsa her zaman düz kahkülleri tercih edebilirsiniz, ancak her şeyi doğal tutmak istiyorsanız, bunun yerine biraz ince kahkülleri tercih edin..

III. Her Türlü Patlama: Bir Liste

11. Farklı Patlama Türleri

ince perde patlamalarıKaynak

Şimdiye kadar anladığınız gibi, gidebileceğiniz birkaç (ki bu çok sayıda) farklı patlama türü var ve biz bu özel stilin çok hoş göründüğünü düşünüyoruz! Perde patlamaları olarak da şekillendirebileceğiniz ince ön patlamalardır..

12. Ön Patlama Türleri

Ön Patlama TürleriKaynak

Herkes tam ön kakülleri çekemez, ancak yapanlar muhtemelen çarpıcı görünecek. Göz çizgisinin üstünde veya altında önden patlamalara gidebilirsiniz..

13. Yan Süpürme Patlamalarının Farklı Türleri

Yan Süpürme Patlamalarının Farklı TürleriKaynak

Aynısı yandan süpürülmüş patlamalar için de söylenebilir. Yüzünüzün ve alnınızın şekline bağlı olarak, daha kısa veya daha uzun olanları tercih edebilirsiniz, ancak ikincisini tavsiye etmemize rağmen – onları fırçalamak ve kulağınızın arkasına sabitlemek daha kolaydır.

14. Yan Patlamalar

yan patlamalar ve uzun saçKaynak

Yan patlamaları, yandan süpürme patlamaları ve hatta perde patlamaları ile karıştırmak oldukça kolaydır. Bununla birlikte, yan kahküllerin genellikle yüzün sadece bir tarafında olduğu gerçeğiyle bunları kolayca ayırt edebilirsiniz, karşı kısım ise normal saçlara sahip olacaktır (yani kahkül değil).

15. Yan Süpürme Patlamaları

yan süpürme patlamalarıKaynak

Yandan taranmış saç takmanın başka bir yolu daha var, o da aslında kaküllerinizi başınızın tercih ettiğiniz tarafına doğru süpürmektir..

16. Saçak Saç 

uzun saçakKaynak

17. Uzun Patlama 

dalgalı saç ve uzun patlamaKaynak

18. Perde Patlamaları 

perde patlamalarıKaynak

Adından da anlaşılacağı gibi, bu tür kaküller yüzünüzü perdeleyecek ve uzunluklarına bağlı olarak bir veya daha fazla yüz özelliğine dikkat çekecek – örneğin daha uzun olanlar gözleri biraz gizleyecektir..

19. Kısa Patlamalar 

kısa kaküllü kızKaynak

Bunları makaleye başladığımız bebek kakülleriyle karıştırabilirsiniz, ancak kısa kaküller aslında onların kademeli, daha uzun versiyonları ve aslında ilk tür kısa kaküllerdir..

20. Künt Patlamalar

künt patlamaKaynak

Bu kakül türleri listesini, yanılmayacağınız bir çiftle sonlandırıyoruz: künt kaküller. Genel olarak bir saçak gibi, bu özel patlama türü daha dolgun, daha düz ve genellikle alında çok kompakttır..

Görünümünüzü Değiştirmeye Hazır?

İşte karşınızda, saç uzunluğunuza, saç tipinize ve tercihlerinize göre takabileceğiniz birçok farklı kakül türünün bir listesi. Ayrıca, makalenin başında da belirttiğimiz gibi, bu patlamalardan herhangi birini almadan önce bir uzmanla konuşun..

Bununla birlikte, bunlardan hangisi favoriniz ve bu patlama stillerinden kaç tanesini giymek istersiniz??