45 Dağınık Saç, Görünüşü Umursamaz: Sevimli, Hızlı ve Kolay!

Sadece şunu söyleyeceğiz: dağınık saç, umrumda değil! Az önce bazılarının saç dağınıklığı diyebileceği, ancak diğerlerinin sanat olarak görebileceği bir makale buldunuz..

Saç stilinizin sivri ve açık olması ve bir santim hareket etmemesi gerektiği günler geride kaldı. Günümüzde, hem erkekler hem de kadınlar, doğal saçlarının tadını çıkarmaya ve istedikleri gibi düşmesine izin vermeye teşvik edildiğinden, dağınık saç modelleri tüm öfkedir..

Yine de bu, güzel görünmek için tarzınızı değiştiremeyeceğiniz anlamına gelmez. Eşit derecede bir araya getirilmiş ve dağınık bir saç modeli yapamazsınız – aslında ondan çok uzak!

Bu nedenle, ister tamamen vahşi ve doğal, ister kısmen şekillendirilmiş veya aslında kolay görünmek için yapılmış olsun, dağınık saç takmanın en güzel yolları konusunda gözlerinizi şenlendirmek için okumaya devam edin. Her şey sana bağlı!

I. Saç Uzunluğuna Göre Dağınık

1. Kısa Dağınık Saçlı Kadınlar

Kısa Dağınık Saç KadınKaynak

Dağınık saç modelleri, bu sevimli peri kesimi gibi kısa saç kesimlerinde beklendiği gibi daha belirgin olacaktır. Bir periyi spor yapmanın ve şekillendirmenin çeşitli yolları hakkında her şeyi konuştuk, ancak bir diğeri kimseyi incitmeyecek!

2. Kısa Saçlar İçin Dağınık Saç Modelleri

Kısa Saçlar İçin Dağınık Saç ModelleriKaynak

Kadınlar için kısa saç kesimlerinin listesine bir göz atmak, uzunluğu ne olursa olsun, kısa saç giyme ve şekillendirme açısından bir olasılıklar dünyasının kapılarını açacaktır (çünkü evet, birkaç kısa saç uzunluğu vardır). Yukarıda, bu sevimli dağınık kilitlere hacim katan kısa ila orta dokulu kesime hayran kalın.

3. Kısa Dağınık Saç

Kısa Dağınık SaçKaynak

Ayrıca, uzunluğu ne olursa olsun saçınıza katman eklemekten asla çekinmeyin. Bu, dağınık bir şekilde şekillendirirseniz kısa katmanlı saçların nasıl görünebileceğine bir bakış. Biraz saç ürünü ekleyin ve ya biraz sivri uçlar ya da ıslak bir görünüm yaratın.

4. Dağınık Orta Saç

Dağınık Orta SaçKaynak

Orta uzunlukta saçlarda çok güzel yapılmış bir tüylü saç kesiminin güzelliğine hayran kalın. Sonuçta, sevişmek sadece “dağınık ve umurumda değil” görünümün somutlaşmışı olabilir. Kim bilmiyor olabilir ki, sevişmek 70’lerin en trend saç modellerinden biriydi ve günümüzde büyük bir geri dönüş yapıyor..

5. Dağınık Orta Boy Saç

Dağınık Orta Boy SaçKaynak

Bazen daha az, daha fazladır ve bu orta uzunlukta saç kesiminde durum böyledir. İyi kesilmiş bir saç o kadar fazla şekillendirmeye bile ihtiyaç duymaz – yukarıdakileri, hafifçe darmadağınık saçların yandan süpürülmüş patlamalar ve minimum makyaj ile birleştiğinde ne kadar iyi görünebileceğinin bir örneği olarak alın..

6. Dağınık Omuz Boyu Saç

Dağınık Omuz Boyu SaçKaynak

Jenna Coleman, hangi çağda oynarsa oynasın çok güzel görünüyor. Burada Victoria aktris, dağınık ve doğal omuz boyuna eşit bob, minimum makyaj ve tatlı beyaz bir bluz ile bunu basit tutuyor..

7. Uzun Dağınık Saç Görünümü

Uzun Dağınık Saç GörünümüKaynak

Saçlarınız omuz uzunluğunu aştığında ve “resmen uzun” olduğunda, size açılan saç modellerinin sayısı neredeyse sonsuzdur. Ancak, bunu ilk kabul eden biz olacağız, bazen saçlarınız olduğu gibi bıraktığınızda en iyi şekilde görünüyor. Biraz karıştır ve omzuna at ve gitmeye hazırsın!

8. Kısa Saçlar İçin Dağınık Kabarık

Kısa Saçlar İçin Dağınık KabarıkKaynak

Kısa saçların bile kabarık bir şekilde giyilebileceğini bir kez daha tartıştık. Konuyla ilgili bir makalemiz ve bununla ilgili çok sayıda başka örneğimiz var, ancak bu fotoğraf, dağınık kısa bir kabarıklığın nasıl görünebileceğini göstermek için harika – kendinize güvenin ve saçınız biraz uzadığında ve boyun hizasına ulaştığında giyin.

9. Orta Boy Saçlar İçin Dağınık Kabarık

orta boy saçlar için dağınık updosKaynak

Kısa ve orta saçlar da dahil olmak üzere yarı yukarı, yarı aşağı saç modeli takmanın çeşitli yolları vardır. Bu kolaj, dördünü ve ne kadar güzel olduklarını gösterecek! Bizim favorimiz ikinci, seninki ne?

10. Uzun Saçlar İçin Dağınık Updos

Uzun Saçlar İçin Dağınık UpdosKaynak

Uzun bir saç kabarıklığı ile bundan daha dağınık olamazsınız – ama ne ilginç bir etki. Tam bir topuz yapmak yerine, saçlar başın üstünde toplanır ve uçları ve uçları serbest bırakılır – sarışın vurguları sergilemek daha iyi.

11. Kısa Saçlar İçin Dağınık Topuz

Kısa Saçlar İçin Dağınık TopuzKaynak

Pek çok güzel topuz türü ve saçınızı bir arada takmanın yolları var. Yukarıda, kısa saçlardan yapılmış alçak, dağınık bir topuza hayran kalın. Bu sevimli kızın yüz hatlarını vurgulamak için bırakılan yüz çerçeveleme ipleri ile görünüm daha da tatlı hale getirildi..

12. Orta Boy Saçlar İçin Dağınık Topuz

Orta Boy Saçlar İçin Dağınık TopuzKaynak

Alternatif olarak, yüksek ve dağınık topuz da var. Bu, tüm saç uzunluklarına takılabilir, ancak topuzdan çok fazla saç bırakmayacağından daha uzun saç modellerinde daha iyi görünebilir. Kısa kilitler veya katmanlı olanlar birçok uçuş görecek.

13. Uzun Saçlar İçin Dağınık Topuz

Uzun Saçlar İçin Dağınık TopuzKaynak

Dağınık bir topuz yapmanın çeşitli yolları vardır (bazılarına şaşırtıcı gelse de). Örneğin, uzun saçlarda harika görünecek, bükülü ve daha dolgun dağınık bir topuz saç modeli yapmayı öğrenmek için bu öğreticiyi alın..

14. Hacimli ve Uzun Patlamalarla Dağınık Uzun Saç

Hacim ve Uzun Patlama ile Dağınık Uzun SaçKaynak

Şimdiye kadarki saç stillerinin çoğu doğal olarak dağınıktı. Şimdi, bazı dağınık tarzları görmeye başlamanın zamanı geldi. Burada sol, çok hacimli, biraz kıvrımlı ve kıvrık uçlarıyla saç uçlarına dikkat çekecek şekilde şekillendirildi..

15. Merkez Parçalı Uzun Saçlar İçin Dağınık Saç Modelleri

Orta Parçalı Uzun Saçlar İçin Dağınık Saç ModelleriKaynak

Herkes orta kısımlı saç giyemez, ama bu kız kesinlikle onu sallıyor! Temyizin bir kısmı dağınık görünüme de gidiyor – hafif dalgalı bukleleri olan bayanlar, saçlarını gece boyunca kıvırarak ve sabahları serbest bırakarak bu görünümü deneyebilir ve elde edebilirler..

II. Saç Tipine Göre Dağınık

16. Dağınık Kıvırcık Saç

Dağınık Kıvırcık SaçKaynak

Doğal olarak kıvırcık saç, dağınık stillerden bahsederken iki ucu keskin bir kılıç gibidir – harika görünebilir veya (ve bunu söylediğimiz için üzgünüz) bir kuş yuvası gibi görünebilir. Ancak bu durumda, vahşi, kıvırcık ve özgür ve güzel alternatife oy veriyoruz..

17. Dağınık Dalgalı Saç

Dağınık Dalgalı SaçKaynak

Dalgalı saçlı kızlar, saçlarını muhtemelen diğer saç tiplerinden daha dağınık bir şekilde şekillendirmeyi daha kolay bulacaktır. Doğal dalgalılık, kıvırcık saçların olası kaosu olmadan biraz ekstra hacim ve çekicilik sağlar. Ayrıca şekillendirmesi ve tutması mükemmel düz saça göre daha kolaydır.

18. Dağınık Bukleler Kısa Saç

Dağınık Bukleler Kısa SaçKaynak

Tıpkı uzun muadillerinde olduğu gibi, kısa ve kıvırcık saçlar da stil için bir korku hazinesi olabilir. Yine de, iyi kesilmiş bir saç kesimiyle, birkaç dakika içinde harika bir saç stiline sahip olabilirsiniz.!

19. İnce Saçlar İçin Dağınık Peri Kesimi

İnce Saçlar İçin Katmanlı Dağınık Peri KesimiKaynak

Bir kez söyledik, elimizden geldiğince her zaman söyleyeceğiz: katlı ve dokulu kesimler, ince saçlı bir kadının en iyi arkadaşı olabilir. Her ikisi de saçın ne kadar hacimli görünebileceğinin bir örneği olan bu peri kesimini alın – bunların dağınıklığı ayrıca ekstra vücut eklemeye yardımcı olur..

20. İnce Saçlar İçin Kısa Dağınık Saç Modelleri

İnce Saçlar İçin Kısa Dağınık Saç ModelleriKaynak

Alternatif olarak, Fransız zarafetinden bir dokunuş seçebilir ve sadece çığlık atan bu görünümü benimseyebilirsiniz: bir bere ekleyin! Saç düz ve eşit tutulur ve çene hizasında dağınıktır. Bu sefer, perde patlamaları, kendileri nadir ve yayılmış olsalar bile hacim eklemeye yardımcı olur..

21. Düz Dağınık Saç

Düz Dağınık SaçKaynak

Saçınızı sevin ve zaman zaman olmasına izin verin! Düz saçlar için pek çok saç modeli var ama bunun gibi vahşi bir görünüm bile günün havası olabilir ve sizin tarzınızı da mükemmel bir şekilde yansıtabilir..

22. Kalın Saçlar İçin Yüksek, Dağınık ve Hacimli Topuz

Kalın Saçlar İçin Yüksek, Dağınık ve Hacimli TopuzKaynak

İnce, ince ve kalın saçların ortak bir yanı vardır ve bu onların katmanlı ve dokulu kesimlere olan sevgisidir. Yine de, bu gibi durumlarda bile kalın saçları yönetmek zor olabilir, bu nedenle, onunla savaşmak yerine, yukarıdaki gibi yüksek ve hacimli bir topuz yapın..

III. Dağınık Nasıl Yapılır

23. Dağınık Saç Nasıl Görünür – Sevişmeye Gidin

Dağınık Saç Nasıl Görünür?Kaynak

Görünümünüzü tamamen dönüştürün ve minimum çabayla anında stil ekleyin – hepsi de tüylü bir saç kesimi yaparak! Size daha kısa halini gösterdik, şimdi uzun saçlı görünümüne hayran kalın. Ayrıca burada bazı saç boyamaları da vardı, ancak genel olarak etki sadece çarpıcı..

24. Dağınık Saç Görünümü Nasıl Elde Edilir

Dağınık Saç Görünümü Nasıl Elde EdilirKaynak

Zaten dağınık bir saç eğitimi gördünüz – daha fazlasını görmeye hazır olun! Bahsedildiği gibi, saçınızı dağınık bir topuzda toplamanın çeşitli yolları vardır ve yukarıda da görüldüğü gibi, bu özel yöntem basit bir bükülü at kuyruğuna dayanır..

25. Dağınık Saç Nasıl Şekillendirilir

Dağınık Saç Nasıl ŞekillendirilirKaynak

Buna karşılık, bu dağınık topuz hem yapımı hem de son görünümü açısından biraz daha karmaşıktır. Daha sonra bir topuza dönüştürülen bir midilli ile başlayın ve ardından tüm saç daha dolgun bir ilk topuzun arkasına gizlenene kadar bükülüp döndürülür. Garantili sonuçlar için adımları izleyin!

26. Kısa Saçlı Dağınık Yan Örgü Nasıl Yapılır

Kısa Saçlı Dağınık Yan Örgü Nasıl Yapılır?Kaynak

Ne güzel bir örgü! Yan örgüler – bu özel durumda, neredeyse saçak olanlar – herhangi bir görünüme şirinlik katabilir. Daha gevşek veya daha sıkı olmasına bağlı olarak, hem rahat hem de daha resmi ortamlarda giyilebilir. Yukarıdaki adımlar size nasıl yapılacağını öğretecek ve gerisi size kalmış!

27. Adım Adım Dağınık Bun Eğitimi

Adım Adım Dağınık Topuz EğitimiKaynak

Dağınık bir topuz nasıl yapılır adım adım bir başka öğretici, bunu yapmanın başka bir yolu, diğer harika sonuçlar! Bu özel, zorluk derecesine bakılırsa, diğer ikisinin ortasında bir yere düşüyor. Topuz tabanı, sadece bir tutam saç almayı, topuzun etrafına bağlamayı ve çok ilginç bir son görünüm elde etmeyi kolaylaştırır..

IV. Tüm Dağınık Saç Aşkı

28. Dağınık Topuz Görünümü

Dağınık Topuz GörünümüKaynak

Bize göre bu, havalı aksesuarlar ve muhtemelen yaz günlerinin boş zamanları ve hoş bir esinti ile tamamlanmış dağınık topuz görünümüdür. Dalgalı ve kıvırcık saçlar, saçları mükemmel bir şekilde çerçeveleyen iki tutam ve rüzgarda uçuşan diğer saçlar ile dağınık bir şekilde bir topuzda yakalanır..

29. Dağınık Kısa Dalgalı Bob Stili

Dağınık Dalgalı Bob StiliKaynak

Omuz hizasında bir bob gördünüz, şimdi dalgalı saçlarda yığılmış kısa bobun güzelliğine hayran kalın. Tüm görünüm, daha da güzelleştirilmiş ve aynı zamanda bir gizem dokunuşu ekleyen tam perde püskülü ile tamamlanmıştır. Doğal saç rengine (veya tercih edilen saç boyasına) bağlı olarak, bu tarz ya tatlı ya da gizemli ya da her ikisi de görünebilir.!

30. Maya Hawke Dağınık Uzun Bob Stili

Maya Hawke Dağınık Uzun Bob Lob StiliKaynak

Hepimiz ona Stranger Things’de Robin olarak aşık olduk ve şimdi burada, Maya Hawke’nin dalgalı ve dağınık uzun bobuna tamamen düşüyoruz. Bu aynı zamanda, bir ombre ile kolayca değiştirilebilen kahverengiden sarıya balayaya dikkat çekmek için harika bir yoldur..

31. Yüz Çerçeveleme Patlamalarıyla Dağınık Saç Topuzu

Yüz Çerçeveleme Patlamalarıyla Dağınık Saç TopuzuKaynak

Artık dağınık bir topuzun (ve çok mükemmel bir şekilde) nasıl yapılacağına dair çeşitli ipuçlarını ve püf noktalarını bildiğinize göre, kendinizle denemeler yapmaya başlayın. Örneğin, yüz hatlarınızı vurgulamak için bu yüz çerçeveleme kaküllerini gevşek bırakabilir ve ayrıca dikkatleri parlak noktalarınıza (doğal veya boyalı) çekebilirsiniz..

32. Dağınık Üst Düğüm

Dağınık Üst DüğümKaynak

Başlangıçta sadece bir erkek görünümü, üst düğüm, günümüzde kadınlar için en havalı updos veya yarı yukarı görünümlerden biridir – ve biz kesinlikle bunun arkasındayız! Yarım topuzda olduğu gibi, saçınızı istediğiniz kadar düzgün veya dağınık bir şekilde oynayabilir ve şekillendirebilirsiniz. Ayrıca her iki stili de aynı görünümde oynayabilir ve kullanabilirsiniz..

33. Yarım Örgülü At Kuyruğu ile Dağınık Sarı Saç

Yarım Örgülü At Kuyruğu Dağınık Sarı SaçKaynak

Bu sefer harika örgüler dünyasına girip biraz daha kalacağız. Örgülü saç stilinizle oynayın ve başın tepesinden başlamak yerine, ense seviyesinde bir yerden başlayın ve geleneksel örgüyü çok havalı ve dağınık bir şekilde almak için sadece omuzlara kadar devam edin..

34. Dağınık Örgülü At Kuyruğu Görünümü

Dağınık Örgülü At Kuyruğu GörünümüKaynak

Bu, gerçekten uzun saçların örülmesiyle elde edilen daha dağınık bir görünüm, ancak yukarıda belirtilene benzer bir tarzda. Kolayca bir balık kuyruğu örgüsü olabilirdi – bunun yerine, kesinlikle sevdiğimiz bir görünüm karmaşası elde edersiniz.!

35. At Kuyruğu Dağınık Saç Görünümü

At Kuyruğu Dağınık Saç GörünümüKaynak

Tüm atkuyruklarının yüksek, örgülü veya aşırı dağınık olması gerekmez. Yukarıdaki resimdeki tüm bu unsurları kontrol altında ve seviyeli tutar. Midilli boyun hizasında yapılmış, saçı biraz kıvrılmış ve aynı zamanda biraz dağınık ama aşırı değil – doğal dalgalılık buna yardımcı oluyor.

36. Dağınık Katmanlı Saç – Bir Sevişmek

Dağınık Katmanlı Saç - Uzun SevişmekKaynak

Bu listeye bir tane daha tüylü saç kesimi eklemeye karşı koyamadık. Bu omuz boyu varyant, uzun alternatifinden biraz daha keskin ve daha katmanlı, ancak bu listedeki ilk sevişmeden daha tatlı. İnce kedi gözü makyajı da görünüme kadınsı bir dokunuş katmaya yardımcı olur..

37. Sharon Stone Dağınık Dikenli Saç

Sharon Stone Dağınık Dikenli SaçKaynak

Sharon Stone, her yaştan kadına ilham kaynağı oldu ve olmaya devam edecek ve dikenli kısası kadar ünlü çok az görünüm var. 40’lı yaşlarını (o zamanlar) çoktan geçmiş olsa bile, birkaç (uzun) yıl önce bir kırmızı halı etkinliğine dikenli, dağınık bir peri giyecek cesarete ve zarafete sahipti..

38. Saç Aksesuarlarıyla Dağınık Saçlar İçin Saç Modelleri

Saç Aksesuarları ile Dağınık Saçlar İçin Saç ModelleriKaynak

Dağınık görünümünüzü (veya herhangi bir saç stilinizi) daha keskin veya keskin göstermenin bir yolu, doğru saç aksesuarlarını eklemektir. Yukarıdaki fotoğrafta, dağınık saç modeli, parlak renkli saç atkısının eklenmesiyle anında genç bir görünüm kazandı. Bu çok yazlık bir görünüm.

39. Örgülü Dağınık Balo Saçı

Örgülü Dağınık Balo SaçıKaynak

Dağınık olması, daha özel etkinliklerde giyilemeyeceği anlamına gelmez! Balo gecesi için ilham kaynağı olarak bu güzel ve çok az örgülü at kuyruğu örneğini alın. Boho kızlar özellikle onu giymeyi sevecekler!

40. Taç Gibi Örgülü Dağınık Düğün Saçı

Örgü ile Dağınık Düğün SaçıKaynak

Neden büyük gününüzde saçınıza doğal bir taç eklemiyorsunuz – yine de buklelerden yapılmış bir taç. Bu taç benzeri bir at kuyruğu veya yarım yukarı saç modeli için uyarlanabilir ve bir düğün için hem gevşek ve dağınık ya da şık ve düz uçlarla aynı derecede çarpıcı görünecektir.!

41. Dağınık Yatak Saçı

Dağınık Yatak SaçıKaynak

İstediğin gibi al, ama seninki sabahları tam olarak böyle görünüyor. Dağınık ve dağınık kilitler ve uçuşan patlamalarla birleştiğinde yarı yukarı, zorlukla üstteki düğüm, günümüzde dışarıda (ve utanmadan da) giyilebilen mükemmel dağınık yatak başı görünümü sağlar.!

42. Dağınık Fransız Büküm

dağınık fransız twist öğreticiKaynak

Fransız bükümü, özel etkinlikler için saç modelleri arasında klasik ve favori. Yukarıdaki öğreticiye bir göz atın ve nasıl yapılacağını öğrenmek için adımlarını tekrarlayın. Ardından, bir kez ustalaştıktan sonra, onunla oynamaya başlayın ve istediğiniz kadar gevşek, dağınık veya sıkı ve bir araya getirin..

43. Dağınık Yarım Yukarı Yarım Aşağı Stil

Dağınık Yarım Yukarı Yarım Aşağı StilKaynak

Yarı yukarıda, yarı aşağıda saç stillerinin (veya genel olarak avantajlarından biri) güzelliği, üstteki saçın uzunluğu veya alttaki bukleler ne olursa olsun, aynı derecede iyi görünecek olmasıdır. Bu örnekte, gevşek ve çok küçük üst topuz, saçın çok uzun ve hafif dalgalı geri kalanının dağınık güzelliğini ortaya çıkarmaya gider..

44. Dağınık Kısa Bükümlü Stil

Dağınık Kısa Bükümlü StilKaynak

Bükümler daha kısa saçlarda da yapılabilir (ancak şimdiye kadar muhtemelen beklendiği ve bilindiği gibi çene hizasında olan). Bu stilin tekrar edilmesi kolaydır – sadece üstteki saçı iki parçaya ayırın ve bunları başın arkasında gevşek ve hafif bir uçta yeniden birleştirin.

45. Dağınık Gevşek Düşük Topuz

Dağınık Gevşek Düşük TopuzKaynak

Kısa topuz hariç, size bu kadar düşük topuz göstermedik. Pekala, bu son örnek (şimdilik) bunu düzeltmeye gidiyor! Bir at kuyruğuna dönüşmekten sadece birkaç adım ötede görünen bu güzel ve dağınık alçak topuza bir göz atın. Ama ne rahat ve rahat bir görünüm!

Görünümünüzü Değiştirmeye Hazır?

İşte karşınızda, buklelerinizin uzunluğu veya saç tipiniz ne olursa olsun dağınık saç giymenin yollarının bir listesi. Ayrıca, saçınızı serbest bırakma özgürlüğünün tadını çıkarırken, aynı zamanda örgülü topuzların, dağınık topuzların veya yarım top modellerin sevimli örneklerini de gördünüz..

Bunlardan hangisi sizin favorinizdi ve tembel günler için mi yoksa sıradan günler için mi dağınık görünümünüz hangisi? İlk ben gideceğim: çoğu zaman beni üst düğümle bulacaksın. Peki şimdi, ne dersin?