35 Muhteşem ve Trend 1960’ların Saç Modelleri

1960’ların gönlümüzde ayrı bir yeri var. Bizi hippiler, çiçekli pantolonlar ve mükemmel saç stilleri zamanına geri götürüyor. Saç stillerini bir araya getirdiğimiz görsel koleksiyonuna bayılacaksınız. Eşsizler, güzeller ve tarzları bizim yazabileceğimizden daha hızlı bir şekilde geri geliyorlar! Hepsine göz atın ve hangilerinin favoriniz olduğunu bize bildirin.

  1. Bu kısa bob mükemmellik için tasarlandı. Kasıtlıdır ve hataya yer bırakmaz. Cesur bir tarz ama onu giymeyi seçenler onu harika bir şekilde sallıyor!

Sassoon tarafından Quant

2. Bu çarpıcı, zamansız bir görünüm. Her üç stil de değişir, ancak her biri büyük, cesur ve güzeldir. İlki, gerçekten harika görünen elmacık kemiğinin hemen altında şekillendi. Kakülleri biraz hacimli ve saçlarının üst kısmında öyle görünüyor. 60’ların klasik puf. Orta kısım biraz daha rüzgarlı ama mükemmel bir tarza sahip. Saçları biraz daha kısa. Son stil, üçünün en uzunudur. Kaküllerini yandan şekillendirdi ve saçlarını büyük, yuvarlak buklelerle kıvırdı. Üçü de muhteşem görünüyor!

BİRLEŞİK KRALLIK - 1 MART: Supremes'in Fotoğrafı (Fotoğraf: Michael Ochs Archives/Getty Images)

3. Bu görünüm biraz daha rüzgarlı. 1960’larda saçın yüzün geriye ve dışına itilmesi çok popülerdi. Bu örneklerin çoğundan da göreceğiniz gibi, kadınların kaküllerini şekillendirmelerinin çeşitli yolları vardı. Bazıları onları bu görüntü gibi büyüttü ve diğerleri onları çok kısa kesti. Bazıları onları yana doğru süpürür ve bazıları kaşlarını kalın bir çizgide keser. en sevdiğin tarz hangisi?Amerikalı sinema oyuncusu Raquel Welch Londra'da düzenlediği basın toplantısında. (Peter King/Getty Images'ın fotoğrafı)

4. İşte geniş patlamaların muhteşem bir görüntüsü. Tüy kadar hafif görünüyorlar ve kafasının üstündeki kabarıklığı fark ediyorlar. Puf çok popülerdi ve bu güne kadar hala.

ABD'li aktris Sharon Tate'in (1943-1969), açık mavi bir arka plana karşı bir stüdyo portresinde, 1965 dolaylarında vesikalık fotoğrafı. (Photo by Silver Screen Collection/Getty Images)

5. Saçın ön kısmının çoğunu bir tarafa taramanın rahat görünümü de gerçekten popülerdi.

Ann-Margret, İsveçli-Amerikalı aktris, mor bir arka plana karşı bir stüdyo portresinde mor örgü kazak giyiyor, 1965 dolaylarında. (Photo by Silver Screen Collection/Getty Images)

6. Bu, bu zaman diliminden klasik bir çekim. Uzun, dalgalı saçlar, kakül yok, dışarısı ve şarkı söylemesi dönemin temel unsurlarıydı..

16080416

7. Başında toplanmış saçlarıyla bu zarif görünüme bayılıyoruz. Kaküllerin yumuşak ama sinirli bir görünümü var.

17080416

8. Bu, saçlarına karışan dalgaların ortasındaki kısmın harika bir görüntüsü. Bu görünüm kesinlikle son zamanlarda burada popülerlik kazandı.

BELİRTİLMEMİŞ - 1970 dolaylarında: Janis Joplin'in Fotoğrafı Fotoğrafı Michael Ochs Archives/Getty Images

9. Arı kovanının arkasındaki büyük yaylar çok büyüktü 60’larda. Saçları arkadan bağlı olan büyük puf arı kovanı olarak bilinir. Yay, saçı vurgulamak için güzel bir iş çıkarır.

19080416

10. Uzun saçı bir çeşit topuz haline getiren klasik makyaj, bu dönem için güzel bir temsildir..

20080416

11. Arı kovanının arkasında fiyonk olması ne kadar popülerse, fiyonklu bir kafa bandı da başın önü için o kadar popülerdi. Bu, son zamanlarda güzel bir şekilde modaya geri dönen başka bir stil..

21080416

12. Bob’un bu uzun versiyonu çok sevimli ve gençler bu özel stili sevdi. Tatlı ve sofistikeydi ve başlarının üstünde bir mini arı kovanına kolayca izin verildi..

22080416

13. Bu tarz, 60’ların kadınları, özellikle de genç kadınlar için günlük bir görünümdü. Elmacık kemiklerini gerçekten vurgulayan, özenle seçilmiş bir görünümdü..

23080416

14. Başın ortasında duran ve sırtından aşağı doğru dökülen uzun kıvrımlı bu puf muhteşem bir görünüm. Yapması oldukça basit ve asla modası geçmeyen klasik bir görünüm. Arkadan bağlanmasını seviyoruz. İçinde basit de olsa çok zarif görünmesini sağlayan bir bükülme var gibi görünüyor. Muhtemelen saçlarının uzun kısımları için saç maşası kullanmıştır. Bu, çoğaltılması oldukça kolay bir stil olacaktır. Bu tarz giyer misin?

24080416

15. Bu, o zamanlar pek çok kadının spor yaptığı şeyin harika bir temsilidir. Şık ve pratik olmanın kolay ve etkili bir yoluydu. Gördüğünüz gibi puf son derece popülerdi. Tüm yaş grupları ve tüm saç tipleri için çalıştı. Çok eğlenceli bir görünümdü ve bu güne kadar bile insanların puf giydiğini göreceksiniz. Harika bir seçim ve herkese çok yakışıyor.

18 Aralık 1964: 23 yaşındaki İngiliz pop şarkıcısı Dusty Springfield (1939 - 1999), Johannesburg'dan Londra'ya döndükten sonra bir basın toplantısında, Echoes destek grubuyla. Dusty, Cape Town'a 16 mil uzaklıktaki Wittebome'da yaptığı tur sırasında karışık ırktan bir seyirci önünde performans sergiledikten sonra Güney Afrika hükümeti tarafından 24 saatlik sınır dışı edilme emriyle görevlendirildi. Yankılar sınır dışı edilmediler, ancak onunla birlikte ayrılmaya karar verdiler. (Fotoğraf Keystone/Getty Images)

16. Puf neredeyse her zaman mevcut olan bir şeydi. Burada saçlarını yanlara doğru at kuyruğu şeklinde toplamış. Küçük bir kurdele ile bağlanmış oldukça sevimli ve şık.

26080416

17. Patlamaların büyük kıvrımı bu süre zarfında oldukça popülerdi. Tüm parçanın stratejik olarak yerleştirilmesini seviyoruz.

27080416

18. Bu, güzel ve tuhaf olan nazik bir görünüm. Kaküller, masum ve tatlı bir görünümle ortada yumuşak bir şekilde bölünmüştür..

28080416

19. Bu adamlara bir not vermeden 60’ların parçası olmazdı. O zamanlar erkeklerin saçlarının nasıl göründüğünü hiç merak ettiniz mi? Başka yere bakma, bu adamlar onu bütünüyle kapsıyor.

BELİRTİLMEMİŞ - CIRCA 1965: Beatles'ın Fotoğrafı (Fotoğraf: Michael Ochs Archives/Getty Images)

20. Bu bir mega puf. Bir sürü saç spreyi hakkında konuşun! Bu şaheseri şekillendirmek biraz zaman ve çaba gerektirdi. Oldukça popüler olan cesur ve dramatik bir görünüm.

30080416

21. Bu tarz parçalara göz atın. Her biri çok farklı ama bu süre zarfında çok popülerdi. Birincisi tatlı bir küçük bob. İkincisi, hepsini yerinde tutmak için bir aksesuara sahip mükemmel bir pufa sahiptir. Üçüncüsü, uzun saçlar için mükemmel olan muhteşem bir makyaj yapıyor. Daha sonra, patlamaları bir tarafa süpürülerek sadece çene hizasında kıvrılmış başka bir sevimli bobumuz var. Bir sonraki bob’un kafasının ortasında, o zamanlar da gerçekten popüler bir seçim olan bir aksesuar var. Bir sonraki kızın saçındaki dev çiçeğe bakın. Şimdi böyle bir spor yapar mısın? Bir sonraki kız resmindeki dev yayı seviyoruz. Cesur ve güzel. Son atış, kusursuz olan klasik bir up-do.

31080416

22. Bu puf enfes. Uzun, dalgalı saçları muhteşem ve tüm görünüşü yerinde. Saçlarının bu şekilde kalmasını sağlamak için kesinlikle çok fazla saç spreyi aldı..

32080416

23. Bu oldukça ünlü bir parça. Kahküllerinin ne kadar kısa olduğuna dikkat edin. Buradaki stil çok güzel ve başının üstündeki aksesuarı seviyoruz. O bir prenses gibi görünüyor.

1080416

24. Dramatik patlamalara sahip bu puf kesinlikle çok güzel. Saçlarının omuzlarına düşmesine izin vermesini seviyoruz. İyi düşünülmüş bir tarz ama rahat görünüyor.

2080416

25. Bu çok eğlenceli bir peri kesimi. Bu görünümü sürdürmek için düzenli bir şekillendirme seansı dışında fazla bakım gerektirmez. Kahküllerinin ne kadar kısa olduğuna dikkat edin. Sonraki birkaç resimde bu eğilimi fark edeceksiniz. Düşüncelerin neler? Süper kısa kakülleri sever misin yoksa daha uzunlarını mı tercih edersin??

3080416

26. Gerçekten kısa patlama eğilimini fark ettiniz mi? Onlar hakkında ne düşünüyorsun? Bu fotoğrafta neredeyse yokmuş gibi görünüyorlar. Patlamalara stil vermenin gerçekten kolay bir yolu olurdu, orası kesin! Saçları toplanmış gibi görünüyor. Bu 60’lardan klasik bir görünüm.

4080416

27. Perma yaptırmış gibi görünüyor. Ona harika görünen sıkı bir örgü stili.

5080416

28. Bu çok muhteşem bir görünüm çünkü zahmetsizce güzel görünüyor. Patlamaları yüzünü çerçevelemek için güzel bir iş çıkarıyor. Saçları mükemmel bir şekilde yerinde duruyor ama içinde fazla saç spreyi yok gibi görünüyor. Bu harika bir resmi görünüm.

6080416

29. Bu bukleler çok güzel yapılmış. Bu, gerçekleşmesi biraz zaman alan, yoğun bir tarza sahip bir görünüm, ancak sonuç nefes kesici. Saçları neredeyse gerçek değilmiş gibi görünüyor çünkü çok kusursuz görünüyor.

7080416

30. Bu kesinlikle bizim favori parçalarımızdan biri. Çok eğlenceli ve rüzgarlı bir görünüm. Bir araya getirilmesi çok kolay görünüyor, ancak muhtemelen yapılması biraz zaman aldı. Başının üstündeki fiyonk, ona çok eğlenceli bir kız gibi bir görünüm veriyor! Bukleleri yüzünü mükemmel bir şekilde çerçeveliyor.

8080416

31. Bu, saçın büyük bir çoğunluğunu bir tarafa çeken basit bir görünüm. Herhangi bir etkinlik için harika, hatta sadece şehirdeki ayak işlerini yürütmek için harika olan basit bir stil. Harika bir görünüm ve biz onun bobunu seviyoruz.

9080416

32. Bu, her durum için mükemmel olan eğlenceli, dağınık bir görünüm. Bukleler çok şirin ve hepsinin tepesine yığılma şekli, ona rahat ve güzel bir tarza sahip, özgürce akan bir görünüm kazandırıyor..

10080416

33. Bardot at kuyruğunun nasıl yapılacağına dair bu eksiksiz eğitime göz atın. Bu eğlenceli, muhteşem görünümü nasıl şekillendireceğinizi öğrenmenin harika bir yolu.

Okuyun: 2016’da Değişim İçin En Ateşli 65 Sahne Saç Kesimi (RESİMLERLE)