Kıvırcık Saçınızın Her Zaman En İyi Göründüğünden Emin Olmanın 16 Yolu

Kıvırcık Saçlar Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Bukleler – onları ya arzularsınız ya da lanetlersiniz. Hayattaki çoğu şeyde olduğu gibi, her zaman elimizde olmayanı isteriz. Buklelerle kutsanmamış kadınlar, doğal dalgaları kopyalamak için saç maşası ile saatler harcarlar. Bukleli kadınlar sadece fönleri düzleştirmek ve ürünleri düzleştirmek için sayısız dolar harcıyor

Kıvırcık saç

Kıvırcık saç

Kıvırcık saç

Kıvırcık saçlar çok dikkat gerektirir, ancak harika ürünler ve özenle sonuçlar çarpıcı olabilir. Kıvırcık saçlar kabarmaya, ayrık uçlara ve kuruluğa daha duyarlıdır. Bu nedenle, evcilleştirmek zor olabilir – sizi düz ütüye ulaşmaya bırakır. Ama korkmayın… Bukleleriniz ister doğal ister yapay olsun, sıkı, tirbuşon bukleler veya yumuşak romantik dalgalar istiyorsanız  kıvırcık saçlar hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

1. Kıvırcık saç bakımının ilk kuralı: Ürünler her şeydir.

Kıvırcık saç, boyalı veya kimyasal işlem görmüş olmasına bakılmaksızın diğer saç tiplerinden daha kuru olma eğilimindedir. Nemlendirici kıvırcık saçlar sağlıklı, kabarık dalgalar yapacak.

Güzellik blogcusu Gia Kashyap, www.giasaysthat.com, ona dört kıvırcık saçın olmazsa olmaz ürünlerini verir. Kashyap, saf hindistancevizi yağı, Moroccanoil Nemlendirici Şekillendirici Krem, John Frieda Saç Serumu ve Herbal Essences Merhaba Nemlendirici Saç Kremi kombinasyonunun onu yorgun ve kontrolden çıkmış kilitlenmelerden kurtardığına yemin ediyor.

kıvırcık saçı dalgalı yapmakVia Gia Diyor ki…

2.Lorraine Massey, Kıvırcık Saç gurusu ve yazarı Kıvırcık Saç: El Kitabı, kıvırcık saçların bakımı için kendi yöntemini yarattı: Kıvırcık Kız Yöntemi.

Kıvırcık Kız Metodu, alıştığımız geleneksel temizleme ve şartlandırma yöntemlerine karşı çıkıyor gibi görünüyor..

Kıvırcık Kız Metodu ile, çoğu şampuanın verdiği gıcırtılı temizlik hissine gitmeyeceksiniz çünkü bu temizlik hissini elde etmek için aslında saçı esansiyel doğal yağlardan arındırıyorlar. Massey, en iyi sonuçlar için sülfatsız temizleyiciler ve silikonsuz durulanmayan saç kremleri önerir. Zamanınız kısıtlıysa ve evden kuru saçlarla çıkmanız gerekiyorsa, fön makinenizdeki difüzör eklentisini kullanın. Adından da anlaşılacağı gibi, difüzör, kabarmayı önlemek için ısının tek bir noktada yoğunlaşmasını önleyecektir. Yaymak için başınızı ters çevirin ve fön makinesini her bölümde birkaç saniye durarak başınızın etrafında hareket ettirin. Saça çok fazla dokunmaktan veya saç üzerinde çalışmaktan kaçınmaya çalışın. Her ek hareket bukleleri bozacak.

kıvırcık saç ipuçlarıÜzerinden

3. Temizledikten ve bakım yaptıktan sonra sıra buklelere geldi. Isının kuru veya kıvırcık olma eğiliminde olan saçların dostu olmadığını biliyoruz. Bu basit deneyin yumuşak, romantik dalgalar oluşturmak için ısısız teknik.

Saçınızı yıkadıktan sonra, buklelerinizin ne kadar sıkı olmasını istediğinize göre bölümlere ayırın. Daha ince bölümler daha yoğun bukleler verecektir. Saçın daha kalın bölümleri daha büyük, daha yumuşak bukleler oluşturur. Buklelerin gitmesini istediğiniz yönde bükerken bölümleri parmağınızın etrafına sarın. Zaman sorunsa saçınızı havayla veya makineyle kurutun ve işte! Hasarsız, kolay, sorunsuz dalgalarınız var.

kıvırcık saç hileleri4. Saçınızda küçük bir dalgayla doğduysanız ancak en iyi şekilde görünmeleri için biraz yardıma ihtiyacınız varsa, başka bir ısısız numara deneyin. ince, zarif bukleler. Çoğunlukla kuru saça birkaç damla şekillendirici serum ekleyin.

Saçınızı bükün ve bir topuz haline getirin. Topuzu başınızın üstüne sabitleyin, gevşek parçaları topuzun altına sıkıştırın. Saçınız tamamen kuruyana kadar topuzu sabitleyin. Saçınızı serbest bıraktığınızda yumuşak, duyusal dalgalara sahip olacaksınız. Onları temiz tutmak için uçlarına birkaç damla daha serum ekleyin..

kıvırcık1üzerinden

5. En düz saçlı kızlar, bununla dalgalarla dolu bir kafanın görünümünü taklit edebilir. dağınık örgülü.  Ayrı temizleyin, birkaç bölüme kurutun. Birkaç üst kısmı farklı genişliklerde gevşek örgülere örün.

Kalan bölümleri ense kısmında düzgün bir düğüme sabitleyin. Örgülü kısımları düğümün ve pimin etrafına sarın. Gevşek parçaları büyük bir maşa maşasıyla kıvırın. Dalga dağınızı gün boyu tutmak için saç spreyi ile bolca püskürtün.

kıvırcık düğün6. Kıvırcık saçlar söz konusu olduğunda, şampuanlama, bakım, kimyasal bakım ve şekillendirme söz konusu olduğunda hafifçe basmanız gerekir..

İşte en iyi ipuçlarından bazıları ne yapmamalı sağlıklı, canlı bukleler elde etmeye çalışırken. Bu önerilerin çoğu, stilistiniz tarafından söylenenlere ters gelebilir. Onları bir deneyin ve kendiniz karar verin.

Size söylenenin aksine, duştan çıkmadan önce soğuk suyla durulamak kabarmayı azaltmaz. Su sıcaklığının saçınıza hiçbir etkisi yoktur. Saç kurumaya başladığında kabarır. Bu yüzden sonuna kadar sıcak bir duşun tadını çıkardığın için kendini suçlu hissetme..

Marsha Brady’nin yaptığını yapma ve bütün gece saçını tarama. Eski inanç, fırçalamanın yağı saç derisinden saçın ucuna dağıtacağıydı. Şekillendirme ürünleri fazla çalıştırmadan yağ ekleyebilir. Saçları ıslakken nazikçe taramak için geniş dişli bir tarak kullanın. İhtiyacın olan tek tarama bu.

De-toks yapmak için zaman kaybetmeyin. Saç detoks ürünleri zaman ve para kaybıdır. Saç “toksinleri” veya bakterileri tutmaz. Saçta biriken herhangi bir kir veya ürün kalıntısı kolayca şampuanlanabilir..

kıvırcık2resim

7. Kıvırcık saçları boyamak biraz TLC gerektirir, ancak doğru yapıldığında çarpıcıdır. öğrenmek için Refinery29 ile giriş yaptık. en sıcak renk trendleri kıvırcık saçlar için.

Şu anda özellikle kıvırcık saçlarda işe yarayan en sıcak tekniklerden biri Ecaille. Ecaille, yüzü, başın geri kalanıyla kontrast oluşturan parlak gölgelerle çerçeveler – neredeyse güneşin doğal olarak saçı nasıl aydınlattığını taklit eder..

 Buzlu beyazlar ve griler artık sadece yaşlılar için değil. Cesur moda tutkunları bu modern trendi destekliyor. Olaplex ve Pravana gibi boya şirketleri, kuruluğu önlemek için saçı diğer ürünlerle mümkün olandan çok daha sağlıklı bırakan ekstra yumuşak formüller yarattı..

Sarışın her zaman içeridedir. Ancak saç rengini açmak ekstra zarar verir. Saçı açmak için kullanılan ağartıcı ve diğer kimyasallar, diğer kimyasal işlemlere göre daha fazla zarar verir. Kuruluğu en aza indirmek için, tüm kafa yerine belirli bölümleri aydınlatmayı deneyin. Nem ve parlaklık sağlamak için haftada bir bakım maskelerini deneyin..

cur18. Denemek günlük bukleleri yeniden tanımlayın tekrar yıkamadan?

Sabah rutininizi sürdürürken bukleleri güçlendirmenin bu basit yöntemini deneyin. Saçınıza birkaç damla nemlendirici Argan veya Fas yağı ekleyin. Saçınızı tüm başınızın üzerinde birkaç orta boy bölüme ayırın. Perma çubuklarının veya küçük bukle maşalarının etrafına bölümleri sarın ve en az 20 dakika bekletin. Bukleleri serbest bırakın. Bukleleri gevşetmek için bölümleri parmakla geçirin. Bırakılan saç kremi ile püskürtün ve gidin!

cur56

9. Yani güzel buklelerle doğdunuz ama onlar her zaman en iyi şekilde görünmüyorlar. Özellikle nemli iklimlerde bukleler hızla çözülür. İşte bukleleri belirgin ve elektriklenmeyen tutmak için bazı sıcak hava ipuçları.

Güneş ışığının ve UV ışınlarının cilde ne yaptığını biliyoruz, ancak genellikle saçımıza nasıl davrandığını gözden kaçırıyoruz. Güneşin buklelerinizi kızartmasını önlemek için, onları ört güneş şapkası veya korkak bir eşarp ile. Bu, hassas saç derinizi güneş yanığından korur. Örtbas etmek ayrıca pahalı renkli işinizin solmasını da önler.

Vaat etmek saç kurutma makinesini emekli etmek, en azından yaz için. Zaten güneşte ıslanmış saça daha fazla ısı eklemek, onu kurutmak için yapıyor. Yaz, dalgalarınızın kuruması için harika bir zamandır. Bu gereksiz ısıdan 3 aylık bir rahatlama. Saçlarınız bunun için çok daha sağlıklı hissedecek.

Kuruluk ve kırılmaya meyilli olmayan sağlıklı saçlar için içmek.  İyi yumuşatıcılar ve serumlar dışarıya nem ekleyebilir, ancak en iyi nemlendirme içeriden gelir. Cildinizin ve saçınızın en iyi şekilde görünmesini sağlamak için her gün yeterince su aldığınızdan emin olun. Tıp Enstitüsü, yetişkin kadınların her gün en az 2,2 litre almasını önermektedir..

cur5

10. Bu nedenle, mümkün olduğunda saç kurutma makinesini bırakacağınıza yemin edersiniz. Şimdi saçını ne yapacaksın? Bunu dene zahmetsiz ıslak saçla oluşturabileceğiniz.

Temiz, ıslak saçları geniş dişli bir tarakla taradıktan sonra, saçınıza kökten uca durulanmayan bakım serumu uygulayın. Saçınızı toplayın ve başınızın arkasında gevşek bir düğüm veya topuz yapın. Boyunca sabitleyin. Herhangi bir gevşek teli evcilleştirmek ve saçınıza bitmiş bir görünüm kazandırmak için korkak bir kafa bandı ekleyin. Bu gündelik tarz kurudukça daha da şirinleşecek.

cu411. Islak veya kuru saçlarla oluşturulabilecek kıvırcık saçlar için bir başka harika görünüm romantik up-do basitçe saç bölümlerinin bükülmesiyle oluşturulur. Başın etrafında soldan sağa gevşek, orta büyüklükte bölümler oluşturun. Ayrı tutmak için her bölümü klipsleyin. Her bölümü hafifçe bükün ve ardından her bölümü başınızın tabanında küçük bir düğüm olacak şekilde sabitleyin. Düğümleri bir araya toplayın. Bir bakım tutma spreyi ile püskürtün ve işiniz bitti. Bol saç kremi ile kuruduktan sonra muhteşem bukleler elde edeceksiniz..

ışıltı

12. Saçları doğal olarak kıvırcık olan, hatta kötü bir perma geçirmiş (muhtemelen 80’lerde) herkes bilir ki saç kesimi buklelerinizi yapabilir veya kırabilir.  Kıvırcık saç söz konusu olduğunda, kötü bir saç kesimi sizi bir fino köpeği gibi gösterebilir – ve bu iyi bir şekilde değil. Kıvırcık saçları bukleleri vurgulayacak ve istenmeyen hacmi ve kabarmayı azaltacak şekilde kesmek gerçek bir profesyonel gerektirir. Bunu evde denemenizi önermiyoruz!

Kıvırcık saçları kesmek, düz bir kesimden daha fazlasını gerektirir. Bu sizi bir piramit gibi gösterecek. Stilistiniz buklelerinizin nereye düştüğünü ve onları katmanlamanın en iyi yolunu bulmaya çalışırken saçınızı kesmeyi tercih edebilir..

“Tozlama”, kıvırcık saçları kesmenin popüler bir yoludur. Toz alma, saça mümkün olan en iyi şekli vermek için kıvrılarak kıvrılmayı ve her bir tutamdaki bölünmüş uçlarla mücadele etmeyi içerir. Kıvırcık saçları katmanlamak, korkunç piramit veya kabarcık görünümünden ziyade iyi bir şekil sağlar. Bu, her bir kıvrımın ne kadar uzun olması gerektiğini ve yüzünüzü en güzel şekilde çerçevelemek için nereye uzanması gerektiğini belirlemenize yardımcı olmak için gerçekten bir profesyonel gerektirir..

Saçınızı ne zaman kestirmeniz gerektiği konusunda – Saçınız size söyleyecektir. Saç uçlarınızın kuru, kıvırcık veya ayrık olduğunu görmeye başladığınızda, düzeltme zamanı gelmiştir. Kıvırcık saçlar için bu, kısa saçlar için yaklaşık 4-6 haftada bir, daha uzun saçlar için 6-8 haftada bir.

kıvırcık uzun saç13. Yani doğal olarak dalgalı saçlarınız var ama saçınızı kısa kullanmak istiyorsunuz. Dalgalarınızı sergilerken modern bir kestirme yol yapabilir misiniz? Cevap evet – harika bir kesimle.  Kısa kıvırcık kesimler kesinlikle evde kendin yap stilisti için değil.

Kısa saç konusunda uzmanlaşmış stilistlerle ilgili tavsiyeler için arkadaşlarınızdan ve ailenizden isteyin. En iyi stilistler, kozmetoloji okulu eğitimlerinin ötesinde kıvırcık saçlarla başa çıkmak için ekstra eğitim aldılar..

Bilgili bir stilist, kıvırcık saçları, özellikle de kısa saçları kuruduğunda kesecektir. Kıvırcık saçın sadece düz bir şekilde kesilmesi değil, şekillendirilmesi ve şekillendirilmesi gerekir. En iyi stilist, kuruduğunda dallarınızı birer birer ele alacaktır..

Salondan çıktıktan sonra muhteşem kesiminizi yeniden yaratmak için her şey ürünle ilgili olacak. Dalgalarınızı güçlendirmek için bir bekletme koşuluna veya bukle kremine ve onları yerinde tutmak için iyi bir tutuş spreyine ihtiyacınız olacak..

kıvırcık kısa saç14. Uzun, lüks bukleler çarpıcı. Ama aynı zamanda çok fazla ilgiye ihtiyaçları var. Onları sağlıklı, canlı ve dolaşık halde tutmak için bazı ekstra adımlar gerekir. İşte tavsiyelerimizden bazıları.

Duşta başlayın. Doğru temizleyici ve saç kremi bukleleriniz için fazla mesai yapacaktır. Kıvırcık saçların kuru olma eğiliminde olduğunu biliyoruz, bu nedenle ekstra nemlendirme için formüle edilmiş, hindistancevizi veya Argan gibi doğal yağlar içeren ürünleri tercih edin. Sülfatlar saçı doğal yağlarından arındıracağından sülfat içermeyen ürünlere bakın.

Uçlarına ayrıcalıklı muamele yap. Uçlarınız en kuru ve ayrılmaya ve kırılmaya en meyilli olacak. Saç kremini duştayken uçlarına yoğunlaştırın ve saçınızı şekillendirdikten sonra uçlara elektriklenme kontrol serumu ekleyin..

Fırçayı yasaklayın. Kıvırcık saçları fırçalamak, hasarı ve kabarmayı garanti eder. Kıvırcık saçların nazikçe tedavi edilmesi gerekir. Ne kadar az stil o kadar iyi. Çözmeniz gerektiğinde, geniş dişli bir tarak kullanın ve uçlardan başlayın. Uçlardaki düğümleri taradıktan sonra, köklere geri dönün ve tüm ipliği çok hafifçe tarayın. Durulan bir ürün kullanıyorsanız, saça gelmeden önce tüm kafaya uygulayın..

c115. Doğal dalgalar sallayarak doğmadıysan, utanılacak bir şey yok. buklelerini taklit etmek.  İşte size en ince, en düz buklelerde bile bukleler görünümü veren basit bir stil.

Model, anın dalgalı bobunu spor ediyor, ancak bunu daha uzun uzunluklarla da çekebilirsiniz. Kuru saçı ortasından ayırın, başınızın ön tarafında her iki tarafta bir bölüm oluşturun. Bu bölümleri örün ve daha sonra sabitleyin. Başınızın etrafında soldan sağa doğru dolaşın, saçınızı büyük bölümler halinde kıvırın, giderken büyük bir maşa maşasını geriye doğru döndürün. Her kıvrılmış bölüme saç spreyi püskürtün.

Örgülü bölümleri başınızın arkasına doğru süpürün ve her iki tarafa sabitleyin. Tüm kafayı elektriklenme önleyici sprey ile püskürtün ve şimdi kendi insan yapımı dalgalarınız var!

Yeleğinize kusurlu, dokulu ve kıvrımlı bir görünüm kazandırmak için mükemmel ürün Bumble’dır. & Bumble Sörf Spreyi. Tekstüre eder, kabarmayı giderir ve tarzınızı yerinde tutar.

Örgülü-Bob-Saç Modelleri16. Etnik saç Bu doğal olarak kıvırcık olanın da biraz ekstra sevgi ve bakıma ihtiyacı var. Afro-Amerikan saçları diğer süper kıvırcık saç tiplerinde olduğu gibi çok kuru olma eğiliminde olduğundan, yumuşak, parlak ve canlı dalgalar oluşturmak için doğru ürünler son derece önemlidir. Etnik saçlar da kırılmaya meyillidir, bu nedenle doğru saç bakım malzemelerinin kullanılması bir fark yaratacaktır..

web sitesinden Denene Millner www.mybrownbaby.com sağlıklı saç tellerini yırtacak düğümleri önlemek için yıkamadan ÖNCE kırılan veya dökülen saçları çıkarmak için saçların dolaşıklıklarını açmanın önemini vurgular. Saçı tamamen çözmek için tüm kafaya bir yağ / su spreyi ve ardından saç kremi uygulanmasını önerir. Parmaklarınızı kullanarak bulduğunuz tüm düğümleri çözün. Tüm düğümler çözüldükten sonra, saçları nazikçe tarayabilirsiniz..

Millner, bir sonraki adımını “birlikte yıkama” veya saç kremi ile yıkama olarak adlandırıyor. Şampuan çok serttir ve saçı çok ihtiyaç duyulan yağlardan arındırır. Su ve masaj ile saç kremi harika bir temizleyicidir..

Pamuklu bir havlu veya gömlekle çok hafif bir şekilde saçı kuruttuktan sonra, durulanmayan saç kremini bolca uygulayın. Saç kremini tekrar bir yağ / su spreyi ile kapatın. Son olarak tercih ettiğiniz şekillendirici tereyağı veya kremayı uygulayabilirsiniz ve işlem tamamdır. Göründüğü kadar iyi hissettiren yumuşak, doğal bukleler ile baş başa kalacaksınız..

siyah kıvırmak